Susipažinkite: kompiuteriuose „Mac“ naudojamos vaizdo jungtys

Kompiuteriai „Mac“ visada pasižymėjo paprastumu ir užtikrintu veikimu, tačiau per visą šių kompiuterių istoriją jų gamintoja „Apple“ panaudoja gausybę skirtingų technologijų, tame tarpe – ir jungčių.

Socialinio tinklo „Reddit“ vartotojas slapyvardžiu „Jowy“ nusprendė sudaryti lentelę, kurioje būtų išdėstytos visos paskutiniu metu „Apple“ kompiuteriuose naudotos vaizdo jungtys.

Dalinamės paaiškinimais apie kelias iš jų:

  • „USB Type-C“: „Apple“ šią jungtį pirmą kartą panaudojo 2015 metais pristatytame kompiuteryje „MacBook“. Ši jungtis kompiuteryje, kuriame be jos tėra jungtis ausinėms, atlieka įrenginio įkrovimo ir duomenų perdavimo funkciją. Tai reiškia, kad naujajame „MacBook“, norint per projektorių ar televizorių rodyti vaizdą, reikia prijungti specialų adapterį, konvertuojantį „USB Type-C“ jungtį į, pavyzdžiui, HDMI.
  • „Thunderbolt“: net trijų skirtingų standartų jungtis pirmą kartą „Apple“ kompiuteriuose pasirodė 2011 metais. Įdomu tai, kad pirmi du „Thunderbolt“ standartai naudoja „Mini DisplayPort“ jungtį (skaityti žemiau), o 2015 metų vasarą pristatyta „Thunderbolt 3“ – anksčiau minėtą „USB Type-C“ jungtį. Visi „Thunderbolt“ standartai gali perduoti duomenis, įskaitant vaizdą, ir elektros energiją. Šios jungties privalumai yra didelis duomenų pralaidumas ir galimybė prijungti daug įrenginių vienu metu.
  • „Mini DisplayPort“: nors ši jungtis yra tokia pati, kaip „Thunderbolt“, pagrindinis „Mini DisplayPort“ skirtumas yra tas, kad ji negali priimti tiek daug skirtingų įrenginių. Kitaip tariant, ši jungtis pagrinde yra skirta perduoti vaizdui.
  • HDMI: viena populiariausių vaizdo perdavimo jungčių, visuotinai pradėta naudoti dar 2003 metais. Šiuo metu šia jungtimi pasižymi tik 13 ir 15 colių įstrižainės „Retina“ ekranus turintys nešiojami „MacBook Pro“ kompiuteriai.

Kompiuteriuose „Mac“ naudojamos vaizdo jungtys

„Apple“ ruošiasi atnaujinti „Thunderbolt Display“ monitorių?

Kompanija „Apple“ nėra atnaujinusi monitoriaus „Thunderbolt Display“ nuo jo debiuto 2011 metų liepos mėnesio. Manoma, kad tai gali greitai pasikeisti, nes Europoje pastebimi dabartinio „Thunderbolt Display“ pristatymo terminai.

Vokiečių tinklaraštis macerkopf.de skelbia, kad pirkėjai Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Austrijoje ir D. Britanijoje jau savaitę susiduria su ilgiau trunkančiu monitoriaus pristatymu, perkant iš „Apple“ parduotuvių internetu.

Sutapimas ar ne, bet vaizdo elektronikos standartų asociacija (VESA) neseniai pristatė naują „DisplayPort 1.4“ standartą, skirtą itin aukštą rezoliuciją perduodančių monitorių „DisplayPort“ ir „USB-C“ jungtims.

Tiesa, „Apple“ reikėtų sugalvoti, kaip išspręsti naujo „DisplayPort“ standarto palaikymą, nes juo nepasižymi nei vienas naujausias „Apple“ kompiuteris.

Manoma, kad atnaujintas „Thunderbolt Display“ monitorius turėtų perimti didžiąją dalį „iMac“ dizaino elementų.