„Apple“ vadovas – tarp geriausių pasaulio lyderių

Kasmetiniame leidinio „Fortune“ sudaromame geriausių pasaulio lyderių sąraše „Apple“ vadovas Timas Cookas užėmė penktąją vietą.

Geriausiu šių metų lyderiu pasaulyje išrinktas internetinės prekybos milžinės „Amazon“ vadovas Jeffas Bezosas. Visgi, T. Cookas aplenkė daug garsių asmenybių, įskaitant Baltųjų rūmų atstovą spaudai Paulą Ryaną.

Trečius metus sudaromame sąraše viena vieta aukščiau už T. Cooką atsidūrė popiežius Pranciškus, o viena vieta žemiau „Apple“ vadovo – muzikos atlikėjas ir aktyvistas Johnas Legendas.

T. Cookas aukštą poziciją pelnė dėl savo tvirtos pozicijos „Apple“ produktų vartotojų privačios informacijos ir saugumo atžvilgiu.

Timas Cookas pateikė atsakymą į D. Trumpo raginimą boikotuoti „Apple“ produktus

Nieko neturėtų stebinti, kad „Apple“ vadovas Timas Cookas nesutinka su respublikonų kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo vasario mėnesį pareikštu raginimu rinkėjams boikotuoti „Apple“ produktus.

Žurnalui „Time“ duoto interviu apie „Apple“ kovą su FTB metu T. Cookas buvo paklaustas ar tiki, jog respublikonų kandidatas skatinti boikotuoti „Apple“ produktus galėjo dėl to, kad nesuprato tikrosios „Apple“ pozicijos.

„Aš su juo nesikalbėjau, todėl nežinau, ką jis galvoja, – teigė Cookas ir pridūrė: „Apple“ yra nuostabi amerikietiška kompanija, kokia tik galėjo čia įsikurti. Mes matome tai kaip atsakomybę stoti prieš kažką tokio ir kalbėti už visus tuos žmones, kurie galvoja kaip mes, bet neturi balso.“

D. Trumpas, kuris yra telefono „iPhone“ naudotojas ir buvęs „Apple“ akcininkas, paragino savo rinkėjus boikotuoti „Apple“ produktus praėjusį mėnesį, kai „Apple“ atsisakė padėti teisėsaugos institucijoms nulaužti teroristo naudotą „iPhone“.

Tuo metu atrodė, kad tokia JAV verslininko idėja kilo spontaniškai, kaip ir daugelis kitų jo viešai deklaruojamų idėjų.

„Apple“ ir kitų technologijų kompanijų vadovai svarsto, kaip sustabdyti Donaldą Trumpą

Respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas, neseniai pareiškęs skambių frazių apie „Apple“, regis, susirado galingų priešų. Kaip praneša „The Huffington Post“, „Apple“ vadovas Timas Cookas su kitų technologijų kompanijų vadovais ir respublikonų senbuviais susitikime aptarė būdus, kaip sustabdyti D. Trumpą nuo galimo laimėjimo rinkimuose.

Skelbiama, kad susitikimas įvyko vienoje Džordžijos valstijoje esančioje privačioje saloje, kurioje be Timo Cooko lankėsi „Google“ įkūrėjas Larry Page’as, verslininkas ir investuotojas Seanas Parkeris, automobilių gamintojos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas, Baltųjų rūmų atstovas Paulas Ryanas ir nemažai respublikonų partijos narių.

Nors susitikimas buvo uždaras nuo žiniasklaidos, pagrindine jo tema įvardinta siekis sustabdyti Donaldą Trumpą nuo tapimo pagrindiniu respublikonų partijos kandidatu į JAV prezidentus. Be to, buvo diskutuojama, kaip ekscentriškam verslininkui pavyko tapti vienu iš lyderių šiuose rinkimuose.

Anksčiau D. Trumpas yra sakęs, kad jei taps prezidentu, privers „Apple“ gaminti savo produktus ne kitose šalyse, o JAV. O praėjusį mėnesį kandidatas į prezidentus paragino savo rinkėjus boikotuoti „Apple“ produkciją dėl šios atsisakymo padėti teisėsaugai prieiti prie teroristo „iPhone“ esančių duomenų.

Rinkimai į JAV prezidentus vyks šių metų lapkričio 8 dieną.

Ar „Apple“ vadovas sės į kalėjimą?

Kompanijai „Apple“ nesutinkant vykdyti teismo sprendimo padėti prieiti prie San Bernardino teroristo telefone „iPhone“ esančių duomenų, teisės ekspertai svarsto, kokių sankcijų galima sulaukti atsisakius tai padaryti.

Anot advokato Peterio Fu, jei bus nustatyta, kad „Apple“ pažeidė įstatymus, baudos gali pakilti nuo kelių šimtų tūkstančių iki milijonų dolerių. Tačiau didžiausia problema yra ta, kad nesant precendentui, bausmės skyrimas priklausytų nuo teismo diskretiškumo.

Palyginimui, galima būtų prisiminti bylą, kurioje valdžia žadėjo kompanijai „Yahoo“ 250 tūkst. JAV dolerių baudą už dieną, jei ji atsisakys suteikti vartotojo duomenis nacionalinei saugumo agentūrai.

Advokatas teigia, kad galima apsvarstyti ir kitą scenarijų, pagal kurį „Apple“ vadovą Timą Cooką galima būtų išvysti už gotų – netgi jei tai sunkiai įmanoma.

Amerikos universiteto nacionalinio saugumo įstatymų ekspertas Stephenas Vladeckas tikina, kad, dėl „Apple“ kaip korporacijos statuso, T. Cookas nebūtų tinkamas prisiimti kaltinimus kompanijai.

Artimiausias teismo posėdis dėl šios bylos numatytas kovo 22 dieną.

„Apple“ pateikė oficialų atsakymą į teismo prašymą apeiti „iPhone“ apsaugą

Kompanija „Apple“ ketvirtadienį pateikė prašymą anuliuoti teismo nutartį, pagal kurią JAV technologijų kompanija turi padėti federaliniam tyrimų biurui (FTB) prieiti prie San Bernardino atakos teroristo naudoto „iPhone“ esančių duomenų.

Toks prašymas yra pirmas oficialus ir teisinis kompanijos atsakymas į teismo sprendimą, kuris prieš beveik dvi savaites buvo priimtas federalinio teismo teisėjas.

Iš esmės prašymas atkartoja tuos pačius žodžius, kuriuos pastarąją savaitę visur kartojo „Apple“ vadovas Timas Cookas: „Apple“ atsisako padėti FTB „nulaužti“ savo pačios sukurtą apsaugą, nes tai gali sukelti pavojų „Apple“ vartotojams ir pakurstyti panašius atvejus ateityje.

Tiems, kurie nėra susipažinę su šia istorija, kviečiame skaityti mūsų trumpą apžvalgą apie tai, ko reikalaujama iš „Apple“, kodėl ji atsisako tai vykdyti ir ar išvis gali tai padaryti.

„Apple“ vadovas Timas Cookas nelinkęs atskleisti planų apie automobilio kūrimą

Kompanijos „Apple“ vadovas Timas Cookas neseniai davė interviu leidiniui „Fortune“. Pokalbio metu buvo paliestos tokios temos kaip planai kurti automobilį, naujos „Apple“ būstinės statybos ir kt.

Nenuostabu, kad „Apple“ vadovas buvo paprašytas netgi patvirtinti „Apple“ planus išleisti savo sukurtą automobilį. „Taip, aš turbūt to nedarysiu. Geriausias dalykas būnant čia yra tai, kad mes esame smalsūs žmonės. Mes tyrinėjame technologijas ir produktus. Ir mes visada galvojame apie būdus, kaip „Apple“ gali padaryti geresniais produktus, kuriuos žmonės mėgsta“, – išsisukdamas nuo klausimo atsakė T. Cookas.

Tačiau įdomu yra tai, kad „Apple“ vadovas pripažino, jog ketindamas kurti automobilį jį galėtų patikėti jau esamai automobilių gamintojai. Jau anksčiau buvo pasirodę gandų, kad „Apple“ gali patikėti gaminti savo automobilį žinomai gamintojai „Tesla“.

Paklaustas, kada „Apple“ planuoja užbaigti naujos būstinės statybas, T. Cookas negalėjo pateikti tikslios datos.

„Mes nenustatėme datos. Bet aš norėčiau kraustytis jau po metų ar bent pradėti šį procesą. Galvokime apie 2017 metų pradžią“, – sakė „Apple“ generalinis direktorius.

Visą interviu su T. Cooku galite skaityti „Fortune“ svetainėje.

Kibernetinio saugumo legenda siūlo nulaužti „iPhone“ apsaugą, tačiau palaiko „Apple“

Kibernetinio saugumo legenda vadinamas Johnas McAfee kovoje su federaliniu tyrimų biuru (FTB) palaiko „Apple“ ir jos poziciją nepadėti „nulaužti“ žudynių organizatoriaus naudotą telefoną „iPhone 5c“.

Tačiau vien dėl to, kad McAfee mano, jog „Apple“ neturėtų padėti FTB, nereiškia, kad jis negali to padaryti pats.

Kaip atsaką į „Apple“ vadovo Timo Cooko laišką ir atsisakymą patenkinti FTB prašymą, garsios antivirusinės programinės įrangos kompanijos įkūrėjas pasiūlė savo itin kvalifikuotas programišių komandos paslaugas „nulaužti“ „Apple“ telefonui – esą tai užtruks iki 3 savaičių.

„Štai mano pasiūlymas FTB: aš nemokamai su savo komanda išgausiu duomenis iš San Bernardino (miestelis, kuriame įvyko nelaimė – red. past.) telefono“, – savo pasiūlymą portale „Tech Insider“ pateikė žinomas vyras.

Manoma, kad McAfee elitinė komanda, kurios paslaugas jis siūlo, yra sudaryta iš vienų geriausių pasaulio programuotojų. Tačiau tik 25 proc. jų yra tikri programuotojai, likusi dalis – inžinieriai. Vis tik, McAfee mano, kad jie susitvarkytų su užduotimi.

Primename, kad šią savaitę JAV teismas priėmė sprendimą, pagal kurį „Apple“ turi padėti FTB apeiti „iPhone“ apsaugą. Plačiau apie šį incidentą skaitykite mūsų parengtoje apžvalgoje.