Moters nėštumą atskleidė išmanioji „Fitbit“ apyrankė

Vienas internetinio forumo „Reddit“ narys Davidas Trinidadas, pastebėjęs, kad jo žmonos dėvima išmanioji apyrankė „Fitbit“ fiksuoja didesnį nei įprasta širdies ritmą, savo susirūpinimu pasidalino su kitais internautais.

Prieš kreipdamasis į apyrankės gamintojo klientų aptarnavimo tarnybą, vyras paprašė padėti šį įrenginį perkalibruoti ar atstatyti į gamyklinius parametrus, nes jo nuomone apyrankės rodomi duomenys buvo iš piršto laužti, nes žmona pastaruoju metu nebuvo užsiėmusi aktyvia veikla.

Tačiau vienas „Reddit“ vartotojas pasiūlė apsvarstyti kitas galimas aukštesnio nei įprastai širdies ritmo rodmenis. „Ar ji nepatyrė streso per praėjusias kelias dienas, o galbūt ji yra nėščia“, – teigė jis.

Netrukus D. Trinidadas su žmona Ivona apsilankė pas daktarą ir, žinoma, jis patvirtino, kad pora laukiasi kūdikio.

Vyriškis suskubo paskelbti, kad nėra niekaip susijęs su kompanija „Fitbit“ ir visa tai – tikras įvykis. Tuo tarpu „Fitbit“ atstovai patikino, kad tai pirmas įvykis, kada „Fitbit“ padėjo atskleisti nėštumą.

„Apple“ pasiūlė stažuotę po to, kai „Apple Watch“ išgelbėjo gyvybę

Apple Watch

Po to, kai išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ širdies ritmo matavimo funkcija išgelbėjo gyvybę, paauglys sulaukė ne tik naujutėlio „iPhone 6S“, bet ir pasiūlymo kitą vasarą stažuotis pačioje „Apple“.

Septyniolikmetis futbolo žaidėjas Paulas Houle’as atgavinėjo jėgas po neseniai jam suteiktos pirmosios pagalbos, kai nelauktai su juo buvo susisiekta telefonu iš Kupertino miestelio.

„Aš sulaukiau skambučio ir kalifornietiško numerio ir asmuo kitame laido gale pasakė: Sveikas, mano vardas yra Timas Cookas, „Apple“ vadovas“, – savo pirmąjį skambutį iš „Apple“ vadovo apibūdino P. Houle’as.

Vaikinas savo sveikata susirūpino tada, kai „Apple Watch“ širdies ritmo matavimo funkcija pradėjo rodyti labai aukštus rodmenis. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad vaikinui yra pasireiškusi rabdomiolizė – sindromas, susijęs su raumenų traumomis.

„Ligoninėje man pasakė, kad jei kitą dieną būčiau ėjęs į treniruotę, būčiau praradęs visą raumenų kontrolę ir būtų buvusi didelė tikimybė, kad susmukčiau ir mirčiau ten“, – pasakojo P. Houle’as ir pridūrė, kad yra dėkingas širdies ritmo matuokliui.

Širdies ritmo matavimas: „Apple Watch“ prieš „Mio Alpha“ širdies ritmo matuoklį

Širdies ritmo matuoklis „Mio Alpha“ / P. Orino nuotr.
Širdies ritmo matuoklis „Mio Alpha“ / P. Orino nuotr.

Inžinierius Bradas Larsonas matavo širdies ritmą su dviem įrenginiais: naujuoju „Apple“ išmaniuoju laikrodžiu „Apple Watch“ ir širdies ritmo matuokliu „Mio Alpha“. Abiejų įrenginių surinktą informaciją B. Larsonas perkėlė į diagramą.

Joje galima matyti, kad abiem įrenginiais surinkta informacija yra beveik identiška. Inžinierius atskleidė, kad „Apple Watch“ surinktus duomenis jis ištraukė iš „HealthKit“ ir palygino su tais, kuriuos matė širdies ritmo matuoklio ekrane.

„Nepaisant to, kad „Apple Watch“ širdies ritmą fiksuoja kartą per 5 sekundes, o „Mio Alpha“ kartą per 3 sekundes, duomenys yra beveik identiški. Įspūdinga“, – teigė jis.

Abiem įrenginiais surinktos informacijos palyginimą galite pamatyti žemiau pateiktoje diagramoje.

Širdies ritmo matavimas: „Apple Watch“ prieš „Mio Alpha“

„Apple“ patvirtino, kad tatuiruotės gali paveikti „Apple Watch“ širdies ritmo matavimus

„Apple Watch“ ir tatuiruotė

Kompanija „Apple“ patvirtino, kad tatuiruotės gali paveikti išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ širdies ritmo matavimo sensoriaus rezultatus. Tai rašoma oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje.

„Apple“ tai patvirtino po to, kai pirmieji „Apple Watch“ vartotojai pareiškė nusiskundimą, kad širdies ritmą matuojantis sensorius veikia netinkamai su ant jų odos esančiomis tatuiruotėmis.

Štai ką „Apple“ į tai atsakė:

„Pastovūs arba laikini jūsų odos pasikeitimai, pavyzdžiui, tatuiruotės, taip pat gali paveikti širdies ritmo sensoriaus veikimą. Tatuiruočių dažai, forma ar jų ryškumas gali blokuoti sensoriaus šviesą, taip apsunkinant galimybę gauti patikimus rezultatus.“

„Apple“ taip pat siūlo išeitį šiai problemai spręsti. „Apple Watch“ palaiko išorinius širdies ritmo matuoklius, todėl per „Bluetooth“ ryšį vartotojas gali prijungti tokį įrenginį ir naudoti jį ant krūtinės.

Penkiolikmetis išrado „iPhone“ valdomą širdies ritmo matuoklį-dėklą

Penkiolikmetis išrado „iPhone“ valdomą širdies ritmo matuoklį-dėklą

Penkiolikmetis išradėjas iš Jungtinių Valstijų sukūrė išmaniuoju telefonu „iPhone“ valdomą stetoskopą „Steth IO“ – širdies ritmo matuoklį, kuris dėklo pavidalu prisitvirtina prie telefono ir gali akimirksniu nustatyti dūžių ritmą bei persiųsti duomenis į telefoną.

Žymaus JAV televizijos vedėjo Jimmy Fallono vakaro laidos metu pasirodęs jaunasis išradėjas pademonstravo, kaip veikia jo išradimas.

Paaiškėjo, jog matuoklis-dėklas turi sensorių, kuris nustato širdies ritmą. Šis yra konvertuojamas ir nukreipiamas į telefono mikrofoną jam suprantamu formatu.

Širdies ritmą prietaisas leidžia išgirsti realiu laiku bei išvysti išsamią ritmo analizę grafiko pavidalu. Teigiama, kad ateityje visus matavimus žmogus galės atlikti tiesiog namuose ir nusiųsti juos daktarui, o šis nuotoliniu būdu pateiks išvadas apie šį ir kitus parodymus.

Nors „Steth IO“ dar laukia JAV maisto ir vaistų tarnybos patvirtinimo, kūrėjas jau dabar priima išankstinius įrenginio užsakymus.

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą.

[youtube id=“lT10FOmOspg“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]