„Apple“ gali susilaukti sankcijų Rusijoje dėl tos pačios lyties porų „Emoji“ paveiksliukų

Emoji

Kompanija „Apple“ Rusijoje gali susilaukti baudos dėl jų gaminamuose įrenginiuose esančių „Emoji“ paveiksliukų, kurių tarpe yra tos pačios lyties porų paveiksliukų.

Kaip skelbia „The Independent“, policija Rusijoje jau pradėjo tyrimą, siekdama nustatyti, ar „Apple“ pažeidė kontroversiškai vertinamą šalies valdžios draudimą bet kokiais veiklai, kurią jie laiko homoseksualumo propaganda.

„Vietinė policija Rusijos Kirovo regione pradėjo tyrimą po to, kai ortodoksų aktyvistas ir advokatas Jaroslavas Mikhailovas pasiskundė, kad paveikslėliai pažeidžia kontroversišką 2013 metų draudimą propaguoti homoseksualumą nepilnamečiams“, – rašo „The Independent“.

Teigiama, kad „Apple“ gali tikėtis per 1 milijono Rusijos rublių (kiek daugiau nei 13,6 tūkst. eurų) baudos.

„Apple“ dar šių metų pavasarį atnaujino „Emoji“ paveiksliukų bazę pridėdama tos pačios lyties porų ir skirtingų veikėjų odos spalvų grafinius elementus.

Liepos pabaigoje „Apple Watch“ atkeliauja į Rusiją

applewatch

Kompanija „Apple“ liepos 31 dieną Rusijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Turkijoje ruošiasi pradėti oficialią prekybą išmaniuoju laikrodžiu „Apple Watch“.

Kaimyninėje Rusijoje paprasčiausias „Apple Watch Sport“ modelis kainuos nuo 23,9 tūkst. rublių (388 eurai). Brangesnis „Apple Watch“ modelis kainuos nuo 37,9 tūkst rublių (614 eurų), o brangiausias paauksuotas „Apple Watch Edition“ – nuo 660 tūkst. rublių (10678 eurai).

Įdomiausia yra tai, kad Rusija yra bene pirmoji šalis, kurioje „Apple“ pradeda prekybą savo išmaniuoju laikrodžiu, tačiau joje nėra nei vienos oficialios „Apple“ parduotuvės – tik įgaliotų pardavėjų.

Tai gali reikšti, jog „Apple“ pradeda tiekimą į šalis, kuriose teturi distribucijos atstovą, todėl visai realu jau rudens pradžioje laikrodį oficialiai išvysti ir Lietuvoje.

Olimpiados dalyviai Sočyje galės naudotis ir „Apple“ produktais

„iPhone“ vartotojas

Trečiadienį pasklido kalbos, kad Pietų Korėjos technologijų korporacija „Samsung“, kuri yra pagrindinė Olimpinių žaidynių rėmėja, žiemos žaidynių Sočyje atidarymo ceremonijos metu dalyviams draus naudotis „Apple“ mobiliaisiais įrenginiais – planšetiniais kompiuteriais „iPad“ ir išmaniaisiais telefonais „iPhone“.

Tačiau tiek „Samsung“, tiek tarptautinis olimpinis komitetas suskubo paneigti susidariusius gandus, esą sportininkai turės naudotis su jais nemokamais suteiktais „Samsung“ įrenginiais.

Kaip teigia „Samsung“, sportininkų technikos naudojimas nebus ribojamas ir jiems nereikės dengti kitų gamintojų logotipų ant savo naudojamų įrenginių.

Kiekvienas olimpinių žaidynių dalyvis Sočyje gavo po „Galaxy Note 3“ įrenginį.

Aplikacijos, kurios padės sekti Sočio olimpines žaidynes

Aplikacijos, kurios padės sekti Sočio olimpines žaidynes

XXII žiemos olimpinės žaidynės Sočyje, Rusijoje prasideda. Ta proga elektroninės mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ redaktoriai nutarė sukurti specialiai olimpinėms žaidynėms skirtų aplikacijų sekciją.

Net 15 sporto šakų ir virš 2,5 tūkst. sportininkų – nesunku įsivaizduoti, kaip sudėtinga sekti kelių mėgstamiausių sporto šakų pasirodymus vienu metu. Todėl pateikiame jums sąrašą aplikacijų, su kuriomis bus patogu sekti olimpiados įvykius, bei paaiškiname kam kuri skirta.

Olimpiadai sekti skirtų aplikacijų sąrašas:

Tikimės, kad bent viena ar kelios aplikacijos jums padės produktyviau sekti 2014 metų žiemos olimpines žaidynes Sočyje. Linkime įdomių žaidynių!

Telefonu „iPhone“ prekiaus antras pagal dydį Rusijos mobiliojo ryšio operatorius

Auksinis „iPhone 5S“

Gera žinia „Apple“ gerbėjams Rusijoje: antras pagal dydį šalies mobiliojo ryšio operatorius „MegaFon“ pradės prekiauti išmaniuoju telefonu „iPhone“. Operatorius dar prieš trejus metus nustojo prekiauti šiuo flagmanu dėl neva pažeistų „Apple“ prekybos taisyklių ir per mažų pardavimų.

Tačiau abi pusės, regis, kartu rado sprendimą prekiauti „iPhone“ rinkoje, kuri apima per 143 milijonus žmonių. Anot „Bloomberg“, „MegaFon“ ir „Apple“ pasirašė trejų metų sutartį.

„MegaFon“ nėra vienintelis operatorius, kuris ilgą laiką neprekiavo „iPhone“. Dar 2013 metų viduryje nei vienas iš trijų didžiausių Rusijos operatorių savo klientams nesiūlė įsigyti „iPhone“.