„Apple“ vadovas Timas Cookas nelinkęs atskleisti planų apie automobilio kūrimą

Kompanijos „Apple“ vadovas Timas Cookas neseniai davė interviu leidiniui „Fortune“. Pokalbio metu buvo paliestos tokios temos kaip planai kurti automobilį, naujos „Apple“ būstinės statybos ir kt.

Nenuostabu, kad „Apple“ vadovas buvo paprašytas netgi patvirtinti „Apple“ planus išleisti savo sukurtą automobilį. „Taip, aš turbūt to nedarysiu. Geriausias dalykas būnant čia yra tai, kad mes esame smalsūs žmonės. Mes tyrinėjame technologijas ir produktus. Ir mes visada galvojame apie būdus, kaip „Apple“ gali padaryti geresniais produktus, kuriuos žmonės mėgsta“, – išsisukdamas nuo klausimo atsakė T. Cookas.

Tačiau įdomu yra tai, kad „Apple“ vadovas pripažino, jog ketindamas kurti automobilį jį galėtų patikėti jau esamai automobilių gamintojai. Jau anksčiau buvo pasirodę gandų, kad „Apple“ gali patikėti gaminti savo automobilį žinomai gamintojai „Tesla“.

Paklaustas, kada „Apple“ planuoja užbaigti naujos būstinės statybas, T. Cookas negalėjo pateikti tikslios datos.

„Mes nenustatėme datos. Bet aš norėčiau kraustytis jau po metų ar bent pradėti šį procesą. Galvokime apie 2017 metų pradžią“, – sakė „Apple“ generalinis direktorius.

Visą interviu su T. Cooku galite skaityti „Fortune“ svetainėje.

„Real Racing 3“ atkeliavo į „Apple TV“ ekranus

Populiarus lenktynių žaidimas „Real Racing 3“ antradienį tapo prieinamas ir televizijos priedėlio „Apple TV“ naudotojams.

Kartu su šia naujove žaidimo mėgėjai sulaukė didžiulio atnaujinimo – vienų prestižiškiausių iš NASCAR lenktynių „Daytona 500“ simuliacijos. Žaidėjai tiek „Apple TV“, tiek „iOS“ įrenginių ekranuose galės išmėginti geriausius NASCAR automobilius itin realistiškoje aplinkoje.

Be to, „Apple TV“ skirta žaidimo versija pasižymi „Party Play“ funkcija, kuri leidžia vienu metu per „Apple TV“ šį žaidimą žaisti keliese.

„Real Racing 3“ yra nemokamas žaidimas. Jį atsisiųsti galima iš „App Store“.

Real Racing 3
Real Racing 3
Developer: Electronic Arts
Price: Free+
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot
 • Real Racing 3 Screenshot

„Mercedes“ netaps „Apple“ automobilio gamintoja

Mercedes_F_015-780x438

Nors Steve’as Jobsas ir vairavo „Mercedes-Benz SL55 AMG“ automobilį, kuris neturėjo jokio valstybinio numerio, neverta manyti, kad automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ gali tapti gandais apipinto „Apple“ elektromobilio surinkėja.

Bent jau taip teigia kompanijos „Daimler“, gaminančios „Mercedes“ automobilius, vadovas Dieteris Zetsche, pasisakęs šią savaitę vykstančios tarptautinės automobilių parodos Frankfurte metu. „Mes neplanuojame tapti „Foxconn“ (didžiausia „Apple“ produktų surinkėja – red.past.)“, – savo nuomonę išdėstė D. Zetsche.

Kaip skelbia „New York Times“, Frankfurto parodos metu didžiausias dėmesys ir yra skiriamas „Apple“ elektromobiliui bei žmogaus nevaldomam „Google“ automobiliui, nepaisant to, kad nei vienas gamintojas dar negali pasiūlyti automobilio su šiomis sistemomis.

Tai jau ne pirmas kartas, kai „Mercedes-Benz“ meta šešėlį ant „Apple“ elektromobilio planų. Kiek anksčiau šiais metais „Daimler“ vadovas teigė, kad jis nerimauja dėl „Apple“ automobilio tiek pat, kiek „Apple“ turėtų nerimauti dėl „Mercedes-Benz“ išmaniojo telefono. Be to, „Apple“ visai neseniai nuviliojo dirbti prie paslaptingo projekto vieną svarbesnių „Mercedes“ inžinierių Johanną Jungwirthą.

Jau kurį laiką sklinda kalbos, kad „Apple“ savo elektromobilio projekte į partnerių gretas gali priimti „BMW“, kurios modelis „i3“ gali tapti technologijų kompanijos naujojo kūrinio pagrindu.

„Porsche“ tapo oficialiu „CarPlay“ partneriu

„CarPlay“ sąsaja

Technologijų kompanija „Apple“ pranešė, kad automobilių gamintojas „Porsche“ tapo oficialiu „CarPlay“ partneriu. „CarPlay“ – tai „Apple“ sukurtas standartas, kuris leidžia automobilio salone esantį valdymo pultą susieti su „iOS“ įrenginiu, pavyzdžiui, išmaniuoju telefonu „iPhone“.

Daugiausiai prabangius automobilius gaminanti „Porsche“ priklauso automobilius gaminančiam koncernui „Volkswagen AG“, kuris „CarPlay“ sąsają jau siūlo „Audi“, „SEAT“, „Skoda“, „Suzuki“ ir „Volkswagen“ markių automobiliuose.

Tarp jau esamų „CarPlay“ partnerių – ir „BMW“, „Mercedes-Benz“, „Peugeot“, „Subaru“, „Volvo“ ir kt.

„CarPlay“ vartotojui suteikia galimybę prijungti savo turimą „iOS“ įrenginį, t.y. „iPhone“, „iPad“ arba „iPod touch“ prie automobilio valdymo panelės ir per automobilyje įmontuotą ekraną valdyti tokias funkcijas kaip žinučių rašymas/skaitymas balsu, atsiliepimas ir skambinimas, muzikos valdymas bei naudojimasis žemėlapiais.

„Ferrari“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, kuris pristatė modelį su pilnai funkcionuojančia „CarPlay“ sąsaja. Tai įvyko 2014 metų rugsėjo 8 dieną. Kiti gamintojai žada išleisti pirmuosius modelius su „CarPlay“ palaikymu jau šiemet.

„Wall Street Journal“: „Apple“ kuria elektromobilį, pavadinimu „Titanas“

Futuristinio „Apple“ elektromobilio konceptas

Per kelis šimtus kompanijos „Apple“ darbuotojų dirba prie slapto projekto – kuria elektra varomą automobilį. Projektui suteiktas kodinis pavadinimas „Titanas“, o automobilio forma primena miniveną, skelbia „Wall Street Journal“ (WSJ).

Šaltiniai teigia, kad projekto mastas darbuotojų skaičiumi yra tikrai didelis. Skelbiama, jog „Apple“ vadovai jau buvo apsilankę Austrijoje, kur susitiko su prabangių automobilių gamintojais aptarti masinės gamybos klausimų.

Kaip rašo WSJ, „Apple“ vadovas Timas Cookas yra patvirtinęs elektromobilio projektą prieš metus, o vadovaujančiu projekto vadovu paskyrė vieną iš kompanijos viceprezidentų Steve’ą Zadesky. Pastarasis yra buvęs automobilių gamintojo „Ford“ inžinierius, kuris yra padėjęs „Apple“ sukurti tokius produktus kaip muzikos grotuvas „iPod“ ir išmanusis telefonas „iPhone“.

Manoma, kad Zadesky yra patikėta projektui suburti bene 1 tūkst. darbuotojų komandą iš įvairiausių „Apple“ sričių.

WSJ šaltiniai taip pat skelbia, jog elektromobilio projekto komanda dirba privačioje vietovėje vos keli kilometrai nuo „Apple“ centrinės būstinės Kupertino miestelyje, Kalifornijoje.

Ir nors automobilio kūrimas ir išleidimas į rinką tipiškai yra labai brangus, „Apple“, regis, tai nelabai turėtų rūpėti. Naujausiais duomenimis, amerikiečių kompanija savo laivų pinigų rezerve turi sukaupusi beveik 180 mlrd. JAV dolerių sumą.

Kol kas nėra aišku, kada „Apple“ vartotojams gali pristatyti elektromobilį ar bent jau parodyti kaip jis atrodys.

„Audi“, „Dodge“ ir dar 7 automobilių gamintojai prisijungs prie „CarPlay“ palaikymo

„CarPlay“ technologija

Vos tik „Google“ pristatė savo automobilio valdymo sistemą „Android Auto“, „Apple“ suskubo didinti savos alternatyvos – „CarPlay“ – naudotojų ratą.

Dar devyni automobilių gamintojai nuo šiol pasižadėjo ateities modeliuose taikyti „CarPlay“ palaikymą. Šie gamintojai: „Abarth“, „Alfa Romeo“, „Audi“, „Chrysler“, „Dodge“, „Fiat“, „Jeep“, „Mazda“ ir „Ram“.

Kiek anksčiau tokie gamintojai kaip „Ferrari“, „Honda“, „Hyundai“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ yra paskelbę, jog „CarPlay“ jų gaminamuose automobiliuose atsiras dar iki šių metų pabaigos. „Audi“, savo ružtu, Europoje tą ketina įvykdyti iki 2015-ųjų vidurio.

„CarPlay“ – sąsaja tarp aplikacijų ir automobilio. Ši sistema leis vartotojams naudotis muzikos, navigacijos, žinučių bei skambinimo aplikacijoms nenukreipiant akių nuo važiuojamosios kelio dalies.

„Apple“ pristatė „CarPlay“ funkcija, kuri leis integruoti „iOS“ sistemą į automobilius

„CarPlay“

Kompanija „Apple“ pirmadienį pranešė, kad didieji automobilių gamintojai greitu metu išleis automobilius, kurie pasižymės „CarPlay“ funkcija – funkcija, kuri integruos operacinę sistemą „iOS“ į automobilius.

„CarPlay“ leis „iPhone“ vartotojams automobilyje intuityviai ir patogiai atsiliepti į skambučius, naudotis žemėlapiais, klausyti muzikos ir rašyti tekstines žinutes balsu ar prisilietimu prie automobilio valdymo skydelio.

Anot gandų, kol kas įrenginiai prie automobilio sistemos bus jungiami „Lightning“ jungtimi, tačiau jau netolimoje ateityje šią sąsają turėtų pakeisti „Wi-Fi“ ryšys.

Teigiama, kad naujoji funkcija bus patogiai integruota į automobilio vidaus dizainą, tad vairuotojai šią funkciją galės valdyti virtualaus balso asistento „Siri“ pagalba, t.y. tiesiog paspausdami ant vairo ar prietaisų skydelio esantį mygtuką, kuris „iškvies“ sumanųjį asistentą.

Tokie automobilių gamintojai kaip „Ferrari“, „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“ jau šią savaitę pristatys modelius su „CarPlay“ funkcija.

Manoma, kad jų pavyzdžių greitu metu turėtų pasekti ir „BMW Group“, „Ford“, „General Motors“, „Honda“, „Hyundai Motor Company“, „Jaguar Land Rover“, „Kia Motors“, „Mitsubishi Motors“, „Nissan Motor Company“, „PSA Peugeot Citroën“, „Subaru“, „Suzuki“ ir „Toyota Motor Corp“.

„Volvo“ pirmadienį taip pat oficialiai paskelbė apie „CarPlay“ funkcijos pasirodymą visuose gaminamuose „XC90“ modeliuose, kurie bus išleisti dar šiemet. Švedų gamintojas sukūrė ir pristatomąjį „CarPlay“ vaizdo įrašą.

Kviečiame pasižiūrėti.

[youtube id=“kqgrGho4aYM“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]