„Apple“ pristatė atnaujintas operacines sistemas „iOS 8“ ir „OS X Yosemite“

„Apple“ pristatė atnaujintas operacines sistemas „iOS“ ir „OS X Yosemite“

Kompanija „Apple“ pirmadienį, konferencijos WWDC 2014 atidarymo metu pristatė naujausias operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ versijas. Daugiausiai naujovių, kaip ir buvo tikėtasi, sulaukė kompiuteriams skirta operacinė sistema, pavadinta „OS X Yosemite“.

Naujausioji „OS X“ versija pasižymi ne tik nauja vartotojo sąsaja, bet ir nauja funkcija „iCloud Drive“ bei kur kas glaudesne sinchronizacija tarp „Mac“ ir „iOS“ įrenginių.

Būtent atnaujintoji sinchronizacija ir yra didžiausia „OS X Yosemite“ naujovė. Nuo šiol siųsti failus bevieliu „AirDrop“ būdu galima bus ir tarp „Mac“ bei „iOS“ įrenginių. Funkcija „Handoff“ aptiks, kada šalia naudojamo „iOS“ įrenginio yra „Mac“ kompiuteris ir suteiks galimybę akimirksniu pratęsti su „iOS“ įrenginiu pradėtą darbą prie kompiuterio.

Dar įdomesnė šios funkcijos galimybė yra leisti atrašyti į žinutes, priimti skambučius bei skambinti iš „Mac“ kompiuterio. Pavyzdžiui, jei yra skambinama į „iPhone“, įjungtame „Mac“ kompiuteryje rodomas pranešimas ir leidžiama atsiliepti jame bei pradėti pokalbį be pačio telefono – naudojantis kompiuteryje įmontuotais garsiakalbiu ir mikrofonu. Tas pats galioja ir tekstinėms (SMS) žinutėms.

Į rankas imti „iPhone“ nereikės net tuomet, kai norėsite per telefoną prisijungti prie interneto iš kompiuterio. Visa tai galima bus padaryti per „Mac“ bevielio „Wi-Fi“ ryšio nustatymus.

Žinoma, kaip ir tikėtasi, „OS X Yosemite“ sulaukė dizaino atnaujinimo, kuris primena „iOS 7“. Programų ir aplankų langai tapo labiau permatomi, pakeista pagrindinių programų juosta bei gamyklinių programų piktogramos.

Paieškos sistema „Spotlight“, leidžianti intuityviai ieškoti informacijos kompiuteryje ir atlikti paprastas užduotis, nuo šiol informaciją pateiks dar tiksliau ir galės rodyti rezultatus iš interneto, tame tarpe – ir internetinės enciklopedijos „Wikipedia“.

Viena svarbesnių naujovių yra „iCloud Drive“. Taip pavadinta „Dropbox“ alternatyva leis vartotojams sinchronizuoti visus jų dokumentus tarp „Mac“, „iOS“ ir „Windows“ įrenginių, ir matyti juos net tada, kai jų nėra įrenginyje.

Mėgstantys daug bendrauti elektroniniu paštu taip pat turėtų nudžiugti. Atnaujintoje pašto aplikacijoje „Mail Drop“ funkcija pasirūpins, kad adresatą pasiektų itin dideli, prie laiško prisegti failai. Įprastai populiariausi pašto klientai riboja prie laiško prisegtų failų dydį. Tačiau šią problemą „Apple“ pasiryžusi išspręsti paslaugos „iCloud“ pagalba, kurios dėka failai bus talpinami „debesyje“, o laiško gavėjas gaus nuorodą į didelio failo atsisiuntimo puslapį. „iCloud Drive“ palaikys iki 5 gigabaitų dydžio failus.

Kita pašto programos naujovė – „Markup“. Ši funkcija leis pažymėti svarbius dalykus siunčiamame laiške, pavyzdžiui, apibraukti dėmesio vertą objektą siunčiamoje nuotraukoje.

Interneto naršyklė „Safari“ sulaukė supaprastinto dizaino, sustiprinto saugumo, atnaujinto interneto svetainių kortelių atvaizdavimo bei iki 2 valandų baterijos taupymo.

Oficialiai „OS X Yosemite“ taps prieinama šį rudenį. Iki tol naujausią versiją galės išmėginti registruoti „Apple“ programuotojai ar prie „OS X“ testavimo programos prisijungę vartotojai.

„iOS 8“

Mobilioji operacinė sistema „iOS 8“

Nors iš išvaizdos „iOS 8“ nedaug kuo skiriasi nuo „iOS 7“, naujausioje versijoje gausu vidinių naujovių. Viena tokių – interaktyvūs programų pranešimai, leidžiantys atlikti tam tikrus veiksmus neišjungiant kitos aplikacijos. Pavyzdžiui, jei gaunate tekstinę žinutę naršydamas „Safari“ naršyklėje, į ją galite atsakyti neišjungdamas „Safari“ – tereikia tempti pranešimą žemyn ir iškart bus galima rinkti tekstą.

Nors piratų bendruomenė seniai gali džiaugtis įvairiomis „iOS“ modifikacijomis, viena jų – „QuickType“ – į šios programinės įrangos ekosistemą atkeliauja „Apple“ iniciatyva. Ši funkcija gebės mokytis vartotojo rašymo stilių ir jam renkant tekstą siūlys žodžius, taip pagreitindama rašymo greitį.

„Apple“ daug dėmesio skyrė naujindama žinučių aplikaciją. Nuo šiol vartotojai galės kurti susirašinėjimų pavadinimus, pridėti arba pašalinti žmones iš grupinio susirašinėjimo, leisti jiems palikti susirašinėjimą. Taip pat, bus galima dalintis savo lokacija, siųsti balso žinutes, pridėti paveikslėlius ir kurti vaizdo įrašus be kameros aplikacijos pagalbos.

Gandai pasitvirtino ir dėl „iOS 8“ sąsajos su sveikatingumo įrenginiais. Tam, kad šių įrenginių informacija tvarkingiau ir optimaliau pasiektų vartotoją, „Apple“ sukūrė naują paslaugą „HealthKit“, kuri, aplikacijos „Health“ pagalba, rinks ir kaups informaciją iš išorinių širdies matuoklių, žingsnių matavimo, kraujospūdžio ir panašių įrenginių.

„Siri“ naujausioje „iOS“ versijoje bus galima aktyvuoti net nesiliečiant prie įrenginio – užteks sušukti „Hey, Siri“. Be to, virtualus balso asistentas gebės „Shazam“ pagalba atpažinti fone grojamos muzikos pavadinimą, atsakymus pateiks panašiu stiliumi, kokiu buvo užduoti klausimai bei kalbės dar 22 papildomomis kalbomis.

„iOS 8“ suteiks programuotojams daugiau galimybių pateikti vartotojams tam tikras funkcijas. Viena tokių – valdikliai pranešimų centre, kurie teiks tikslingą informaciją apie tam tikrą dalyką, pavyzdžiui, vykstančias krepšinio rungtynes ar statymų eigą internetiniame aukcione „eBay“. Įdomu ir tai, kad programuotojai galės aplikacijoms priskirti „Touch ID“ palaikymą, kas reiškia, jog bus užtikrintas dar didesnis vartotojo duomenų saugumas aplikacijose.

Tarp tokių naujovių – ir „Family Sharing“, kuri pasirinktinai sinchronizuos nuotraukas, kalendoriaus įrašus, priminimus ir kt. informaciją tarp iki šešių šeimos įrenginių.

„iOS 8“ jau šiandien yra prieinama registruotiems „Apple“ programuotojams. Oficialiai naujausia „iOS“ versija bus prieinama šį rudenį.

 

Internete nutekintos galimai operacinės sistemos „OS X 10.10“ nuotraukos

„OS X“ konceptas

Iki „Apple“ konferencijos WWDC 2014 likus mažiau nei valandai, internete galima išvysti dar neišleistos operacinės sistemos „OS X 10.10“ tariamas nuotraukas.

Jose matyti naujos sistemos funkcijos, panašios į esančias mobiliojoje „Apple“ operacinėje sistemoje „iOS“, pavyzdžiui, kontrolės centras, atnaujintas pranešimų centras ir pasikeitusi pagrindinių kompiuterio programų juosta.

Tiesa, kiti „patikimi šaltiniai“ skelbia, jog naujausios „OS X“ versijos piktogramos yra apvalios, o ne tokios kaip dabar – kampuotos.

Ko galima tikėtis pristatymo metu iš „Apple“ – skaitykite čia.

Norėdami sužinoti svarbiausias naujienas iš konferencijos, nuo 20 val. sekite portalo iTouch.lt naujienas, „Facebook“ fanų puslapį ar „Twitter“ paskyrą.

Konferencija WWDC 2014: ko tikėtis iš „Apple“?

Konferencija WWDC 2014: ko tikėtis iš „Apple“?

Kasmetinė kompanijos „Apple“ konferencija WWDC šiais metais vyks San Franciske (Kalifornijoje) esančiame „Moscone“ renginių centre. Nors konferencija iš esmės yra orientuota į programuotojus, „Apple“ įprastai nepraleidžia galimybės jos metu pristatyti operacinių sistemų naujoves bei naujus produktus.

„Apple“ dažniausiai pačią pirmąją konferencijos dieną rengia pristatymą, per kurį pristato „iOS“ ir „OS X“ naujoves, naujas paslaugas ar produktus. Šiais metais žadama pristatymą transliuoti internetu.

Pasiruošimą WWDC 2014 „Apple“ pradėjo dar penktadienį, kuomet pradėjo „Moscone“ centre kabinti reklaminius „iOS 8“ ir „OS X 10.0“ stendus.

Norėdami sužinoti svarbiausias naujienas iš konferencijos, sekite portalo iTouch.lt naujienas, „Facebook“ fanų puslapį ar „Twitter“ paskyrą.

Trumpai apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie jau pirmadienio vakarą (20 val. Lietuvos laiku) vyksiantį pristatymą.

Numatomi programinės įrangos atnaujinimai

„iOS 8“

Panašiai turėtų atrodyti gandais apipinta „Healthbook“ aplikacija
Panašiai turėtų atrodyti gandais apipinta „Healthbook“ aplikacija

Apie naują mobiliosios operacinės sistemos atnaujinimą nėra žinoma tiek jau daug, tačiau manoma, kad esminiai „iOS 7“ dizaino ypatumai pasirodysiančioje versijoje bus dar labiau pakeisti.

Kaip esminiai „iOS 8“ atnaujinimai yra įvardinami virtualus balso asistentas „Siri“ bei žemėlapių aplikacija. Pastarieji turėtų sulaukti kur kas skvarbesnės integracijos į pačią operacinę sistemą.

Tai reikštų, kad su „Siri“ galima būtų atlikti kur kas daugiau reikšmingesnių ir mums reikalingesnių darbų, pavyzdžiui, valdant tą pačią žemėlapių arba bet kokią kitą (net trečių šalių) aplikaciją.

Kalbama, kad žemėlapiai turėtų pasižymėti galimybe stebėti miesto viešąjį transportą: kas kokiu laiku važiuoja, kokiais maršrutais ir pan. Tik klausimas, ar lietuviams ši funkcija taptų prieinama nuo pat pradžių.

Be to, jau kuris laikas sklando kalbos, jog „Apple“ naujausioje „iOS“ versijoje susitelks į vartotojo fizinius rodiklius, t.y. teiks sveikatingumo duomenis. Šis darbas, teigiama, bus patikėtas visiškai naujai „Healthbook“ aplikacijai, kuri turėtų pasižymėti plačiu suderinamumu su išoriniais įrenginiais: širdies ritmo, kraujospūdžio matuokliais, o gal net tuo pačiu išmaniuoju laikrodžiu „iWatch“.

Kalbant apie muziką „iOS“ terpėje, muzikos transliavimo internetu paslauga „iTunes Radio“ gali patapti aplikacija, siekiant padidinti naudojimąsi ja, o ne konkurentų alternatyvomis, pavyzdžiui, populiariąja „Spotify“.

Taip pat sklido gandai, kad „Apple“ kartu su garsios aplikacijos „Shazam“ kūrėjais kuria muzikos atpažinimo paslaugą, kuri būtų integruota į pačią „iOS“. Idėja būtų panaši į tai, kad užklausus „Siri“ fone grojančios dainos pavadinimo, ši galėtų nustatyti ir atsakyti.

Kiek realesnė „iOS 8“ naujovė gali būti nuosava mokėjimų mobiliuoju įrenginiu sistema, prie kurios kūrimo neva norėjo prisidėti mokėjimų internetu lyderė „PayPal“. Kas nenorėtų, kai kalba eina apie virš pusės milijardo „iTunes“ vartotojų pinigų valdymą?

„OS X 10.10“

Jei apie „iOS 8“ žinome gana nedaug, tai apie naujausią kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „OS X“ versiją žinome dar mažiau. Aišku tik tiek, kad su ankstesne versija „OS X Mavericks“ buvo pristatyta vos kelios vartotojo sąsajos naujovės, todėl būtų gana logiška, jog „OS X 10.10“ pasižymėtų atnaujintu dizainu, panašiu į „iOS 7“.

Tiesa, naujovė visgi gali būti ne tokios drastiškos, kokios buvo lyginant „iOS 6“ ir „iOS 7“.

Namų valdymo sistema

Leidinio „The Financial Times“ prieš pat konferenciją paviešintas pranešimas, neva „Apple“ jau pasiruošusi vartotojus priversti valdyti savo namus, yra šiek tiek kontroversiškas. Taip, su „iPhone“ jau seniai galima valdyti savo namų šviesas ir panašius išmanaus namo įrenginius (gana įdomiais įrenginiais prekiauja ir autorizuoti „Apple“ produkcijos pardavėjai Lietuvoje).

Tačiau „Apple“, matyt, nori viska tai integruoti į pačią „iOS“ ir kitas savo ekosistemas, per kurias nuotoliniu būdu būtų galima valdyti šviesas, namų apsaugos bei kitas sistemas. Tik klausimas, ar jau laikas.

„Beats“

Iš kairės: Jimmy Iovine'as, Timas Cookas, Dr. Dre ir Eddy Cue.
Iš kairės: Jimmy Iovine’as, Timas Cookas, Dr. Dre ir Eddy Cue.

Gegužės mėnesio pradžioje pasklidę gandai apie tai, kad „Apple“ galimai įsigis ausinių ir garso bei programinės įrangos gamintoją „Beats Electronics“ – pasitvirtino. Viso sandorio vertė siekia 3 milijardus JAV dol. Už tai „Apple“ gaus ausinių gamybos bei programinės įrangos padalinius.

Be to, viena iš sandorio dalių yra ta, kad prie „Apple“ prisijungs ne tik kūrimo komanda, bet ir „Beats“ įkūrėjai: muzikos industrijos šulas Jimmy Iovine bei repo atlikėjas Dr. Dre.

Manoma, kad WWDC gali tapti ta vieta, kurioje „Apple“ savo bendruomenei oficialiai pristatys būtent šiuos du asmenis.

Galimi pristatymai

„Mac mini“

Stacionarus „Apple“ kompiuteris „Mac mini“ jau senokai laukia atnaujinimo. Šis „mažylis“ nebuvo atnaujintas nuo 2012-ųjų spalio mėnesio. Nėra aišku, ką „Apple“ galėtų pristatyti naujo naujame modelyje, išskyrus naujus „Haswell“ procesorius su integruotomis „Iris“ vaizdo plokštėmis bei 802.11ac „Wi-Fi“ ryšio palaikymu.

„iMac“ ir „iPhone 5S“

Remiantis dažniausiai pasitvirtinančiais „KGI Securities“ analitiko Ming-Chi Kuo spėjimais, „Apple“ turi planų išleisti atnaujintus ir šiek tiek atpigintus „iMac“ modelius bei 8 gigabaitų talpos išmanųjį telefoną „iPhone 5S“. Tiesa, šios prognozės buvo stipriai sukritikuotos „Apple“ sekančių žurnalistų, todėl vargu, ar jos pasiteisins bent jau per WWDC.

Ko neišvysime?

„Apple“ savo planuose turi nemažai produktų ir jų atnaujinimų, kurie turėtų išvysti dienos šviesą, tačiau ne WWDC 2014 metu.

„Apple TV“

„Apple TV“ konceptas
„Apple TV“ konceptas

Jau kuris laikas gandai skelbia, jog „Apple“ televizijos priedėlis „Apple TV“ turėtų sulaukti didžiulio atnaujinimo – naujo dizaino, „iOS“ žaidimų ar gal net visų „App Store“ aplikacijų palaikymo.

Nors buvo manoma, kad atnaujintas priedėlis-konsolė bus pristatyta balandžio mėnesį, o vėliau – per pirmadienį prasidėsiančią konferenciją, regis, pristatymas nukeliamas dar toliau.

„iWatch“

Praėjusių metų WWDC konferencijoje „Apple“ pristatė iš esmės atnaujintą kompiuterį „Mac Pro“. Šių metų konferencijoje buvo tikimasi pagaliau pamatyti išmanųjį laikrodį „iWatch“, tačiau atrodo, jog dar ne laikas.

Ir nors „iOS 8“ greičiausiai turės sveikatingumo aplikaciją „Healthbook“, kuri galės sinchronizuoti vartotojo fizinius duomenis su išoriniais įrenginiais, tarp kurių geriausiai atrodytų sukurtas pačios „Apple“, išmanusis laikrodis dienos šviesą gali pamatyti tik rudenį.

Būtent tada vartotojai oficialiai turėtų pradėti naudotis „iOS 8“, todėl toks žingsnis būtų visai logiškas.

Norėdami sužinoti svarbiausias naujienas iš konferencijos, sekite portalo iTouch.lt naujienas, „Facebook“ fanų puslapį ar „Twitter“ paskyrą.

 

„Apple“ atskleidė: WWDC 2014 tikrai išvysime „iOS 8“ ir „OS X 10.10“

„iOS 8“ reklaminis stendas

Vos prieš kelias dienas pradėjusi ruoštis pirmadienį prasidėsiančiai konferencijai WWDC 2014, „Apple“ atskleidė, kad jos metu tikrai išvysime naujausią operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 8“.

Tai paaiškėjo po to, kai praeiviai pastebėjo didžiulį „iOS 8“ reklaminį stendą San Francisko „Moscone“ renginių centre. Būtent jame pirmadienį prasidės ir tris dienas truks konferencija.

Reklamoje matomas didžiulis skaičius „8“ vandenyno fone. Labai panašiai atrodė ir „iOS 6“ reklaminis stendas.

Kartu su „iOS 8“, tikimasi, „Apple“ pristatys ir naujausią kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „OS X“ versiją.

Atnaujinta 10:40. „Moscone“ renginių centre pradėtas ruošti ir „OS X“ stendas. Tai reiškia, kad per pirmadienio konferencijos pristatymą išvysime abejų operacinių sistemų – „iOS“ ir „OS X“ – naujausias versijas.

„OS X 10.10“ reklaminis stendas

„iOS 8“ reklaminis stendas

„iOS 8“ reklaminis stendas

Konferencijos WWDC 2014 pristatymas bus transliuojamas internetu

Konferencijos WWDC 2014 pristatymas bus transliuojama internetu

Jau ateinantį pirmadienį prasidėsiančios programuotojų konferencijos WWDC 2014 pristatymas bus transliuojamas internetu, skelbiama kompanijos „Apple“ interneto svetainėje.

WWDC – kasmetinė „Apple“ konferencija, kurioje susirenka programuotojai iš viso pasaulio. Kompanija konferencijos pristatymo metu įprastai pristato kelis naujus ar atnaujintus produktus ar paslaugas.

Pristatymą tiesiogiai galima bus stebėti specialiame renginio tinklalapyje, pirmadienį, 20 val.

Tikimasi, kad konferencijos metu bus pristatytos naujos operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ versijos „iOS 8“ ir „OS X 10.10“ ir, greičiausiai, atpiginti kompiuteriai „iMac“.

Sekite iTouch.lt socialiniuose tinkluose „Facebook“ ar „Twitter“ ir sužinokite svarbiausias naujienas iš konferencijos.

Konferencijos WWDC 2014 žvaigžde gali tapti ne „iOS 8“, o nauja „OS X“ versija

„WWDC 2014“

„Apple“ šių metų konferencijoje WWDC 2014 planuoja susikoncentruoti ties naujausios operacinės sistemos „OS X“ versijos pristatymu, skelbia 9to5Mac.com.

Teigiama, kad „OS X 10.10“ pasižymės visiškai nauju dizainu ir esminiais pokyčiais, panašiai kaip „iOS 7“ praėjusiais metais. Todėl „Apple“ nori konferencijos metu programuotojams išsamiai pristatyti šią versiją.

Sklinda gandai, jog „Apple“ net perkėlė dalį „iOS“ kūrimo komandos prie „OS X“ projekto, kad šis spėtų būti užbaigtas iki WWDC 2014 pradžios.

Nors naujausia „OS X“ versija labiau bus orientuota į estetinius pokyčius, kartu su ja turėtų pasirodyti nemažai techninių atnaujinimų. Manoma, kad naujausios versijos pavadinimas greičiausiai bus „Syrah“ arba „Yosemite“.

Dėl laikinai sumažinto „iOS“ kūrimo komandos narių skaičiaus, pranešama, keletas „iOS 8“ naujovių gali būti atidėtos ir pristatytos su „iOS 8.1“ versija.  Tarp tokių – muzikos atpažinimo funkcija, galimybė sekti miesto viešojo transporto maršrutus žemėlapių aplikacijoje bei „iOS in the Car“ funkcija, leidžianti susieti „iOS“ įrenginį su automobiliu.

Konferencija WWDC 2014 vyks šių metų birželio 2-4 dienomis.