„Porsche“ tapo oficialiu „CarPlay“ partneriu

„CarPlay“ sąsaja

Technologijų kompanija „Apple“ pranešė, kad automobilių gamintojas „Porsche“ tapo oficialiu „CarPlay“ partneriu. „CarPlay“ – tai „Apple“ sukurtas standartas, kuris leidžia automobilio salone esantį valdymo pultą susieti su „iOS“ įrenginiu, pavyzdžiui, išmaniuoju telefonu „iPhone“.

Daugiausiai prabangius automobilius gaminanti „Porsche“ priklauso automobilius gaminančiam koncernui „Volkswagen AG“, kuris „CarPlay“ sąsają jau siūlo „Audi“, „SEAT“, „Skoda“, „Suzuki“ ir „Volkswagen“ markių automobiliuose.

Tarp jau esamų „CarPlay“ partnerių – ir „BMW“, „Mercedes-Benz“, „Peugeot“, „Subaru“, „Volvo“ ir kt.

„CarPlay“ vartotojui suteikia galimybę prijungti savo turimą „iOS“ įrenginį, t.y. „iPhone“, „iPad“ arba „iPod touch“ prie automobilio valdymo panelės ir per automobilyje įmontuotą ekraną valdyti tokias funkcijas kaip žinučių rašymas/skaitymas balsu, atsiliepimas ir skambinimas, muzikos valdymas bei naudojimasis žemėlapiais.

„Ferrari“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, kuris pristatė modelį su pilnai funkcionuojančia „CarPlay“ sąsaja. Tai įvyko 2014 metų rugsėjo 8 dieną. Kiti gamintojai žada išleisti pirmuosius modelius su „CarPlay“ palaikymu jau šiemet.

„Audi“, „Dodge“ ir dar 7 automobilių gamintojai prisijungs prie „CarPlay“ palaikymo

„CarPlay“ technologija

Vos tik „Google“ pristatė savo automobilio valdymo sistemą „Android Auto“, „Apple“ suskubo didinti savos alternatyvos – „CarPlay“ – naudotojų ratą.

Dar devyni automobilių gamintojai nuo šiol pasižadėjo ateities modeliuose taikyti „CarPlay“ palaikymą. Šie gamintojai: „Abarth“, „Alfa Romeo“, „Audi“, „Chrysler“, „Dodge“, „Fiat“, „Jeep“, „Mazda“ ir „Ram“.

Kiek anksčiau tokie gamintojai kaip „Ferrari“, „Honda“, „Hyundai“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ yra paskelbę, jog „CarPlay“ jų gaminamuose automobiliuose atsiras dar iki šių metų pabaigos. „Audi“, savo ružtu, Europoje tą ketina įvykdyti iki 2015-ųjų vidurio.

„CarPlay“ – sąsaja tarp aplikacijų ir automobilio. Ši sistema leis vartotojams naudotis muzikos, navigacijos, žinučių bei skambinimo aplikacijoms nenukreipiant akių nuo važiuojamosios kelio dalies.

„Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau kitą savaitę pristatys „iOS in the Car“ funkciją

„iOS in the Car“ funkcija

Automobilių gamintojai „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau kitą savaitę pristatys mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ sąsajos automobiliams funkciją „iOS in the Car“, praneša „Financial Times“. 

„Šaltiniai teigia, kad oficialus paskelbimas turėtų įvykti jau kitą savaitę Ženevoje įvyksiančioje automobilių parodoje. Šią funkciją palaikančių gamintojų skaičius turėtų didėti dar šiais metais“, – rašo leidinys.

Tiek „Apple“, tiek automobilių gamintojai atsisakė komentuoti pasklidusius gandus.

Manoma, kad  „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ pirmam „iOS in the Car“ pristatymui yra pasirinkti dėl aukštos klasės šių gamintojų automobilių. Be to, vienas „Apple“ vadovų Eddy Cue yra vienas iš „Ferrari“ valdybos narių.

„iOS“ in the Car“ funkcija leis vartotojams naudotis „Apple“ žemėlapiais, klausytis muzikos, skambinti ir atlikti kitas funkcijas prijungus „iOS“ įrenginį prie automobilio sistemos.