„iPhone 6S“ vartotojai skundžiasi per gerai veikiančia „Touch ID“ funkcija

iPhone 6S Touch ID

Viena iš naujovių, kurią kompanija „Apple“ pristatė kartu su išmaniuoju telefonu „iPhone 6S“, yra kur kas jautresnis nei ankstesniame „iPhone“ modelyje esantis pirštų antspaudų sensorius „Touch ID“. Ir nors tokia naujovė laikoma geru atnaujinimu, kai kuriems vartotojams tai pasirodė per gerai.

Dalis pirmųjų „iPhone 6S“ vartotojų per pastarąsias kelias dienas socialiniuose tinkluose prirašė gausybę pranešimų, kuriais skelbia, kad „Touch ID“ sensorius yra toks jautrus, kad jie net nespėja perskaityti užrakinimo lange vaizduojamų pranešimų, o telefonas jau atsirakina.

Ir išties, didžioji dalis naujojo „iPhone“ apžvalgininkų savo apžvalgose pažymi, kad „Touch ID“ sensorius nebereikalauja tiek daug laiko piršto antspaudo nuskaitymui, kaip būdavo iki šiol. Vienas vartotojas netgi juokauja, kad jam nebereikia uždėti ir laikyti piršto ant pagrindinio mygtuko, kuriame yra įmontuotas „Touch ID“ sensorius – užtenka paspausti ir telefonas atsirakina.

Todėl dabar vartotojams tenka keisti savo naudojimosi „iPhone“ įpročius ir vietoje pagrindinio mygtuko tenka spausti telefono įjungimo mygtuką, kai norima pasitikrinti laiką ar pranešimus, o ne atrakinti telefoną.

Sekančios kartos „iPhone“ modelyje – kamera su „Sony“ sensoriumi?

„iPhone 6“ kamera

Kompanija „Apple“ sekančios kartos išmaniajame telefone „iPhone 6S“ planuoja patalpinti 12 megapikselių kamerą, kuri pasižymėtų „Sony“ sukurtu sensoriumi, praneša feng.com.

Teigiama, kad sensorius pasižymės RGBW kodavimo funkcija, kas reiškia, kad prie įprastų raudonos, žalios ir mėlynos spalvų pikselių prisidės dar ir baltos spalvos. Tai reikštų didesnį kameros jautrumą, suteikiant nuotraukoms geresnę kokybę ir mažiau „triukšmo“ (angl. – noise).

„Sony“ skelbia, kad nors papildomi baltos spalvos pikseliai suteikia kamerai jautrumo, tai gali paveikti nuotraukų kokybę. Tačiau jų sukurta technologija apdoroja padidintą jautrumą nepaveikiant nuotraukų kokybės.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad naujos kartos „iPhone“ modelis pasižymės 12 megapikselių kamera, tačiau jos pikselių dydis bus mažesnis. Ir nors mažesnis pikselių dydis įprastai lemia prastesnę nuotraukų kokybę blogai apšviestoje aplinkoje, ekspertai mano, kad „Apple“ šią problemą išspręs pagerindama kitus kameros komponentus.

Sekančios kartos „iPhone“ modelius tikimasi išvysti jau rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais.

„Apple“ patvirtino, kad tatuiruotės gali paveikti „Apple Watch“ širdies ritmo matavimus

„Apple Watch“ ir tatuiruotė

Kompanija „Apple“ patvirtino, kad tatuiruotės gali paveikti išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ širdies ritmo matavimo sensoriaus rezultatus. Tai rašoma oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje.

„Apple“ tai patvirtino po to, kai pirmieji „Apple Watch“ vartotojai pareiškė nusiskundimą, kad širdies ritmą matuojantis sensorius veikia netinkamai su ant jų odos esančiomis tatuiruotėmis.

Štai ką „Apple“ į tai atsakė:

„Pastovūs arba laikini jūsų odos pasikeitimai, pavyzdžiui, tatuiruotės, taip pat gali paveikti širdies ritmo sensoriaus veikimą. Tatuiruočių dažai, forma ar jų ryškumas gali blokuoti sensoriaus šviesą, taip apsunkinant galimybę gauti patikimus rezultatus.“

„Apple“ taip pat siūlo išeitį šiai problemai spręsti. „Apple Watch“ palaiko išorinius širdies ritmo matuoklius, todėl per „Bluetooth“ ryšį vartotojas gali prijungti tokį įrenginį ir naudoti jį ant krūtinės.

„Apple Watch“ geba nustatyti deguonies kiekį kraujyje?

„Apple Watch"

Ardant išmanųjį laikrodį „Apple Watch“ pastebėta, kad įrenginyje įmontuotas ne šiaip paprastas širdies ritmą nustatantis sensorius, bet pletismografas, kuris geba nustatyti laikrodžio nešiotojo kraujyje esantį deguonies kiekį, praneša „iFixit“.

„Apple“ širdies ritmo matuoklis iš tikrųjų yra pletismografas. Jis atrodo ir veikia kaip pulso oksimetras (matuoklis), tačiau „Apple“ neskelbia, jog tai gali nustatyti jūsų deguonies kraujyje kiekį. Kodėl?“, – klausia „iFixit“.

Pulso oksimetras matuoja raudono pigmento hemoglobino, kuris perneša deguonį kraujyje, kiekį. Deguonies prisotintas ir deguonies neprisotintas hemoglobinas yra skirtingų spalvų. Pulso oksimetras naudoja du skirtingus šviesą spinduliuojančius diodus.

Vienas diodas siunčia nematomą infraraudonųjų spindulių šviesą, o kitas – raudoną šviesą. Nustačius, kaip yra absorbuojama kiekviena šviesa skirtingo tipo hemoglobinuose, apskaičiuojamas deguonies kiekis.

Įprastai jūros lygyje esančiam suaugusiajam deguonies prisotinimo kraujyje norma turėtų siekti nuo 96 iki 99 procentų. Šiai normai nukritus iki 65 procentų yra galimi psichikos sutrikimai, o pasiekus 55 proc. ribą galimas sąmonės praradimas.

Kol kas nėra aišku, kodėl „Apple“ dar nepaskelbė apie tokią „Apple Watch“ funkciją. Manoma, kad to priežastis gali būti iki šiol negautas leidimas iš JAV maisto ir vaistų kontrolės tarnybos, tačiau ši naujovė gali būti pristatyta su sekančiu „Apple Watch“ programinės įrangos atnaujinimu.

Gandas: nauji „MacBook“ modeliai turės piršto antspaudo sensorių „Touch ID“

„Touch ID“ funkcija

Nauji kompanijos „Apple“ nešiojamų kompiuterių „MacBook Air“ ir „MacBook Pro“ modeliai pasižymės piršto antspaudo sensoriaus „Touch ID“ funkcija, skelbia apple.club.tw.

Anot taivaniečių tinklaraščio, „Apple“ netrukus išleis trijų spalvų „MacBook“ modelius: auksinės, sidabrinės ir kosminės pilkos. Taip pat, naujieji modeliai turėtų pasižymėti „USB Type-C“ jungtimis, kurios bus skirtos ne tik duomenų perdavimui, bet ir kompiuterio įkrovimui.

Be to, pagrindine naujųjų modelių savybe turėtų tapti piršto antspaudo sensorius, kuris kompiuterių vartotojams suteiks galimybę naudotis „Apple Pay“ ir kitomis funkcijomis. Teigiama, kad sensorius bus įmontuotas virš liečiamojo jutiklio „trackpad“.

Kad „Apple Pay“ ir kitomis funkcijomis galėtų naudotis ir senesnių „Mac“ kompiuterių vartotojai, „Apple“ ketina išleisti atnaujintas „Magic Mouse“ ir „Magic Trackpad“ „peles“ su „Touch ID“ sensoriumi.

Ir nors ši informacija nėra patvirtinta, tinklaraštis anksčiau yra nutekinęs pasitvirtinusią informaciją, todėl galima manyti, jog yra tikimybė ateityje išvysti „Touch ID“ sensoriaus plėtrą į kitus „Apple“ produktus.

Šiuo metu „Touch ID“ sensoriumi gali naudotis išmaniųjų telefonų „iPhone 5S“, „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ bei planšetinių kompiuterių „iPad Air 2“ ir „iPad mini 3“ vartotojai.