„Apple“ netikėtai atnaujino nešiojamuosius kompiuterius „MacBook“ ir „MacBook Air“

Kompanija „Apple“ trečiadienį netikėtai išleido atnaujintus nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ ir „MacBook Air“ modelius.

Praėjusių metų pavasarį pasirodęs 12 colių „Retina“ ekraną turintis „MacBook“ sulaukė atnaujinto „Intel Core M“ procesoriaus, iki 25 proc. greitesnio „Intel“ grafikos procesoriaus, spartesnių „flash“ ir RAM atminčių modulių.

Be to, pirkėjai galės rinktis ir rausvojo aukso spalvos „MacBook“ modelį. Iki šiol buvusios spalvos – auksinė, sidabrinė ir kosminė pila – ir toliau lieka prekyboje. Ne mažiau svarbus šio kompiuterio atnaujinimas – papildoma baterijos veikimo valanda.

„MacBook“

Kartu su „MacBook“ atnaujintas ir 13 colių „MacBook Air“ modelis. Tiesa, šis kompiuteris sulaukė tik operatyviosios atminties atnaujinimo. Dabar standartinis modelis atkeliaus nebe su 4, o su dvigubai daugiau – 8 gigabaitais – operatyvios atminties.

Atnaujintų modelių kainos nesikeičia nuo iki tol prekyboje buvusių. Artimiausiu metu šie kompiuteriai turėtų pasiekti „iDeal“ salonus.

Nauji „Apple“ nešiojamieji kompiuteriai – birželį

Kompanija „Apple“ birželio mėnesį planuoja pristatyti naujus ir itin plonus nešiojamuosius kompiuterius „MacBook“ su 13 ir 15 colių įstrižainės ekranais, skelbia „DigiTimes“.

Tai greičiausiai galėtų įvykti konferencijos WWDC metu, kuri numatoma surengti birželio 13-17 dienomis.

Skelbiama, kad naujųjų kompiuterių dizainas bus panašus į praėjusiais metais išleistą 12 colių įstrižainės „Retina“ ekraną turintį „MacBook“ kompiuterį ir bus plonesni už dabartinius „MacBook Air“ modelius.

Per 2015-uosius metus „Apple“ pardavė 20,3 mln. kompiuterių „Mac“ – 4 proc. daugiau nei metais anksčiau. Todėl itin plonų „MacBook“ išleidimas galėtų prisidėti prie „Apple“ kompiuterių pardavimų augimo.

Kiti kompiuterių gamintojai – „Dell“ bei „Lenovo“, teigiama, tuo pačiu metu ruošiasi pristatyti savo itin plonų kompiuterių linijas, siekdami konkuruoti su prieš metu pasirodžiusiu „MacBook“.

Naujesnių „Apple“ kompiuterių naudotojai sulaukė galimybės padidinti SSD atmintį

Kompanija „Other World Computing“ (OWC) antradienį pristatė produktą, kuris pirmą kartą leis naujesnių „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu ir „MacBook Air“ kompiuterių naudotojams praplėsti vidinę kompiuterio SSD atmintį.

„Aura SSD“ praplėtimo rinkinį galima įsigyti dviejų skirtingų talpų: 480 gigabaitų arba 1 terabaito. Šis praplėtimas yra tinkamas 2013 metų pabaigos ar naujesniems „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu bei 2013 metų vidurio ar naujesniems „MacBook Air“ modeliams.

Tai reiškia, kad abiejų modelių naudotojai gali praplėsti kompiuterio atmintį net iki 8 kartų, jei jie yra įsigiję įrenginį su 128 gigabaitų atmintimi. Tiek 480GB, tiek 1TB praplėtimai yra galimi tiek „MacBook Pro“, tiek „MacBook Air“ kompiuteriams.

Kaip teigia OWC, jų sukurtas SSD praplėtimas yra sudarytas iš aukščiausios kokybės komponentų, kurie yra visiškai suderinami su „Mac“ kompiuteriais.

Pirkėjai gali rinktis „Aura SSD“ rinkinius, kurie sudaryti iš SSD praplėtimo, įrankių jo pakeitimui bei dėžutės senajai SSD talpai naudoti kaip išorinei, arba tik SSD praplėtimą.

Praplėtimo rinkinys su 480GB atmintimi kainuoja 399 JAV dolerius, o 1TB – 649 JAV dol. Juos galima įsigyti iš oficialios OWC svetainės.

Smunkant nešiojamųjų kompiuterių pardavimams, „Apple“ parduoda vis daugiau

Tyrimų bendrovės „TrendForce“ duomenys rodo, kad nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ pardavimai ir toliau auga, nors bendri pasauliniai nešiojamųjų kompiuterių pardavimai jau kelinti metai mažėja.

Skaičiai rodo, kad 2015 metais „Apple“ buvo ketvirta pagal dydį nešiojamų kompiuterių gamintoja, pralenkusi „Asus“ ir „Acer“ ir atsiriekdama 10,34 proc. rinkos.

Palyginimui, dar metais anksčiau „Apple“ rinkos dalis siekė 9,3 proc. Todėl akivaizdu, kad per 2015 metus „Apple“ pardavė dešimtadaliu daugiau „MacBook“ kompiuterių.

Tačiau bendri nešiojamųjų kompiuterių pardavimai 2015 metais sumažėjo 6,3 proc., nuo 175,5 mln. vienetų 2014 metais iki 164,4 mln. vnt. praėjusiais metais.

Situacija rinkoje
Štai kokia situacija yra nešiojamųjų kompiuterių rinkoje. / TrendForce duom.

Rinkos lyderiais ir toliau išlieka „HP“ bei „Lenovo“, kuriems priklauso po apytiksliai 20 proc. rinkos. O štai nuo trečioje vietoje esančios kompanijos „Dell“ distancija „Apple“ yra nesunkiai įveikiama.

Svarbu paminėti tai, kad „Apple“ tokį rezultatą yra pasiekusi savo produktų linijoje turėdama vos tris skirtingus nešiojamųjų kompiuterių modelius, kai visi kiti siūlo kur kas didesnį skirtingų modelių pasirinkimą.

Kol kas nėra aišku, kada „Apple“ atnaujins savo nešiojamuosius kompiuterius, tačiau tai gali įvykti jau kovo 15 dieną, jei tik „Apple“ atras papildomo laiko ant scenos šalia „iPhone 5se“, „iPad Air 3“ ir „Apple Watch“ atnaujinimų.

„Apple“ ateinančią vasarą gali pristatyti naujus 13 ir 15 colių įstrižainės „MacBook Air“ modelius

Kompanija „Apple“ kuria naujus nešiojamojo kompiuterio „MacBook Air“ modelius su 13 ir 15 colių įstrižainės ekranais, skelbia UDN.com.

Pranešama, kad naujieji „MacBook Air“ modeliai bus plonesni už šiuo metu esančius prekyboje, pasižymės kur kas geresnėmis techninėmis specifikacijomis, o numatoma jų pristatymo data yra ateinančią vasarą vyksianti konferencija „WWDC 2016“.

Kaip skelbia šaltiniai „Apple“ tiekimo grandyje, naujieji „MacBook Air“ modeliai šiuo metu vis dar yra kūrimo stadijoje. Anot šaltinių, vidiniai komponentai sulauks „visapusiško atnaujinimo“, tačiau kompiuterių išvaizda liks beveik nepakitusi.

Nešiojamieji kompiuteriai „MacBook Air“ nesulaukia ryškesnio atnaujinimo jau keletą metų iš eilės, spėjama, dėl būsimo atnaujinimo kitais metais. Jei „Apple“ išleis 13 ir 15 colių šio kompiuterio modelius, manoma, kompanija gali atsisakyti 11 colių „MacBook Air“ modelio.

„iDeal“ siūlo įsigyti „MacBook Air“ su 120 eurų nuolaida

Nešiojamasis kompiuteris „MacBook Air“

Įgaliotas „Apple“ produktų pardavėjas „iDeal“ skelbia akciją, kurios metu nešiojamąjį kompiuterį „MacBook Air“ siūlo įsigyti net su 120 eurų nuolaida.

Tad, pavyzdžiui, jei nusprendėte įsigyti naujausią paprasčiausios konfigūracijos „MacBook Air“ modelį su 13 colių įstrižainės ekranu, vietoje 1179 eurų jums kompiuteris kainuos 1059 eurus.

Nuolaida galioja visiems „MacBook Air“ modeliams, įskaitant ir ankstesnės kartos. Akcija vyks birželio 1-28 dienomis.

Visas „MacBook Air“ kainas galite rasti oficialioje „iDeal“ svetainėje.

MacBookAir_iDeal_980x200

Atnaujinti esami „MacBook Air“ ir „MacBook Pro“ modeliai

„MacBook Air“

Kompanija „Apple“ pirmadienį vykusio pristatymo metu pristatė naują nešiojamą kompiuterį „MacBook“ bei paskelbė atnaujinusi esamus „MacBook Air“ ir „MacBook Pro“. Abu atnaujinti modeliai pasižymi greitesne vidine atmintimi, naujos kartos procesoriais ir grafikos plokštėmis.

13 colių „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu

Vienas populiariausių „Apple“ nešiojamųjų kompiuterių nuo šiol galės pasigirti iš esmės perkurtu „trackpad“ jutikliu, kuris gebės nustatyti, kaip stipriai yra spaudžiama. Vartotojas taip pat galės pasirinkti jutiklio jautrumą. Funkcija „Force Click“ suteiks galimybę naudotis papildomomis funkcijomis spaudžiant jutiklį stipriau.

„MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu

Atnaujintas „MacBook Pro“ taip pat sulaukė ir naujo penktos kartos „Intel Core“ procesoriaus, kurio didžiausias taktinis dažnis siekia 3,1GHz su „Turbo Boost“ dėka „pakelti“ iki 3,4GHz. Vaizdo apdorojimu rūpinsis nauja „Intel Iris Graphics 6100“ grafikos plokštė, o vidinė SSD atmintis perkels failus dvigubai greičiau – iki 1,6GBps.

Be to, „Apple“ pridėjo vieną papildomą valandą prie kompiuterio baterijos veikimo trukmės, todėl dabar bus galima naršyti internete iki 10 valandų, o žiūrėti filmus – iki 12 val.

„MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu

„MacBook Air“

Atnaujinti 11 ir 13 colių įstrižainės „MacBook Air“ taip pat pasižymi penktos kartos „Intel Core“ procesoriais su iki 2,2GHz taktiniu dažniu, kuris gali būti pakeltas iki 3,2GHz. Abiejuose modeliuose yra integruota „Intel HD Graphics 6000“ vaizdo plokštė, „Thunderbolt 2“ jungtys ir dvigubai greitesnė „flash“ atmintis.

Atnaujinti „MacBook Air“ ir „MacBook Pro“ modeliai prekyboje Lietuvoje turėtų pasirodyti 1-2 savaičių bėgyje.

„MacBook Air“