Nukeltas posėdis dėl „Apple“ pagalbos „nulaužti“ „iPhone“ apsaugą

Jungtinių Amerikos Valstijų teisingumo departamentas sulaukė teismo prašymo patenkinimo dėl posėdžio datos nukėlimo, kurio metu su kompanija „Apple“ turėta diskutuoti apie galimus būdus apeiti telefono „iPhone“ saugumo sistemą ir pasiekti jame esančius teroristo duomenis.

Federalinis tyrimų biuras anksčiau skelbė, kad jiems nėra galimybė „nulaužti“ populiaraus išmaniojo telefono apsaugą, nepaisant to, kad saugumo specialistai, įskaitant Edwardą Snowdeną, dalinosi būdais, kaip būtų galima tai padaryti.

Tačiau prieš pat teismo posėdį, kurio metu „Apple“ turėjo būti priversta tai padaryti, regis, kad buvo rastas būdas, kaip apeiti kompanijos saugumo sistemą, praneša „Politico“.

Teigiama, kad FTB buvo supažindinta su būdu, kaip pasiekti telefone esančius duomenis jų nepažeidžiant. Tiesa, kol kas, anot gandų, FTB nėra įsitikinusi, ar šis būdas neištrins visų teroristo telefone esančių duomenų.

Pirmadienį vykusio „Apple“ pristatymo metu jos vadovas Timas Cookas sakė, kad kompanija kovos dėl teisės į privatumą ir saugumą. Daugelis technologijų kompanijų, tokių kaip „Google“, „Facebook“, „Amazon“ ir „Microsoft“, jau spėjo paremti „Apple“ šioje kovoje su JAV vyriausybe.

Spėjama, kad prieiti prie „iPhone“ esančių duomenų FTB gali padėti JAV nacionalinė saugumo agentūra (NSA).

Steve’as Wozniakas palaiko „Apple“ kovoje su FTB

Nepaisant to, kad jis daugiau joje nebedirba, kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve’as Wozniakas visada turi nuomonę apie dalykus, susijusius su „Apple“, ir nebijo jos išreikšti viešai.

Pirmadienio vakarą S. Wozniakas lankėsi populiarioje JAV vakaro televizijos laidoje, kurioje dalinosi savo mintimis apie „Apple“ atsisakymą padėti federaliniam tyrimų biurui (FTB) apeiti „iPhone“ apsaugą ir prieiti prie teroristo naudoto „iPhone“ esančių duomenų.

„Šiuo atveju esu „Apple“ pusėje“, – teigė Wozas, pridurdamas, kad jis yra kovos už žmogaus teises aktyvistas ir vienas iš skaitmeninių teisių grupės (EFF) įkūrėjas.

Anot jo, FTB, norėdama įrodyti, kad „iPhone“ saugumo sistemos apėjimas yra svarbus nacionaliniam saugumui, pasirinko jiems nepalankų atvejį.

Nors daugelis technologijų kompanijų ir jų vadovų, įskaitant „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą, išreiškė palaikymą „Apple“, JAV politikai ir visuomenė yra linkę manyti kitaip.

„Pew“ tyrimų centro duomenimis, daugiau nei pusė JAV gyventojų mano, kad „Apple“ turėtų padėti FTB „nulaužti“ „iPhone“ apsaugą ir prieiti prie teroristo telefone esančių duomenų.

„Apple“ viceprezidentas Craigas Federighis: FTB nori sugrąžinti nesaugius laikus

Kompanijos „Apple“ viceprezidentas Craigas Federighis sekmadienį leidinyje „The Washington Post“ pasidalino savo nuomone apie konfliktą su FTB, kritikuodamas valdžios norą apeiti „Apple“ saugumo sistemas ir teigdamas, kad FTB nori sugrąžinti visus į nesaugius laikus.

Sekmadienį pasidalintame straipsnyje „Apple“ programinės įrangos padalinio vadovas teigia, kad „Apple“ turi nenuilstamai dirbti ties savo produktų saugumu, kad visada būtų vienu žingsniu priekyje nusikaltėlių, siekiančių pasinaudoti vartotojų asmenine informacija.

Federighis pažymi, kad per pastaruosius 18 mėnesių programišiai pavogė milijonų vartotojų kreditinių kortelių duomenų, socialinio saugumo bei pirštų antspaudų duomenų. Tačiau „Apple“ viceprezidentas šią skaitmeninę gynybą įvardina tik kaip ledkalnio viršūnę.

„Jūsų telefonas yra daugiau nei asmeninis įrenginys. Šiandieniniame mobiliame, sujungtame pasaulyje tai dalis saugumo perimetro, kuris saugo jūsų šeimą ir bendradarbius“, – telefono kaip įrenginio svarbą mūsų saugumui iškelia C. Federighis.

„Apple“ viceprezidentas taip pat pridūrė, kad telefonuose „iPhone“ naudojama šifravimo technologija ne tik padeda vartotojams apsaugoti jų informaciją, bet ir sukuria aukštą gynybos liniją prieš programišius, siekiančius į įrenginius įdiegti kenkėjiškas programas.

Todėl FTB siekis apeiti šias saugumo technologijas, anot jo, yra siekis mus visus sugrąžinti į nesaugius laikus, o tiksliau – į 2013-uosius ar anksčiau, kada „iOS 7“ ir senesnės „iOS“ versijos nebuvo tokios saugios.

Svarbu paminėti, kad „Apple“ yra pateikusi oficialų atsisakymą padėti apeiti teroristo naudoto „iPhone“ apsaugą ir taip atskleisti jame buvusią informaciją. Kad tai padaryti yra labai svarbu, praėjusią savaitę FTB vadovui Jamesui Comey nepavyko įtikinti ir JAV kongreso.

„iOS“ prieš ISIS: „Apple“ su JAV valdžia kovos prieš terorizmą

Kompanija „Apple“ gali nesistengti padėti FTB apeiti telefonų „iPhone“ apsaugą, tačiau tai nereiškia, kad ji remia terorizmą. Tam, kad tai pademonstruotų, „Apple“ ir keletas kitų technologijų ir žiniasklaidos kompanijų susitikime su JAV saugumo departamentu trečiadienį aptarė būdus sustabdyti ISIS tarpusavio komunikavimą socialinių tinklų platformomis.

Anot „CNN“, kartu su „Apple“ susitikime dalyvavo „Twitter“, „Snapchat“, „Facebook“, „MTV“ ir „Buzzfeed“ atstovai. Nors išsamios susitikimo detalės neatskleidžiamos, jo metu apie „Apple“ dabartinę padėti su FTB ir kitomis institucijomis dėl „iPhone“ apsaugos sistemos apėjimo nebuvo kalbėta. Oficialiame pranešime teigiama, kad buvo diskutuota apie būdus sustabdyti teroristų propagandą ir komunikavo būdus.

Tai ne pirmas kartas, kai Silicio slėnio kompanijų dėmesį patraukia problema, kai populiarūs socialinių medijų kanalai naudojami verbuoti naujus teroristus. Neseniai trumpųjų žinučių platforma „Twitter“ paskelbė uždariusi per 125 tūkst. su ISIS susijusių paskyrų.

Praėjusią savaitę kandidatas į JAV prezidentus ir žinomas verslininkas Donaldas Trumpas paragino vartotojus boikotuoti „Apple“ produktus, kol pastaroji nesutiks pareigūnams suteikti prieigos prie San Bernardino atakos teroristo naudoto „iPhone“ duomenų.

„Apple“ taip sustiprins „iPhone“ apsaugą, kad apeiti nebus įmanoma

Kompanijos „Apple“ inžinieriai jau darbuojasi ties telefono „iPhone“ apsaugos sustiprinimu, siekiant tokius bandymus kaip FTB paversti neįmanomais, praneša „The New York Times“.

„Mes stovime už tuos žmones, kurie nori turėti balsą, bet bijo, ir mes stovime už savo vartotojus, nes jų apsaugojimą mes matome kaip savo darbą“, – „ABC News“ duotame interviu sakė „Apple“ vadovas Timas Cookas.

Šaltiniai teigia, kad „Apple“ inžinieriai ties operacinės sistemos „iOS“ saugumo stiprinimu pradėjo darbuotis dar prieš San Bernardino ataką, per kurią žuvo 14 žmonių ir po kurios įvairios JAV teisėsaugos institucijos, įskaitant FTB, verčia „Apple“ padėti prieiti prie užrakinimo kodu apsaugoto teroristo naudoto telefono „iPhone“.

Operacinė sistema „iOS“ leidžia atnaujinti jos versiją be reikalavimo suvesti ekrano užraktą. Būtent tokiu būdu „Apple“ gali apeiti bet kurio „iPhone“ apsaugą, atnaujindama „iOS“ versiją į specialią, kuri leistų prieiti prie telefone esančių duomenų.

Tačiau po žiniasklaidos ir saugumo ekspertų priekaištų, kodėl „Apple“ yra pasilikusi tokią galimybę patekti į savo vartotojų įrenginius, JAV technologijų kompanija, kuri itin vertina savo vartotojų saugumą, gali atsisakyti tokios privilegijos ir panaikinti „užpakalinių durų“ galimybę į šimtus milijonų visame pasaulyje naudojamų mobiliųjų įrenginių.

„Apple“ pateikė oficialų atsakymą į teismo prašymą apeiti „iPhone“ apsaugą

Kompanija „Apple“ ketvirtadienį pateikė prašymą anuliuoti teismo nutartį, pagal kurią JAV technologijų kompanija turi padėti federaliniam tyrimų biurui (FTB) prieiti prie San Bernardino atakos teroristo naudoto „iPhone“ esančių duomenų.

Toks prašymas yra pirmas oficialus ir teisinis kompanijos atsakymas į teismo sprendimą, kuris prieš beveik dvi savaites buvo priimtas federalinio teismo teisėjas.

Iš esmės prašymas atkartoja tuos pačius žodžius, kuriuos pastarąją savaitę visur kartojo „Apple“ vadovas Timas Cookas: „Apple“ atsisako padėti FTB „nulaužti“ savo pačios sukurtą apsaugą, nes tai gali sukelti pavojų „Apple“ vartotojams ir pakurstyti panašius atvejus ateityje.

Tiems, kurie nėra susipažinę su šia istorija, kviečiame skaityti mūsų trumpą apžvalgą apie tai, ko reikalaujama iš „Apple“, kodėl ji atsisako tai vykdyti ir ar išvis gali tai padaryti.