„Apple“ pristatė du išmaniuosius telefonus: „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“

Antradienį kompanija „Apple“ po ilgų mėnesių laukimo pagaliau nudžiugino savo gerbėjus, pristatydama iškart du naujos kartos išmaniuosius telefonus „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“. Kaip ir buvo skelbiama prieš pristatymą pasirodžiusiuose pranešimuose, abu flagmanai pasižymi didesniais ekranais, pagerintomis kameromis, naujais sensoriais ir integruotu NFC lustu.

Ekranai

„Apple“ pristatymo metu atskleidė, kad abiejuose modeliuose yra įmontuoti „Retina HD“ ekranai. Naujas pavadinimas reiškia, kad ekranai atkurs dar ryškesnį vaizdą bei neiškreips vaizdo žiūrint į juos iš įvairių kampų.

„iPhone 6“ turi 4,7 colių, o „iPhone 6 Plus“ – 5,5 colių įstrižainės ekranus. Pirmasis pasižymi 1,334-750 pikselių rezoliucija – tik kiek didesne už „iPhone 5S“. Tačiau „iPhone 6 Plus“ gali pasigirti kur kas raiškesniu, 1,920-1,080 pikselių rezoliucijos „full HD“ ekranu.

Be to, būtent nauja ekranų gamybos technologija leido naujųjų „iPhone“ ekranų dalį padaryti kuo plonesne, tad iš dalies dėl to korpuse liko daugiau vietos talpesnėms baterijoms.

Dizainas

Beveik visi iki naujųjų „iPhone“ pasirodymo sklidę gandai apie jų dizainą buvo teisingi. „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ pasižymi keliomis „iPhone 5S“ dizaino savybėmis iš korpuso priekio, tačiau žvelgiant į korpusų galines dalis galima susidaryti nuomonę, jog naujos kartos „Apple“ išmanieji telefonai primena senuosius „iPhone 3G“ ir „iPhone 3GS“ modelius, kurie taip pat turėjo užapvalintus korpuso kampus.

„iPhone 6“ korpuso storis – vos 6,8 milimetro, o „iPhone 6 Plus“ – 7,1 mm. Palyginimui, „iPhone 5S“ korpuso storis siekia 7,6 mm.

Naujų modelių ekranai, panašiai kaip ir galinės dalys, turi šiek tiek užapvalintas, nuožulnias kraštines.

Tačiau, įdomiausia yra tai, kad „Apple“ perkėlė abiejų modelių įjungimo mygtukus į dešines korpusų kraštines dėl lengvesnio įrenginio valdymo viena ranka. Garso valdymo ir begarsės aplinkos įjungimo mygtukai ir toliau išliko kairėje korpuso pusėje abiejuose telefonuose.

Geležis

Abu „iPhone“ modeliai pasižymi naujausiu „A8“ procesoriumi, kuris pasižymi 64 bitų architektūra, mažesniu energijos suvartojimu ir telefono korpuso viduje vietą kitiems komponentams taupančiu dizainu.

Kaip teigia „Apple“ marketingo vadovas Philas Schilleris, naujasis procesorius pasižymi penktadaliu didesniu greičiu už „A7“ bei penkiasdešimt procentų geresniu grafikos atkūrimu.

Anot jo, nors „A8“ geba atlikti daugiau resursų reikalaujančius procesus, procesorius geba suvartoti mažiau energijos.

Naujajam procesoriui ir toliau talkins atnaujintas koprocesorius „M8“, kuris rinks ir apdoros informaciją iš tokių įrenginio komponentų kaip akcelerometras, giroskopas bei kompasas.

Baterijos

Viena iš didžiausių naujovių, kurios laukė „Apple“ gerbėjai naujausiuose jos išmaniojo telefono modeliuose, yra pagerėjusi baterijos veikimo trukmė. Ir iš dalies jie to sulaukė. Dėl padidėjusių naujų „iPhone“ korpusų „Apple“ sugebėjo įdėti talpesnes baterijas, o tai vartotojams suteiks papildomų valandų naudojantis šiais flagmanais.

„iPhone 6“ baterija veiks ilgiau už „iPhone 5S“, tačiau ne per labiausiai. Tačiau „iPhone 6 Plus“, dėl savaime suprantamų priežasčių, leis klausytis muzikos dvigubai ilgiau už „iPhone 5S“ ir daugiau nei dvigubai ilgiau naudotis 3G tinklu.

Kameros

Kaip ir buvo galima tikėtis, „Apple“ nusprendė pasilikti ties 8 megapikseliais ir nenaujinti šio skaičiaus nei vienoje iš dviejų modelių galinių kamerų, tačiau atlikta nemažai kitų atnaujinimų. Pavyzdžiui, kameros pasižymi ƒ/2.2 diafragma, „True Tone“ blykste bei visiškai nauju fotografavimo sensoriumi. Visa tai leidžia naujiesiems modeliams sufokusuoti vaizdą dvigubai greičiau už „iPhone 5S“.

Verta paminėti ir tai, kad nuo šiol panoraminės nuotraukos „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ sieks 43 megapikselius. O dar įdomiau yra tai, kad „iPhone 6 Plus“ pasižymi ne skaitmeniniu kaip „iPhone 6“, bet optiniu vaizdo stabilizavimu. Tai reiškia, kad fotokameros lęšis pastarajame modelyje pats prisitaikys prie judančio vaizdo ir slankios, siekdamas jį sufokusuoti kuo tiksliau.

Mėgstantys filmuoti taip pat turėtų nudžiugti: abiejų modelių kameros gali filmuoti 1080p kokybe 30 arba 60 kadrų per sekundę greičiu. „Apple“ skelbia, jog taip pat pagerino vaizdo stabilizavimą ir filmavimo metu, o sulėtinto judesio (angl. – slow motion) vaizdo įrašus dabar bus galima kurti ne tik 120, bet ir 240 kadrų per sekundę greičiu.

Apie priekinę kamerą „Apple“ daug neatskleidė; užsiminė tik tiek, jog ji atnaujinta daryti „tuos žudančius „selfie“.

Talpa, kaina ir prekyba

Tiek „iPhone 6“, tiek ir „iPhone 6 Plus“ galima bus įsigyti trijų vidinės atminties talpų: 16, 64 ir 128 gigabaitų. Dėl ko „Apple“ atsisakė 32GB talpos modelio – nėra aišku.

Remiantis pristatymo metu „Apple“ atskleistomis naujųjų „iPhone“ įsigijimo su dviejų metų kontraktu kainomis, galima teigti, jog Lietuvoje bent jau „iPhone 6“ kaina turėtų būti labai panaši į „iPhone 5S“ jo pristatymo metu. Tuo tarpu „iPhone 6 Plus“ kaina turėtų skirtis apie 300 litų nuo kiekvienos talpos modelio.

„Apple“ jau rugsėjo 19 dieną, penktadienį pradės oficialiai prekiauti „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ JAV, Prancūzijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Singapūre, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje, Japonijoje bei Honkonge.