Nauja Jony Ive’o „Apple“ parduotuvių vizija – su gyvais medžiais

„Apple“ parduotuvė

Šią savaitę „Apple“ gerbėjai visame pasaulyje galėjo išvysti galimai naują „Apple“ parduotuvių konceptą – su daug medžio apdailos ir gyvais medžiais, esančiais vidinėse patalpose.

Būtent taip galima apibūdinti šeštadienį duris atversiančią pirmąją „Apple“ parduotuvę Briuselyje, Belgijos sostinėje. Joje bus galima išvysti dar daugiau medžio apdailos nei įprastose „Apple“ parduotuvėse. Tačiau tai dar ne viskas.

Jau dabar pro durų dar neatvėrusios parduotuvės stiklinę sieną galima matyti, kad parduotuvės viduje dvejomis eilėmis didžiuliuose vazonuose yra sustatyti gyvi medžiai.

Belgai nėra pirmieji, kurie artimiausiu metu sulauks pirmosios „Apple“ parduotuvės savo šalyje, tačiau tai bus pirmoji parduotuvė, prie kurios dizaino bus prisidėjęs vyriausiasis „Apple“ dizaineris Jony Ive’as, nuo gegužės einantis dizaino padalinio vadovo pareigas.

„Apple“ parduotuvė

Jonathanas Ive’as oficialiai tapo „Apple“ vyriausiu dizaino vadovu

Jonathan Ive

Kompanijos „Apple“ oficialioje interneto svetainėje Johnatanas Ive’as nuo šiol įvardinamas kaip vyriausias kompanijos dizaineris.

Prieš tai J. Ive’as buvo „Apple“ dizaino padalinio viceprezidentas, tačiau gegužės mėnesį jis buvo paskirtas eiti vyriausiojo dizainerio pareigas.

Kaip dalis pasikeitimo, Richas Howarthas tampa industrinio dizaino vadovu, o vartotojo sąsajos vadovo pareigas eis Alanas Dye.

Nors „Apple“ tai traktavo kaip paaukštinimą, tačiau daugelis mano, jog taip Ive’as bando sumažinti savo kasdienes atsakomybes kompanijoje.

Tiesa, toks pareigų pasikeitimas iš esmės yra formalumas, nes Ive’as jau daugelį metų yra laikomas visų pagrindinių „Apple“ produktų dizaino kūrėju.

Pareigose paaukštintas „Apple“ dizaineris Jony Ive’as dabar apsistos tik ties naujų produktų kūrimu

Jony Ive'as, Richas Howarthas, Alanas Dye

Kompanijos „Apple“ vadovas Timas Cookas antradienį darbuotojams skirtame elektroniniame laiške pranešė, kad Jonathanas Ive’as yra paaukštinamas į vyriausiojo dizainerio pareigas.

Prieš tai Ive’as ėjo „Apple“ dizaino padalinio viceprezidento pareigas. Kartu su jo paaukštinimu naujas pareigas gavo Richas Howarthas ir Alanas Dye, kurie atitinkamai tapo pramoninio dizaino ir vartotojo sąsajos padalinių vadovais.

Ive’as nuo šiol skirs mažiau laiko įvairiems papildomiems darbams, pavyzdžiui, „Apple“ būstinės ar naujų kompanijos parduotuvių projektavimui, ir apsistos dirbti ties svarbiausiais „Apple“ projektais, t.y. naujais įrenginiais.

Naujausiame interviu britų „The Telegraph“ J. Ive’as atskleidė, kad jis vis dar vadovauja ir vadovaus abiems padaliniams, kurie sulaukė naujų vadovų. Tačiau gerų žodžių Ive’as jiems negaili. Pateikiame interviu ištrauką:

– Turint Alaną ir Richardą šalia mane atlaisvina nuo administravimo ir valdymo darbų, kurie… kurie…

– Kurie nėra tai, kam jūs esate skirtas atlikti šioje planetoje?

– Teisingai. Jiedu yra tokie geri, kaip ir atrodo. Richardas buvo vadovaujantysis nuo „iPhone“ pasirodymo. Jis matė viską nuo prototipų iki pačio pirmo modelio, kurį išleidome. Alanas yra vartotojo sąsajos genijus. Labai daug „Apple Watch“ operacinės sistemos (dizaino – red. past.) atkeliavo iš jo. Su jais dviem vienoje vietoje, aš galiu…

– Galvoti laisviau?

– Taip!

Visą interviu (anglų k.) galite skaityti paspaudę čia.

„Apple“ dizaineris Jony Ive’as perima vartotojo sąsajos kūrimo grupę, jos vadovas palieka „Apple“

Jony Ive'as

Po kilusių nesutarimų su vyriausiuoju „Apple“ dizaineriu Jony Ive’u, vartotojo sąsajos kūrimo padalinio vadovas Gregas Christie palieka kompaniją. Vietoje jo padaliniui vadovaus pats Ive’as, praneša 9to5Mac.com.

Tiesa, neoficialiai vyriausiasis „Apple“ dizaineris padaliniui vadovavo nuo 2012-ųjų, kuomet kompaniją paliko „iPod“ „krikštatėvis“ Scottas Forstallas. Nuo tada Ive’as save įvardino kaip visos dizaino grupės lyderį, įskaitant ir vartotojo sąsajos padalinio.

G. Christie per savo darbo metus „Apple“ nuveikė išties daug. Jis buvo atskaitingas tik Craigui Federighiui, kuris vadovauja visam operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ kūrimui. Tačiau kai kalba pakrypdavo apie dizainą, anot 9to5Mac.com, G.Christie nerasdavo bendro dialogo su Ive’u.

Įdomu yra tai, kad G. Christie, kuris „Apple“ dirba nuo 1996-ųjų, komanda buvo atsakinga ir už „iOS 7“ dizainą, tačiau šis ne itin tiko pačiam Ive’ui.