„Apple“ padvigubins „iCloud“ paslaugų saugumą

Kompanija „Apple“ siekia taip sustiprinti „iCloud“ paslaugų saugumą, kad net jei pačiai nepavyktų pasiekti jose esančių vartotojų asmeninių duomenų, skelbia „The Wall Street Journal“.

Anot leidinio, kompanijai artimi asmenys teigia, kad „Apple“ vadovai svarsto, kaip sustiprinti „iCloud“ saugumą nesukeliant papildomų rūpesčių šia paslauga besinaudojantiems vartotojams.

Šiuo metu „iCloud“ esanti vartotojų informacija yra pasiekiama „Apple“ tik tada, kai šie bando ją atkurti, pavyzdžiui, atkuriant atsarginę kopiją į naujai įsigytą įrenginį ar pamiršus „Safari“ slaptažodžius. Tiesa, kaip skelbia „Apple“, „iCloud“ esantys duomenys gali pateikti teisėsaugos institucijoms, jei šios to pareikalauja.

Tačiau JAV technologijų milžinei atrodo, kad galimybė pasiekti „iCloud“ esančius vartotojų duomenis yra potenciali galimybė įsilaužti programišiams ir tiesiog teisinė grėsmė pačiai kompanijai už tai, kad informacija būtų atskleisti valdžiai.

Neseniai paviešintame komentare leidiniui „The Washington Post“, „Apple“ viceprezidentas ir programinės įrangos padalinio vadovas Craigas Federighis teigė: „Saugumas yra nesibaigiančios lenktynės, kuriose gali pirmauti, tačiau niekada įtikinamai nelaimėsi.“

„Apple“ paslaugai „iCloud“ naudos „Google“ debesų kompiuterijos technologijas

Kompanija „Apple“ pasirašė susitarimą su interneto paieškos milžine „Google“ dėl dalies pastarosios vystomos debesų kompiuterijos platformos naudojimo „iCloud“ ir kitoms „Apple“ paslaugoms, praneša „CRN“.

Teigiama, kad dar praėjusiais metais įvykdyto susitarimo vertė siekia tarp 400-600 mln. JAV dolerių. Vienas iš šio sandorio punktų yra „Apple“ pasižadėjimas mažiau naudotis „Amazon“ teikiamų debesų kompiuterijos paslaugų platforma.

Nors „Apple“ niekada nėra atskleidusi, kokios kitų kompanijos platformos yra naudojamos ir atsakingos už sklandų „iCloud“ veikimą, pranešama, kad „Apple“ ir toliau naudotis „Amazon“ paslaugomis, nors didžioji dalis pinigų bus skiriama „Google“. Be to, tarp tokių paslaugų teikėjų „Apple“ yra pasirinkusi ir „Microsoft“.

Visgi, „The Information“ žurnalistas Amiras Efratis teigia, kad „Apple“ prireiks metų, kol didžiąją dalį savo internetinių paslaugų perkels į „Google“ siūlomą platformą.

Tačiau ateityje numatoma, kad „Apple“ mažins priklausomybę nuo kitų kompanijų debesų kompiuterijos teikiamų paslaugų ir mažins tam išleidžiamą nemažą pinigų kiekį. To priežastis – privatūs duomenų centrai, kuriuos „Apple“ jau stato didžiosiose pasaulio šalyse.

„Find My Friends“ dabar veiks ir per iCloud.com svetainę

Kompanija „Apple“ atnaujinto interneto svetainę iCloud.com, pridėdama „Find My Friends“ funkciją, kuri leidžia matyti pridėtų draugų vietą žemėlapyje. Anksčiau ši funkcija buvo prieinama tik iš „iOS“ įrenginių.

„Find My Friends“ veikimo principas paprastas: per „iOS“ skirtą paslaugos aplikaciją galima pridėti norimų draugų kontaktą, jei šie naudojasi kokiu nors „Apple“ įrenginiu, ir matyti jų buvimo vietą, kai yra prisijungę prie interneto – mobilaus ar bevielio „Wi-Fi“.

„iOS“ skirtą aplikaciją galima atsisiųsti iš „App Store“, o interneto naršyklėje „Find My Friends“ yra prieinama per svetainę iCloud.com.

„Apple” sumažino „iCloud” talpinimo planų kainas

Trečiadienį vykusio „Apple” pristatymo metu kompanijos marketingo vadovas Philas Schilleris pranešė, kad yra mažinamos paslaugos „iCloud” talpinimo planų kainos. 

Ir nors nemokamai ir toliau bus suteikiama tik 5 gigabaitai „iCloud” talpos, kiti už pigiausią, 99 euro centus kainuojantį planą nuo šiol bus suteikiama 50 gigabaitų talpos. Už 2,99 euro bus suteikiama 200 gigabaitų, o už 9,99 euro — net 1 terabaitas. 
Anksčiau „iCloud” mokėjimo planai atrodė taip:

• 5GB: nemokamai

• 20GB: 0,99 euro

• 200GB: 3,99 euro

• 500GB: 9,99 euro

• 1TB: 19,99 euro

Kol kas nėra aišku, kada naujieji planai taps prieinami vartotojams, tačiau tai greičiausiai įvyks rugsėjo 16 dieną, kuomet oficialiai visiems vartotojams taps prieinama operacinė sistema „iOS 9”.

„iOS 9“ pasižymi atskira failų talpyklos „iCloud Drive“ aplikacija

„iCloud Drive“

Pirmadienį pristatyta mobilioji operacinė sistema „iOS 9“ vartotojams suteiks atskirą prieigą prie „iCloud Drive“ talpinamų failų per specialią aplikaciją.

Tiesa, pagal nutylėjimą pradėjus naudotis „iOS 9“ „iCloud Drive“ aplikacija yra slepiama, todėl jos rodymą reikia įjungti „iCloud“ nustatymuose.

Aplikacija leidžia naršyti „iCloud Drive“ patalpintus failus, juos peržiūrėti, trinti, perkelti ir dalintis su kitais.

Toks „Apple“ žingsnis – išleisti dedikuotą paslaugos aplikaciją – leis vartotojams iškeisti iki šiol itin populiarią „Dropbox“ aplikaciją.

Kviečiame pasižiūrėti keletą ekranvaizdžių.

 

„Apple“ jau siūlo įsigyti „iCloud“ atminties už mažesnes kainas

196570-1280

Dar vasarą vykusios konferencijos WWDC 2014 metu „Apple“ pristatė naujas debesų kompiuterijos paslaugos „iCloud“ kainas, tačiau tik praėjusią savaitę jos pasiekė vartotojus.

Nuo šiol, vartotojai už 20 gigabaitų talpą per mėnesį turės mokėti vos 0,99 euro. Norint pasikeisti savo „iCloud“ saugojimo talpos planą, eikite į nustatymus: Settings – iCloud – Storage – Upgrade iCloud Storage.

Pateikiame atnaujintas „iCloud“ talpų kainas:

5 gigabaitai (GB): nemokamai
20 gigabaitų: 0.99 euro per mėnesį
200 gigabaitų: 3.99 euro per mėnesį
500 gigabaitų: 9.99 euro per mėnesį
1 terabaitas (TB): 19.99 euro per mėnesį

IT tendencijos: „debesų“ technologija, tinklalapiai mobiliesiems ir verslo biuras internete

„Debesys“

Specialistai teigia, kad internetas artimiausioje ateityje bus vis dinamiškesnis, pritaikytas mobiliajai aplinkai – dėmesys bus telkiamas į vartotoją, jo poreikius naršant internete ir tinklalapio patogumą. Nemažus pokyčius lems ir naujos HTML 5 technologijos atsiradimas, leidžiančios pasinaudoti įvairesnėmis funkcijomis bei suteikiančios galimybę parinkti įvairesnį svetainės dizainą. Pasak Wix.com sistemų architektų vadovo Yoav‘o Abrahami, rinkoje turėtų pasirodyti offline svetainės, riba tarp mobiliųjų programėlių ir mobilaus interneto kur kas susilpnės, o verslas ilgainiui visai persikels į elektroninę erdvę.

Tinklalapius šiandien užgriuvę tokie rūpesčiai, kurių dar visai neseniai net nebuvo: vos prieš keletą metų patraukliam internetinės svetainės vaizdui užteko pasitelkti svetainės optimizavimą paieškos sistemoms (SEO) ir palaikyti bent kiek dinamišką turinį, šiandien jau reikia pasirūpinti savo svetainių pritaikymu mobiliesiems telefonams ir jų turinio pateikimu socialiniuose tinkluose, – sako Y. Abrahami. – Nemažus pokyčius lėmė naujos HTML 5 technologijos atsiradimas, kuri leidžia pasinaudoti įvairesnėmis funkcijomis bei suteikia galimybę parinkti įvairesnį svetainės dizainą. Nors pati technologija iš esmės nėra tokia svarbi, ji suteikia galimybę vartotojams pateikti įspūdingesnį ir patogesnį svetainės dizainą, o tai kai kuriose rinkose ypač reikšminga.“

Pasak IT technologijų specialisto, interneto vartotojai, naudodamiesi tinklalapiuose integruotomis įvairiomis socialinėmis funkcijomis ir mobiliosiomis aplikacijomis, be jų nebeįsivaizduoja savo gyvenimo. Ateityje riba tarp mobilaus interneto ir mobiliųjų programėlių turėtų išvis išnykti, todėl žaidimai nuo mobiliųjų programėlių pereis į mobilųjį interneto tinklą. Kitas pokytis – aktyvesnis vietos nustatymo paslaugos naudojimas: atsiras vietos nustatymo principu paremtų paslaugų, pavyzdžiui, segmentuotos reklamos pagal buvimo vietą ar vietinių įmonių paieška.

Išlepinti technologijų, vartotojai darosi išrankesni, ieško patogesnių, vartotojams „draugiškų“ aplikacijų ir tinklalapių, pritaikytų išmaniesiems telefonams. Viena pagrindinių tendencijų ateinančiais metais – interneto sklaida ir ryšio išlaidų mažinimas: prie interneto vartotojai bus prisijungę 24 val. per parą – internetinio ryšio savo kompiuteryje ar mobiliajame telefone vartotojai nebeišjunginės taupydami pinigus.

Pasak „Wix“ sistemų architektų vadovo, kita svarbi tendencija, kuri tęsiasi jau kurį laiką – „debesų“ technologija, leidžianti įmonėms savo paslaugas perkelti į internetinę erdvę. „Debesimis“ naudojasi vis daugiau vartotojų, savo duomenis laikantys Google Drive, Dropbox, Gmail ir kitose programose. Ši tendencija išliks ir laikui bėgant užims vis svarbesnę vietą.

„Tinklalapį galima pavadinti verslo inkaru internete: jis užtikrina, kad informacija apie įmonę bus surasta paieškoje, o toks ir yra įmonių tikslas – būti pastebėtiems. Vartotojams vis daugiau įsitraukiant į internetinę erdvę, verslo įmonių paieška taps vis svarbesne, todėl bus akivaizdu, kad turėti savo kompanijos internetinę svetainę – tiesiog privaloma. Į internetinę erdvę praverstų perkelti ir visus verslo palaikymo įrankius – tai leis kompanijai koncentruotis į tai, kas yra svarbiausia – pačiu verslu, – sako „Wix“ architektas Y. Abrahami. – Kitas žingsnis – visiškas verslo persikėlimas į internetą. Jeigu nėra didelio poreikio turėti „fizinę“ įmonės išraišką, o visi kompaniją palaikantys įrankiai perkelti į internetinę erdvę, verslui konkreti vieta reikalinga tik vykdomiems pardavimams. Toks verslo modelis leidžia efektyviau naudoti savo išteklius ir suteikia galimybę laisviau valdyti kompanijos biudžetą.“