„Porsche“ tapo oficialiu „CarPlay“ partneriu

„CarPlay“ sąsaja

Technologijų kompanija „Apple“ pranešė, kad automobilių gamintojas „Porsche“ tapo oficialiu „CarPlay“ partneriu. „CarPlay“ – tai „Apple“ sukurtas standartas, kuris leidžia automobilio salone esantį valdymo pultą susieti su „iOS“ įrenginiu, pavyzdžiui, išmaniuoju telefonu „iPhone“.

Daugiausiai prabangius automobilius gaminanti „Porsche“ priklauso automobilius gaminančiam koncernui „Volkswagen AG“, kuris „CarPlay“ sąsają jau siūlo „Audi“, „SEAT“, „Skoda“, „Suzuki“ ir „Volkswagen“ markių automobiliuose.

Tarp jau esamų „CarPlay“ partnerių – ir „BMW“, „Mercedes-Benz“, „Peugeot“, „Subaru“, „Volvo“ ir kt.

„CarPlay“ vartotojui suteikia galimybę prijungti savo turimą „iOS“ įrenginį, t.y. „iPhone“, „iPad“ arba „iPod touch“ prie automobilio valdymo panelės ir per automobilyje įmontuotą ekraną valdyti tokias funkcijas kaip žinučių rašymas/skaitymas balsu, atsiliepimas ir skambinimas, muzikos valdymas bei naudojimasis žemėlapiais.

„Ferrari“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, kuris pristatė modelį su pilnai funkcionuojančia „CarPlay“ sąsaja. Tai įvyko 2014 metų rugsėjo 8 dieną. Kiti gamintojai žada išleisti pirmuosius modelius su „CarPlay“ palaikymu jau šiemet.

„Apple“ pristatė „CarPlay“ funkcija, kuri leis integruoti „iOS“ sistemą į automobilius

„CarPlay“

Kompanija „Apple“ pirmadienį pranešė, kad didieji automobilių gamintojai greitu metu išleis automobilius, kurie pasižymės „CarPlay“ funkcija – funkcija, kuri integruos operacinę sistemą „iOS“ į automobilius.

„CarPlay“ leis „iPhone“ vartotojams automobilyje intuityviai ir patogiai atsiliepti į skambučius, naudotis žemėlapiais, klausyti muzikos ir rašyti tekstines žinutes balsu ar prisilietimu prie automobilio valdymo skydelio.

Anot gandų, kol kas įrenginiai prie automobilio sistemos bus jungiami „Lightning“ jungtimi, tačiau jau netolimoje ateityje šią sąsają turėtų pakeisti „Wi-Fi“ ryšys.

Teigiama, kad naujoji funkcija bus patogiai integruota į automobilio vidaus dizainą, tad vairuotojai šią funkciją galės valdyti virtualaus balso asistento „Siri“ pagalba, t.y. tiesiog paspausdami ant vairo ar prietaisų skydelio esantį mygtuką, kuris „iškvies“ sumanųjį asistentą.

Tokie automobilių gamintojai kaip „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau šią savaitę pristatys modelius su „CarPlay“ funkcija.

Manoma, kad jų pavyzdžių greitu metu turėtų pasekti ir „BMW Group“, „Ford“, „General Motors“, „Honda“, „Hyundai Motor Company“, „Jaguar Land Rover“, „Kia Motors“, „Mitsubishi Motors“, „Nissan Motor Company“, „PSA Peugeot Citroën“, „Subaru“, „Suzuki“ ir „Toyota Motor Corp“.

„Volvo“ pirmadienį taip pat oficialiai paskelbė apie „CarPlay“ funkcijos pasirodymą visuose gaminamuose „XC90“ modeliuose, kurie bus išleisti dar šiemet. Švedų gamintojas sukūrė ir pristatomąjį „CarPlay“ vaizdo įrašą.

Kviečiame pasižiūrėti.

[youtube id=“kqgrGho4aYM“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]

„Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau kitą savaitę pristatys „iOS in the Car“ funkciją

„iOS in the Car“ funkcija

Automobilių gamintojai „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau kitą savaitę pristatys mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ sąsajos automobiliams funkciją „iOS in the Car“, praneša „Financial Times“. 

„Šaltiniai teigia, kad oficialus paskelbimas turėtų įvykti jau kitą savaitę Ženevoje įvyksiančioje automobilių parodoje. Šią funkciją palaikančių gamintojų skaičius turėtų didėti dar šiais metais“, – rašo leidinys.

Tiek „Apple“, tiek automobilių gamintojai atsisakė komentuoti pasklidusius gandus.

Manoma, kad  „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ pirmam „iOS in the Car“ pristatymui yra pasirinkti dėl aukštos klasės šių gamintojų automobilių. Be to, vienas „Apple“ vadovų Eddy Cue yra vienas iš „Ferrari“ valdybos narių.

„iOS“ in the Car“ funkcija leis vartotojams naudotis „Apple“ žemėlapiais, klausytis muzikos, skambinti ir atlikti kitas funkcijas prijungus „iOS“ įrenginį prie automobilio sistemos.

Internete nutekėjo galimai „iOS in the Car“ vartotojo sąsajos nuotrauka

Galima „iOS in the Car“ vartotojo sąsaja

Mobiliųjų aplikacijų kūrėjas Stevenas Troughtonas-Smithas antradienį savo „Twitter“ paskyroje paviešino nuotrauką, kurioje galimai atsispindi būsima operacinės sistemos „iOS“ sąsajos su automobiliu funkcija „iOS in the Car“, rašo „MacRumors“.

Nutekinta nuotrauka yra siejama su prieš kelias dienas pasirodžiusia bandomąja „iOS 7.1“ versija, tačiau nėra aišku, iš kur programuotojas ją gavo – S. Troughtonas-Smithas atsisako atskleisti šaltinį.

Pirmą kartą pristatyta su „iOS 7“, „iOS in the Car“ funkcija leidžia vartotojams susieti jų turimus „iOS“ įrenginius su automobiliu, suteikiant automobilyje esantiems liečiamiems ekranams „iOS“ sąsają. Taip vartotojai gali patogiau atsakyti į skambučius, naudotis žemėlapiais, kontroliuoti muziką ir kitas funkcijas.

Oficialioje „Apple“ svetainėje „iOS in the Car“ funkcija yra įvardinta kaip „greitai pasirodysianti“. 2013-ųjų metų viduryje „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas sakė, kad ši funkcija yra labai svarbi kompanijos ekosistemai ir yra prioritetinė.

Daugelis automobilių gamintojų, pavyzdžiui, „Audi“, „BMW“, „Acura“, „Chevrolet“, „Honda“ ir kt., jau yra išreiškę norą įtraukti „iOS in the Car“ funkciją į 2014 metais pasirodysiančius naujus modelius.