„Mercedes“ netaps „Apple“ automobilio gamintoja

Mercedes_F_015-780x438

Nors Steve’as Jobsas ir vairavo „Mercedes-Benz SL55 AMG“ automobilį, kuris neturėjo jokio valstybinio numerio, neverta manyti, kad automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ gali tapti gandais apipinto „Apple“ elektromobilio surinkėja.

Bent jau taip teigia kompanijos „Daimler“, gaminančios „Mercedes“ automobilius, vadovas Dieteris Zetsche, pasisakęs šią savaitę vykstančios tarptautinės automobilių parodos Frankfurte metu. „Mes neplanuojame tapti „Foxconn“ (didžiausia „Apple“ produktų surinkėja – red.past.)“, – savo nuomonę išdėstė D. Zetsche.

Kaip skelbia „New York Times“, Frankfurto parodos metu didžiausias dėmesys ir yra skiriamas „Apple“ elektromobiliui bei žmogaus nevaldomam „Google“ automobiliui, nepaisant to, kad nei vienas gamintojas dar negali pasiūlyti automobilio su šiomis sistemomis.

Tai jau ne pirmas kartas, kai „Mercedes-Benz“ meta šešėlį ant „Apple“ elektromobilio planų. Kiek anksčiau šiais metais „Daimler“ vadovas teigė, kad jis nerimauja dėl „Apple“ automobilio tiek pat, kiek „Apple“ turėtų nerimauti dėl „Mercedes-Benz“ išmaniojo telefono. Be to, „Apple“ visai neseniai nuviliojo dirbti prie paslaptingo projekto vieną svarbesnių „Mercedes“ inžinierių Johanną Jungwirthą.

Jau kurį laiką sklinda kalbos, kad „Apple“ savo elektromobilio projekte į partnerių gretas gali priimti „BMW“, kurios modelis „i3“ gali tapti technologijų kompanijos naujojo kūrinio pagrindu.

„Audi“, „Dodge“ ir dar 7 automobilių gamintojai prisijungs prie „CarPlay“ palaikymo

„CarPlay“ technologija

Vos tik „Google“ pristatė savo automobilio valdymo sistemą „Android Auto“, „Apple“ suskubo didinti savos alternatyvos – „CarPlay“ – naudotojų ratą.

Dar devyni automobilių gamintojai nuo šiol pasižadėjo ateities modeliuose taikyti „CarPlay“ palaikymą. Šie gamintojai: „Abarth“, „Alfa Romeo“, „Audi“, „Chrysler“, „Dodge“, „Fiat“, „Jeep“, „Mazda“ ir „Ram“.

Kiek anksčiau tokie gamintojai kaip „Ferrari“, „Honda“, „Hyundai“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ yra paskelbę, jog „CarPlay“ jų gaminamuose automobiliuose atsiras dar iki šių metų pabaigos. „Audi“, savo ružtu, Europoje tą ketina įvykdyti iki 2015-ųjų vidurio.

„CarPlay“ – sąsaja tarp aplikacijų ir automobilio. Ši sistema leis vartotojams naudotis muzikos, navigacijos, žinučių bei skambinimo aplikacijoms nenukreipiant akių nuo važiuojamosios kelio dalies.

„Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau kitą savaitę pristatys „iOS in the Car“ funkciją

„iOS in the Car“ funkcija

Automobilių gamintojai „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau kitą savaitę pristatys mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ sąsajos automobiliams funkciją „iOS in the Car“, praneša „Financial Times“. 

„Šaltiniai teigia, kad oficialus paskelbimas turėtų įvykti jau kitą savaitę Ženevoje įvyksiančioje automobilių parodoje. Šią funkciją palaikančių gamintojų skaičius turėtų didėti dar šiais metais“, – rašo leidinys.

Tiek „Apple“, tiek automobilių gamintojai atsisakė komentuoti pasklidusius gandus.

Manoma, kad  „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ pirmam „iOS in the Car“ pristatymui yra pasirinkti dėl aukštos klasės šių gamintojų automobilių. Be to, vienas „Apple“ vadovų Eddy Cue yra vienas iš „Ferrari“ valdybos narių.

„iOS“ in the Car“ funkcija leis vartotojams naudotis „Apple“ žemėlapiais, klausytis muzikos, skambinti ir atlikti kitas funkcijas prijungus „iOS“ įrenginį prie automobilio sistemos.