Telefonas „iPhone 7“ – su 256 gigabaitų SSD atmintimi?

Italų tinklaraštis „HDblog“ internete paviešino kompanijos „SanDisk“ 256 gigabaitų SSD atminties lustų nuotraukas, kurie, spėjama, gali būti įmontuoti į kitos kartos išmanųjį telefoną „iPhone 7“.

Apie tokios talpos „Apple“ telefono pasirodymą gandai pasklido dar sausio mėnesį, kuomet kinų svetainė paskelbė apie „iPhone“ gamintojo planus išleisti 32, 128 ir 256 gigabaitų talpos telefonus.

NAND technologijos atminties lustus, kuriuos kuria „SanDisk“, „Apple“ praeityje jau yra panaudojusi keliuose „iPhone“ modeliuose: „iPhone 5“, „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“. Tačiau kituose modeliuose „Apple“ pasirinko naudoti tos pačios technologijos, bet kitų gamintojų – „Samsung“, „Toshiba“ ir „Hynix“ – lustus.

SanDisk atmintis

Šį gandą dar labiau sustiprina faktas, kad „SanDisk“ yra pavykę sukurti 256 gigabaitų atminties lustą, kuris yra mažesnis už 64 gigabaitų talpos konkurentų siūlomą alternatyvą.

Turint omenyje, kad „iPhone 7“ gali būti dar plonesnis už savo pirmtaką, mažiau vietos užimančio atminties modulio naudojimas būtų logiškas „Apple“ žingsnis.

Kol kas nėra aišku, ar „Apple“ kitos kartos „iPhone“ modelį vis dar išleis su 16 gigabaitų atmintimi, kuri susilaukė nemažai kritikos per pastaruosius metus.

Naujesnių „Apple“ kompiuterių naudotojai sulaukė galimybės padidinti SSD atmintį

Kompanija „Other World Computing“ (OWC) antradienį pristatė produktą, kuris pirmą kartą leis naujesnių „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu ir „MacBook Air“ kompiuterių naudotojams praplėsti vidinę kompiuterio SSD atmintį.

„Aura SSD“ praplėtimo rinkinį galima įsigyti dviejų skirtingų talpų: 480 gigabaitų arba 1 terabaito. Šis praplėtimas yra tinkamas 2013 metų pabaigos ar naujesniems „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu bei 2013 metų vidurio ar naujesniems „MacBook Air“ modeliams.

Tai reiškia, kad abiejų modelių naudotojai gali praplėsti kompiuterio atmintį net iki 8 kartų, jei jie yra įsigiję įrenginį su 128 gigabaitų atmintimi. Tiek 480GB, tiek 1TB praplėtimai yra galimi tiek „MacBook Pro“, tiek „MacBook Air“ kompiuteriams.

Kaip teigia OWC, jų sukurtas SSD praplėtimas yra sudarytas iš aukščiausios kokybės komponentų, kurie yra visiškai suderinami su „Mac“ kompiuteriais.

Pirkėjai gali rinktis „Aura SSD“ rinkinius, kurie sudaryti iš SSD praplėtimo, įrankių jo pakeitimui bei dėžutės senajai SSD talpai naudoti kaip išorinei, arba tik SSD praplėtimą.

Praplėtimo rinkinys su 480GB atmintimi kainuoja 399 JAV dolerius, o 1TB – 649 JAV dol. Juos galima įsigyti iš oficialios OWC svetainės.

„OS X El Capitan“ atvers kelią trečių šalių SSD diskų keitimui

SSD diskas

Su naujausia operacine sistema „OS X El Capitan“ kompanija „Apple“ vartotojams suteiks galimybę pilnavertiškai naudotis trečių šalių SSD diskais, praneša „MacRumors“. Tai reiškia, kad ne tik „Apple“ patvirtinti diskai palaikys TRIM technologiją.

TRIM – tai technologija, kuri leidžia operacinei sistemai nustatyti, kurios kietojo disko vietos yra nenaudojamos ir kurias galima ištrinti bei užpildyti nauja informacija. Be TRIM technologijos palaikymo, vartotojai gali pastebėti kur kas lėtesnį disko veikimą jį beveik užpildžius.

Oficialiai TRIM palaikymą turėjo tik „Apple“ kietieji diskai. Ir nors buvo sukurtas įrankis, leidžiantis TRIM technologijos palaikymą suteikti ir trečių šalių diskams, įrankis tapo nebenaudingas po „OS X Yosemite“ atnaujinimo, kai „Apple“ panaikino galimybę jam funkcionuoti.

Ir nors daugeliui vartotojų tai nėra itin naudinga informacija iš „Apple“, tiems, kurie nori pagreitinti savo senesnį „Mac“ kompiuterį ir suteikti jam antrą gyvenimą, tai yra gera žinia.

„OS X El Capitan“ oficialiai taps prieinama nuo šio rudens.