Atnaujintą muzikos grotuvų „iPod“ liniją „Apple“ gali pristatyti jau kitą savaitę

„iPod“ spalvos

Kompanija „Apple“ liepos 14 dieną, antradienį gali pristatyti atnaujintus muzikos grotuvus „iPod“, praneša prancūzų tinklaraštis „iGen“.

Patikimi tinklaraščio šaltiniai teigia, kad muzikos grotuvai „iPod touch“, „iPod nano“ ir „iPod shuffle“ bus atnaujinti jau kitą savaitę.

Tikimasi, kad atnaujinti grotuvai pasižymės naujomis korpusų spalvomis, kurios buvo nutekintos kartu su programos „iTunes“ versijos 12.2 išleidimu. Tarp naujų spalvų – rožinė, mėlyna, šviesiai auksinė ir galimai tamsesnė pilka.

Manoma, kad „iPod nano“ ir „iPod shuffle“ atnaujinimai bus minimalūs, greičiausiai – tik naujos korpuso spalvos ir „Apple Music“ palaikymas. Tačiau „iPod touch“, teigiama, gali sulaukti naujo 64 bitų procesoriaus „A7“, kuriuo pasižymi išmanusis telefonas „iPhone 5S“.

„iPad mini“ su „Retina“ ekranu yra penkiskart spartesnis už pirmtaką

„iPad mini“

Planšetiniame kompiuteryje „iPad mini“ su aukštos raiškos „Retina“ ekranu įmontuotas 64 bitų struktūros „A7“ procesorius daro jį net penkis kartus spartesniu už pirmtaką, pirmos kartos „iPad mini“, kuris veikia su „A5“ procesoriumi.

Remiantis naujausia „Geekbench“ atlikta analize, antros kartos „iPad mini“ įmontuoto procesoriaus taktinis dažnis yra 1,3 gigaherco – tiek pat, kaip ir išmaniajame telefone „iPhone 5S“. Nors „iPad Air“ taip pat yra įmontuotas naujasis „A7“, jo taktinis dažnis siekia 1,4 gigaherco.

Planšetės procesoriaus spartos teste antros kartos „iPad mini“ surinko 2512 balus. Palyginimui, tame pačiame teste pirmos kartos „iPad mini“ gavo „vos“ 1390 balus.

Tiesa, nėra aišku, kodėl „iPad mini“ taktinis dažnis yra ne toks pat, kaip „iPad Air“. Spėjama, kad „Apple“ priėmė tokį sprendimą, siekdama padidinti „mažesnės“ planšetės baterijos budėjimo trukmę. Be to, vartotojai dėl nedidelio taktinių dažnių skirtumo akivaizdaus spartos pokyčio nepajustų.

Naujasis „iPad Air“ net 40-70 proc. greičiau apdoroja vaizdą nei „iPad 4“

Planšetinis kompiuteris „iPad Air“

Vos kiek daugiau nei prieš savaitę pristatytas planšetinis kompiuteris „iPad Air“ jau skina pirmąsias vietas įvairiuose testuose. „AnandTech“ išsiaiškino, jog naujausia „iPad“ versija 40-70 proc. greičiau apdoroja vaizdo elementus, nei tai daro ketvirtosios kartos „iPad“, rašo macrumours.com.

„iPad Air“ yra įmontuotas „IMG PowerVR G6430“ grafikos apdorojimo įrenginys, kuris veikia kartu su 64 bitų architektūros „A7“ procesoriumi. Teste 3D grafiko elementus „iPad Air“ apdorojo 75 proc. didesniu greičiu, nei „iPad 4“, o aukštos raiškos HD žaidimus – 36 proc. sparčiau.

Tiesa, sparta pasižymi ne tik grafikos apdorojimo, bet ir pagrindinis – „A7“ – procesorius, kuris, anot „Geekbench“ testo, yra dvigubai spartesnis už „iPad 4“.

„Apple“ pristatė planšetinius kompiuterius „iPad Air“ ir „iPad mini“

Timas Cookas ir planšetinis kompiuteris „iPad Air“

Antradienį San Franciske vykusiame renginyje kompanija „Apple“ pristatė atnaujintus planšetinius kompiuterius: penktosios kartos „iPad“, pavadinimu „iPad Air“, ir antrosios kartos „iPad mini“.

Didžiąja vadinama 9,7 colio įstrižainės ekraną turinti planšetė „iPad Air“ sulaukė pastebimo techninio atnaujinimo – įrenginyje įmontuotas naujausias „Apple“ procesorius „A7“, kuris pirmą kartą buvo pristatytas kiek daugiau nei prieš mėnesį kartu su išmaniuoju telefonu „iPhone 5S“. Šis procesorius išskirtinis tuo, jog yra 64 bitų struktūros, panašios į kompiuteriuose esančios.

Kaip teigia „Apple“, naujoji planšetė dabar veiks dvigubai sparčiau už pirmtakę. Tiesa, joje įmontuoto ekrano rezoliucija nepakito. Taip pat teigiama, kad, lyginant su pirmos kartos „iPad“, naujoji planšetė net 72 kartus greičiau vykdo grafikos apdorojimą.

Šiek tiek pakito ir įrenginio dizainas. Dabar jis – plonesnis. Korpuso storis vos 7,5 mm – 1,9 mm mažiau už ketvirtosios kartos „iPad“. Be to, „iPad Air“ sveria vos 453 gramus. Palyginimui, ankstesnė planšetės versija svėrė 635 gramus.

„iPad Air“ kaina prasideda nuo 499 JAV dolerių už 16GB modelį ir tęsiasi iki 799 JAV dol. už 128GB vidinę talpą turinčią planšetę. Pirkėjai galės rinktis iš baltos, juodos ar pilkos spalvos korpuso.

Prekyboje „iPad Air“ pasirodys lapkričio 1-ąją dieną.

„iPad mini“

Kaip ir buvo tikėtasi, „Apple“ pristatė atnaujintą antros kartos „iPad mini“ modelį su aukštos raiškos „Retina“ ekranu, gebančiu rodyti vaizdą 2048 x 1536 rezoliucija.

Nors „iPad mini“ taip pat įmontuotas naujausias „A7“ procesorius, „Apple“ žada, jog „mažosios“ planšetės baterija laikys iki 10 valandų.

„iPad mini“ kaina prasideda nuo 399 JAV dol. už 16GB modelį su „Wi-Fi“ palaikymu. Prekyboje pasirodys lapkričio mėnesį.

„Apple“ oficialiai patvirtino – spalio 22 dieną vyks renginys, kuriame tikimasi išvysti atnaujintus „iPad“

Kvietimas į „Apple“ renginį

Kompanija „Apple“ antradienį oficialiai pranešė, jog spalio 22 dieną surengs naujų produktų pristatymo renginį. Jame tikimasi išvysti naujuosius planšetinius kompiuterius „iPad 5“ ir „iPad mini“.

Renginys vyks „Yerba Buena“ menų centre, esančiame Kalifornijoje. Kvietime į renginį yra prierašas: „Mes vis dar turime daug ką atskleisti“.

Kaip skelbia tinklaraštis „AllThingsD“, kitą savaitę vyksiančiame renginyje daugiausiai dėmesio bus skirta planšetinių kompiuterių „iPad“ linijos atnaujinimui, tačiau turėtų būti pristatytos ir kompiuterio „MacBook Pro“, bei operacinės sistemos „OS X Mavericks“ naujovės.

iTouch.lt jau anksčiau skelbė, jog penktosios kartos „iPad“, arba „iPad 5“, korpusas bus lengvesnis ir pasižymės plonesniu dizainu, panašiu į „iPad“ mini“. Naujasis „iPad“ turėtų turėti naujausią 64 bitų struktūros „A7“ procesorių. Antros kartos „iPad mini“ turės aukštos raiškos „Retina“ ekraną ir taip pat naujausią „A7“ procesorių.

Gandas: spalio 22-ąją įvyks „Apple“ renginys, kuriame bus pristatyti naujieji „iPad“

„Yerba Buena“ menų centras

Kompanija „Apple“ spalio 22-ą dieną, antradienį ketina surengti žiniasklaidos atstovams skirtą renginį, kuriame turėtų pristatyti naujus planšetinius kompiuterius „iPad“, „OS X Mavericks“ bei „Mac Pro“ naujoves, praneša „The Wall Street Journal“ tinklaraštis „AllThingsD“.

„Manoma, kad penktosios kartos „iPad“ korpusas bus lengvesnis ir pasižymės plonesniu dizainu, panašiu į „iPad“ mini“. Naujasis „iPad“ turėtų turėti naujausią 64 bitų struktūros „A7“ procesorių, – rašo „AllThingsD“. Tinklaraštis taip pat užsiminė apie mažesniąją planšetę. ‒ Antros kartos „iPad mini“ turės aukštos raiškos „Retina“ ekraną ir taip pat naujausią „A7“ procesorių.“

Kol kas nėra aišku, ar abejose planšetėse bus įdiegta piršto antspaudų nuskaitymo skeneris „Touch ID“, kurį „Apple“ pirmą kartą pristatė kartu su išmaniuoju telefonu „iPhone 5S“.

„AllThingsD“ tikina, jog renginys greičiausiai įvyks San Franciske esančiame „Yerba Buena“ menų centre arba kompanijos „Apple“ būstinėje Kupertine esančioje „Town Hall“ auditorijoje.