„Apple“ didina kainas Europoje, kol JAV doleris ir toliau išlieka stiprus

„Apple“

Kompanija „Apple“ padidino dar kelių produktų kainas Europos valstybėse dėl vis dar stiprios JAV dolerio padėties prieš eurą ir kitas tarptautines valiutas. Tarp paveiktų valstybių – Vokietija, Prancūzija, Airija, Italija, Lietuva bei daugelis kitų.

Nuo antradienio visi 21 ir 27 colių „iMac“ modeliai be aukštos raiškos „Retina“ ekranų pabrango nuo 150 iki 300 eurų. Pavyzdžiui, bazinės konfigūracijos „iMac“ modelis Europoje brango nuo 1099 eurų iki 1249 eurų. O 27 colių ekraną turintis aukščiausių parametrų „iMac“ be „Retina“ ekrano dabar kainuos nebe 1799, o 2099 eurus.

Kainos tarp šalių gali skirtis dėl taikomų vietos mokesčių ir tarifų.

Pastebėta, kad brango ir „Mac mini“ bei „Mac Pro“ kompiuteriai. Pastarasis, kuris vadinamas galingiausiu „Apple“ kompiuteriu, brango nuo 400 iki 600 eurų, priklausomai nuo konfigūracijos.

Paskutinį kartą „Apple“ kainas Europoje didino kovo mėnesio pradžioje. Tąkart priežastis buvo ta pati – stiprus JAV dolerio kursas ir euro nuvertėjimas.

„Apple“ didina kainas dėl JAV dolerio ir euro santykio

Pristatytas „iMac“ su „Retina“ ekranu bei atnaujintas „Mac mini“

Pristatytas „iMac“ su „Retina“ ekranu bei atnaujintas „Mac mini“

„Apple“ ketvirtadienį įvykusio pristatymo metu patvirtino dar prieš renginį sklidusius gandus. Kompanija pristatė kompiuterio „iMac“ modelį, kuris pasižymi neįtikėtinu, vadinamosios 5K raiškos „Retina“ ekranu.

Naujasis 27 colių (68,58 centimetro) įstrižainės ekraną turintis „iMac“ pasižymi 5120 x 2880 rezoliucija bei 14,7 mln. pikselių skaičiumi. Anot „Apple“, šis ekranas turi 67 procentais daugiau pikselių nei šiuo metu rinkoje populiarėjantys 4K monitoriai bei turi 4 kartus didesnę rezoliuciją nei standartinis 27 colių „iMac“ modelis.

Pristatytas „iMac“ su „Retina“ ekranu bei atnaujintas „Mac mini“

Tačiau naujasis „iMac“ galingas ne tik ekranu, bet ir techninėmis specifikacijomis. Vartotojai galės rinktis tarp keturių branduolių 3.5 GHz „Intel Core i5“ arba keturių branduolių 4 GHz „Intel Core i7“ procesorių. Šis modelis standartiškai atkeliaus su 8 gigabaitų operatyviąja RAM atmintimi ir pirmą kartą „iMac“ istorijoje su 1 terabaito talpos „Fusion Drive“ kietuoju disku.

„iMac“ su „Retina“ ekranu kaina prasideda nuo 2,5 tūkst. JAV dolerių. Vartotojai jau nuo šiandien gali užsisakyti kompiuterį internetinėje „Apple“ parduotuvėje.

„Mac mini“

„Apple“ nepamiršo ir nuo 2012-ųjų atnaujinimo nesulaukiančio kompiuterio „Mac mini“. Daugelio vartotojų „pirmuoju“ arba „pradedančiuoju“ kompiuteriu vadinamas „Apple“ kompiuteriųlinijos atstovas pasižymės pasižymės ketvirtos kartos „Intel Core“ procesoriais, „Intel Iris“ ir „HD Graphics 5000“ grafikos plokštėmis, „PCIe“ jungtimi paremta atmintimi, greitesnio 802.11ac „Wi-Fi“ ryšio palaikymu bei dvejomis „Thunderbolt 2“ jungtimis.

„Apple“ teigia, jog tai – efektyviausias pasaulyje stalinis kompiuteris. Jo kaina sumažinta 100 JAV dol. – iki 499 dol. už standartinį modelį.

Pristatytas „iMac“ su „Retina“ ekranu bei atnaujintas „Mac mini“

Jau spalį gali pasirodyti atnaujinti „Mac Mini“ kompiuteriai

„Mac Mini“

„Apple“ pagaliau gali išleisti atnaujintus stalinius kompiuterius „Mac Mini“, teigia „MacRumors“ šaltiniai. Anot jų, seniai atnaujinimo laukiantis kompiuteris bus išleistas kartu su nauja operacine sistema „OS X Yosemite“ir atnaujintais planšetiniais kompiuteriais „iPad“.

Nuo paskutinio „Mac Mini“ atnaujinimo praėjo beveik du metai, todėl nemaža dalis šio „Apple“ kompiuterio naudotojų ir gerbėjų laukė bet kokio ženklo iš kompanijos apie ketinimą išleisti naują modelį.

Manoma, kad atnaujintas „Mac Mini“ gali pasirodyti tame pačiame spalio mėnesį vyksiančiame „Apple“ renginyje, kuriame būtų paskelbta apie oficialų „OS X Yosemite“ startą ir naujuosius „iPad Air“ ir „iPad mini“.

Tiesa, nauji „Intel“ procesoriai, kurių išleidimu remiasi „Apple“ pristatinėdama savo kompiuterius, nenumatomi iki kitų metų. Todėl jau dabar aišku, kad „Mac Mini“ nepasižymės greičiausiais „Intel Broadwell“, o veiks kartu su „Haswell“ procesoriais, kurie jau dabar yra liepą atnaujintuose „MacBook Pro“ nešiojamuose kompiuteriuose.

Konferencija WWDC 2014: ko tikėtis iš „Apple“?

Konferencija WWDC 2014: ko tikėtis iš „Apple“?

Kasmetinė kompanijos „Apple“ konferencija WWDC šiais metais vyks San Franciske (Kalifornijoje) esančiame „Moscone“ renginių centre. Nors konferencija iš esmės yra orientuota į programuotojus, „Apple“ įprastai nepraleidžia galimybės jos metu pristatyti operacinių sistemų naujoves bei naujus produktus.

„Apple“ dažniausiai pačią pirmąją konferencijos dieną rengia pristatymą, per kurį pristato „iOS“ ir „OS X“ naujoves, naujas paslaugas ar produktus. Šiais metais žadama pristatymą transliuoti internetu.

Pasiruošimą WWDC 2014 „Apple“ pradėjo dar penktadienį, kuomet pradėjo „Moscone“ centre kabinti reklaminius „iOS 8“ ir „OS X 10.0“ stendus.

Norėdami sužinoti svarbiausias naujienas iš konferencijos, sekite portalo iTouch.lt naujienas, „Facebook“ fanų puslapį ar „Twitter“ paskyrą.

Trumpai apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie jau pirmadienio vakarą (20 val. Lietuvos laiku) vyksiantį pristatymą.

Numatomi programinės įrangos atnaujinimai

„iOS 8“

Panašiai turėtų atrodyti gandais apipinta „Healthbook“ aplikacija
Panašiai turėtų atrodyti gandais apipinta „Healthbook“ aplikacija

Apie naują mobiliosios operacinės sistemos atnaujinimą nėra žinoma tiek jau daug, tačiau manoma, kad esminiai „iOS 7“ dizaino ypatumai pasirodysiančioje versijoje bus dar labiau pakeisti.

Kaip esminiai „iOS 8“ atnaujinimai yra įvardinami virtualus balso asistentas „Siri“ bei žemėlapių aplikacija. Pastarieji turėtų sulaukti kur kas skvarbesnės integracijos į pačią operacinę sistemą.

Tai reikštų, kad su „Siri“ galima būtų atlikti kur kas daugiau reikšmingesnių ir mums reikalingesnių darbų, pavyzdžiui, valdant tą pačią žemėlapių arba bet kokią kitą (net trečių šalių) aplikaciją.

Kalbama, kad žemėlapiai turėtų pasižymėti galimybe stebėti miesto viešąjį transportą: kas kokiu laiku važiuoja, kokiais maršrutais ir pan. Tik klausimas, ar lietuviams ši funkcija taptų prieinama nuo pat pradžių.

Be to, jau kuris laikas sklando kalbos, jog „Apple“ naujausioje „iOS“ versijoje susitelks į vartotojo fizinius rodiklius, t.y. teiks sveikatingumo duomenis. Šis darbas, teigiama, bus patikėtas visiškai naujai „Healthbook“ aplikacijai, kuri turėtų pasižymėti plačiu suderinamumu su išoriniais įrenginiais: širdies ritmo, kraujospūdžio matuokliais, o gal net tuo pačiu išmaniuoju laikrodžiu „iWatch“.

Kalbant apie muziką „iOS“ terpėje, muzikos transliavimo internetu paslauga „iTunes Radio“ gali patapti aplikacija, siekiant padidinti naudojimąsi ja, o ne konkurentų alternatyvomis, pavyzdžiui, populiariąja „Spotify“.

Taip pat sklido gandai, kad „Apple“ kartu su garsios aplikacijos „Shazam“ kūrėjais kuria muzikos atpažinimo paslaugą, kuri būtų integruota į pačią „iOS“. Idėja būtų panaši į tai, kad užklausus „Siri“ fone grojančios dainos pavadinimo, ši galėtų nustatyti ir atsakyti.

Kiek realesnė „iOS 8“ naujovė gali būti nuosava mokėjimų mobiliuoju įrenginiu sistema, prie kurios kūrimo neva norėjo prisidėti mokėjimų internetu lyderė „PayPal“. Kas nenorėtų, kai kalba eina apie virš pusės milijardo „iTunes“ vartotojų pinigų valdymą?

„OS X 10.10“

Jei apie „iOS 8“ žinome gana nedaug, tai apie naujausią kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „OS X“ versiją žinome dar mažiau. Aišku tik tiek, kad su ankstesne versija „OS X Mavericks“ buvo pristatyta vos kelios vartotojo sąsajos naujovės, todėl būtų gana logiška, jog „OS X 10.10“ pasižymėtų atnaujintu dizainu, panašiu į „iOS 7“.

Tiesa, naujovė visgi gali būti ne tokios drastiškos, kokios buvo lyginant „iOS 6“ ir „iOS 7“.

Namų valdymo sistema

Leidinio „The Financial Times“ prieš pat konferenciją paviešintas pranešimas, neva „Apple“ jau pasiruošusi vartotojus priversti valdyti savo namus, yra šiek tiek kontroversiškas. Taip, su „iPhone“ jau seniai galima valdyti savo namų šviesas ir panašius išmanaus namo įrenginius (gana įdomiais įrenginiais prekiauja ir autorizuoti „Apple“ produkcijos pardavėjai Lietuvoje).

Tačiau „Apple“, matyt, nori viska tai integruoti į pačią „iOS“ ir kitas savo ekosistemas, per kurias nuotoliniu būdu būtų galima valdyti šviesas, namų apsaugos bei kitas sistemas. Tik klausimas, ar jau laikas.

„Beats“

Iš kairės: Jimmy Iovine'as, Timas Cookas, Dr. Dre ir Eddy Cue.
Iš kairės: Jimmy Iovine’as, Timas Cookas, Dr. Dre ir Eddy Cue.

Gegužės mėnesio pradžioje pasklidę gandai apie tai, kad „Apple“ galimai įsigis ausinių ir garso bei programinės įrangos gamintoją „Beats Electronics“ – pasitvirtino. Viso sandorio vertė siekia 3 milijardus JAV dol. Už tai „Apple“ gaus ausinių gamybos bei programinės įrangos padalinius.

Be to, viena iš sandorio dalių yra ta, kad prie „Apple“ prisijungs ne tik kūrimo komanda, bet ir „Beats“ įkūrėjai: muzikos industrijos šulas Jimmy Iovine bei repo atlikėjas Dr. Dre.

Manoma, kad WWDC gali tapti ta vieta, kurioje „Apple“ savo bendruomenei oficialiai pristatys būtent šiuos du asmenis.

Galimi pristatymai

„Mac mini“

Stacionarus „Apple“ kompiuteris „Mac mini“ jau senokai laukia atnaujinimo. Šis „mažylis“ nebuvo atnaujintas nuo 2012-ųjų spalio mėnesio. Nėra aišku, ką „Apple“ galėtų pristatyti naujo naujame modelyje, išskyrus naujus „Haswell“ procesorius su integruotomis „Iris“ vaizdo plokštėmis bei 802.11ac „Wi-Fi“ ryšio palaikymu.

„iMac“ ir „iPhone 5S“

Remiantis dažniausiai pasitvirtinančiais „KGI Securities“ analitiko Ming-Chi Kuo spėjimais, „Apple“ turi planų išleisti atnaujintus ir šiek tiek atpigintus „iMac“ modelius bei 8 gigabaitų talpos išmanųjį telefoną „iPhone 5S“. Tiesa, šios prognozės buvo stipriai sukritikuotos „Apple“ sekančių žurnalistų, todėl vargu, ar jos pasiteisins bent jau per WWDC.

Ko neišvysime?

„Apple“ savo planuose turi nemažai produktų ir jų atnaujinimų, kurie turėtų išvysti dienos šviesą, tačiau ne WWDC 2014 metu.

„Apple TV“

„Apple TV“ konceptas
„Apple TV“ konceptas

Jau kuris laikas gandai skelbia, jog „Apple“ televizijos priedėlis „Apple TV“ turėtų sulaukti didžiulio atnaujinimo – naujo dizaino, „iOS“ žaidimų ar gal net visų „App Store“ aplikacijų palaikymo.

Nors buvo manoma, kad atnaujintas priedėlis-konsolė bus pristatyta balandžio mėnesį, o vėliau – per pirmadienį prasidėsiančią konferenciją, regis, pristatymas nukeliamas dar toliau.

„iWatch“

Praėjusių metų WWDC konferencijoje „Apple“ pristatė iš esmės atnaujintą kompiuterį „Mac Pro“. Šių metų konferencijoje buvo tikimasi pagaliau pamatyti išmanųjį laikrodį „iWatch“, tačiau atrodo, jog dar ne laikas.

Ir nors „iOS 8“ greičiausiai turės sveikatingumo aplikaciją „Healthbook“, kuri galės sinchronizuoti vartotojo fizinius duomenis su išoriniais įrenginiais, tarp kurių geriausiai atrodytų sukurtas pačios „Apple“, išmanusis laikrodis dienos šviesą gali pamatyti tik rudenį.

Būtent tada vartotojai oficialiai turėtų pradėti naudotis „iOS 8“, todėl toks žingsnis būtų visai logiškas.

Norėdami sužinoti svarbiausias naujienas iš konferencijos, sekite portalo iTouch.lt naujienas, „Facebook“ fanų puslapį ar „Twitter“ paskyrą.

 

Ko tikėtis iš „iPad“ pristatymo renginio?

Kvietimas į „Apple“ renginį

„Mes vis dar turime daug ką atskleisti“ – žadėjo „Apple“, praėjusią savaitę išsiuntusi kvietimus į šį antradienį vyksiantį pristatymo renginį, kuriame tikimasi išvysti atnaujintus planšetinius kompiuterius „iPad“. Tačiau ar tai viskas, ko galima tikėtis?

Kiek daugiau nei prieš mėnesį, „Apple“ pristatė išmaniuosius telefonus „iPhone 5S“ ir „iPhone 5C“, todėl nenuostabu, jog antrasis kompanijos pristatymo renginys šiais metais bus sukoncentruotas ties planšetėmis „iPad“.

Tačiau tai dar ne viskas. Anot gandų, jau antradienį „Apple“ oficialiai pristatys naujausią operacinės sistemos „OS X“ versiją, atnaujintus „Mac“ kompiuterius ir, galbūt, naują „iOS 7“ versiją.

Bet apžvelkime viską nuo pradžių. Ką „Apple“ gali pristatyti šiame renginyje?

„iPad 5“

Beveik metus neatnaujintas standartinis 9,7 colio įstrižainės ekraną turintis „iPad“ modelis, teigiama, supanašės į „iPad mini“. „Didžiosios“ planšetės korpusas bus plonesnis. Tiesa, kol kas aišku, kad tikrai išvysime dviejų spalvų – pilkos ir sidabrinės – „iPad“ modelį, tačiau dėl auksinės – neaišku.

Penktosios kartos „iPad“, arba „iPad 5“, turės 64 bitų struktūros „A7“ procesorių, kuris pirmą kartą pristatytas kartu su išmaniuoju telefonu „iPhone 5S“. Kalbama, jog planšetė sulauks ir kameros atnaujinimo – su iki 8 megapikselių sensoriumi. Tačiau kalbant apie bene įdomiausią funkciją – pirštų nuskaitymo skenerį „Touch ID“, penktasis „iPad“ greičiausiai jo nesulauks.

„iPad 5“ kaina turėtų siekti nuo 499 JAV dol. už 16GB modelį.

Internete nutekėjo „iPad 5“ nuotraukos

„iPad mini“ su „Retina“ ekranu

Ne ką mažiau svarbus atnaujinimas „iPad“ linijai turėtų būti antros kartos „iPad mini“. Nors dizaine ši planšetė neturėtų žymiai keistis, teigiama, kad „iPad mini“ bus storesnis dėl to, jog tilptų didesnės talpos baterija. Tačiau tai ne vienintelis prognozuojamas techninis atnaujinimas.

Kam reikalinga didesnė talpos baterija? Tikimasi, kad „iPad mini“ turės aukštos raiškos „Retina“ ekraną, o tai reiškia padidėjusią ekrano rezoliuciją: nuo 1024 x 768 iki 2048 x 1536. Be abejonės, atnaujintam ekranui reikės papildomų energijos resursų.

Nemažai diskusijų kilo prognozuojant, kokį procesorių „Apple“ panaudos antros kartos „iPad mini“. Teigiama, jog bus pasirinktas „A6“ procesorius, kuris buvo panaudotas kuriant išmanųjį telefoną „iPhone 5“. Tačiau kiti analitikai teigia, jog kaip ir „iPad 5“, taip ir „iPad mini“ gali būti įmontuotas naujausias „Apple“ procesorius „A7“, kas reikštų kur kas didesnę planšetės spartą.

Aptariant tai, ko greičiausiai neišvysime „iPad mini“, turėtų būti paminėti pirštų antspaudų nuskaitymo skeneris „Touch ID“ ir auksinės spalvos korpusas. Kaip jau minėjau, to turbūt nesulauks ir „iPad 5“.

„iPad mini“ koncepcija

Operacinė sistema „OS X Mavericks“

Po pristatymo birželį vykusioje konferencijoje „WWDC 2013“, „Apple“ turėtų paskelbti, jog vartotojai pagaliau galės naudotis naujausia operacine sistema „OS X Mavericks“. Didžiausios jos naujovės – elektroninių knygų platformos „iBooks“ palaikymas, „Apple“ žemėlapiai, slaptažodžių saugykla „iCloud Keychain“ ir pagerintas energijos suvartojimas.

Prognozuojama „OS X Mavericks“ kaina – 20 JAV dol.

„MacBook Pro“ ir „Mac Pro“

Atėjo pats laikas „Apple“ įdiegti į „MacBook Pro“ naujuosius „Intel“ procesorius su „Haswell“ mikroarchitektūra. Šie procesoriai suteikia ne tik spartą, bet ir tausoja įrenginio bateriją. O tai nešiojamam kompiuteriui šiais laikais yra vienas iš didžiausių privalumų.

Taip pat šią vasarą pristatytas itin galingas stalinis kompiuteris „Mac Pro“, kaip skelbė „Apple“, parduotuvių lentynose pasirodys šį rudenį, todėl kada daugiau jis bus pristatytas, jei ne šiame renginyje?

„Apple“ jau anksčiau gyrėsi, jog didžiausias „Mac Pro“ privalumas yra tai, kad šis kompiuteris yra pagamintas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

…ir dar keli dalykai

Pristatydama naujuosius „iPad“, „Apple“ turėtų išleisti naują mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 7.1“, kuri būtų suderinta su naujomis planšetėmis.

Mažiau tikėtinos naujienos yra „Apple TV“ ir „Mac Mini“ atnaujinimas.

Dėmesio! Renginio naujienas galėsite sekti gyvai antradienį, 20 val., portale iTouch.lt.