„Apple“ padvigubins „iCloud“ paslaugų saugumą

Kompanija „Apple“ siekia taip sustiprinti „iCloud“ paslaugų saugumą, kad net jei pačiai nepavyktų pasiekti jose esančių vartotojų asmeninių duomenų, skelbia „The Wall Street Journal“.

Anot leidinio, kompanijai artimi asmenys teigia, kad „Apple“ vadovai svarsto, kaip sustiprinti „iCloud“ saugumą nesukeliant papildomų rūpesčių šia paslauga besinaudojantiems vartotojams.

Šiuo metu „iCloud“ esanti vartotojų informacija yra pasiekiama „Apple“ tik tada, kai šie bando ją atkurti, pavyzdžiui, atkuriant atsarginę kopiją į naujai įsigytą įrenginį ar pamiršus „Safari“ slaptažodžius. Tiesa, kaip skelbia „Apple“, „iCloud“ esantys duomenys gali pateikti teisėsaugos institucijoms, jei šios to pareikalauja.

Tačiau JAV technologijų milžinei atrodo, kad galimybė pasiekti „iCloud“ esančius vartotojų duomenis yra potenciali galimybė įsilaužti programišiams ir tiesiog teisinė grėsmė pačiai kompanijai už tai, kad informacija būtų atskleisti valdžiai.

Neseniai paviešintame komentare leidiniui „The Washington Post“, „Apple“ viceprezidentas ir programinės įrangos padalinio vadovas Craigas Federighis teigė: „Saugumas yra nesibaigiančios lenktynės, kuriose gali pirmauti, tačiau niekada įtikinamai nelaimėsi.“

„Apple“ viceprezidentas Craigas Federighis: FTB nori sugrąžinti nesaugius laikus

Kompanijos „Apple“ viceprezidentas Craigas Federighis sekmadienį leidinyje „The Washington Post“ pasidalino savo nuomone apie konfliktą su FTB, kritikuodamas valdžios norą apeiti „Apple“ saugumo sistemas ir teigdamas, kad FTB nori sugrąžinti visus į nesaugius laikus.

Sekmadienį pasidalintame straipsnyje „Apple“ programinės įrangos padalinio vadovas teigia, kad „Apple“ turi nenuilstamai dirbti ties savo produktų saugumu, kad visada būtų vienu žingsniu priekyje nusikaltėlių, siekiančių pasinaudoti vartotojų asmenine informacija.

Federighis pažymi, kad per pastaruosius 18 mėnesių programišiai pavogė milijonų vartotojų kreditinių kortelių duomenų, socialinio saugumo bei pirštų antspaudų duomenų. Tačiau „Apple“ viceprezidentas šią skaitmeninę gynybą įvardina tik kaip ledkalnio viršūnę.

„Jūsų telefonas yra daugiau nei asmeninis įrenginys. Šiandieniniame mobiliame, sujungtame pasaulyje tai dalis saugumo perimetro, kuris saugo jūsų šeimą ir bendradarbius“, – telefono kaip įrenginio svarbą mūsų saugumui iškelia C. Federighis.

„Apple“ viceprezidentas taip pat pridūrė, kad telefonuose „iPhone“ naudojama šifravimo technologija ne tik padeda vartotojams apsaugoti jų informaciją, bet ir sukuria aukštą gynybos liniją prieš programišius, siekiančius į įrenginius įdiegti kenkėjiškas programas.

Todėl FTB siekis apeiti šias saugumo technologijas, anot jo, yra siekis mus visus sugrąžinti į nesaugius laikus, o tiksliau – į 2013-uosius ar anksčiau, kada „iOS 7“ ir senesnės „iOS“ versijos nebuvo tokios saugios.

Svarbu paminėti, kad „Apple“ yra pateikusi oficialų atsisakymą padėti apeiti teroristo naudoto „iPhone“ apsaugą ir taip atskleisti jame buvusią informaciją. Kad tai padaryti yra labai svarbu, praėjusią savaitę FTB vadovui Jamesui Comey nepavyko įtikinti ir JAV kongreso.