Lietuvos 4G LTE ryšio greitis lenkia ir JAV, ir kitas didžiąsias valstybes

att_lte_icon_close_iphone_6_hero

Nors Lietuvoje esančio 4G LTE ryšio greitis nėra tarp greičiausių pasaulyje, mūsų šalis lenkia tokias milžines kaip JAV, Vokietiją ar Japoniją, skelbiama remiantis „OpenSignal“ surinktais duomenimis.

4G LTE ryšio standarto greičiai visame pasaulyje yra surenkami iš vartotojų atsiųstų duomenų, kurie tai gali padaryti naudodamiesi specialia greičio matavimo aplikacija, prieinama „App Store“.

Šių metų rugsėjį surinkti duomenys rodo, kad Lietuva tarp visų pasaulio šalių, kuriose buvo išmatuotas greitis, užima 22 vietą. Nors aplenkėme didžiąsias Europos ir kitų žemynų valstybes, pagal 4G LTE ryšio spartą mus lenkia kaimynai latviai, slovakai, austrai ir net rumunai. Tiesa, Lenkiją nežymiai lenkiame.

Svarbu paminėti dar ir tai, kad 4G LTE ryšio greitis buvo matuotas tik „Omnitel“ vartotojų. Vidutinis „Omnitel“ skleidžiamo LTE ryšio duomenų atsisiuntimo greitis – 13Mbps. Nors šio „Omnitel“ ryšio standarto padengimas Lietuvoje yra gana didelis – 79 proc. teritorijos, greitis nėra vienas ryškiausių.

Visą šalių 4G LTE ryšio spartos ir padengimo diagramą galite peržiūrėti čia.

LTE greičiai

Paaiškėjo, kiek „iPhone 6S“ gali kainuoti Lietuvoje

iPhone 6S

Nors dar prekyba naujausiais kompanijos „Apple“ išmaniaisiais telefonais „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S Plus“ dar neprasidėjo, o prekyba Lietuvoje gali prasidėti ne anksčiau spalio mėnesio, jau yra gana aišku, kiek naujieji modeliai gali kainuoti mūsų šalyje.

Kadangi nuo šių metų pradžios Lietuvoje yra įvestas euras ir autorizuotose „Apple“ pardavimo vietose „iPhone“ kainos nesiskiria nuo „Apple“ parduotuvių didžiosiose Europos valstybėse, galima teigti, kad Lietuvoje naujieji „iPhone“ kainuos tiek pat, kiek ir, pavyzdžiui, Vokietijoje ar Prancūzijoje.

Šiuo metu Vokietijoje „iPhone 6S“ su 16 gigabaitų atmintimi oficiali kaina yra 739 eurai, o identiškos talpos „iPhone 6S Plus“ – 849 eurai. Palyginimui, Prancūzijoje tokios ir kitų talpų modeliai yra 10 eurų brangesni.

Tačiau dėl šiek tiek didesnio pridėtinės vertės mokesčio ir kitų papildomų mokesčių Lietuvoje „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S Plus“ greičiausiai bus tokia kaip Prancūzijoje, o ne Vokietijoje. Visgi, skirtumas – vos 10 eurų.

Lietuvoje įgalioti „iPhone“ pardavėjai yra įgaliotas „Apple“ produktų pardavėjas „iDeal“, oficialus ryšio operatorius „Omnitel“ bei autorizuotas „Apple“ pardavėjas iShop.lt.

Pateikiamą preliminarų „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S Plus“ kainų sąrašą.

Pavadinimas/talpa16GB64GB128GB
„iPhone 6S“749€859€969€
„iPhone 6S Plus“859€969€1079€

Oficiali prekyba „Apple Watch“ Lietuvoje dar neprasidėjo „Omnitel“ ir „Bitė“ jau prekiauja

„Apple Watch“

Penktadienį didieji Lietuvos naujienų portalai paskelbė žinią, kad šalyje jau pradėta oficiali prekyba kompanijos „Apple“ išmaniuoju laikrodžiu „Apple Watch“. Tačiau tokia naujiena yra netiesa – „Apple“ oficialios prekybos savo išmaniuoju laikrodžiu Lietuvoje dar nėra paskelbusi. 

Pirmieji šią klaidinančią žinią paskelbė 15min.lt. Buvo pranešta apie tai, kad oficialus „Apple“ mobiliojo ryšio operatorius „Omnitel“ savo elektroninėje parduotuvėje jau priima užsakymus, o norintieji prieš įsigyjant išbandyti šį laikrodį, tai gali padaryti didžiuosiuose „Omnitel“ salonuose.

Netrukus šią žinią paskelbė ir DELFI bei lrytas.lt. Pastarieji dar pranešė, kad naujausiu „Apple“ dėvimu įrenginiu nuo pirmadienio pradės prekiauti kitas mobiliojo ryšio operatorius „Bitė“.

Kol kas nėra žinoma, kas „Omnitel“ tiekia šiuos išmaniuosius laikrodžius. Šiuo metu „Apple“ prekybą „Apple Watch“ yra pradėjusi tik trijose Europos šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Vokietijoje.

iTouch.lt patikina, kad oficiali prekyba „Apple Watch“ Lietuvoje dar nėra prasidėjusi.

Štai kokia žinia penktadienį nustebino žiniasklaida
Štai kokia žinia penktadienį nustebino žiniasklaida / 15min.lt portalo ekranvaizdis

Paaiškėjo, už kiek „Omnitel“ pardavinės naujuosius „iPhone 6“

Paaiškėjo, už kiek „Omnitel“ pardavinės naujuosius „iPhone 6“

Ketvirtadienio vakarą išankstinei rezervacijai užsirezervavę vartotojai iš mobiliojo ryšio operatoriaus „Omnitel“ gavo elektroninį laišką, kuriuo operatorius informuoja apie oficialią išmaniojo telefono „iPhone 6“ prekybos pradžią bei kainą.

Laiške skelbiama, kad naujausias „Apple“ išmanusis telefonas „Omnitel“ salonus pasieks spalio 31 dieną, o jo kaina prasidės nuo 2449 litų arba 709,28 eurų už 16 gigabaitų talpos modelį.

Palyginimui, Prancūzijoje esančiose oficialiose „Apple“ parduotuvėse identiško modelio kaina yra tokia pati, o Vokietijoje – 10 eurų mažesnė.

Kol kas neaišku, už kiek „Omnitel“ pardavinės didesnės talpos modelius ir „iPhone 6 Plus“, tačiau kainos greičiausiai bus panašios į kitose Europos šalyse esančių oficialių pardavėjų.

Taip pat, nėra žinoma, kada naujausiais „Apple“ išmaniaisiais pradės prekiauti ir kiti įgalioti pardavėjai „iDeal“.

Oficialu: Lietuvoje prekyba „iPhone 6“ bus pradėta nuo spalio 31 dienos

„Apple“ pirmadienį paskelbė naują sąrašą šalių, kuriose šį mėnesį bus pradėta prekyba naujaisiais išmaniaisiais telefonais „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“. Tarp jų – ir Lietuva.

Oficiali prekybos pradžia – spalio 31-oji. Tiesa, tai nereiškia, kad nuo tos dienos Lietuvoje prekybą šiais telefonais pradės oficialūs pardavėjai – „iDeal“ ar „Omnitel“.

Jau kurį laiką Lietuvoje galima įsigyti šiuos „iPhone“ modelius, tačiau už kur kas didesnę nei „Apple“ ar oficialių pardavėjų kainą.

Norėdami pirmieji sužinoti, kada „iDeal“ salonuose bus pradėta prekiauti „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“, kviečiame užsiprenumeruoti naujienlaiškį.

„Omnitel“ pradeda prekiauti telefonais „iPhone 5S“ ir „iPhone 5C“

Išmanieji telefonai „iPhone 5S“ ir „iPhone 5C“

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ penktadienį pradeda prekybą išmaniaisiais telefonais „iPhone 5S“ ir „iPhone 5C“, pirkėjams siūlomi ir specialiai šiems telefonams sukurti mokėjimo planai.

„Omnitel“ dar prieš keletą savaičių pradėjo teik išankstines telefonų rezervacijas. Visų bendrovės siūlomų planų trukmė – 24 mėn.

„Omnitel“ pažymi, jog „iPhone 5S“ yra pažangiausias išmanusis telefonas pasaulyje, o „iPhone 5C“ – spalvingiausias iš visų „iPhone“.

Daugiau informacijos specialioje nuorodoje www.omnitel.lt/iphone.

Už nuolaidą naujam telefonui „Omnitel“ klientai negaili nei senos „Nokia 3310“, nei apynaujo „iPhone“

Išmanusis telefonas

Norėdami įsigyti naują telefoną su nuolaida, telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ klientai jau nebegaili mainais už ją atiduoti netgi apynaujų išmaniųjų – „iPhone“, „BlackBerry“ ar „Samsung Galaxy“. Vien per pastaruosius du mėnesius, pasinaudoję telefono atnaujinimo paslauga „Atnešk seną“, bendrovės salonuose jie paliko 599-ių pavadinimų įvairių gamintojų telefonus ir mainais už juos gavo nuolaidą naujam. Nuo šiol mainais už seną telefoną „Omnitel“ suteikia nuolaidą bet kuriam pasirinktam naujam telefonui.

„Pusė visų mūsų klientų, įsigydami naują telefoną, renkasi išmanųjį. Atnaujinę paslaugą „Atnešk seną“, dabar savo klientams suteikiame dar geresnes sąlygas įsigyti bet kurį naują išmanųjį telefoną, mainais už atneštą senąjį“, – sako „Omnitel“ viceprezidentas rinkodarai ir paslaugoms Darius Maikštėnas.

Jo teigimu, telefono atnaujinimo paslauga „Atnešk seną“ buvo sukurta ir ištobulinta atsižvelgus į „Omnitel“ klientų norus. „Su savo klientais kalbamės apie galimas naujas paslaugas ar pasiūlymus, taip pat apie klientų įpročius ir galimybes“, – pasakoja D. Maikštėnas.

Tarp dažniausiai į „Omnitel“ salonus atnešamų mobiliųjų telefonų vis dar dominuoja įvairūs seni „Nokia“ modeliai, o pats populiariausias išlieka „Nokia 3310“. Tarp atnešamų yra ir prieš dešimtmetį itin populiarių buvusių „Nokia 6100“ ar „Nokia 2610“. Bendrovės salonų darbuotojai sulaukia ir gana retų telefonų, pavyzdžiui, „Doro HandleEasy 330“ ar įvairių „Mitsubishi Trium“ modelių.

Tačiau, naudodamiesi paslauga „Atnešk seną“, klientai atneša ir vis daugiau naujesnių modelių, vis dar tebesančių ar visai neseniai buvusių parduotuvių lentynose. Tarp jų – „Sony Ericsson Xperia X8“, įvairūs „Samsung Galaxy“ ir „Blackberry“ modeliai ir net „iPhone“.

Galimybę gauti nuolaidą mainais už seną atneštą telefoną „Omnitel“ vieninteliai rinkoje savo klientams siūlo jau beveik dvejus metus. Dabar naują telefoną galima rinktis iš visų, parduodamų bendrovės salonuose. Maksimali nuolaida, kurią galima gauti naujam telefonui, yra 600, minimali – 50 litų. Taikomos nuolaidos dydis priklauso nuo atnešto telefono modelio ir būklės. Turimo telefono vertę galima pasitikrinti čia: www.omnitel.lt/atnesksena.

Dauguma „Omnitel“ salonuose surinktų telefonų bus dar kartą panaudoti kitose šalyse, taip mažinant poveikį aplinkai ir taupant gamtos išteklius. Juos telekomunikacijų bendrovė atiduoda įmonei „Redeem Nordics“, kuri mobiliuosius telefonus paruošia naudoti kitose rinkose, o nebepataisomus priduoda perdirbti. Abi kartu šios įmonės įgyvendina iniciatyvą „Telefonas kitam“.