Nauji „Apple“ nešiojamieji kompiuteriai – birželį

Kompanija „Apple“ birželio mėnesį planuoja pristatyti naujus ir itin plonus nešiojamuosius kompiuterius „MacBook“ su 13 ir 15 colių įstrižainės ekranais, skelbia „DigiTimes“.

Tai greičiausiai galėtų įvykti konferencijos WWDC metu, kuri numatoma surengti birželio 13-17 dienomis.

Skelbiama, kad naujųjų kompiuterių dizainas bus panašus į praėjusiais metais išleistą 12 colių įstrižainės „Retina“ ekraną turintį „MacBook“ kompiuterį ir bus plonesni už dabartinius „MacBook Air“ modelius.

Per 2015-uosius metus „Apple“ pardavė 20,3 mln. kompiuterių „Mac“ – 4 proc. daugiau nei metais anksčiau. Todėl itin plonų „MacBook“ išleidimas galėtų prisidėti prie „Apple“ kompiuterių pardavimų augimo.

Kiti kompiuterių gamintojai – „Dell“ bei „Lenovo“, teigiama, tuo pačiu metu ruošiasi pristatyti savo itin plonų kompiuterių linijas, siekdami konkuruoti su prieš metu pasirodžiusiu „MacBook“.

Susipažinkite: kompiuteriuose „Mac“ naudojamos vaizdo jungtys

Kompiuteriai „Mac“ visada pasižymėjo paprastumu ir užtikrintu veikimu, tačiau per visą šių kompiuterių istoriją jų gamintoja „Apple“ panaudoja gausybę skirtingų technologijų, tame tarpe – ir jungčių.

Socialinio tinklo „Reddit“ vartotojas slapyvardžiu „Jowy“ nusprendė sudaryti lentelę, kurioje būtų išdėstytos visos paskutiniu metu „Apple“ kompiuteriuose naudotos vaizdo jungtys.

Dalinamės paaiškinimais apie kelias iš jų:

 • „USB Type-C“: „Apple“ šią jungtį pirmą kartą panaudojo 2015 metais pristatytame kompiuteryje „MacBook“. Ši jungtis kompiuteryje, kuriame be jos tėra jungtis ausinėms, atlieka įrenginio įkrovimo ir duomenų perdavimo funkciją. Tai reiškia, kad naujajame „MacBook“, norint per projektorių ar televizorių rodyti vaizdą, reikia prijungti specialų adapterį, konvertuojantį „USB Type-C“ jungtį į, pavyzdžiui, HDMI.
 • „Thunderbolt“: net trijų skirtingų standartų jungtis pirmą kartą „Apple“ kompiuteriuose pasirodė 2011 metais. Įdomu tai, kad pirmi du „Thunderbolt“ standartai naudoja „Mini DisplayPort“ jungtį (skaityti žemiau), o 2015 metų vasarą pristatyta „Thunderbolt 3“ – anksčiau minėtą „USB Type-C“ jungtį. Visi „Thunderbolt“ standartai gali perduoti duomenis, įskaitant vaizdą, ir elektros energiją. Šios jungties privalumai yra didelis duomenų pralaidumas ir galimybė prijungti daug įrenginių vienu metu.
 • „Mini DisplayPort“: nors ši jungtis yra tokia pati, kaip „Thunderbolt“, pagrindinis „Mini DisplayPort“ skirtumas yra tas, kad ji negali priimti tiek daug skirtingų įrenginių. Kitaip tariant, ši jungtis pagrinde yra skirta perduoti vaizdui.
 • HDMI: viena populiariausių vaizdo perdavimo jungčių, visuotinai pradėta naudoti dar 2003 metais. Šiuo metu šia jungtimi pasižymi tik 13 ir 15 colių įstrižainės „Retina“ ekranus turintys nešiojami „MacBook Pro“ kompiuteriai.

Kompiuteriuose „Mac“ naudojamos vaizdo jungtys

Naujesnių „Apple“ kompiuterių naudotojai sulaukė galimybės padidinti SSD atmintį

Kompanija „Other World Computing“ (OWC) antradienį pristatė produktą, kuris pirmą kartą leis naujesnių „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu ir „MacBook Air“ kompiuterių naudotojams praplėsti vidinę kompiuterio SSD atmintį.

„Aura SSD“ praplėtimo rinkinį galima įsigyti dviejų skirtingų talpų: 480 gigabaitų arba 1 terabaito. Šis praplėtimas yra tinkamas 2013 metų pabaigos ar naujesniems „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu bei 2013 metų vidurio ar naujesniems „MacBook Air“ modeliams.

Tai reiškia, kad abiejų modelių naudotojai gali praplėsti kompiuterio atmintį net iki 8 kartų, jei jie yra įsigiję įrenginį su 128 gigabaitų atmintimi. Tiek 480GB, tiek 1TB praplėtimai yra galimi tiek „MacBook Pro“, tiek „MacBook Air“ kompiuteriams.

Kaip teigia OWC, jų sukurtas SSD praplėtimas yra sudarytas iš aukščiausios kokybės komponentų, kurie yra visiškai suderinami su „Mac“ kompiuteriais.

Pirkėjai gali rinktis „Aura SSD“ rinkinius, kurie sudaryti iš SSD praplėtimo, įrankių jo pakeitimui bei dėžutės senajai SSD talpai naudoti kaip išorinei, arba tik SSD praplėtimą.

Praplėtimo rinkinys su 480GB atmintimi kainuoja 399 JAV dolerius, o 1TB – 649 JAV dol. Juos galima įsigyti iš oficialios OWC svetainės.

„Consumer Reports“: kompiuteriai „MacBook“ yra patikimiausi

Nešiojamieji kompiuteriai „MacBook“ ir toliau išlieka lyderiai tarp kitų nešiojamųjų kompiuterių kaip patikimiausi ir turintys aukščiausią vartotojų patenkinimo balą, skelbiama remiantis naujausia „Consumer Reports“ apklausa.

Apklausos metu buvo apklausta 58 tūkstančiai vartotojų kurie nešiojamuosius kompiuterius įsigijo laikotarpyje nuo 2010-ųjų iki 2015 metų.

Kaip skelbia „ZDNet“, beveik 20 procentų respondentų susidūrė su kompiuterio gedimu per pirmuosius tris metus, tačiau „MacBook“ pasižymėjo kur kas mažesniu gendamumo dažnumu nei operacine sistema „Windows“ paremti kompiuteriai, pavyzdžiui, „Acer“, „Lenovo“, „Samsung“ ir kt.

Teigiama, kad „MacBook Air“ modelis pasižymėjo tik 7 proc. gendamumo rodikliu, o „MacBook Pro“ – 9 proc. Be to, „Windows“ kompiuteriais jų naudotojai vidutiniškai naudojosi 20 val. per savaitę, o „Apple“ vartotojai – 23 val. Tačiau pastarieji vis vien pasižymi mažesniu gendamumo rodikliu, nors jais naudojamasi daugiau.

Kalbant apie vartotojų pasitenkinimą, 71 proc. „MacBook“ vartotojų buvo patenkinti įrangos patikimumu, kai tuo tarpu „Windows“ – tik 38 proc.

„Apple“ ateinančią vasarą gali pristatyti naujus 13 ir 15 colių įstrižainės „MacBook Air“ modelius

Kompanija „Apple“ kuria naujus nešiojamojo kompiuterio „MacBook Air“ modelius su 13 ir 15 colių įstrižainės ekranais, skelbia UDN.com.

Pranešama, kad naujieji „MacBook Air“ modeliai bus plonesni už šiuo metu esančius prekyboje, pasižymės kur kas geresnėmis techninėmis specifikacijomis, o numatoma jų pristatymo data yra ateinančią vasarą vyksianti konferencija „WWDC 2016“.

Kaip skelbia šaltiniai „Apple“ tiekimo grandyje, naujieji „MacBook Air“ modeliai šiuo metu vis dar yra kūrimo stadijoje. Anot šaltinių, vidiniai komponentai sulauks „visapusiško atnaujinimo“, tačiau kompiuterių išvaizda liks beveik nepakitusi.

Nešiojamieji kompiuteriai „MacBook Air“ nesulaukia ryškesnio atnaujinimo jau keletą metų iš eilės, spėjama, dėl būsimo atnaujinimo kitais metais. Jei „Apple“ išleis 13 ir 15 colių šio kompiuterio modelius, manoma, kompanija gali atsisakyti 11 colių „MacBook Air“ modelio.

Kompiuterių „Mac“ vartotojams – operacinės sistemos atnaujinimas „OS X El Capitan 10.11.1“

Kompanija „Apple“ trečiadienį, kartu su mobiliosios operacinės sistemos atnaujinimo „iOS 9.1“ išleidimu, pristatė kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „OS X El Capitan“ atnaujinimą 10.11.1.

Kaip teigia „Apple“, atnaujinimą sudaro patobulintas veikimas, suderinamumas su programomis, sustiprintas saugumas. Todėl kompanija rekomenduoja atsinaujinti visus „Mac“ vartotojus.

Šį atnaujinimą sudaro:

 • patobulintas „OS X El Capitan“ instaliavimo procesas;
 • pagerintas suderinamumas su „Microsoft Office 2016“;
 • ištaisyta klaida, kai pradingsta išeinančių elektroninių laiškų serverio informacija;
 • išspręsta problema, kai pašto programa nerodydavo el. laiškų;
 • išspręsta problema, kai dalis garso įskiepių veikdavo netinkamai;
 • patobulinta „VoiceOver“ paslauga;
 • „Emoji“ paveiksliukų biblioteka papildyta 150 naujų „veidukų“.

Norėdami atsinaujinti kompiuterio„Mac“ versiją į naujausią, eikite į „Mac App Store“ parduotuvę: (Mac) App Store – Updates ir ties „Software Update“ pasirinkite „Update“. Prieš atliekant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją.

Užsisakiusieji senesnį „iMac“ gaus modelį su „Retina“ ekranu nemokamai

„iMac“ su „Retina“ ekranu

Antradienį kompanija „Apple“ atnaujino stacionarų kompiuterį „iMac“ su 27 colių įstrižainės „Retina“ ekranu, pakeisdama juo senesnės kartos tokį pat modelį be aukštos raiškos „Retina“ ekrano. Ta proga, užsisakiusieji dabar jau senesnį modelį, vietoje jo gaus naujausią.

Bent jau taip galima suprasti iš vieno „Reddit“ vartotojo pranešimo, kuriuo jis teigia, kad „Apple“ jo įsigytą, bet dar neišsiųstą kompiuterį pakeis naujesniu, kuris jau turi „Retina“ ekraną.

„Galbūt dar negirdėjote, bet mes ką tik pristatėme naują „iMac“ su „Retina“ 5K ekranu. Kol jūsų užsakymas dar neišsiųstas, mes automatiškai jį atnaujinome į „iMac“ su „Retina“ 5K ekranu“, – teigiama „Apple“ pranešime pirkėjams.

„Apple“ greičiausiai tai daro su visais naujausiais užsakymais, kurie priimti prieš pat naujo modelio išleidimą ir dar nespėti išsiųsti. Be to, tiek senojo „iMac“ be „Retina“ ekrano, tiek naujo modelio kainos JAV yra tokios pat – 1,9 tūkst. dol.