„Apple TV“ bus galima žiūrėti trumpus aplikacijų pristatymus

Kompanija „Apple“ trečiadienį televizijos priedėliui „Apple TV“ suteikė dar vieną funkciją. Tai – galimybė aplikacijų ir žaidimų aprašymuose išvysti jų pristatymus vaizdo formatu. 

Kaip teigiama patvirtintų „Apple“ programuotojų portale, vaizdo įrašai, kurie pristato aplikacijas, turi būti neilgesni kaip 30 sekundžių ir turi perteikti naudojimosi aplikacija ar žaidimu esmę.

Tokia funkcija jau kuris laikas pasižymi „iOS“ įrenginiams skirta aplikacijų parduotuvė „App Store“, kuri pirmiau už konkurentę „Google Play“ pristatė šią funkciją.

Žinoma, kol kas ne kiekviena „Apple TV“ skirta aplikacija ar žaidimas pasižymės vaizdo pristatymu, nes programuotojams prireiks laiko juos paruošti, be to, vaizdo pristatymas nėra reikalaujamas ir aplikacijų bei žaidimų kūrėjai gali rinktis įkelti tik jų kūrinių ekranvaizdžius.

„Apple“ jau yra išleidusi programuotojams skirtą operacinės sistemos „tvOS“, skirtos naujausiam „Apple TV“, versiją 9.2, kuri netrukus turėtų būti išleista ir prieinama visiems vartotojams.

„Apple“ skelbia „App Store“ savaitgalio išpardavimą, 24 aplikacijos po 99 euro centus

„iPad“

Kompanija „Apple“ vartotojus savaitgalį pasitiko paskelbusi akciją „nuostabios aplikacijos ir žaidimai“, kurios metu 24 skirtingų kategorijų aplikacijos kainuoja po 99 euro centus.

Tarp akcine kaina parduodamų aplikacijų pateko ir lietuvių sukurta „Pixelmator“, leidžianti patogiai ir funkcionaliai apdoroto nuotraukas „iPhone“ ir „iPad“ ekranuose.

Akcinės aplikacijos yra suskirstytos į dvi kategorijas: programas ir žaidimus. Jose yra po lygiai 12 pigiau parduodamų aplikacijų.

Norėdami peržiūrėti visą akcijos aplikacijų sąrašą, „iOS“ įrenginyje atidarykite „App Store“ parduotuvės aplikaciją.

Esate žaidimų mėgėjas? Tuomet „iPhone 6“ rinktis verta labiau nei „Galaxy S6“

„iPhone 6“

Mobiliųjų žaidimų ir aplikacijų testuotojai „GameBench“ paviešino naują tyrimą, kuriuo pateikia išmaniųjų telefonų „iPhone 6“, „Galaxy S6“, „HTC One M9“ ir „Nexus 6“ pasirodymą žaidžiant aukščiausios klasės žaidimus.

Testas parodė, kad beveik visais atvejais „iPhone 6“ vidutiniškai 10 procentų sklandžiau ir greičiau užkraudavo žaidimus nei konkurentai. Antroje vietoje pagal rezultatus liko „Galaxy S6“, o „HTC One M9“ ir „Nexus 6“ atitinkamai užėmė trečią ir ketvirtą vietas, užkraudami kai kuriuos žaidimus gerokai lėčiau.

Žinoma, kai kurios įrenginių techninės specifikacijos leidžia suabejoti visišku testo teisingumu, nes, pavyzdžiui, „Galaxy S6“ žaidimus atkuria aukštesne rezoliucija (1080p), o „iPhone 6“ – mažesne (720p). Be to, kai kurie žaidimai, be abejonės, yra geriau optimizuoti vienai ar kitai platformai.

„GameBench“ testas iš esmės yra paremtas kadrų per sekundę (fps) skaičiaus išmatavimu atitinkamos aplikacijos ar žaidimo veikimo metu. Greičiausiu yra išrenkamas tas įrenginys, kurio didžiausias ir mažiausias fps skaičiai yra didesni už konkurentų.

„Apple Watch“ jau yra sukurta virš 6 tūkst. aplikacijų

„Apple Watch“ aplikacijos

Aplikacijų kūrėjai išleidžia „Apple Watch“ skirtas aplikacijas kur kas greičiau nei jos buvo leidžiamos pasirodžius pirmajam „iPhone“ modeliui kartu su mobiliųjų aplikacijų parduotuve „App Store“.

Remiantis naujausiais duomenimis, aplikacijų, skirtų „Apple“ išmaniajam laikrodžiui, skaičius nuo jo išleidimo balandžio 22-ą dieną padidėjo du kartus – nuo 3000 iki 6000 aplikacijų.

Šiuo metu „Apple Watch“ skirtų aplikacijų skaičius yra lygus 6532. Todėl aplikacijų kiekio augimas nuo „Apple Watch“ išleidimo siekia 108 procentus.

Įdomu yra tai, kad kai „Apple“ 2008-aisiais pristatė „App Store“, parduotuvėje tuo metu buvo per 500 aplikacijų, iš kurių 25 procentai buvo žaidimai. „Apple Watch“ aplikacijų tarpe žaidimai šiuo metu siekia viso labo 10 procentų.

„Electronic Arts“ skelbia kalėdinį „iOS“ žaidimų išpardavimą

„Electronic Arts“

Per kiekvieną šventinį laikotarpį galime išvysti daugelio „App Store“ parduotuvėje esančių mobiliųjų aplikacijų išpardavimus. Jų kūrėjai žino, kad daug žmonių gaus dovanų išmaniuosius telefonus „iPhone“, planšetinius kompiuterius „iPad“ ar „iTunes“ dovanų korteles (kurios, deja, Lietuvoje neveikia) ir norės išbandyti šimtus naujų aplikacijų.

Regis, žaidimų milžinė „Electronic Arts“ šiemet pirmoji paskelbė Kalėdų proga išparduodanti žaidimus, kurių kainos dabar siekia vos 0,89 euro (apie 3 litus), nors dar visai neseniai pirkti šiuos žaidimus atbaidydavo 5-6 eurus siekiančios kainos.

Pateikiame sąrašą „Electronic Arts“ sukurtų ir atpigintų žaidimų, kurie išties yra verti dėmesio. Taigi:

Žinote daugiau atpigintų žaidimų ar šiaip naudingų aplikacijų? Pasidalinkite komentaruose!

„App Store“ pasirodė legendinis žaidimas „Grand Theft Auto: San Andreas“

„GTA: San Andreas“

Beveik prieš 10 metų pasirodęs žaidimas „Grand Theft Auto: San Andreas“ nuo šiol džiugins ir operacinės sistemos „iOS“ vartotojus. Kompanija „Rockstar Games“ pristatė legendinį žaidimą elektroninėje mobiliųjų aplikacijų parduotuvėje „App Store“.

Žaidimo veiksmas vyksta išgalvotoje valstijoje San Andreas. Žaidime pagrindinis veikėjas yra Karlas Džonsonas, dar žinomas kaip CJ, kuriam tenka vykdyti daug misijų, siekiant susigrąžinti reputaciją ir atsikratyti jam primestų kaltinimų.

Nors „Grand Theft Auto: San Andreas“ pasirodė 2004-ais metais žaidimų konsolėje „PlayStation 2“ ir vėliau buvo tobulinamas bei pristatytas personaliniam kompiuteriui, kūrėjai tikina, kad „iOS“ skirta žaidimo versija bus geriausia kada nors išleista šio žaidimo versija.

„Rockstar“ jau yra išleidusi du „GTA“ serijos žaidimus, skirtus „iOS“ platformai. Tai – „Grand Theft Auto III“ ir „GTA Vice City“.

„Grand Theft Auto: San Andreas“ parduotuvėje „App Store“ kainuoja 5,99 euro.