„Siri“ atkeliaus į kompiuterius „Mac“ su sekančia „OS X“ versija

Po trijų metų testavimo dar šiais metais virtualus balso asistentas „Siri“ atkeliaus į „Apple“ kompiuterius, skelbia „9to5Mac“. Tai turėtų įvykti kartu su operacinės sistemos „OS X 10.12“ išleidimu.

Tinklaraštis skelbia, kad „Siri“ turės specialią piktogramą viršutinėje operacinės sistemos valdymo juostoje. Asistentą taip pat bus galima išsikviesti specialia klavišų kombinacija arba kitais būdais, kuriuos vartotojai galės pasirinkti nustatymuose.

„Kai vartotojas paspaudžia „Siri“ mygtuką, dešinėje viršutinėje ekrano pusėje pasirodo tamsus, permatomas „Siri“ langas, kaip parodyta Michaelio Steeberio sukurtame koncepte. Šis langas atvaizduos spalvotas garso bangas, reiškiančias įrašomą garsą“, – rašo „9to5Mac“.

Taip arba panašiai turėtų atrodyti į „Mac“ atkeliausianti „Siri“. / Michaelio Steeberio konceptas.
Taip arba panašiai turėtų atrodyti į „Mac“ atkeliausianti „Siri“. / Michaelio Steeberio konceptas.

Tiesa, tokia „Siri“ vartotojo sąsaja kol kas yra testavimo stadijoje ir dar gali pasikeisti iki „OS X 10.12“ pristatymo šią vasarą, greičiausiai – konferencijos WWDC 2016 metu.

Neabejojama, kad „Siri“ kompiuteriuose „Mac“ bus galima iškviesti ir balsu, ištarus frazę „Hey Siri“. Būtent taip „Siri“ jau dabar galima suaktyvinti telefonuose „iPhone“ ir planšetiniuose kompiuteriuose „iPad“.

Virtualus balso asistentas „Siri“ buvo pristatytas 2011 metais kartu su „iPhone 4s“ ir jau yra pasiekiamas „iPad“, „iPod touch“, „Apple TV“ ir „Apple Watch“ vartotojams. Virtualus asistentas gali būti naudojamas atlikti paieškoms internete, atidaryti programoms, sužinoti sporto rezultatus, groti muziką ir kt.

„Apple“ ateinančią vasarą gali pristatyti naujus 13 ir 15 colių įstrižainės „MacBook Air“ modelius

Kompanija „Apple“ kuria naujus nešiojamojo kompiuterio „MacBook Air“ modelius su 13 ir 15 colių įstrižainės ekranais, skelbia UDN.com.

Pranešama, kad naujieji „MacBook Air“ modeliai bus plonesni už šiuo metu esančius prekyboje, pasižymės kur kas geresnėmis techninėmis specifikacijomis, o numatoma jų pristatymo data yra ateinančią vasarą vyksianti konferencija „WWDC 2016“.

Kaip skelbia šaltiniai „Apple“ tiekimo grandyje, naujieji „MacBook Air“ modeliai šiuo metu vis dar yra kūrimo stadijoje. Anot šaltinių, vidiniai komponentai sulauks „visapusiško atnaujinimo“, tačiau kompiuterių išvaizda liks beveik nepakitusi.

Nešiojamieji kompiuteriai „MacBook Air“ nesulaukia ryškesnio atnaujinimo jau keletą metų iš eilės, spėjama, dėl būsimo atnaujinimo kitais metais. Jei „Apple“ išleis 13 ir 15 colių šio kompiuterio modelius, manoma, kompanija gali atsisakyti 11 colių „MacBook Air“ modelio.