„Fiat“ vadovas siūlo „Apple“ pačiai nekurti automobilio

Italų automobilių gamintojo „Fiat“ vadovas Sergio Marchionne siūlo kompanijai „Apple“ jos planus kurti elektromobilį įgyvendinti į pačiai, o į pagalbą pasitelkiant kurį nors automobilių gamintoją.

„Jei jie turi potraukį kurti automobilį, patarčiau jiems prigulti ir palaukti, kol šitas noras praeis“, – pesimistiškai „Apple“ planus kurti savo automobilį apibūdino „Fiat“ vadovas.

Ženevos automobilių parodos metu duoto interviu metu S. Marchionne pridūrė, kad automobilių gamyba – kompleksinis verslas, o automobilių gamintojų rinkoje yra pakankamai gamintojų, kurie pajėgtų įvykdyti „Apple“ reikalavimus.

Kiek anksčiau buvo skelbta, kad Timas Cookas ir kiti aukšto rango „Apple“ vadovai dar 2014 metais apsilankė automobilio „BMW i3“ gamykloje Vokietijoje aptarti šio modelio kėbulo panaudojimą savo kuriamam automobiliui.

Tuo tarpu „Apple“ savo planų kurti automobilį, regis, neišsižada. Trečiadienį pasirodė pranešimų, kad kompanija išsinuomojo didžiules buvusias „Pepsi“ patalpas netoli „Apple“ būstinės Kalifornijoje, JAV. Manoma, kad šios patalpos bus skirtos automobilio kūrimo komandai.

„Mercedes“ netaps „Apple“ automobilio gamintoja

Mercedes_F_015-780x438

Nors Steve’as Jobsas ir vairavo „Mercedes-Benz SL55 AMG“ automobilį, kuris neturėjo jokio valstybinio numerio, neverta manyti, kad automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ gali tapti gandais apipinto „Apple“ elektromobilio surinkėja.

Bent jau taip teigia kompanijos „Daimler“, gaminančios „Mercedes“ automobilius, vadovas Dieteris Zetsche, pasisakęs šią savaitę vykstančios tarptautinės automobilių parodos Frankfurte metu. „Mes neplanuojame tapti „Foxconn“ (didžiausia „Apple“ produktų surinkėja – red.past.)“, – savo nuomonę išdėstė D. Zetsche.

Kaip skelbia „New York Times“, Frankfurto parodos metu didžiausias dėmesys ir yra skiriamas „Apple“ elektromobiliui bei žmogaus nevaldomam „Google“ automobiliui, nepaisant to, kad nei vienas gamintojas dar negali pasiūlyti automobilio su šiomis sistemomis.

Tai jau ne pirmas kartas, kai „Mercedes-Benz“ meta šešėlį ant „Apple“ elektromobilio planų. Kiek anksčiau šiais metais „Daimler“ vadovas teigė, kad jis nerimauja dėl „Apple“ automobilio tiek pat, kiek „Apple“ turėtų nerimauti dėl „Mercedes-Benz“ išmaniojo telefono. Be to, „Apple“ visai neseniai nuviliojo dirbti prie paslaptingo projekto vieną svarbesnių „Mercedes“ inžinierių Johanną Jungwirthą.

Jau kurį laiką sklinda kalbos, kad „Apple“ savo elektromobilio projekte į partnerių gretas gali priimti „BMW“, kurios modelis „i3“ gali tapti technologijų kompanijos naujojo kūrinio pagrindu.