„Apple TV“ bus galima žiūrėti trumpus aplikacijų pristatymus

Kompanija „Apple“ trečiadienį televizijos priedėliui „Apple TV“ suteikė dar vieną funkciją. Tai – galimybė aplikacijų ir žaidimų aprašymuose išvysti jų pristatymus vaizdo formatu. 

Kaip teigiama patvirtintų „Apple“ programuotojų portale, vaizdo įrašai, kurie pristato aplikacijas, turi būti neilgesni kaip 30 sekundžių ir turi perteikti naudojimosi aplikacija ar žaidimu esmę.

Tokia funkcija jau kuris laikas pasižymi „iOS“ įrenginiams skirta aplikacijų parduotuvė „App Store“, kuri pirmiau už konkurentę „Google Play“ pristatė šią funkciją.

Žinoma, kol kas ne kiekviena „Apple TV“ skirta aplikacija ar žaidimas pasižymės vaizdo pristatymu, nes programuotojams prireiks laiko juos paruošti, be to, vaizdo pristatymas nėra reikalaujamas ir aplikacijų bei žaidimų kūrėjai gali rinktis įkelti tik jų kūrinių ekranvaizdžius.

„Apple“ jau yra išleidusi programuotojams skirtą operacinės sistemos „tvOS“, skirtos naujausiam „Apple TV“, versiją 9.2, kuri netrukus turėtų būti išleista ir prieinama visiems vartotojams.

„iOS 9“ leis programuotojams kurti reklamos blokavimo įrankius „Safari“ naršyklei

„iPhone 6“

Reklamos blokavimo įrankiai kompiuteriams „Mac“ skirtoje naršyklėje „Safari“ yra galimi jau daugelį metų, tačiau „iOS“ vartotojai yra labiau limituoti. Su „iOS 9“ kompanija „Apple“ pristatė naują galimybę programuotojams kurti reklamos blokavimo įrankius.

„iOS 9“ kuriamos aplikacijos dabar gali pasižymėti specialia turinio blokavimo funkcija, kuri neleidžia užsikrauti tam tikram turiniui naršyklėje „Safari“, pavyzdžiui, paveikslėliams ar skriptams. Tad pirmą kartą yra suteikiama galimybė programuotojams sukurti reklamą blokuojančius įrankius.

Tokios funkcijos įtraukimas į „iOS“ ekosistemą būtent dabar yra įdomus „Apple“ žingsnis, nes kompanija kartu su naujausia „iOS 9“ versija pristatė atskirą naujienų aplikaciją, kurioje taip pat bus rodomas reklamos. Tiesa, reklamos blokavimo įrankiai pastarųjų neblokuos, nes jų funkcionalumas apsiribos tik „Safari“.

Manoma, kad tokių įrankių atsiradimas „iOS“ sistemoje ženkliai paveiktų kompaniją „Google“, kuri pastaruoju metu itin nusitaikiusi į pajamas, gaunamas iš mobiliuosiuose įrenginiuose rodomų reklamų.

Bet kol kas nėra aišku, kaip „Apple“ išspręs teisinius klausimus dėl reklamų blokavimo ir ar programuotojų kuriami įrankiai atitiks „Apple“ reikalavimus.

Patvirtinti „Apple“ programuotojai galės testuoti didesnį įrenginių skaičių

„iOS“ įrenginiai

Daugelį metų „Apple“ programuotojų programos dalyviai bandomąsias operacinių sistemų versijas ir savo sukurtas aplikacijas galėdavo testuoti su iki 100-200 įrenginių. Tačiau pirmadienį šį skaičių „Apple“ padidino.

Nuo šiol kompanijos patvirtini ir programoje dalyvaujantys programuotojai galės registruoti testavimams 500 skirtingus įrenginius. Tačiau šis skaičius yra suskaidytas pagal produktų kategorijas.

Tai reiškia, kad vienas programuotojas programinės įrangos testavimui galės užregistruoti po 100 šių įrenginių: „iPhone“, „iPad“, „iPod“, „Apple Watch“ ir „Apple TV“.

„Apple TV“ įtraukimas į testuojamų įrenginių sąrašą greičiausiai reiškia tai, kad jau artimu metu šis televizijos priedėlis sulauks trečių šalių aplikacijų palaikymo, todėl „Apple“ iš anksto ruošiasi ir programuotojams suteikia galimybę testuoti ir šį įrenginį.