Šaltiniai: „iPhone SE“ pasižymės „iPhone 5s“ dizainu, matinėmis briaunomis

Sausio mėnesį buvo pasirodę pranešimų, kad jau kitą savaitę pasirodysiantis „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone SE“ bus beveik identiškas savo pirmtakui „iPhone 5s“, išleistam dar 2013 metais.

Vėliau šias prognozes užgožė telefonų dėklų gamintojų paskleisti gandai, kad 4 colių įstrižainės ekranu pasižymintis ekranas turės „iPhone 6“ primenantį dizainą – apvalius kampus ir nuožulnias kraštines.

Tačiau dabar šaltiniai skelbia, kad pirmadienį pasirodysiantis „iPhone SE“ atrodys beveik taip pat, kaip „iPhone 5s“. Tai reiškia, kad naujasis „iPhone“ turės kampuotą, o ne užapvalintą korpusą, apvalius garso valdymo mygtukus, o telefono užrakinimo mygtukas išliks senoje vietoje – viršutinėje korpuso kraštinėje.

Be to, „iPhone SE“ pirkėjus turėtų suvilioti su „iPhone 6s“ pristatytais procesoriumi „A9“ ir koprocesoriumi „M9“, 12 megapikselių kamera su galimybe filmuoti 4K raiškos vaizdo įrašus.

Pastaroji savybė kelia klausimą, kokios talpos modeliai bus išleisti į prekybą. Anot gandų, vartotojai galės rinktis 16 ar 64 gigabaitų talpos modelius. Palyginimui, „iPhone 5s“ pirkėjai dabar gali rinktis 16 arba 32 gigabaitų talpos variantus.

Šalia šių savybių „Apple“ artimi šaltiniai skelbia, kad „iPhone SE“ tarp ekrano ir korpuso kraštinės esanti briauna bus matinio atspalvio. Pagrindinė tokio žingsnio priežastis yra apsisaugoti nuo galimų šios briaunos nusidėvėjimo žymių, su kuriomis susidurdavo „iPhone 5s“ naudotojai.

„iPad Air 3“ sulauks procesoriaus, galia prilygstančio „iPad Pro“

Kompanija „Apple“ nepraleis procesorių atnaujinimo planšetiniame kompiuteryje „iPad Air 3“ ir išmaniajame telefone „iPhone 5se“, kuriuos, anot gandų, turėtume išvysti jau kitą mėnesį.

Nepaisant to, kad „iPhone 5se“ yra įvardijamas kaip vidutinės klasės išmanusis telefonas, pranešama, kad „Apple“ planuoja jame įmontuoti „A9“ procesorių – tokį patį, kaip ir naujausiame „iPhone 6s“.

Tuo tarpu „iPad Air 3“ turėtų pasižymėti su „iPad Pro“ pasirodžiusiu „A9X“ procesoriumi.

Tokia informacija pasirodė leidinio „Bloomberg“ publikacijoje apie vyriausiąjį „Apple“ procesorių padalinio vadovą Johny Sroujį. Publikacijoje atskleidžiama, kad būtent tokius procesorius „Apple“ yra parinkusi kitą mėnesį pasirodysiantiems įrenginiams.

Manoma, kad „iPad Air 3“ gali tapti mažesniąja „iPad Pro“ versija bei pasižymėti 4 garsiakalbiais, išmaniosios klaviatūros jungtimi ir „Apple Pencil“ palaikymu.

Abu įrenginius tikimasi išvysti kovo 15 dieną vyksiančio „Apple“ pristatymo metu, kuris, tiesa, dar nėra patvirtintas.

Gandai: „Apple“ atsisako „Samsung“ procesorių gamybos

Sekančios kartos išmaniojo telefono „iPhone“ procesorius greičiausiai gamins jau tik viena kompanija – taivaniečių TSMC, skelbia „The Electronic Times“.

Tai reikštų, kad „Apple“ atsisako vienos didžiausių savo mobiliųjų įrenginių procesorių gamintojos „Samsung“ paslaugų kuriant naujos kartos procesorių „A10“.

Spėjama, kad TSMC iš po „Samsung“ nosies kontraktą su „Apple“ nugvelbė dėl to, kad pirmoji sugebėjo procesoriuose panaudoti 10 nanometrų technologiją, suteikiančią spartos, mažesnes išlaidas bei energijos sąnaudas.

Jei šis gandas yra teisingas, tai didžiulė sėkmė TSMC. Anot neoficialios statistikos, „Samsung“ gamina apie 70 proc. šiuo metu naujausio „Apple“ procesoriaus „A9“, tačiau santykiai tarp šių dviejų technologijų milžinių nėra geri dėl to, kad „Samsung“ tenka dėmesio skirti savo kuriamiems telefonams bei minti teismų slenksčius dėl patentų ginčų.

„The Electronic Times“ taip pat pažymi, kad TSMC birželio mėnesį pradės vykdyti „A10“ procesorių užsakymą. Tiesa, toks metas atrodo gana vėlokas, turint omenyje, kad visų laukiamas „iPhone 7“ turėtų pasirodyti jau rugsėjo mėnesį.

„Apple“ gali tęsti „iPhone 5S“ prekybą, atnaujinusi vidinius komponentus

Pastaruoju metu sklando nemažai gandų apie tai, kad „Apple“ dirba ties nauju telefono „iPhone“ su 4 colių įstrižainės ekranu projektu. Naujausias pranešimas skelbia, kad šis telefonas iš tiesų gali būti tas pats „iPhone 5S“, tik su atnaujintais vidiniais komponentais.

Įdomiausia yra tai, kad, anot gandų, jau yra pasiruošta tokio modelio gamybai ir prekyba gali prasidėti bet kada nuo dabar.

Tinklaraštis „Macotakara“ spėja, kad perkurtas „iPhone 5S“ pasižymės sau įprastu dizainu, tačiau veiks su spartesniu „A8“ procesoriumi, palaikys 802.11ac „Wi-Fi“ ir „Bluetooth 4.1“ ryšių standartus, pagerinta priekine „FaceTime“ kamera.

Tiesa, tikslias su „Apple“ susijusias prognozes viešinantis „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo mano, kad JAV technologijų kompanija vietoje „A8“ procesoriaus pasirinks kur kas spartesnį „A9“ procesorių.

Gandai: „Apple“ išleis atnaujintą „iPhone“ su 4 colių įstrižainės ekranu

Kompanija „Apple“ jau 2016 metų pradžioje gali išleisti naują išmaniojo telefono „iPhone“ modelį su 4 colių įstrižainės ekranu, teigia „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo.

Analitikas, kurio prognozės dažnai būna labai tikslios, mano, kad šis išmanusis telefonas bus sukurtas „iPhone 5S“ pagrindu ir pasižymės „A9“ procesoriumi – tokiu pat, kokį turi „iPhone 6S“. To priežastis – sklandesnis veikimas su ateityje pasirodysiančiomis „iOS“ versijomis.

Ming-Chi Kuo teigia, kad naujasis „iPhone“ neturės „3D Touch“ technologijos palaikymo, kuri leidžia nustatyti, kaip stipriai vartotojas spaudžia ekraną, o per 2016-us metus „Apple“ turėtų parduoti tarp 20-30 mln. šių modelių.

Spėjama, kad pagrindine atnaujinto, 4 colių ekraną turinčio telefono gamintoja turėtų būti „Foxconn“, o procesorius įrenginiui tiektų „TSMC“.

„iPhone 6S“ išardytas: mažesnė baterija, sunkesnis ekranas, iš dalies ardomas

iFixit iPhone 6S

Kaip su kiekvienu naujai išleistu „Apple“ produktu, „iFixit“ komandai į rankas pateko penktadienį oficialiai pradėtas pardavinėti išmanusis telefonas „iPhone 6S“. Nenuostabu, kad ardymu užsiimanti komanda „išmėsinėjo“ naujausią „Apple“ telefoną ir pateikė išvadas.

Nors tai jau nėra pirmas „iPhone 6S“ išardymas, „iFixit“ darbą galima pavadinti kaip gražiausią ir išsamiausią. Dalinamės keliomis svarbiausiomis „iFixit“ ardymo išvadomis:

  • kaip ir buvo tikėtasi, „iPhone 6S“ baterijos talpa išties sumažėjo nuo 1810 iki 1715 miliampervalandžių (mAh);
  • iš dalies, baterijos talpos sumažėjimui įtaką galėjo padaryti jos apačioje įmontuotas „Taptic Engine“ lustas, kuris yra gana didelis;
  • vienas iš pagrindinių telefono svorio padidėjimo kaltininkų yra pasunkėjęs naujas ekranas. Jis dabar sveria 60 gramų – 15 gramų daugiau nei „iPhone 6“ ekranas;
  • „A9“ procesorius yra šiek tiek didesnis už pirmtaką „A8“.

Pilną „iPhone 6S“ išardymą su nuotraukomis ir komentarais galite peržiūrėti oficialioje „iFixit“ svetainėje. „iFixit“ naujausiam „iPhone“ modeliui davė 7 balus iš 10 išardymo galimumo skalėje. Kaip „Apple“ produktai, toks balas yra gana neblogas.