Gandai pasitvirtino: kovo 21 dieną „Apple“ surengs pristatymą

Kompanija „Apple“ ketvirtadienį viešai paskelbė, kada įvyks kitas kompanijos produktų pristatymas, taip nutraukdama savaites trukusias spėliones ir gandus.

Kaip skelbiama oficialiame kvietime į pristatymą, „Apple“ renginys įvyks kovo 21 dieną, 19 val. Lietuvos laiku. Renginys vyks Kupertino mieste (Kalifornijoje) esančioje kompanijos būstinėje.

Kaip visada, nėra aišku, ką „Apple“ pristatys šiame renginyje. Tačiau sklinda gandai, kad jame galime išvysti naują išmanųjį telefoną „iPhone SE“, atnaujintą planšetinį kompiuterį „iPad Air 3“ bei smulkius išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ atnaujinimus.

Renginį greičiausiai bus galima stebėti gyvai oficialioje „Apple“ interneto svetainėje, „Apple TV“ ir „iOS“ įrenginių ekranuose.

Kaip ir visada, naujienų portalas iTouch.lt pateiks svarbiausias naujienas iš „Apple“ pristatymo, todėl kviečiame sekti portalo naujienas socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

Kovo 21-osios renginio oficialus kvietimas atrodo būtent taip. / Apple.com nuotr.
Kovo 21-osios renginio oficialus kvietimas atrodo būtent taip. / Apple.com nuotr.

„Apple“ pristatymas gali įvykti savaitę vėliau nei manyta

Kompanijos „Apple“ naujų produktų pristatymas gali įvykti ne kovo 15 dieną, kaip buvo galvota iki šiol, o savaitę vėliau – kovo 21 dieną, skelbia „Re/code“ žurnalistė Kara Swisher.

Tinklaraščio „9to5Mac“ vienas iš autorių Markas Gurmanas anksčiau skelbė, kad kovo 15 dieną „Apple“ pristatys išmanųjį telefoną „iPhone SE“ ir planšetinį kompiuterį „iPad Air 3“, o jų prekyba bus pradėta kovo 18 dieną.

Teigiama, kad „Apple“ iš pradžių buvo pasirinkusi 15 mėnesio dieną, tačiau vėliau pakeitė šią datą. Tai patvirtino ir „BuzzFeed“ redaktorius Johnas Paczkowskis.

Tiesa, kol kas viešai nėra visu šimtu procentų aišku, ar pristatymas įvyks 21 dieną, nes vis dar išlieka tikimybė, kad „Apple“ gali pasirinkti ir 22, ir 23 mėnesio dieną.

„Apple“ pristatymas greičiausiai įvyks kompanijos būstinėje Kupertino (Kalifornija) mieste ir bus transliuojamas internetu.

Naujas 4 colių įstrižainės ekraną turintis „iPhone“ – su 12 megapikselių kamera?

Žymus ir tiksliai „Apple“ planus atspėjantis tyrimų bendrovės „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo paviešino atliktą tyrimą, kuriuo teigia, kad sekančios kartos „Apple“ išmanusis telefonas su 4 colių įstrižainės ekranu pasižymės 12 megapikselių galine kamera.

Analitikas taip pat teigia, kad kitos taip vadinamo „iPhone SE“ (arba „iPhone 5se“) specifikacijos bus panašios į „iPhone 6“, įskaitant „A9“ procesorių ir „NFC“ technologijos palaikymą paslaugos „Apple Pay“ veikimui.

Tikimasi, kad šio „iPhone“ dizainas bus panašus į „iPhone 5s“, tačiau ekrano kraštinės bus užapvalintos, visai kaip „iPhone 6“ ir naujesniuose modeliuose. Be to, vartotojai galės rinktis 16 arba 64 gigabaitų vidinę atmintį, o jo baterija bus šiek tiek didesnės talpos nei „iPhone 5s“.

Visgi, geromis specifikacijomis pasižymėsiantis sekantis „iPhone“ neturės „3D Touch“ palaikymo, kuriuo gali pasigirti „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ naudotojai.

„iPhone SE“ turėtų pasirodyti jau kovo 15 dienos pristatymo metu, o jo kaina, anot Ming-Chi Kuo, sieks 400-500 eurų. Tačiau naujo modelio pasirodymas turėtų pradžiuginti norinčius įsigyti „iPhone“ pigiau, nes planuojamas „iPhone 5s“ atpiginimas.

Gandas: „Apple“ naują 4 colių įstrižainės ekraną turintį telefoną pavadins „iPhone SE“

Žaidimas, kurio metu visi spėlioja, kaip „Apple“ pavadins planuojamą išleisti išmanųjį telefoną su 4 colių įstrižainės ekranu, jau prasidėjo. Vieni mano, jog naujasis „iPhone“ gali būti pavadintas „iPhone 6c“ ar „iPhone 5se“, tačiau naujausi gandai skelbia, jog tai bus tiesiog „iPhone SE“.

Kaip skelbia tinklaraštis „9to5Mac“, „Apple“ pavadinime gali atsisakyti skaičiaus dėl to, kad vartotojai nemanytų, jog tai – senas telefono modelis. Anksčiau buvo teigta, kad naujasis telefonas bus pavadintas „iPhone 5se“, tačiau dabar manoma, kad skaičiaus bus atsisakyti ir liks tik specialaus leidimo (angl. – special edition) trumpinio inicialai.

„iPhone SE“ būtų pirmas „Apple“ telefonas nuo pat 2007 metų, kai buvo išleistas pirmasis „iPhone“, kuris savo pavadinime neturėtų skaičiaus. Tačiau tai nebūtų pirmas produktas, kuris savo pavadinime turėtų specialaus leidimo inicialus.

Dar 1987-aisiais „Apple“ buvo išleidusi kompiuterį „Macintosh SE“. Tiesa, tada šios dvi raidės reiškė dar ir kitką – sistemos plėtrą (angl. – system expansion).

Telefonas „iPhone SE“, ar kad ir kaip „Apple“ ji pavadintų, manoma, atkeliaus su tokio paties dydžio korpuso kaip „iPhone 5“ ir „iPhone 5s“, bet su užapvalintomis ekrano kraštinėmis ir „iPhone 6“ prilygstančiomis specifikacijomis. Šį modelį tikimasi išvysti jau kovo 15 dieną.

„iPad Air 3“ sulauks procesoriaus, galia prilygstančio „iPad Pro“

Kompanija „Apple“ nepraleis procesorių atnaujinimo planšetiniame kompiuteryje „iPad Air 3“ ir išmaniajame telefone „iPhone 5se“, kuriuos, anot gandų, turėtume išvysti jau kitą mėnesį.

Nepaisant to, kad „iPhone 5se“ yra įvardijamas kaip vidutinės klasės išmanusis telefonas, pranešama, kad „Apple“ planuoja jame įmontuoti „A9“ procesorių – tokį patį, kaip ir naujausiame „iPhone 6s“.

Tuo tarpu „iPad Air 3“ turėtų pasižymėti su „iPad Pro“ pasirodžiusiu „A9X“ procesoriumi.

Tokia informacija pasirodė leidinio „Bloomberg“ publikacijoje apie vyriausiąjį „Apple“ procesorių padalinio vadovą Johny Sroujį. Publikacijoje atskleidžiama, kad būtent tokius procesorius „Apple“ yra parinkusi kitą mėnesį pasirodysiantiems įrenginiams.

Manoma, kad „iPad Air 3“ gali tapti mažesniąja „iPad Pro“ versija bei pasižymėti 4 garsiakalbiais, išmaniosios klaviatūros jungtimi ir „Apple Pencil“ palaikymu.

Abu įrenginius tikimasi išvysti kovo 15 dieną vyksiančio „Apple“ pristatymo metu, kuris, tiesa, dar nėra patvirtintas.

„iPhone 5se“ – sidabrinės, pilkos ir rožinės spalvų?

Kompanija „Apple“, išleidusi išmanųjį telefoną „iPhone 5se“ su 4 colių įstrižainės ekranu, vartotojams leis pasirinkti trijų skirtingų spalvų korpusą: sidabrinės, pilkos arba rožinės, skelbia tinklaraštis „Macotakara“. 

Anot tinklaraščio šaltinių, rožinės spalvos atspalvis yra labiau panašesnis į septintos kartos „iPod nano“ ar šeštos kartos „iPod touch“ nei į rožinio aukso spalvą, kurią vartotojai gali rinktis su „iPhone 6s“ ar „iPhone 6s Plus“ modeliais.

Sklinda gandai, kad „Apple“ jau kovo 15 dieną gali surengti naujų produktų pristatymą, kuriame turėtume išvysti „iPhone 5se“, planšetinį kompiuterį „iPad Air 3“ ir keletą su „Apple Watch“ susijusių atnaujinimų.

Spėjama, kad gandais apipintas „iPhone 5se“ turės „A9“ procesorių su „M9“ koprocesoriumi, 1624 miliampervalandžių talpos akumuliatorių, 1 gigabaitą darbinės (RAM) atminties bei galimybę rinktis 16 arba 64 gigabaitų vidinę atmintį.

Gandas: „iPad Air 3“ ir „iPhone 5se“ pristatymas gali įvykti kovo 15 dieną

Sekantis kompanijos „Apple“ produktų pristatymo renginys, kuriama prognozuojamas trijų skirtingų produktų kategorijų atnaujinimas, preliminariai suplanuotas surengti kovo 15 dieną, antradienį, skelbia „9to5Mac“.

Pažymima, kad per ateinančias šešias savaites ši data dar gali nežymiai keistis. Tai būtų pirmas „Apple“ produktų pristatymas šiais metais. Paskutinis vyko 2015 metų rugsėjį.

Vadinamajame kovo mėnesio renginyje tikimasi iš „Apple“ generalinio direktoriaus Timo Cooko ir kitų kompanijos vadovų sulaukti išmaniojo telefono „iPhone 5se“, planšetinio kompiuterio „iPad Air 3“ir nedidelių išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ pristatymo.

Spėjama, kad gandais apipintas „iPhone 5se“, kuris pasižymės 4 colių įstrižainės ekranu, turės „A9“ procesorių su „M9“ koprocesoriumi, 1624 miliampervalandžių talpos akumuliatorių, 1 gigabaitą darbinės (RAM) atminties bei galimybę rinktis 16 arba 64 gigabaitų vidinę atmintį.

Dėl „iPad Air 3“ naujovių yra mažiau aišku. Anot gandų, naujoji planšetė šalia galinės kameros gali turėti įmontuotą blykstę bei pasižymėti „iPad Pro“ būdinga išmaniąja jungtimi klaviatūrai ir keturiais garsiakalbiais.