„iPad Air 3“ sulauks procesoriaus, galia prilygstančio „iPad Pro“

Kompanija „Apple“ nepraleis procesorių atnaujinimo planšetiniame kompiuteryje „iPad Air 3“ ir išmaniajame telefone „iPhone 5se“, kuriuos, anot gandų, turėtume išvysti jau kitą mėnesį.

Nepaisant to, kad „iPhone 5se“ yra įvardijamas kaip vidutinės klasės išmanusis telefonas, pranešama, kad „Apple“ planuoja jame įmontuoti „A9“ procesorių – tokį patį, kaip ir naujausiame „iPhone 6s“.

Tuo tarpu „iPad Air 3“ turėtų pasižymėti su „iPad Pro“ pasirodžiusiu „A9X“ procesoriumi.

Tokia informacija pasirodė leidinio „Bloomberg“ publikacijoje apie vyriausiąjį „Apple“ procesorių padalinio vadovą Johny Sroujį. Publikacijoje atskleidžiama, kad būtent tokius procesorius „Apple“ yra parinkusi kitą mėnesį pasirodysiantiems įrenginiams.

Manoma, kad „iPad Air 3“ gali tapti mažesniąja „iPad Pro“ versija bei pasižymėti 4 garsiakalbiais, išmaniosios klaviatūros jungtimi ir „Apple Pencil“ palaikymu.

Abu įrenginius tikimasi išvysti kovo 15 dieną vyksiančio „Apple“ pristatymo metu, kuris, tiesa, dar nėra patvirtintas.

Gandai: „Apple“ atsisako „Samsung“ procesorių gamybos

Sekančios kartos išmaniojo telefono „iPhone“ procesorius greičiausiai gamins jau tik viena kompanija – taivaniečių TSMC, skelbia „The Electronic Times“.

Tai reikštų, kad „Apple“ atsisako vienos didžiausių savo mobiliųjų įrenginių procesorių gamintojos „Samsung“ paslaugų kuriant naujos kartos procesorių „A10“.

Spėjama, kad TSMC iš po „Samsung“ nosies kontraktą su „Apple“ nugvelbė dėl to, kad pirmoji sugebėjo procesoriuose panaudoti 10 nanometrų technologiją, suteikiančią spartos, mažesnes išlaidas bei energijos sąnaudas.

Jei šis gandas yra teisingas, tai didžiulė sėkmė TSMC. Anot neoficialios statistikos, „Samsung“ gamina apie 70 proc. šiuo metu naujausio „Apple“ procesoriaus „A9“, tačiau santykiai tarp šių dviejų technologijų milžinių nėra geri dėl to, kad „Samsung“ tenka dėmesio skirti savo kuriamiems telefonams bei minti teismų slenksčius dėl patentų ginčų.

„The Electronic Times“ taip pat pažymi, kad TSMC birželio mėnesį pradės vykdyti „A10“ procesorių užsakymą. Tiesa, toks metas atrodo gana vėlokas, turint omenyje, kad visų laukiamas „iPhone 7“ turėtų pasirodyti jau rugsėjo mėnesį.

„iPhone 6S“ išardytas: mažesnė baterija, sunkesnis ekranas, iš dalies ardomas

iFixit iPhone 6S

Kaip su kiekvienu naujai išleistu „Apple“ produktu, „iFixit“ komandai į rankas pateko penktadienį oficialiai pradėtas pardavinėti išmanusis telefonas „iPhone 6S“. Nenuostabu, kad ardymu užsiimanti komanda „išmėsinėjo“ naujausią „Apple“ telefoną ir pateikė išvadas.

Nors tai jau nėra pirmas „iPhone 6S“ išardymas, „iFixit“ darbą galima pavadinti kaip gražiausią ir išsamiausią. Dalinamės keliomis svarbiausiomis „iFixit“ ardymo išvadomis:

  • kaip ir buvo tikėtasi, „iPhone 6S“ baterijos talpa išties sumažėjo nuo 1810 iki 1715 miliampervalandžių (mAh);
  • iš dalies, baterijos talpos sumažėjimui įtaką galėjo padaryti jos apačioje įmontuotas „Taptic Engine“ lustas, kuris yra gana didelis;
  • vienas iš pagrindinių telefono svorio padidėjimo kaltininkų yra pasunkėjęs naujas ekranas. Jis dabar sveria 60 gramų – 15 gramų daugiau nei „iPhone 6“ ekranas;
  • „A9“ procesorius yra šiek tiek didesnis už pirmtaką „A8“.

Pilną „iPhone 6S“ išardymą su nuotraukomis ir komentarais galite peržiūrėti oficialioje „iFixit“ svetainėje. „iFixit“ naujausiam „iPhone“ modeliui davė 7 balus iš 10 išardymo galimumo skalėje. Kaip „Apple“ produktai, toks balas yra gana neblogas.

TSMC pradeda „A8“ procesorių gamybą

„Apple“ procesorius

Taivano puslaidininkių gamybos kompanija (TSMC) pradėjo gaminti naujos kartos išmaniajam telefonui „iPhone“ skirtą procesorių „A8“, skelbia „Commercial Times“.

Teigiama, kad naujasis procesorius greičiausiai bus įmontuotas išmaniajame telefone „iPhone 6“, kurį tikimasi išvysti jau šiemet.

Anot „Commercial Times“, „A8“ lustas pasižymės 20 nanometrų keturių branduolių procesoriumi ie keturių branduolių grafikos plokšte. Procesoriaus struktūra bus 64 bitų – tokia pat, kaip ir išmaniajame telefone „iPhone 5S“.

Kiek anksčiau buvo skelbta, jog Pietų Korėjos kompanija „Samsung“ atsisakė užsakymo gaminti „A8“ procesorius dėl per mažo pelningumo.

Galingiausiame „Apple“ kompiuteryje „Mac Pro“ vartotojai patys galės keisti procesorių

„Mac Pro“Išardžius naujausią kompanijos „Apple“ stalinį kompiuterį „Mac Pro“ paaiškėjo, kad patys vartotojai prireikus galės pasikeisti procesorių į kitą, rašo MacRumors.com.

Atsižvelgus į tai, kad „Apple“ naujausiuose „Mac“ serijos kompiuteriuose apribojo galimybę pačiam vartotojui keisti didžiąją dalį kompiuterio komponentų, tai yra gana neįprasta.

Tačiau tai – gera žinia tiems, kurie nesiruošia ar neturi galimybės mokėti papildomus kelis tūkstančius dolerių už „Mac Pro“ modelį su greičiausiu procesoriumi.

„Mac Pro“ yra naujos kartos šios serijos kompiuterių tęsinys. Naujasis modelis pasižymi itin originaliu dizainu bei itin geromis techninėmis specifikacijomis. Pigiausio „Mac Pro“ modelio, turinčio 4 branduolių 3,7 gigaherco taktinio dažnio procesorių bei 12 gigabaitų darbinę atmintį, kaina prasideda nuo 3 tūkst. JAV dol.

Išardytas „Mac Pro“