„Apple“ už patentų pažeidimą turės sumokėti 625 mln. JAV dol.

Jungtinių Amerikos Valstijų federalinio teismo prisiekusieji nutarė, kad kompanija „Apple“ bendrovei „VirnetX“ turi sumokėti 625 mln. JAV dol. už sąmoningą patentų pažeidimą, skelbia „CNBC“.

Pranešama, kad „Apple“ panaudoja „VirnetX“ priklausančią technologiją savo sukurtose „FaceTime“ ir „iMessage“ paslaugose.

„VirnetX“ bylos pradžioje reikalavo 532 mln. JAV dol., tačiau galutinis teismo verdiktas viršijo jų lūkesčius. Tiesa, prieš tai „VirnetX“ buvo priteista 368 mln. JAV dol., tačiau tada apeliacinis teismas nustatė, kad prisiekusieji neteisingai suskaičiavo priteistą sumą ir sugrąžino bylą į teismą.

Teigiama, kad „Apple“ apskundė naujausią teismo sprendimą dėl galimo prisiekusiųjų suklaidinimo. Kol kas nėra aišku, ar teisėjas patenkins skundą. Tačiau „Apple“, spėjama, neigiamu atveju teiks apeliaciją.

„Apple“ atrado būdą, kaip su „iPhone“ daryti itin kokybiškas nuotraukas

„iPhone 5S“ kamera

„Apple“ JAV patentų biurui neseniai pateikė naują patentą, kuriuo atskleidžiama, kokiu būdu galima pagerinti su ateityje pasirodysiančiais „iPhone“ darytas nuotraukas.

Patento informacijoje teigiama, kad kai įrenginio kamera neturi optinės vaizdo stabilizavimo sistemos, nuotraukos dažnai sukuriamos ne itin geros kokybės, nes vartotojui sujudinus ranką, su kuria laiko įrenginį, nuotraukos tampa išblukusiomis.

Šią problemą, anot „Apple“, gali išspręsti optinė vaizdo stabilizavimo sistema, kurios dėka kameroje esanti optika yra judinama atsižvelgiant į įrenginio sujudinimus. Tokiu būdu, net ir esant nepastoviai įrenginio būsenai, sistema prisitaiko prie besikeičiančio vaizdo ir sukuria kokybišką nuotrauką.

Optinė vaizdo stabilizavimo sistema jau seniai naudojama įprastuose skaitmeniniuose fotoaparatuose. Deja, dažniausiai telefonų gamintojai šios technologijos savo kuriamuose įrenginiuose atsisako dėl vietos trūkumo.

 

„Samsung“ nesutinka mokėti „Apple“ 119 mln. dol. už pažeistus patentus

„Samsung“

„Samsung“ antradienį patvirtino, kad skųs JAV teismo sprendimą, pagal kurį kompanija turi sumokėti „Apple“ per 119 mln. JAV dol. dėl pažeistų 3 iš 5 patentų, praneša „Bloomberg“.

Tokį savo sprendimą „Samsung“ grindžia neva teisme pateiktų įrodymų neatitinkančių verdiktu. Dėl to, kompanija reikalauja sumažinti sumą iki nulio ir persvarstyti iš naujo.

Primename, kad prieš keletą dienų prisiekusiųjų sprendimu „Samsung“ pripažinta pažeidusi tris iš penkių „Apple“ patentų. Už tai Pietų Korėjos kompanija „Apple“ turės sumokėti 119,2 mln. JAV dol. – kur kas mažiau už pastarosios reikalautus 2 milijardus JAV dol.

Nustatyta, kad „Samsung“ pažeidė duomenų sinchronizavimo, įrenginio atrakinimo bei duomenų paieškos patentus.

Tiesa, „Apple“ taip pat pripažinta pažeidusi vieną „Samsung“ patentą, susijusį su skaitmeninio vaizdo ir garso įrašymo technologija. Už tai „Apple“ turės „pakloti“ 158,4 tūkst. JAV dol.

Patentų ginčas: „Samsung“ pripažinta pažeidusi 3 iš 5 „Apple“ patentų

„Samsung“ ir „Apple“

Po beveik mėnesį trukusio antrojo teismų proceso dėl patentų pažeidimų tarp dviejų technologijų kompanijų „Samsung“ ir „Apple“, prisiekusieji priėmė sprendimą, praneša CNET.

Prisiekusiųjų sprendimu „Samsung“ pripažinta pažeidusi tris iš penkių „Apple“ patentų. Už tai Pietų Korėjos kompanija „Apple“ turės sumokėti 119,2 mln. JAV dol. – kur kas mažiau už pastarosios reikalautus 2 milijardus JAV dol.

Nustatyta, kad „Samsung“ pažeidė duomenų sinchronizavimo, įrenginio atrakinimo bei duomenų paieškos patentus.

Tiesa, „Apple“ taip pat pripažinta pažeidusi vieną „Samsung“ patentą, susijusį su skaitmeninio vaizdo ir garso įrašymo technologija. Už tai „Apple“ turės „pakloti“ 158,4 tūkst. JAV dol.

Šiame, antrajame patentų ginče, kuris prasidėjo kovo 31 dieną, „Apple“ kaltino „Samsung“ pažeidus „iPhone“ patentus ir pridarius virš 2 mlrd. JAV dol. vertės nuostolių. „Samsung“ savo ruožtu kaltino pažeidus du patentus ir iš „Apple“ reikalavo 6,2 mln. JAV dol.

Svarbiausias „Samsung“ tikslas – įveikti „Apple“

Svarbiausias „Samsung“ tikslas - įveikti „Apple“

Šiuo metu vykstantis antrasis patentų teismo procesas tarp dviejų technologijų kompanijų – „Samsung“ ir „Apple“ – vartotojams suteikia progą susipažinti su slaptais dokumentais. Vienas paskutiniųjų – slaptos „Samsung“ verslo prognozės iš 2011-ųjų.

Jose rašoma, kad svarbiausias 2012 metų tikslas yra „įveikti „Apple“. Prognozėje taip pat teigiama, jog „Apple“ yra labai reali ir aktuali grėsmė“.

Kas įdomiausia, paviešintame slaptame dokumente rašoma apie tai, kad „Samsung“ prioritetas 2012-aisiais yra ne vystyti naujas technologijas, o kaip tik įmanoma labiau išreklamuoti „Galaxy“ prekinį ženklą, imantis visų įmanomų priemonių.

Tokio „Samsung“ susirūpinimo „Apple“ populiarumu priežastį ekspertai įvardina vis didėjančiu vartotojų susidomėjimu „Apple“ ir nusigręžimu nuo kitų gamintojų produktų.

Japonijos teismas nusprendė: „Apple“ nepažeidžia „Samsung“ patentų

„Apple“ ir „Samsung“

Japonijos teismas antradienį priėmė sprendimą, kad kompanijos „Apple“ išmanieji telefonai „iPhone 4S“ ir „iPhone 4“ bei planšetinis kompiuteris „iPad 2“ nepažeidžia „Samsung“ duomenų perdavimo patentų, skelbia „Bloomberg“.

Tokį sprendimą priėmė Tokijo teismo teisėjas Koji Hasegawa. „Samsung“ šią patentų bylą buvo iškėlusi dar 2011-ųjų balandžio mėnesį.

„Samsung“ elektroniniame laiške „Bloomberg“ teigė, kad yra nusivylę tokiu sprendimu ir svarstys jį skųsti. „Apple“ kol kas teismo sprendimo nekomentuoja.

Tai – tik vienas iš daugelio patentų ginčų tarp šių dviejų technologijų kompanijų. Iki šiol šiame ginče labiau sekasi „Apple“: JAV teismas yra nurodęs „Samsung“ sumokėti per 290 mln. JAV dol.

Jau kovo 31 dieną numatomas antrasis JAV vyksiantis teismo posėdis dėl patentų pažeidimų. Jame „Apple“ sieks prisiteisti iš „Samsung“ po 40 JAV dol. už kiekvieną pastarosios įrenginį, kuris pažeidžia JAV technologijų milžinės programinės įrangos patentus.

Teigiama, kad „iPhone 6“ pasižymės 10 megapikselių nuotraukomis, turės keičiamus lęšius

„Apple“ patentas

Naujos kartos išmanusis telefonas „iPhone 6“ gali turėti kur kas geresnę nei ankstesniuose modeliuose esančią kamerą, pasižymėsiančią 10 mln. taškų ir f/1.8 diafragma, skelbia kinų elektroninės prekybos milžinė „JD“.

Anksčiau buvo skelbta, kad naujos kartos „iPhone“ turės tokio pat megapikselių skaičiaus, kaip ir ankstesniuose modeliuose – 8, kamerą.

Teigiama, jog keičiamus fotografavimo lęšius gamins japonų korporacija „JSR“. Lęšiai leistų vartotojui nuotraukoms pritaikyti įvairius efektus ar netgi suteiktų galimybę pasinaudoti optiniu vaizdo priartinimu.

Nors sunku patikėti, kad „Apple“ telefone „iPhone 6“ galėtų pritaikyti keičiamus lęšius, kompanija jau yra pateikusi registravimui net kelis su šia technologija susijusius patentus.