Šaltiniai: „iPhone SE“ pasižymės „iPhone 5s“ dizainu, matinėmis briaunomis

Sausio mėnesį buvo pasirodę pranešimų, kad jau kitą savaitę pasirodysiantis „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone SE“ bus beveik identiškas savo pirmtakui „iPhone 5s“, išleistam dar 2013 metais.

Vėliau šias prognozes užgožė telefonų dėklų gamintojų paskleisti gandai, kad 4 colių įstrižainės ekranu pasižymintis ekranas turės „iPhone 6“ primenantį dizainą – apvalius kampus ir nuožulnias kraštines.

Tačiau dabar šaltiniai skelbia, kad pirmadienį pasirodysiantis „iPhone SE“ atrodys beveik taip pat, kaip „iPhone 5s“. Tai reiškia, kad naujasis „iPhone“ turės kampuotą, o ne užapvalintą korpusą, apvalius garso valdymo mygtukus, o telefono užrakinimo mygtukas išliks senoje vietoje – viršutinėje korpuso kraštinėje.

Be to, „iPhone SE“ pirkėjus turėtų suvilioti su „iPhone 6s“ pristatytais procesoriumi „A9“ ir koprocesoriumi „M9“, 12 megapikselių kamera su galimybe filmuoti 4K raiškos vaizdo įrašus.

Pastaroji savybė kelia klausimą, kokios talpos modeliai bus išleisti į prekybą. Anot gandų, vartotojai galės rinktis 16 ar 64 gigabaitų talpos modelius. Palyginimui, „iPhone 5s“ pirkėjai dabar gali rinktis 16 arba 32 gigabaitų talpos variantus.

Šalia šių savybių „Apple“ artimi šaltiniai skelbia, kad „iPhone SE“ tarp ekrano ir korpuso kraštinės esanti briauna bus matinio atspalvio. Pagrindinė tokio žingsnio priežastis yra apsisaugoti nuo galimų šios briaunos nusidėvėjimo žymių, su kuriomis susidurdavo „iPhone 5s“ naudotojai.

„iPhone 7“ pasižymės muzikos grotuvo „iPod touch“ plonumo korpusu?

Patikimas japonų tinklaraštis „Macotakara“ skelbia, kad kitas kompanijos „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone 7“ gali pasižymėti muzikos grotuvo „iPod touch“ plonumo korpusu, kurio storis siektų 6,1 mm.

Tai reikštų, kad naujojo „Apple“ telefono storis sumažėtų 1 milimetru, lyginant su jo pirmtaku „iPhone 6s“, kurio korpuso storis lygus 7,1 mm. Nors toks žingsnis į priekį iš pradžių gali pasirodyti sunkiai įmanomas, reiktų nepamiršti, kad pirmojo „Apple“ išmaniojo telefono storis siekė 11,6 mm, todėl šių metų numatomas progresas tikrai yra įgyvendinamas.

Telefonas „iPhone 7“, skelbiama, neturėtų labai daug kuo skirtis nuo savo pirmtako, išskyrus tai, kad bus atsisakyta standartinės ausinių jungties. Be to, tinklaraščio šaltiniai teigia, kad naujasis „Apple“ telefonas turės „stereo“ garsiakalbius ir šiek tiek plonesnę „Lightning“ jungtį, tačiau nepakankamai ploną, kad tektų keisti turimus kabelius.

Galiausiai, „Macotakara“ tikina, kad „iPhone 7“ nepasižymės atsparumu vandeniui. Nors tai gali šiek tiek nuvilti, verta paminėti, kad „Apple“ su „iPhone 6s“ modeliu šiek tiek padirbėjo ta linkme.

Palyginti trys galimi telefono „iPhone SE“ dizainai

Dizaineris Martinas Hajekas sukūrė trijų galimų išmaniojo telefono „iPhone SE“ dizainų modelius, remdamasis iki šiol pasklidusiais gandais, kaip gali atrodyti naujasis „Apple“ išmanusis telefonas.

Per pastaruosius kelis mėnesius sklido gandai, kad atnaujintas 4 colių įstrižainės ekraną turintis „iPhone“ bus panašus į „iPhone 5s“, kiti skelbė, kad telefonas bus sumažinta „iPhone 6“ kopija. Buvo manančių, kad „iPhone SE“ gali būti tarpinis variantas.

„Nusprendžiau sumodeliuoti ir perteikti tris pagrindinius naujo, mažesniojo „iPhone“ dizaino pretendentus“, – teigia M. Hajekas.

Telefonas „iPhone SE“ greičiausiai bus pristatytas jau kovo 21 dieną.

Kviečiame pasižiūrėti galimus šio telefono dizainus.

„iPhone 5se“ – sidabrinės, pilkos ir rožinės spalvų?

Kompanija „Apple“, išleidusi išmanųjį telefoną „iPhone 5se“ su 4 colių įstrižainės ekranu, vartotojams leis pasirinkti trijų skirtingų spalvų korpusą: sidabrinės, pilkos arba rožinės, skelbia tinklaraštis „Macotakara“. 

Anot tinklaraščio šaltinių, rožinės spalvos atspalvis yra labiau panašesnis į septintos kartos „iPod nano“ ar šeštos kartos „iPod touch“ nei į rožinio aukso spalvą, kurią vartotojai gali rinktis su „iPhone 6s“ ar „iPhone 6s Plus“ modeliais.

Sklinda gandai, kad „Apple“ jau kovo 15 dieną gali surengti naujų produktų pristatymą, kuriame turėtume išvysti „iPhone 5se“, planšetinį kompiuterį „iPad Air 3“ ir keletą su „Apple Watch“ susijusių atnaujinimų.

Spėjama, kad gandais apipintas „iPhone 5se“ turės „A9“ procesorių su „M9“ koprocesoriumi, 1624 miliampervalandžių talpos akumuliatorių, 1 gigabaitą darbinės (RAM) atminties bei galimybę rinktis 16 arba 64 gigabaitų vidinę atmintį.

Paaiškėjo, kaip gali atrodyti telefonas „iPhone 7“

Kompanijos „Apple“ gandais apipinto išmaniojo telefono „iPhone 7“ nesitikima išvysti iki pats rugsėjo mėnesio, tačiau jau prasideda spėlionės, kaip galėtų atrodyti naujasis „Apple“ išmanusis telefonas.

Anot patikimo portalo MacRumors.com šaltinio, „iPhone 7“ dizainas bus labai panašus į šiuo metu prekyboje esančių „iPhone 6“ ir „iPhone 6s“, tačiau su dvejomis išimtimis.

Pirmoji – telefono kamera, kuri, teigiama, nebebus išsikišusi iš korpuso kaip dviejuose ankstesniuose modeliuose. Be to, „iPhone 7 Plus“ netgi gali pasižymėti dviejų lęšių kamera, o „iPhone 7“ – labiau tradicine kamera.

Kitas ryškus „iPhone 7“ pasikeitimas, manoma, bus antenos juostų ant korpuso galinės dalies atsisakymas. Toks žingsnis suteiktų vientiso metalo galinės korpuso dalies išvaizdą. Tačiau, antenų juostos nuo korpuso šonų, regis, nedings.

Tiesa, portalo šaltinis negalėjo atsakyti, ar „iPhone 7“ korpusas bus plonesnis už pirmtakų, nors tokios naujovės tikimasi.

„iPhone 7“ konceptas

Nauja Jony Ive’o „Apple“ parduotuvių vizija – su gyvais medžiais

„Apple“ parduotuvė

Šią savaitę „Apple“ gerbėjai visame pasaulyje galėjo išvysti galimai naują „Apple“ parduotuvių konceptą – su daug medžio apdailos ir gyvais medžiais, esančiais vidinėse patalpose.

Būtent taip galima apibūdinti šeštadienį duris atversiančią pirmąją „Apple“ parduotuvę Briuselyje, Belgijos sostinėje. Joje bus galima išvysti dar daugiau medžio apdailos nei įprastose „Apple“ parduotuvėse. Tačiau tai dar ne viskas.

Jau dabar pro durų dar neatvėrusios parduotuvės stiklinę sieną galima matyti, kad parduotuvės viduje dvejomis eilėmis didžiuliuose vazonuose yra sustatyti gyvi medžiai.

Belgai nėra pirmieji, kurie artimiausiu metu sulauks pirmosios „Apple“ parduotuvės savo šalyje, tačiau tai bus pirmoji parduotuvė, prie kurios dizaino bus prisidėjęs vyriausiasis „Apple“ dizaineris Jony Ive’as, nuo gegužės einantis dizaino padalinio vadovo pareigas.

„Apple“ parduotuvė

Jonathanas Ive’as oficialiai tapo „Apple“ vyriausiu dizaino vadovu

Jonathan Ive

Kompanijos „Apple“ oficialioje interneto svetainėje Johnatanas Ive’as nuo šiol įvardinamas kaip vyriausias kompanijos dizaineris.

Prieš tai J. Ive’as buvo „Apple“ dizaino padalinio viceprezidentas, tačiau gegužės mėnesį jis buvo paskirtas eiti vyriausiojo dizainerio pareigas.

Kaip dalis pasikeitimo, Richas Howarthas tampa industrinio dizaino vadovu, o vartotojo sąsajos vadovo pareigas eis Alanas Dye.

Nors „Apple“ tai traktavo kaip paaukštinimą, tačiau daugelis mano, jog taip Ive’as bando sumažinti savo kasdienes atsakomybes kompanijoje.

Tiesa, toks pareigų pasikeitimas iš esmės yra formalumas, nes Ive’as jau daugelį metų yra laikomas visų pagrindinių „Apple“ produktų dizaino kūrėju.