„Mercedes“ netaps „Apple“ automobilio gamintoja

Mercedes_F_015-780x438

Nors Steve’as Jobsas ir vairavo „Mercedes-Benz SL55 AMG“ automobilį, kuris neturėjo jokio valstybinio numerio, neverta manyti, kad automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ gali tapti gandais apipinto „Apple“ elektromobilio surinkėja.

Bent jau taip teigia kompanijos „Daimler“, gaminančios „Mercedes“ automobilius, vadovas Dieteris Zetsche, pasisakęs šią savaitę vykstančios tarptautinės automobilių parodos Frankfurte metu. „Mes neplanuojame tapti „Foxconn“ (didžiausia „Apple“ produktų surinkėja – red.past.)“, – savo nuomonę išdėstė D. Zetsche.

Kaip skelbia „New York Times“, Frankfurto parodos metu didžiausias dėmesys ir yra skiriamas „Apple“ elektromobiliui bei žmogaus nevaldomam „Google“ automobiliui, nepaisant to, kad nei vienas gamintojas dar negali pasiūlyti automobilio su šiomis sistemomis.

Tai jau ne pirmas kartas, kai „Mercedes-Benz“ meta šešėlį ant „Apple“ elektromobilio planų. Kiek anksčiau šiais metais „Daimler“ vadovas teigė, kad jis nerimauja dėl „Apple“ automobilio tiek pat, kiek „Apple“ turėtų nerimauti dėl „Mercedes-Benz“ išmaniojo telefono. Be to, „Apple“ visai neseniai nuviliojo dirbti prie paslaptingo projekto vieną svarbesnių „Mercedes“ inžinierių Johanną Jungwirthą.

Jau kurį laiką sklinda kalbos, kad „Apple“ savo elektromobilio projekte į partnerių gretas gali priimti „BMW“, kurios modelis „i3“ gali tapti technologijų kompanijos naujojo kūrinio pagrindu.

„Porsche“ tapo oficialiu „CarPlay“ partneriu

„CarPlay“ sąsaja

Technologijų kompanija „Apple“ pranešė, kad automobilių gamintojas „Porsche“ tapo oficialiu „CarPlay“ partneriu. „CarPlay“ – tai „Apple“ sukurtas standartas, kuris leidžia automobilio salone esantį valdymo pultą susieti su „iOS“ įrenginiu, pavyzdžiui, išmaniuoju telefonu „iPhone“.

Daugiausiai prabangius automobilius gaminanti „Porsche“ priklauso automobilius gaminančiam koncernui „Volkswagen AG“, kuris „CarPlay“ sąsają jau siūlo „Audi“, „SEAT“, „Skoda“, „Suzuki“ ir „Volkswagen“ markių automobiliuose.

Tarp jau esamų „CarPlay“ partnerių – ir „BMW“, „Mercedes-Benz“, „Peugeot“, „Subaru“, „Volvo“ ir kt.

„CarPlay“ vartotojui suteikia galimybę prijungti savo turimą „iOS“ įrenginį, t.y. „iPhone“, „iPad“ arba „iPod touch“ prie automobilio valdymo panelės ir per automobilyje įmontuotą ekraną valdyti tokias funkcijas kaip žinučių rašymas/skaitymas balsu, atsiliepimas ir skambinimas, muzikos valdymas bei naudojimasis žemėlapiais.

„Ferrari“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, kuris pristatė modelį su pilnai funkcionuojančia „CarPlay“ sąsaja. Tai įvyko 2014 metų rugsėjo 8 dieną. Kiti gamintojai žada išleisti pirmuosius modelius su „CarPlay“ palaikymu jau šiemet.

„Audi“, „Dodge“ ir dar 7 automobilių gamintojai prisijungs prie „CarPlay“ palaikymo

„CarPlay“ technologija

Vos tik „Google“ pristatė savo automobilio valdymo sistemą „Android Auto“, „Apple“ suskubo didinti savos alternatyvos – „CarPlay“ – naudotojų ratą.

Dar devyni automobilių gamintojai nuo šiol pasižadėjo ateities modeliuose taikyti „CarPlay“ palaikymą. Šie gamintojai: „Abarth“, „Alfa Romeo“, „Audi“, „Chrysler“, „Dodge“, „Fiat“, „Jeep“, „Mazda“ ir „Ram“.

Kiek anksčiau tokie gamintojai kaip „Ferrari“, „Honda“, „Hyundai“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ yra paskelbę, jog „CarPlay“ jų gaminamuose automobiliuose atsiras dar iki šių metų pabaigos. „Audi“, savo ružtu, Europoje tą ketina įvykdyti iki 2015-ųjų vidurio.

„CarPlay“ – sąsaja tarp aplikacijų ir automobilio. Ši sistema leis vartotojams naudotis muzikos, navigacijos, žinučių bei skambinimo aplikacijoms nenukreipiant akių nuo važiuojamosios kelio dalies.

„iOS 7.1“ pasirodys jau artimiausiu metu

Mobilioji operacinė sistema „iOS 7“

Mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versija „iOS 7.1“ gali pasirodyti jau visai netrukus. Pranešama, kad naujausia versija vartotojams turėtų būti prieinama dar iki kitą savaitę prasidėsiančio muzikos festivalio „iTunes Festival“.

Tokį gandą paskleidė tinklaraštininkas Johnas Gruberis, teigiantis, kad kasmetiniam muzikos festivaliui skirta aplikacija, anot jo šaltinių, veiks tik su „iOS 7.1“. Todėl ši versija turi būti išleista dar iki festivalio pradžios.

Tokį „Apple“ planą paaiškina tai, jog festivaliui skirta aplikacija dar nėra išleista. Todėl visai tikėtina, kad yra laukiama „iOS 7.1“ pasirodymo.

„iOS 7.1“ yra testuojama nuo praėjusių metų lapkričio vidurio. Nuo tada iki dabar jau yra išleistos penkios skirtingos, tik autorizuotiems „Apple“ programuotojams prieinamos versijos.

Naujausioji „iOS“ versija pasižymės daugybe smulkių atnaujinimų ir programinės įrangos pataisymų. Manoma, kad „iOS 7.1“ gali turėti ir sąsajos su automobiliu funkciją „CarPlay“.

„Apple“ pristatė „CarPlay“ funkcija, kuri leis integruoti „iOS“ sistemą į automobilius

„CarPlay“

Kompanija „Apple“ pirmadienį pranešė, kad didieji automobilių gamintojai greitu metu išleis automobilius, kurie pasižymės „CarPlay“ funkcija – funkcija, kuri integruos operacinę sistemą „iOS“ į automobilius.

„CarPlay“ leis „iPhone“ vartotojams automobilyje intuityviai ir patogiai atsiliepti į skambučius, naudotis žemėlapiais, klausyti muzikos ir rašyti tekstines žinutes balsu ar prisilietimu prie automobilio valdymo skydelio.

Anot gandų, kol kas įrenginiai prie automobilio sistemos bus jungiami „Lightning“ jungtimi, tačiau jau netolimoje ateityje šią sąsają turėtų pakeisti „Wi-Fi“ ryšys.

Teigiama, kad naujoji funkcija bus patogiai integruota į automobilio vidaus dizainą, tad vairuotojai šią funkciją galės valdyti virtualaus balso asistento „Siri“ pagalba, t.y. tiesiog paspausdami ant vairo ar prietaisų skydelio esantį mygtuką, kuris „iškvies“ sumanųjį asistentą.

Tokie automobilių gamintojai kaip „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau šią savaitę pristatys modelius su „CarPlay“ funkcija.

Manoma, kad jų pavyzdžių greitu metu turėtų pasekti ir „BMW Group“, „Ford“, „General Motors“, „Honda“, „Hyundai Motor Company“, „Jaguar Land Rover“, „Kia Motors“, „Mitsubishi Motors“, „Nissan Motor Company“, „PSA Peugeot Citroën“, „Subaru“, „Suzuki“ ir „Toyota Motor Corp“.

„Volvo“ pirmadienį taip pat oficialiai paskelbė apie „CarPlay“ funkcijos pasirodymą visuose gaminamuose „XC90“ modeliuose, kurie bus išleisti dar šiemet. Švedų gamintojas sukūrė ir pristatomąjį „CarPlay“ vaizdo įrašą.

Kviečiame pasižiūrėti.

[youtube id=“kqgrGho4aYM“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]