„iPhone“ skirtas „Mophie“ dėklas-baterija: apžvalga

Retas telefono „iPhone“ naudotojas garsiai gali pasigirti ilgai veikiančia įrenginio baterija, nors dažniausiai ši bėda aplanko visų išmaniųjų telefonų turėtojus. Kadangi įrenginiuose nėra daug reikšmingų parametrų, kurie galėtų gerokai prailginti baterijos veikimo laiką, daliai vartotojų vis dažniau tenka atsigręžti į išorines baterijas ar dėklus-baterijas.

Būtent pastarojo tipo bateriją neseniai gavome iš kompanijos „Mophie“, kuri dar šią savaitę buvo įsigyta už šimtamilijoninę sumą. „Mophie“ yra pagarsėjusi išorinių baterijų gamintoja, kurios gaminiai yra nepigūs, bet kokybiški. Todėl nutarėme apžvelgti gautą „juice pack air“ dėklą-bateriją, skirtą „iPhone 6“ ir „iPhone 6s“ modeliams.

Dizainas

Baterijas, skirtas telefonams „iPhone“, „Mophie“ gamina jau seniai, todėl šiuo metu galima įsigyti baterijas beveik visiems oficialioje prekyboje esantiems „Apple“ telefonams. JAV įsikūrusi kompanija leidžia įvairių spalvų, formų, stilių ir talpų baterijas, tačiau populiariausia baterija yra laikomas dėklo stiliaus „juice pack air“, kuris, be energijos saugojimo funkcijos, dar turi saugoti ir telefono korpusą.

Kaip ir daugelis tokio tipo dėklų-baterijų, „juice pack air“ telefoną pastorina dvigubai. / iTouch.lt nuotr.
Kaip ir daugelis tokio tipo dėklų-baterijų, „juice pack air“ telefoną pastorina dvigubai. / iTouch.lt nuotr.

„juice pack air“ baterija nėra pats storiausias, bet ir ne ploniausias dėklas. Rankoje dėklą laikyti malonu, nes jo korpusas yra užapvalintas, o medžiagą, iš kurios jis pagamintas, galima apibūdinti kaip plastiko ir kietos gumos mišinį. Todėl pasinaudojus dėklu kurį laiką dingsta nerimas, kad dėl jo dydžio gali iškristi iš rankų – jis tiesiog neslysta.

Tačiau, pradėjus naudotis tokiu dėklu-baterija, reikia priprasti. Nors „iPhone“ į šonus su dėklu prasiplečia ne itin daug, tačiau prie telefono nugarinės dalies prisideda nemažai, telefono storis su dėklu padidėja daugiau nei du kartus. O ką jau kalbėti apie svorį. Jo „sulčių“ pilna baterija prideda visus 100 gramų, todėl jei esate paliestas lietuviško mentaliteto ir jums telefonas turi būti su permatomu, itin plonu dėkliuku ar išvis be jo, tada į „Mophie“ baterijas net iš tolo nežiūrėkite.

Visi mygtukai, naudojantis „juice pack air“, yra slepiami po dėklo mygtukai, todėl smūgio atveju jį sugertų ne patys mygtukai ar telefono korpusas, o dėklas, kuris saugiai dengia viską, išskyrus, žinoma, ekraną. Jam saugumo entuziastai dar turėtų ieškoti plėvelės ar grūdinto stiklo, kadangi ekranas yra beveik tame pačiame lygyje kaip ir dėklo kraštinės.

Specialios angos mikrofonui ir garsiakalbiui puikiai atlieka savo darbą. / iTouch.lt nuotr.
Specialios angos mikrofonui ir garsiakalbiui puikiai atlieka savo darbą. / iTouch.lt nuotr.

Tiek mikrofonui, tiek garsiakalbiui yra sukurtos specialios angos, nes jas dėklas visiškai paslepia. Tiesą pasakius, šios angos veikia nuostabiai, nes mikrofonas gauna tik šiek tiek mažiau garso, o štai garsiakalbis garsą atiduoda ne į apačią, kaip įprastą, o į ekrano pusę. Todėl jei žiūrite „YouTube“ ar žaidžiate žaidimą ir jums svarbus garsas, su „juice pack air“ jis ateina kaip tik jūsų linkme. Tiesa, kaip ir daugelio kitų tokio tipo dėklų, trūkumas yra labai giliai užslėpta ausinių jungtis, kurią, deja, pasiekti gali ne visų ausinių kištukai, todėl tenka dažnai naudotis kartu su baterija atkeliaujančiu garso jungties ilgintuvu.

Funkcionalumas

Kalbant apie baterijas, visada svarbiausia yra jų nauda energijos prasme. „juice pack air“, pasak „Mophie“ prideda 100 procentų energijos, o tai reiškia, kad naudodami šį dėklą galite turėti dvigubai ilgiau veikiantį telefoną. Tiesa, praktika rodo kiek kitokius skaičius, kurie naudingi vartotojui. Naudojantis šiuo dėklu teko pastebėti, kad įkrovusi telefoną 100 proc., baterija savyje dar turi apie 10-15 proc. likusios energijos. Žinoma, dar įdomiau darosi sulyginus oficialią „iPhone“ baterijos talpą su „juice pack air“ baterijos talpa. Tai – atitinkamai 1715 ir 2750 miliampervalandės.

Dėklas-baterija įkraunamas per standartinę „micro-USB“ jungtį. / iTouch.lt nuotr.
Dėklas-baterija įkraunamas per standartinę „micro-USB“ jungtį. / iTouch.lt nuotr.

„Mophie“ baterijoje esančios energijos kiekį galima sužinoti pasinaudojus ant baterijos galinės dalies esančiu mygtuku. Jį paspaudus, suaktyvinami 4 lempučių indikatorius, kuris rodo baterijos

talpa 25 proc. etapais, t.y. jei dega 2 iš 4 lempučių, vadinasi „iPhone„ dar gali būti įkrautas apie 50 proc. Pati baterija yra įkraunama su kartu pridedamu „micro-USB“ kabeliu. Įkrovimas trunka apie 2-3 valandas, priklausomai nuo to, kokį adapterį naudojate įkrauti baterijai. Svarbu paminėti „Mophie“ sukurtą technologiją „Priority+“, kuri, prijungus baterijos įkrovimą, pirmiau įkrauna telefoną, o tik paskui dėklą-bateriją.

Priešingai nei praėjusių metų pabaigoje išleisti oficialūs „Apple“ dėklai-baterijos „Smart Battery Case“, „juice pack air“ neįkrauna „iPhone“ pastoviai. Tai reiškia, kad jūs galite kontroliuoti, kada „iPhone“ yra įkraunamas, o kada ne, taip sutaupant energijos metui, kada jos iš tikrųjų reikės.

Specialus mygtukas baterijos išjungimui ir įjungimui. / iTouch.lt nuotr.
Specialus mygtukas baterijos išjungimui ir įjungimui. / iTouch.lt nuotr.

Išvada

„juice pack air“ yra jei ne pats geriausias, tai vienas geriausių „iPhone“ dėklų-baterijų. Taip, jis nepigus, jis gerokai pastorina ir pasunkina telefoną. Tačiau šis dėklas-baterija yra kokybiškai pagamintas, veikia užtikrintai, gerai apsaugo telefoną ir yra patogus laikyti rankoje. Kas gali būti geriau? Na, nebent talpesnė pačio įrenginio baterija.

„juice pack air“ galite įsigyti „iDeal“ salonuose. Kaina – 99,95€. Taip pat galima įsigyti iš oficialios „Mophie“ svetainės.

Garsų „iPhone“ baterijų gamintoją „Mophie“ įsigijo už 100 mln. JAV dol.

Kompanija „Zagg“, gaminanti elektronikos įrenginių dėklus ir apsaugas, trečiadienį paskelbė priėjusi susitarimą dėl „iPhone“ dėklus-baterijas ir nešiojamas baterijas gaminančios bendrovės „mophie“ įsigijimo. 

Kaip teigiama oficialiame „Zagg“ įsigijimo pranešime, šis pirkimas sujungs du lygiaverčius rinkos lyderius bei leis mobilių aksesuarų sektoriuje sukurti įvairesnių produktų. Oficiali sandorio suma – 100 mln. JAV dol. ir papildomos išmokos per vienerių metų laikotarpį.

„Mophie“ yra žinoma kaip populiarių, tačiau ne itin pigių „iPhone“ dėklų-baterijų ir nešiojamų išorinių baterijų gamintoja, kuri šiuos aksesuarus kuria ir kitų gamintojų elektronikos prietaisams.

Jau šį penktadienį portale iTouch.lt galėsite skaityti „iPhone“ skirto „Mophie“ dėklo su integruota baterija apžvalgą.

„Apple“ kuria naujus įpakavimus savo parduotuvėse parduodamiems trečių šalių aksesuarams

„iPhone 6“ įpakavimas

Kompanija „Apple“ per pastaruosius šešis mėnesius iš peties darbavosi su trečių šalių aksesuarų gamintojais ir jų kuriamais produktais, keičiant jų įpakavimų dizainus, praneša 9to5Mac.com.

Kaip skelbiama, „Apple“ darė įtaką keisti dizainą tik tiems produktams, kuriais yra prekiaujama pačios „Apple“ parduotuvėse tiek internete, tiek didžiuosiuose pasaulio miestuose.

Sprendimą keisti kitų gamintojų produktų įpakavimus „Apple“ paskatino priimti noras suvienodinti juos su pačios JAV milžinės gaminamų įrenginių pakuotėmis, kurios pasižymi preciziškumu ir skoningu dizainu.

Kol kas tarp gamintojų, kurių produktų įpakavimai buvo pakeisti, pateko „Tech21“, „Sena“, „Incase“, „Mophie“, „Logitech“ ir „Life Proof“.

Teigiama, kad nauji įpakavimai pasižymės daugiausia balta spalva, minimalistiniais šriftais ir užrašais, o tai reiškia, kad bus panašūs į esamus „iPhone“, „iPad“ ar „Apple Watch“ įpakavimus.

Anot šaltinių, gamintojų, kurie nesutiks keisti savo įpakavimų, produktais bus šalinami iš parduotuvių lentynų. Tokiu būdu bus bandoma viso parduotuvių asortimento išvaizdą suvienodinti.

Produktų įpakavimai