Išmanus, lietuvių sukurtas sonaras „Deeper“: apžvalga

Po didžiulės sėkmės 2014-aisiais, kuomet produktas pateko ant kompanijos „Apple“ parduotuvių lentynų, dažnas jau yra girdėjęs apie Lietuvoje sukurtą išmanųjį sonarą „Deeper“, skirtą žvejams padidinti savo laimikį ir išsiaiškinti, kokiuose vandenyse plaukioja. Kadangi sonaras yra išmanus ir savo išvaizda neprimena stereotipinių sonarų, stūksančių laivagaliuose, nutarėme išsiaiškinti, kuo „Deeper“ toks ypatingas ir kaip jis veikia.

Pradžioje vertėtų paminėti, kad šis, delno dydžio sonaras yra neatsiejamas nuo mobiliųjų įrenginių – išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, nes jo veikimo principas yra pagrįstas susijungimu su šiais įrenginiais per specialiai tam skirtą aplikaciją. Pastarąją galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“. Aplikacija yra pritaikyta „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiams. Žinoma, yra išleista aplikacija ir „Android“ naudotojams.

„Deeper“ aplikacija
Štai taip atrodo „Deeper“ aplikacijos „vidus“. / iTouch.lt nuotr.

Naudojimasis „Deeper“ iš esmės yra paprastas. Prijungus sonarą „Bluetooth“ ryšiu prie išmanaus įrenginio, kuriame jau įdiegta aplikacija, sonaras yra įmetamas į vandenį. Jį skenuodamas, sonaras siunčia signalą į krante arba valtyje esantį įrenginį, kuris vaizdą atvaizduoja mums priimtinu formatu: rodo, ar yra žuvų ir kiek jų, nustato gylį, dugno reljefą, po vandeniu esančią florą ir fauną, temperatūrą. Todėl šioje vietoje daug pagyrų galimą būtų suteikti būtent aplikacijai, nes ji aiškiai ir išsamiai atvaizduoja gaunamą turinį.

„Deeper“
Į delną telpantis sonaras neprimena tų, kurie stūgso laivagaliuose. / iTouch.lt nuotr.

„Deeper“ sonaras į vandenį yra įmetamas dažniausiai pritvirtintas valu prie meškerės (atskirai galima įsigyti tvirtinimo prie valties sistemą). Priklausomai nuo to, ar žvejojama nuo kranto, lieptelio ar iš valties, prie sonaro į atitinkamas vietas yra įsukamas specialus kilpos formos metaliukas, skirtas pritvirtinti valui. „Deeper“ svoris – 100 gramų, todėl reikia tinkamai įvertinti valo storį. Be to, reikia paminėti, kad preliminarus „Bluetooth“ ryšio veikimo laukas yra 40-50 metrų, priklausomai nuo naudojamo įrenginio ir jo operacinės sistemos. Todėl tokiu atveju galima neišvengti ir ryšio nutrūkimų.

Tiesa, su pastaraisiais mes iš dalies susidūrėme testavimo metu, nes aplikacija tiesiog nustodavo dirbti. Nors problemų labiau kėlė su „Deeper“ naudojamas „iPhone 6s“ – prie 0 laipsnių jis retkarčiais išsijunginėdavo, nors „Apple“ ir neslepia, kad taip gali nutikti, tik galbūt ne prie tokios „aukštos“ temperatūros. Spėjome, kad dėl to kaltas „Bluetooth“ ryšys, kuris, kaip technologija, yra įrenginio resursų, įskaitant baterijos, švaistūnas. Tačiau „Deeper“ jokie šalčiai nebaisūs. Kadangi sonaras skirtas ir poledinei žūklei, jo nurodoma veikimo temperatūra svyruoja tarp -20 ir 40 laipsnių.

„Deeper“
Atidarius „Deeper“, gauname prieigą prie įkrovimo jungties. / iTouch.lt nuotr.

„Deeper“ bateriją pilnai įkrauti užtrunka apie dvi valandas, tačiau sonaras ištisai gali veikti iki 6 valandų. Komplektacijoje yra pridedamas įkrovimo kabelis, kurį geriausia prijungti prie telefono sieninio tinklo kištuko. Kartu su „Deeper“ taip pat gaunamas dėklas, skirtas transportuoti ar tiesiog laikyti sonarą jame, kai šis nenaudojamas.

Apibendrinant galima teigti, kad „Deeper“ sonaras yra visiškai išbaigtas produktas, orientuotas į tikrą žvejį, kuris nori savo hobį paversti išmaniu. Pradedant aplikacija ir jos valdymu, baigiant sonaro veikimo paprastumu, naudojimasis yra lengvas ir prieinamas kiekvienam. Skirtas naudoti tiek žiemą, tiek vasarą, „Deeper“ užsitikrina, kad netaps sezoniniu įrenginiu ir atliks jam paskirtą darbą – padidinti žvejybos laimikį.

„Deeper“ sonarą galite įsigyti visuose „iDeal“ salonuose. Kaina – 219 eurų.

„Deeper“
Naudojantis „Deeper“ svarbu pasirinkti reikiamą valui skirto kabliuko prijungimo būdą. / iTouch.lt nuotr.