Buvęs „Apple“ viceprezidentas S. Forstallas apie kompaniją atsiliepia teigiamai

Scott Forstall

Buvęs „Apple“ mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ padalinio viceprezidentas Scottas Forstallas pirmą kartą nuo pasitraukimo iš „Apple“ prabilo apie kompaniją. Leidiniui „Wall Street Journal“ duotame interviu apie JAV technologijų kompaniją jis atsiliepia teigiamai.

„Labai didžiavausi tūkstančiais žmonių, su kuriais teko dirbti „Apple“ ir su kuriais išlikome draugais. Aš džiaugiuosi, kad jie toliau kuria nuostabius ir mėgstamus produktus“, – interviu teigė S. Forstallas.

Nuo pasitraukimo iš „Apple“, buvęs vienas iš kompanijos vadovų keliavo, dirbo startuolių patarėju bei kitą filantropišką darbą. S. Forstallas praėjusį mėnesį tapo vieno miuziklo prodiuseriu.

Aukštas pareigas „Apple“ užėmęs vyras buvo artimas su kompanijos įkūrėju Steve’u Jobsu, tačiau buvo išstumtas iš kompanijos 2012 metų spalį, kai jos vadovu tapo Timas Cookas. Teigiama, kad Forstallas buvo atleistas dėl nesėkmių su „Siri“ ir „Apple“ žemėlapiais ir dėl nesugebėjimo rasti bendrą kalbą su vyriausiuoju „Apple“ dizaineriu Jony Ive’u.

Nuo Forstallo pasitraukimo „Apple“ pristatė iš esmės perkurtas „iOS“ ir „OS X“ operacines sistemas su daugybe naujų funkcijų. Jony Ive’as dabar yra atsakingas už visų kompanijos produktų dizainą, o viceprezidentas Craigas Federighis – už „iOS“ ir „OS X“ programines įrangas.

„Apple“ dizaineris Jony Ive’as perima vartotojo sąsajos kūrimo grupę, jos vadovas palieka „Apple“

Jony Ive'as

Po kilusių nesutarimų su vyriausiuoju „Apple“ dizaineriu Jony Ive’u, vartotojo sąsajos kūrimo padalinio vadovas Gregas Christie palieka kompaniją. Vietoje jo padaliniui vadovaus pats Ive’as, praneša 9to5Mac.com.

Tiesa, neoficialiai vyriausiasis „Apple“ dizaineris padaliniui vadovavo nuo 2012-ųjų, kuomet kompaniją paliko „iPod“ „krikštatėvis“ Scottas Forstallas. Nuo tada Ive’as save įvardino kaip visos dizaino grupės lyderį, įskaitant ir vartotojo sąsajos padalinio.

G. Christie per savo darbo metus „Apple“ nuveikė išties daug. Jis buvo atskaitingas tik Craigui Federighiui, kuris vadovauja visam operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ kūrimui. Tačiau kai kalba pakrypdavo apie dizainą, anot 9to5Mac.com, G.Christie nerasdavo bendro dialogo su Ive’u.

Įdomu yra tai, kad G. Christie, kuris „Apple“ dirba nuo 1996-ųjų, komanda buvo atsakinga ir už „iOS 7“ dizainą, tačiau šis ne itin tiko pačiam Ive’ui.