Lietuvos 4G LTE ryšio greitis lenkia ir JAV, ir kitas didžiąsias valstybes

att_lte_icon_close_iphone_6_hero

Nors Lietuvoje esančio 4G LTE ryšio greitis nėra tarp greičiausių pasaulyje, mūsų šalis lenkia tokias milžines kaip JAV, Vokietiją ar Japoniją, skelbiama remiantis „OpenSignal“ surinktais duomenimis.

4G LTE ryšio standarto greičiai visame pasaulyje yra surenkami iš vartotojų atsiųstų duomenų, kurie tai gali padaryti naudodamiesi specialia greičio matavimo aplikacija, prieinama „App Store“.

Šių metų rugsėjį surinkti duomenys rodo, kad Lietuva tarp visų pasaulio šalių, kuriose buvo išmatuotas greitis, užima 22 vietą. Nors aplenkėme didžiąsias Europos ir kitų žemynų valstybes, pagal 4G LTE ryšio spartą mus lenkia kaimynai latviai, slovakai, austrai ir net rumunai. Tiesa, Lenkiją nežymiai lenkiame.

Svarbu paminėti dar ir tai, kad 4G LTE ryšio greitis buvo matuotas tik „Omnitel“ vartotojų. Vidutinis „Omnitel“ skleidžiamo LTE ryšio duomenų atsisiuntimo greitis – 13Mbps. Nors šio „Omnitel“ ryšio standarto padengimas Lietuvoje yra gana didelis – 79 proc. teritorijos, greitis nėra vienas ryškiausių.

Visą šalių 4G LTE ryšio spartos ir padengimo diagramą galite peržiūrėti čia.

LTE greičiai

Pietų Korėja investuos į 5G ryšio technologijos kūrimą

4G LTE ryšys

Pietų Korėjos švietimo, mokslo ir technologijų ministerija (MEST) pranešė investuosianti per 1,5 milijardo JAV dolerių į 5G ryšio technologijos kūrimą – technologijos, kuri yra tūkstantį kartų greitesnė už savo pirmtakę 4G, skelbia „Mashable“.

Nauja technologija leistų parsisiųsti 800 megabaitų dydžio rinkmeną vos per 1 sekundę.

„MEST planuoja išleisti bandomąją 5G versiją 2017-aisiais, o įprastiems vartotojams ši ryšio technologija taptų pasiekiama 2020 metais. Kartu su 5G kūrimu, MEST sieks pritaikyti kai kurias funkcijas, pavyzdžiui, aukštos raiškos vaizdo įrašų transliavimo ar hologramų atkūrimo, naujai ryšio technologijai“, – rašo „Mashable“.

Ministerija tikisi, kad 5G ryšio technologijos pardavimai 2020-2026 metų laikotarpyje sieks 310 mlrd. JAV dol. Įgyvendinti naujos technologijos kūrimą planuojama pasitelkus šalies telekomunikacijų bendrovių ir „Samsung“ pagalbą.

iTouch.lt primena, jog šiuo metu plačiausiai naudojama mobiliojo ryšio technologija yra 3G, tačiau mobiliojo ryšio operatoriai visame pasaulyje vartotojams siūlo ir kol kas mažesnę aprėptį turintį 4G standartą.