„iPad Air 3“ – su 4K ekranu ir 4GB operatyviąja atmintimi?

Dvi Taivane ekranus gaminančios kompanijos dalinsis kovo mėnesį planuojamo išleisti planšetinio kompiuterio „iPad Air 3“ 4K raiškos ekrano gamybos užsakymus, skelbia „DigiTimes“, remiantis šaltiniais Kinijos gamintojų tarpe.

Tie patys šaltiniai skelbia, kad be aukštos raiškos 4K ekrano, naujoji kompanijos „Apple“ planšetė pasižymės iki 4 gigabaitų operatyviąja atmintimi ir pagerinta baterijos veikimo trukme. Planuojama įrenginio masinės gamybos pradžia – antrasis šių metų ketvirtis.

Ir nors anksčiau jau buvo pasirodę pranešimų, kad „iPad Air 3“ neturės telefonuose „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ esančios „3D Touch“ funkcijos, teigiama, kad šios dvi kompanijos laukia užsakymų iš „Apple“ būtent šia, paspaudimo stiprumą nustatančia technologija pasižymintiems ekranams.

Anot „KGI Securities“ analitiko Ming-Chi Kuo, kuris dažnai yra labai tikslus nuspėjant „Apple“ planus, mano, kad JAV technologijų kompanija planšetę išleis šių metų pirmoje pusėje. Spėjama, kad „iPad Air 3“ gali būti pristatyta kovo mėnesį vyksiančio pristatymo metu, kartu su 4 colių įstrižainės „iPhone“ ir „Apple Watch“ atnaujinimais.

„iPhone 6S“ su 16 gigabaitų atmintimi gali išsaugoti 35 minutes 4K kokybės vaizdo įrašo

iPhone 6S

Naujasis „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone 6S“ gali filmuoti 4K kokybės vaizdo įrašus, tačiau jei planuojate kurti tokios kokybės filmukus su šio telefono kamera, 16 gigabaitų talpos modelis nebūtų geriausias pasirinkimas.

Portalas BGR.com pasidalino technologijų apžvalgininko Marqueso Brownlee apžvalgos vaizdo įrašu, kuriuo atskleidžiama, kiek vidinės „iPhone 6S“ atminties užima atitinkamos kokybės vaizdo įrašas.

Štai apžvalgos rezultatai:

  • 720p HD, 30 kadrų per sekundę – minutės trukmės įrašas užima 60 megabaitų
  • 1080p HD, 30 kadrų per sekundę – minutės trukmės įrašas užima 130 megabaitų
  • 1080p HD, 60 kadrų per sekundę – minutės trukmės įrašas užima 200 megabaitų
  • 4K, 30 kadrų per sekundę – minutės trukmės įrašas užima 375 megabaitus

Tai reiškia, kad 16 gigabaitų talpos „iPhone 6S“ modelyje, iš kurių vartotojui yra suteikiama 13 gigabaitų, nes kita dalis atitenka operacinei sistemai, gali tilpti apytiksliai 34,4 minutės 4K kokybe nufilmuoto vaizdo įrašo. Žinoma, su sąlyga, kad telefone daugiau nėra jokių kitų failų.

Be to, svarbu paminėti ir tai, kad kita nauja „iPhone 6S“ kameros savybė yra funkcija „Live Photos“, kuria sukurtos nuotraukos užims dvigubai daugiau įrenginio vietos.

Gandai: „Apple“ pradėjo „iMac“ su 21 colio 4K ekranu gamybą

iMac

Kompanija „Apple“ pradėjo stacionaraus kompiuterio „iMac“ su aukštos raiškos 21 colio 4K ekranu gamybą, skelbia „DigiTimes“.

Taivane įsikūrę tiekėjai, anot leidinio, per ketvirtį „Apple“ galės pasiūlyti apie 1,4-1,5 mln. vienetų tiekimą.

„Šaltiniai teigia, kad naujasis 21 colio „iMac“ turės mažus pokyčius savo dizaine, tačiau bus atnaujintos techninės specifikacijos, o ypač – aukštos raiškos kranas“, – rašo „DigiTimes“.

Kie anksčiau „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo paviešino savo spėjimą, kad „Apple“ turėtų pristatyti atnaujintus „iMac“ trečiajame 2015 metų ketvirtyje.

Naujausias „OS X“ atnaujinimas leidžia labiau išnaudoti vaizdo plokštę

Naujausias „OS X“ atnaujinimas leidžia labiau išnaudoti vaizdo plokštę

Praėjusią savaitę išleistas operacinės sistemos „OS X“ atnaujinimas „OS X 10.9.3“ naujausių nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ vartotojams leidžia pusantro karto daugiau išnaudoti įrenginio vaizdo plokštę.

Tai paaiškėjo ištyrinėjus įrenginio sistemos nustatymus, kuriuose po atnaujinimo skelbiama, jog operatyvioji vaizdo darbinė atmintis (VRAM) yra 1536 megabaitai, kai tuo tarpu prieš atnaujinimą buvo 1024 megabaitai.

Šis VRAM pagerėjimas galioji tik 2013 ir 2014 metų „MacBook“ modeliams su „Intel HD 5000/5100/5200“ vaizdo plokštėmis.

Tiesa, šis skaičių pasikeitimas labiausiai turės įtakos vartotojams, dirbantiems su 4K raiškos monitoriais. Būtent tokios raiškos monitorių palaikymą „OS X“ terpėje suteikia naujausias operacinės sistemos atnaujinimas.

Ko tikėtis iš „Apple“ 2014-aisiais?

„Apple“

Per praėjusius 2013-uosius metus technologijų kompanija „Apple“ pristatė kelis susižavėjimą keliančius produktus. Tai – iš esmės atnaujintas itin galingas kompiuteris „Mac Pro“, plonesnis ir lengvesnis planšetinis kompiuteris „iPad Air“ bei išmanusis telefonas „iPhone 5S“, pasižymintis pirštų antspaudų nuskaitymo sensoriumi.

Naujieji 2014-ieji metai, tikėtina, atneš dar daugiau inovacijų į „Apple“ produktų liniją. Jau gerokai anksčiau pasklido gandai apie planuojamą išmanųjį laikrodį „iWatch“, didesnius ekranus turinčius „iPhone“ ir „iPad“ bei iš pagrindų atnaujinamą „Apple TV“.

„Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas dar pernai atskleidė, kad jo vadovaujama kompanija turi planų kurti nuostabius produktus tose srityse, kuriose iki šiol dar nebuvo dirbę. Savo asmeniniame laiške kompanijos darbuotojams T.Cookas pabrėžė, kad šie ruoštųsi šiais metais surasti parduotuvėse vietos naujiems produktams, kuriuos vartotojai labai pamėgs.

Tad kruopščiai atrinkę informaciją, pateikiame jums sąrašą produktų, kuriuos išvysti per ateinančius 12 mėnesių yra didžiausia tikimybė.

„iPhone 6“

Jau seniai kalbama apie sekančios kartos „iPhone“ su didesniu ekranu. Manoma, kad 2014 metais „Apple“ pristatys „iPhone 6“, kurio ekrano įstrižainė sieks nuo 4,7 iki 5,7 colio (palyginimui, „iPhone 5S“ ekrano įstrižainė siekia 4 colius). Tiesa, nemažai pritarimo susilaukė spėjimas, kad „iPhone“ kūrėja gali išleisti ir dviejų skirtingų įstrižainių ekranus turinčius modelius.

Ko tikėtis iš „Apple“ 2014-aisiais?

Aštuntosios kartos „iPhone 6“ taip pat turėtų pasižymėti didesne sparta. Jame greičiausiai bus įmontuotas naujausias „A8“ mikroprocesorius. Dizaino atžvilgiu permainų reikėtų tikėtis ekrano srityje. Pastaruoju metu didelio susidomėjimo sulaukiantys lenkti ekranai gali priversti „Apple“ griebtis šios naujovės.

Naujausias „iPhone“ modelis (arba keli) greičiausiai bus pristatyti įprastu „Apple“ telefonų pristatymo laikotarpiu – rugsėjo ar spalio mėnesiais.

„iPad Pro“

Kartu su didesniu „iPhone“, „Apple“ turėtų papildyti „iPad“ liniją didesnį ekraną turinčia planšetę. Vadinamasis „iPad Pro“, arba „iPad Maxi“, pasižymėtų 12,9 colio įstrižainės ekranu („iPad Air“ – 9,7) ir dydžiu būtų panašus į „MacBook Air“ (tik be klaviatūros, žinoma).

Ko tikėtis iš „Apple“ 2014-aisiais?

Teigiama, kad didesnės įstrižainės ekraną turintis „iPad“ pasižymėtų ypač dideliu pikselių viename colyje skaičiumi. Dizaino atžvilgiu didelių pasikeitimų nenumatoma – didesnioji planšetė būtų identiška „iPad Air“.

Nuspėti tikslią šio „iPad“ modelio išleidimo datą – sunku. Greičiausiai tai – pavasaris arba rugsėjo-spalio mėnesiai.

„iWatch“

Bene didžiausią dėmesį 2013-aisiais „Apple“ gandų sūkuryje kaustė išmanusis laikrodis „iWatch“, kuris turėtų pasirodyti jau 2014-aisiais.

Manoma, kad „iWatch“ įrenginys bus „iPhone“ ir „iPad“ aksesuaras, kuris galės perteikti pagrindines „iOS“ sistemos funkcijas, pavyzdžiui, pateiks pranešimus iš soc. tinklų, leis susirašinėti ir pan.

Šeštosios kartos „iPod nano“

Tačiau „Apple“ išmanusis laikrodis, tikimasi, pasižymės ir keliomis vartotojui naudingesnėmis funkcijomis, pavyzdžiui, žmogaus sveikatos būklės įvertinimu ir širdies ritmo matuokliu. Visas šias ir kitas funkcijas turėtų padėti valdyti liečiamasis ekranas, kurios įstrižainė sieks nuo 1,3 iki 1,7 colio.

Laikrodį „iWatch“ turėtume išvysti 2014-ųjų antroje pusėje.

„Apple“ televizija

Gandai apie tai, kad „Apple“ kuria revoliucinę televiziją sklando nuo tada, kai apie tokius planus užsiminė pats „Apple“ įkūrėjas Steve‘as Jobsas. Tačiau nėra aišku, kokius planus televizijos srityje „Apple“ įgyvendins 2014 metais. Gali būti keli scenarijai.

Pirmasis, „Apple“ atnaujins tik televizijos priedėlį „Apple TV“, ką sėkmingai darė keletą metų. Antrasis, „Apple“ išleis savo pačios kurtą išmanųjį televizorių, suderintą su „Apple TV“ ir kitais kompanijos įrenginiais.

„Apple“ televizoriaus konceptas

Tiesa, dar pernai pasirodė neoficialių pareiškimų, jog dėl susitelkimo į išmaniojo laikrodžio „iWatch“ kūrimą, laikinam stabdomas televizoriaus projekto vystymas. Tad sunku pasakyti, ar kitąmet išvis bus įpusėtas gandais apipinto televizoriaus kūrimas.

Kalbant apie „Apple“ televizoriaus privalumus, didžiausi tokio įrenginio pranašumai prieš konkurentus būtų mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ sąsaja ir televizoriaus valdymas balso agentu „Siri“.

4K raiška

Daugelis technologijų entuziastų manė, kad kartu su atnaujintu „Mac Pro“ kompiuteriu „Apple“ pristatys ir naujus „Thunderbolt“ ekranus, tačiau to kompanija nepadarė, o vartotojai ir toliau turi tenkintis dviejų metų senumo, ne itin didelės rezoliucijos monitoriais.

Tad yra tikimybė, kad būtent 2014-aisiais „Apple“ išleis atnaujintą vadinamosios 4K raiškos „Thunderbolt“ monitorių, kurio įstrižainė sieks arba 4098 x 2160, arba 3840 x 2160 pikselius.

Kiti atnaujinimai – „iOS 8“, „OS X 10.10“, „MacBook“ kompiuteriai…

Kaip ir kiekvienais metais, „Apple“ neabejotinai vartotojams pateiks atnaujintus nešiojamuosius kompiuterius „MacBook“. Kalbama, kad „Apple“ gali pristatyti 12 colių įstrižainę turintį „MacBook Air“, nors atsižvelgus į galimai pasirodysiantį „iPad Pro“, tokia idėja skamba ne itin realiai. Taip pat, „Apple“ turėtų atnaujinti ir „MacBook Pro“ modelius su „Retina“ ekranais.

Tiesa, yra kelios produktų linijos, kurios nebuvo atnaujintos jau kiek daugiau nei metus. Tai – muzikos grotuvai „iPod“ ir „mažylis“ kompiuteris „Mac Mini“, kurie turėtų sulaukti naujovių 2014 metais.

Atnaujinimų pliūpsnio neišvengs ir „Apple“ programinė įranga. „iOS 8“ turėtų pasižymėti pagerintais žemėlapiais, automobilio režimo palaikymu bei „Siri“ sąsajos diegimu į įvairias trečiųjų šalių aplikacijas. Naujausia „OS X“ versija, manoma, savo dizainu vis labiau primins „iOS 7“.

Abi operacinės sistemos turėtų pasirodyti rudens metu: „iOS 8“ – su naujos kartos „iPhone“, o „OS X“ – su „MacBook“ atnaujinimais.