Pamatykite „WWDC 2015“ pristatymo vaizdo įrašą

Kompanija „Apple“ paviešino konferencijos „WWDC 2015“ pristatymo vaizdo įrašą internete. Jos metu „Apple“ pristatė operacines sistemas „iOS 9“, „OS X El Capitan“ bei muzikos transliavimo internetu paslaugą „Apple Music“.

Kol kas, norint peržiūrėti pristatymo vaizdo įrašą, reikia turėti įsidiegus „Safari“ naršyklę ir „Quicktime“ grotuvą. „Apple“ turėtų greitai įkelti pristatymo vaizdo įrašą į „YouTube“, todėl atnaujinsime šį įrašą vos tik jis bus įkeltas.

Norėdami pamatyti pristatymo vaizdo įrašą, spauskite čia.

„Apple“ pristatė naujas operacines sistemas „OS X El Capitan“ ir „iOS 9“

„OS X El Capitan“

Pirmadienį konferencijos „WWDC 2015“ metu kompanija „Apple“ pristatė dvi naujas operacines sistemas: „OS X El Capitan“, skirtą kompiuteriams „Mac“, ir „iOS 9“, skirtą mobiliesiems įrenginiams.

Kaip ir buvo tikėtasi, „Apple“ naujausiose operacinių sistemų versijose pristatė tai, ko ir buvo galima tikėtis. Tačiau buvo pristatyta ir visiškai naujų, nesitikėtų funkcijų.

Abi operacines sistemas jau dabar gali išbandyti patvirtinti „Apple“ programuotojai, o dar šį mėnesį bandomųjų versijų testavimo programose užsiregistravę vartotojai galės jas išmėginti. Oficialiai „OS X El Capitan“ ir „iOS 9“ pasirodys šių metų rudenį.

Pateikiame jums svarbiausias naujųjų operacinių sistemų naujoves.

„OS X El Capitan“

 • Naujieji gestai leis paprasčiau atlikti tokias elektroninio pašto programos funkcijas kaip laiškų trynimas ir pan. Ši funkcija jau anksčiau buvo įdiegta „iOS“ sistemoje.

 • Naršyklė „Safari“ leis prisegti mėgstamas svetaines adresų juostoje tam, kad jas būtų galima greičiau pasiekti ir gauti naujausią informaciją sumažinant svetainių krovimosi laiką.

 • Paieškos sistema „Spotlight“ paieškos ratas praplėstas – dabar matysime kur kas daugiau orų prognozių ir sporto rezultatų.

 • Dabar rašyti naujas žinutes pašto programoje bus dar patogiau, nes vienu metu galėsime jas rašyti kelias – naudodamiesi kortelių funkcija, panašiai kaip interneto naršyklėje.
 • Patobulintas kelių darbalaukių režimas leis patogiau juos kurti ir suteiks daugiau vietos vartotojo programoms.

 • „Split View“ funkcija išnaudos visą kompiuterio „Mac“ ekraną, padalinant jį į lygias ar skirtingo dydžio dalis dvejoms programoms.
 • „El Capitan“ pasižymės ne tik naujomis funkcijomis, bet ir spartesniu nei pirmtakių versijų veikimu.

 • „Apple“ vystoma technologija „Metal“ leis aplikacijoms veikti kur kas geriau, suteikiant joms tiesioginį susisiekimą su grafikos procesoriumi.

„iOS 9“

 • Balso agentas „Siri“ tapo 40 procentų greitesnis ir tiek pat tikslesnis.

 • Dabar „Siri“ galima užduoti kur kas daugiau užduočių, pavyzdžiui, parodyti nuotraukas iš kelionės tam tikrą mėnesį.

 • Įrenginys su „iOS 9“ dabar gali atspėti, ką ketinate toliau daryti, remiantis jūsų lokacija, laiku, kokiomis aplikacijomis naudojotės ar prie ko esate prisijungę. Pavyzdžiui, įkišus ausinių jungtį į lizdą, „iPhone“ gali pasiūlyti paklausyti naujausią grojaraštį.

 • Jei prie planuojamo įvykio kalendoriuje pridėsite lokaciją, „iPhone“ nustatys kada jums derėtų išvykti.

 • Paėmus į rankas „iPhone“ ryte, jis gali pasiūlyti jums aplikacijas, remiantis jūsų dienos rutina.
 • Jei norite prisiminti vėliau ką nors, ką matėte „Safari“, įrenginys jums gali tai priminti.

 • Užrašų aplikacija dabar tapo tikru teksto redaktoriumi. Ji leis jums sudaryti pirkinių sąrašą, pridėti nuotraukų, piešti, įterpti turinį iš „Safari“ ar žemėlapių. Visos šios funkcijos bus pasiekiamos „Mac“, „iPhone“ ir „iPad“ vartotojams.

 • Nauja žemėlapių funkcija „Transit“ suteiks informaciją apie autobusus, traukinius, metro ir keltus, tačiau kol kas tai veiks tik didžiuosiuose miestuose.

 • „Apple“ taip pat pristatė naują aplikaciją – „News“. Kaip ir skelbia pavadinimas, aplikacija suteiks galimybę skaityti naujienas bei straipsnius intuityviu būdu, kuomet turinys bus pritaikytas įrenginiui su interaktyviomis vizualizacijomis.

 • Nauji klaviatūrų trumpiniai leis patogiau rašyti su „iPhone“ ir „iPad“.

 • Iš esmės perkurtas aplikacijų perjungimo langas.

 • „Slide Over“ suteikia galimybę atidaryti antrą aplikaciją neužveriant pirmosios.

 • O „Split View“ pasirūpins tų aplikacijų veikimu viename lange.

 • Vaizdas vaizde leis žiūrėti, pavyzdžiui, vaizdo įrašą tuo pačiu metu naršant pašte.

 • „iOS 9“ įdiegimas į įrenginį nebereikalaus tiek daug įrenginio laisvos atminties.

Gyvai: sekite naujienas iš „WWDC 2015“ pristatymo

Pirmadienį prasideda kasmetinė programuotojų konferencija „WWDC 2015“, kurios metu jos rengėja kompanija „Apple“ pristatys naujus produktus ar paslaugas.

Konferencijos pristatymas prasideda pirmadienį, 20 val. Lietuvos laiku.

Apie tai, ko tikėtis iš „Apple“ konferencijos metu, skaitykite čia. Galite stebėti konferencijos pristatymą ir internetu.

Svarbiausias naujienas iš „WWDC 2015“ pristatymo portale iTouch.lt sekite gyvai nuo 20 val.

Žemiau pateikiame „gyvą“ naujienų srautą.

 

„WWDC 2015“: kaip stebėti tiesioginę „Apple“ pristatymo transliaciją?

WWDC 2015

Pirmadienį San Franciske, JAV prasideda kasmetinė „Apple“ rengiama programuotojų konferencija „WWDC 2015“. Šių metų konferencijos pristatymą „Apple“ transliuos internetu.

„WWDC 2015“ metu tikimasi išvysti naujas operacines sistemas „iOS 9“ ir „OS X 10.11“, muzikos transliavimo internetu paslaugą „Apple Music“ ir kitas naujoves.

Norėdami stebėti konferencijos pristatymo transliaciją, tai galite padaryti keliais būdais.

„Mac“, „iPhone“ ar „iPad“

Stebėti transliaciją per šiuos įrenginius yra gana paprasta. Tereikia įrenginio naršyklės „Safari“ paieškos laukelyje įvesti adresą apple.com/live/ pirmadienio vakarą, 20 val. Reikalavimai: ne senesnės kaip „OS X 10.8.5“ ir „iOS 6“ įrenginių operacinių sistemų versijos.

„Apple TV“

Norėdami stebėti transliaciją per „Apple TV“ priedėlį, apsilankykite „Apple“ renginių kanale ir pasirinkite „WWDC“. Reikalavimai: antros arba trečios kartos „Apple TV“ su ne senesne kaip 6.2 operacinės sistemos versija.

„Android“ ir „Windows“ kompiuteriai

Nors „Apple“ neteikia galimybės stebėti „WWDC 2015“ transliaciją ne „Apple“ produktų vartotojams, yra atrastas būdas, kaip tą padaryti.

Jums tereikia į „Android“ įrenginį ar „Windows“ kompiuterį atsisiųsti vaizdo ir garso failų grotuvą „VLC“, pasirinkti Media > Open Network Stream ir įkopijuoti šią nuorodą:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Galiausiai, spauskite „Play“ (Groti).

„Sony Music“ vadovas patvirtino „Apple Music“ pasirodymą „WWDC 2015“ metu

„Apple“ ir „Beats“

Kompanijos „Sony Music“ vadovas Dougas Morrisas sekmadienį vieno interviu metu patvirtino, kad pirmadienį prasidėsiančios konferencijos „WWDC 2015“ metu „Apple“ pristatys naują muzikos transliavimo internetu paslaugą „Apple Music“.

„Tai įvyks rytoj“, – trumpu atsakymu „Apple Music“ pasirodymą apibūdino D. Morrisas.

Įdomu yra tai, kad „Sony Music“ vadovas yra artimas Jimmy Iovine, kompanijos „Beats“ vieno iš įkūrėjų, draugas. „Beats“ šiuo metu priklauso „Apple“.

Todėl D. Morriso žodžiais verta tikėti net ir nepaisant to, kad jau kuris laikas kalbama apie tai, kad „Apple“ žengs žingsnį į muzikos transliavimo internetu rinką ir bandys įveikti jos lyderę „Spotify“.

Tačiau D. Morrisas neatskleidė daugiau detalių apie naują „Apple“ paslaugą. Anksčiau pasklido gandai, kad „Apple Music“ vartotojams atsieis 10 JAV dolerių per mėnesį, tačiau bus suteikiamas 3 mėnesių nemokamas bandomasis laikotarpis paslaugos išbandymui.

„Apple Music“ greičiausiai bus išleista kartu su operacine sistema „iOS 8.4“, kurios pasirodymas numatomas birželio pabaigoje. „WWDC 2015“ metu taip pat tikimasi „iOS 9“ ir „OS X 10.11“ pristatymo.

„iOS 8.4“ turėtų pasirodyti birželio pabaigoje, ne „WWDC 2015“ metu

„iOS 8.4“ bandomoji versija

Kompanija „Apple“ naujausią operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 8.4“ gali išleisti ne konferencijos „WWDC 2015“ metu, kaip buvo skelbta anksčiau, o tik birželio pabaigoje, praneša 9to5Mac.com.

Versija 8.4 greičiausiai pasižymės nauja „Apple“ muzikos transliavimo internetu paslauga bei atnaujinta „iOS“ muzikos aplikacija.

Be to, kompanija turėtų ištaisyti prieš daugiau nei savaitę atrastą „iOS“ spragą, kai vartotojo įrenginį „užlaužti“ pakanka vienos SMS žinutės su specialiu kodu.

Tačiau šių naujovių ir klaidų ištaisymo, regis, teks laukti iki mėnesio pabaigos, nes „Apple“ atšaukė naujos versijos išleidimą „WWDC 2015“ metu.

Atsisiųskite „WWDC 2015“ darbalaukį savo „iPhone“ ar „iPad“

Pirmadienį San Franciske (JAV) prasideda kasmetinė kompanijos „Apple“ programuotojų konferencija „WWDC 2015“, kurios metu įprastai galima sulaukti įvairių pristatomų naujovių ir kompanijos produktų vartotojams.

Ta proga dizaineris Thientamas Bachas sukūrė išmaniesiems telefonams „iPhone“ ir planšetiniams kompiuteriams „iPad“ skirtus konferencijos tematikos darbalaukius. Savo įrenginiui skirtą darbalaukį galite atsisiųsti paspaudę žemiau pateiktas nuorodas:

Taip pat, galite atsiųsti visų darbalaukių rinkinį paspaudę čia.