Spartesniam „iPad Pro“ įkrovimui – specialus „Lightning to USB-C“ kabelis

Kompanija „Apple“ į prekybą išleido naują „Lightning to USB-C“ kabelį, kuris skirtas spartesniam planšetinio kompiuterio „iPad Pro“ su 12,9 colio įstrižainės ekranu įkrovimui. 

Pirkėjai gali rinktis 1 arba 2 metrų kabelio ilgį, už kuriuos JAV atitinkamai reikės sumokėti 25 ar 35 JAV dolerius. Europoje ši kaina atitinkamai siekia 29 ir 39 eurus.

Tačiau spartesnio įkrovimo privalumais galės pasinaudoti tik didesniojo „iPad Pro“ naudotojai ir tik tada, jei šį kabelį naudos kartu su 29W galios sieniniu adapteriu, už kurį dar papildomai teks sumokėti 59 eurus.

Žinoma, jei naudojatės 12 colių įstrižainės „Retina“ ekranu pasižyminčiu „MacBook“ kompiuterį, 29W adapterį jau turite įsigiję kartu su kompiuteriu. „Lightning to USB-C“ kabelis pravers ir kitus įrenginius su „Lightning“ jungtimi turintiems „MacBook“ vartotojams, nes leis sujungti įrenginį tiesiogiai su kompiuteriu ir įkrauti ar sinchronizuoti duomenis.

Kol kas „Lightning to USB-C“ kabelis yra prieinamas tik „Apple“ internetinėje parduotuvėje, tačiau jau greitu metu jis turėtų atsirasti ir fizinėse parduotuvėse, įskaitant įgaliotus „Apple“ pardavėjus Lietuvoje.

„Apple“ paskelbė „USB-C“ įkrovimo kabelių keitimo programą

Kompanija „Apple“ penktadienį paskelbė „USB-C“ įkrovimo kabelių keitimo programą. Šie kabeliai buvo parduoti iki 2015 metų birželio mėnesio kartu su 12 colių „Retina“ ekraną turinčiais nešiojamaisiais kompiuteriais „MacBook“.

„Apple“ teigia, kad naudojantis defektuotais kabeliais, dėl jų dizaino kompiuteriai gali būti neįkraunami arba įkraunami nepastoviai.

Siekiant išsiaiškinti, ar naudojamas kabelis yra defektuotas, reikia patikrinti ant kabelio esantį užrašą. Toliau pateikiame informaciją, kaip atrodo šis užrašas ant defektuoto ir tinkamo kabelių.

Defektuotas kabelis

„USB-C“ įkrovimo kabelių keitimo programą
Taip atrodo užrašas ant defektuoto kabelio, kurį reikia pakeisti. / Apple nuotr.

Tinkamas kabelis

„USB-C“ įkrovimo kabelių keitimo programa
Taip atrodo užrašas ant kabelio, kuris yra tinkamas ir jo keisti nereikia. / Apple nuotr.

Keitimo procedūra

Jei manote, kad jūsų turimas kabelis patenka į „USB-C“ keitimo programą, kreipkitės į artimiausią autorizuotą „Apple“ serviso centrą. Kartu su kabeliu bus reikalaujama pateikti ir kompiuterio serijinį numerį.

Ši keitimo programa galioja iki 2018 metų birželio 8 dienos.

Pristatyta „Thunderbolt 3“ technologija, kuri pasižymės „USB Type-C“ jungtimi

Antradienį kompanija „Intel“ pristatė naują duomenų perdavimo technologiją „Thunderbolt 3“, kuri pasižymi ne iki šiol buvusia įprasta „Mini DisplayPort“, o „USB Type-C“ jungtimi bei iki 40 gigabaitų per sekundę (Gbps) greičiu.

Vietoje „Mini Display Port“ jungties, kuri buvo įprasta daugeliui „Thunderbolt“ vartotojų nuo technologijos pasirodymo, „Thunderbolt 3“ nuspręsta susieti su „USB Type-C“ jungtimi, kurią „Apple“ pristatė kartu su kovo mėnesio pradžioje pasirodžiusiais naujaisiais „MacBook“. Todėl visai tikėtina, kad per artimiausius metus „Apple“ šia jungtimi papildys visus nešiojamuosius „Mac“ kompiuterius.

„Thunderbolt 3“ vartotojams be naujos jungties taip pat suteiks iki 40Gbps greitį (dvigubai greičiau už „Thunderbolt 2“), iki 100 vatų elektros energijos atidavimo prie jungties prijungtiems įrenginiams bei „USB 3.1“, „DisplayPort 1.2“ ir „PCIe 3.0“ palaikymą.

Dėl padidėjusios jungties spartos „Thunderbolt 3“ dabar gali palaikyti du 4K raiškos monitorius, kurių dažnis – 60 hercų, arba vieną 5K monitorių su tokiu pačiu dažniu.

Pirmieji „Thunderbolt 3“ įrenginiai, anot „Intel“ turėtų pasirodyti iki šių metų pabaigos.

„Thunderbolt 3“ technologija

„iDeal“ salonuose jau galima išbandyti naujuosius „MacBook“

Naujieji „MacBook“ - jau „iDeal“

Nuo ketvirtadienio įgalioto „Apple“ produktų pardavėjo „iDeal“ salonuose lankytojai jau gali išmėginti naujausią JAV technologijų kompanijos sukurtą nešiojamąjį kompiuterį „MacBook“.

Kovo pradžioje pristatytas naujasis „MacBook“ pasižymi itin plonu ir lengvu, kilogramo nesveriančiu korpusu, naujai sukurta klaviatūra ir „Force Touch“ jutikliu, 12 colių aukštos raiškos „Retina“ ekranu, USB-C jungtimi bei ilgai veikiančiu akumuliatoriumi.

Be to, vartotojai gali rinktis ir „MacBook“ korpuso spalvą: auksinę, pilką ar sidabrinę.

Nešiojamųjų kompiuterių ateitimi vadinamo „MacBook“ kaina prasideda nuo 1499 eurų. Jau nuo šiandien „iDeal“ galite įsigyti kai kuriuos šio kompiuterio modelius. Daugiau informacijos www.iDeal.lt arba „iDeal“ salonuose.