Paaiškėjo išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ komponentų savikaina

Išmanusis laikrodis „Apple Watch“

Pirmadienį „Apple“ vadovas Timas Cookas investuotojams sakė, kad šie net nemėgintų atspėti, kiek kainuoja „Apple“ produktų gamybos grandis, tačiau tai nestabdo kai kurių analitikų nustatyti išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ komponentų kainą.

Bendrovė „IHS Technology“ šią savaitę išardė „Apple Watch Sport“ laikrodį ir, jos spėjimu, 350 JAV dolerius kainuojančio laikrodžio komponentų kaina nesiekia nei 85 JAV dol.

Ardymo metu „IHS Technology“ išsiaiškino, kad „Apple Watch“ komponentų kaina yra pati mažiausia iš „Apple“ produktų, lyginant su pardavimo kaina galutiniam vartotojui. Tai reiškia, kad „Apple“ iš laikrodžio uždirba itin didelius pinigus.

Žinoma, prie „Apple Watch“ komponentų kainos prisideda surinkimo kaštai, logistikos ir transportavimo išlaidos, todėl galutinė vieno laikrodžio kaina „Apple“ gali siekti apie 100 JAV dol.

Bendrovė taip pat išsiaiškino, kad brangiausias „Apple Watch“ komponentas yra „LG“ pagamintas OLED ekranas, kurio numatoma kaina yra 20,5 JAV dol. O štai laikrodyje įmontuotos baterijos kaina siekia vos 80 JAV dolerio centų.