Priminimas: „Apple Music“ nemokamas bandymas baigiasi šiandien

244485-1920

Jei praėjote naudotis „Apple Music“ pačią pirmą šios paslaugos pasirodymo dieną, greičiausiai jūsų nemokama prenumerata baigiasi jau šiandien arba artimiausiomis dienomis. Po šio nemokamo bandymo, vartotojai bus automatiškai apmokestinti 9,99 euro mokesčiu.

Jeigu ketinate daugiau nebesinaudoti mokama „Apple Music“ versija, kviečiame pasinaudoti žemiau pateiktomis instrukcijomis ir atšaukti mokamą paslaugos prenumeratą (naudinga atšaukti, kai prie „Apple ID“ paskyros yra pridėta banko kortelė).

1 žingsnis. Atidarykite gamyklinę „Music“ aplikaciją.

244456

2 žingsnis. Skirsnyje „For You“ pasirinkite paskyros piktogramą, esančią kairiajame viršutiniame kampe.

244459

3 žingsnis. Atsidariusiame paskyros puslapyje pasirinkite „View Apple ID“.

244462

4 žingsnis. Įveskite „Apple ID“ prisijungimo duomenis.

244465

5 žingsnis. Spauskite „Manage“ mygtuką.

244468

6 žingsnis. Atsidariusiame prenumeratų puslapyje pasirinkite „Apple Music“ skirsnį.

244471

7 žingsnis. Išjunkite „Automatic Renewal“ punktą, o iššokusioje lentelėje spauskite „Turn Off“. Nuo šiol „Apple Music“ prenumeratos pabaigoje mokamos paslaugos veikimas nebus pratęstas.

244473 244479

„Apple“ pripažįsta, kad su „Apple Music“ dar yra nebaigtų darbų

Apple Music

Kompanija „Apple“ neslepia, kad muzikos transliavimo paslauga „Apple Music“ dar nėra tobula ir reikalauja atlikti dar tam tikrus darbus, skelbia „The Guardian“.

Ir nors „Apple Music“ sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų dėl jų pačių kuruojamų grojaraščių, paslauga buvo nemažai kritikuojama dėl vartotojo sąsajos ir muzikos bibliotekos klaidų.

„Dar yra daug darbo, siekiant padaryti produktą geresniu. Mes esame susitelkę į redagavimą ir grojaraščius, todėl akivaizdu, kad visame pasaulyje mūsų komandos dirba ties tuo, tačiau mes taip pat pridedame naujas funkcijas ir ištaisome tam tikrus dalykus“, – teigia „iTunes International“ viceprezidentas Oliveris Schusseris.

Paklaustas apie vartotojų skundus Schusseris teigė, kad produktas yra jų prioritetas ir jie gauna daug atsiliepimų: „Atminkite, tai buvo išties didelis paleidimas net 110 šalių vienu metu, todėl gauname gausybę atsiliepimų.“

„Apple Music“ atsilieka nuo „Spotify“, bet tai normalu

Apple Music ir Spotify

Muzikos transliavimo internetu paslauga „Apple Music“ vartotojams yra prieinama dar tik mėnesį. Tačiau muzikos įrašų kompanija „DashGo“ jau nori atskleisti, kaip jai sekasi, praneša „Re/Code“.

„DashGo“ vadovas Benas Pattersonas teigia, kad „Apple Music“ šiuo metu siekia tik 4 procentus viso „Spotify“ ištransliuojamo turinio. Tačiau šiuos skaičius reikėtų sulyginti su visa turima informacija.

Šiuo metu „Spotify“ visame pasaulyje turi per 75 milijonus prenumeratorių. Tuo tarpu „Apple Music“ 10 mln. vartotojų ribą pasiekė tik šią savaitę. Lyginant šiuos du skaičius, „Apple Music“ vartotojai siekia 13 proc. visų „Spotify“ vartotojų skaičiaus.

Bet šie skaičiai neišreiškia tikros muzikos transliavimo rinkos padėties, nes „DashGo“ atstovauja „indie“ muzikos stiliaus atlikėjus.

Svarbu dar ir tai, kad „Apple Music“ šiuo metu neturi mokamų prenumeratorių, nes visiems nuo birželio pabaigos paslauga pradėjusiems naudotis vartotojams suteikia 3 mėnesių bandomąjį laikotarpį. Ir netgi pirmiesiems mokamiems paslaugos prenumeratoriams bus suteikiami dar du mėnesiai nemokamo naudojimosi.

 

„Apple Music“: kas tai ir kaip pradėti naudotis?

„Apple Music“

Kompanijai „Apple“ oficialiai išleidus muzikos transliavimo internetu paslaugą „Apple Music“, vartotojams kyla daug klausimų apie paslaugos veikimą ir kaip pradėti ja naudotis.

Pirmiausiai reikėtų paminėti tai, kad norint pradėti naudotis pagrindine „Spotify“ konkurente „Apple Music“, reikia atnaujinti „iPhone“, „iPod“ ir „iPad“ operacinės sistemos versiją į „iOS 8.4“, o „Mac“ ar PC kompiuteriuose turėti ne senesnę kaip „iTunes 12.2“ programos versiją.

Kiek vėliau šiais metais paslauga taps prieinama ir „Apple TV“ bei „Android“ įrenginiams.

„Apple Music“

Tai – daugiafunkcė muzikos transliavimo internetu paslauga, pasižyminti visą parą veikiančia radijo stotimi ir socialine platforma, kurioje muzikos atlikėjai gali tiesiogiai bendrauti su savo gerbėjais, pateikdami jiems išskirtinį turinį.

Paslaugos kaina – 6,99 euro per mėnesį. Būtent tiek kainuoja ir dauguma kitų rinkoje esančių alternatyvų. Be to, „Apple Music“ siūlo vartotojams pirmus tris mėnesius paslaugą išmėginti nemokamai. Ja gali naudotis virš 100 šalių gyventojai, įskaitant ir Lietuvą.

„Apple Music“„Apple Music“

 

Iš esmės „Apple Music“ naudoja tą pačią „iTunes“ parduotuvės duomenų bazę, kurioje yra dešimtys milijonų muzikos kūrinių. Tačiau vietoje to, kad vartotojas mokėtų po 1 eurą ar daugiau už vieną kūrinį, jis visą kolekciją gali pasiekti už mažesnę kainą. Svarbu ir tai, kad paslauga siūlo šeimos planą, kuris suteikia galimybę už 10,99 euro per mėnesį mokestį paslauga naudotis iki 6 asmenų grupei.

„Apple Music“ yra dalis gamyklinės „iOS“ muzikos aplikacijos, todėl norint ja naudotis, reikia į įrenginį įsidiegti naujausią „iOS 8.4“ versiją. Kompiuteriuose „Mac“ ir PC paslauga pasiekiama naujausioje „iTunes“ versijoje, kuri yra nemokama ir kurią galima atsisiųsti iš „Apple“ interneto svetainės.

Kadangi „Apple Music“ yra dalis gamyklinės aplikacijos, manoma, kad dabar „Apple“ vartotojai dažniau rinksis jos siūlomą paslaugą nei tokių konkurentų kaip „Spotify“, „Rdio“ ar „Google Play Music“. „Apple“ trumpai šią paslaugą apibūdina kaip „geriausią būdą mėgautis muzika – viskas vienoje vietoje“.

„Apple Music“ „Apple Music“

 

„Apple Music“ pamatai yra grįsti alternatyvia „Beats Music“ paslauga, kurią praėjusiais metais „Apple“ įsigijo kartu su „Beats Electronics“ už 3 milijardus JAV dol. Iš „Beats Music“ naujoji paslauga perėmė nemažai savybių, pavyzdžiui, tikrų žmonių kuruojamus grojaraščius, o ne sudaromus algoritmų.

Ir nors vartotojas savo įrenginyje nesaugo visos „Apple Music“ kolekcijos, paslauga leidžia neribotai transliuoti muzikos kūrinius per „Wi-Fi“ ar mobilųjį ryšį su galimybe atsisiųsti juos ar grojaraščius į įrenginio atmintį klausymuisi be interneto prieigos.

Kaip ir „iTunes Match“, „Apple Music“ gali skenuoti visą vartotojo turimą muzikos kolekciją ir įkelti visus muzikos kūrinius, kurių nėra naujoje paslaugoje, taip juos padarant prieinamus visuose įrenginiuose su ta pačia „iCloud“ paskyra. Ir nors „iTunes Match“ ir toliau išliks galima ir kaip atskira paslauga, „Apple Music“ vartotojams nereikės mokėti už abi paslaugas.

„Apple Music“ „Apple Music“

Kadangi „Apple“ turi galiojančias sutartis su tokiais muzikos rinkos milžinais kaip „Universal Music Group“, „Sony Music Entertainment“ ir „Warner Music Group“ bei neseniai pasiekė susitarimą daugiau kaip 20 tūkst. nepriklausomų muzikos įrašų bendrovių, „Apple Music“ vartotojams dabar gali pasiūlyti maždaug apie 37 milijonus muzikos įrašų. Palyginimui, rinkos lyderis „Spotify“ dabar turi prieinamų apie 30 mln. muzikos kūrinių.

Kaip naudotis?

  • Atnaujinkite savo „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ programinės įrangos versiją į „iOS 8.4“. Tai galima padaryti per įrenginio nustatymus: Settings > General > Software Update.
  • Po atnaujinimo, atidarykite naująją muzikos aplikacija ir spauskite „Start 3 Month Free Trial“ mygtuką.
  • Pasirinkite jums labiausiai tinkantį „Apple Music“ planą: individualų už 6,99 euro arba šeimos už 10,99 euro.
  • „Apple“ patikrins, ar jūsų mokėjimo informacija yra atnaujinta ir paprašys patvirtinti „Apple Music“ prenumeratą.
  • Pagrindinėje „Apple Music“ paslaugos skiltyje „For You“ pasirinkite jums patinkančius muzikos žanrus, spausdami ant jų vieną (patinka) arba du (labai patinka) kartus.
  • Sekančiame žingsnyje pasirinkite jūsų mėgstamų žanrų mėgiamus muzikos atlikėjus.
  • „Apple Music“ sugeneruos kuruojamus grojaraščius ir muzikos rekomendacijas, paremtas pagal jūsų asmeninį muzikos skonį.

 

Patarimas: jei nenorite, kad „Apple“ automatiškai nuskaičiuotų „Apple Music“ prenumeratos mokestį pasibaigus nemokamam bandomajam laikotarpiui, atlikite šiuos veiksmus. Eikite į savo „Apple ID“ nustatymus (Settings > iTunes & App Store > Apple ID: … > View Apple ID > Subscriptions – Manage) ir išjunkite „Auto Renewal“ funkciją.

„Beats 1“

Viena iš „Apple Music“ sudedamųjų dalių yra visą parą veikianti radijo stotis „Beats 1“, kuri yra pasiekiama vartotojams visame pasaulyje ir kuriai vadovauja žinomi radijo didžėjai Zane’as Lowe’as, Ebro Dardenas ir Julie Adenuga, atitinkamai vadovaujantys Los Andželo, Niujorko ir Londono radijo stotims.

Kaip skelbia „Apple“, radijo turinys pasižymės ne tik naujausia ir geriausia muzika iš viso pasaulio, bet ir išskirtiniais kviestinių svečių interviu. „Beats 1“ yra transliuojama daugiau kaip 100 šalių, o jos klausymasis nereikalauja „Apple Music“ prenumeratos – tai galima daryti nemokamai. Tiesa, tokiu atveju bus girdimos reklamos.

„Beats 1“ „Beats 1“

 

 

 

 

 

 

 

 

Paaiškėjo, kiek „Apple“ mokės už kiekvieną „Apple Music“ bandomuoju metu leidžiamą kūrinį

„Apple Music“

Paaiškėjo, kiek kompanija „Apple“ mokės įrašų kompanijoms už muzikos transliavimo internetu paslaugos „Apple Music“ bandomuoju laikotarpiu leidžiamus kūrinius. Tai – 0,2 JAV dolerio cento.

Toks įkainis yra gana panašus į tai, ką siūlo didžiausias „Apple Music“ konkurentas „Spotify“ savo bandomuoju laikotarpiu.

Ir nors „Apple“ vis dar tariasi su muzikos leidėjais dėl „Apple Music“ sutarties sąlygų, „Billboard“ skelbia, kad kompanija už teisę į kiekvieną kūrinį leidėjams mokės papildomus 0,047 JAV dol. centus, todėl iš viso išmoka už kiekvieną vartotojo perklausytą dainą sieks 0,247 JAV dol. centus.

Tai reiškia, kad norint muzikos leidėjams nuo vieno kūrinio uždirbti bent 1 JAV dolerį, jį vartotojai turės perklausyti bent 404 kartus.

„Apple“ iš pradžių nenorėjo įrašų kompanijoms ir leidėjams mokėti už bandomuoju paslaugos laikotarpiu perklausytas dainas, tačiau po viešo dainininkės Taylor Swift laiško ir iškilusių sunkumų susitariant su jais pakeitė savo nuomonę.

Be to, trečiadienį „Apple“ pavyko pasirašyti susitarimą su kompanijomis „Beggars Group“ ir „Merlin Network“, po kurių sparnu yra prisiglaudę virš 20 tūkst. muzikos leidyklų.

„Apple“ nutarė mokėti muzikos atlikėjams „Apple Music“ bandomuoju laikotarpiu

„Apple Music“

Kompanija „Apple“ nutarė pakeisti muzikos transliavimo internetu paslaugos „Apple Music“ taisykles, pagal kurias muzikos atlikėjai nebūtų gavę jokio užmokesčio už jų transliuojamas dainas paslaugos bandomuoju laikotarpiu.

Šis sprendimas buvo priimtas netrukus po to, kai populiari atlikėja Taylor Swift paviešino atvirą laišką „Apple“, kuriuo sukritikavo kompanijos planus.

„Esu įsitikinusi, kad žinote, jog „Apple Music“ siūlys trijų mėnesių nemokamą bandomąjį laikotarpį visiems, kurie pradės naudotis paslauga. Tačiau nesu įsitikinusi, kad žinote, jog „Apple Music“ nemokės kompozitoriams, prodiuseriams ir atlikėjams už šiuos tris mėnesius“, – rašė T. Swift.

Tačiau „Apple“ pakeitė šiuos planus. Apie juos pirmasis pranešė vienas kompanijos viceprezidentų Eddy Cue, savo „Twitter“ paskyroje paskelbęs, jog „Apple“ visada sieks užtikrinti, kad atlikėjams būtų mokama.

Be to, jau anksčiau skelbta, kad „Apple“ muzikos kūrėjams mokės didesnę iš „Apple Music“ gautų pajamų dalį nei rinkos vidurkis.

Dainininkė Taylor Swift sukritikavo „Apple Music“ bandomąjį laikotarpį

Taylor Swift

Populiari muzikos atlikėja Taylor Swift paviešino atvirą laišką kompanijai „Apple“, kuriuo paaiškina, kodėl ji neketina savo naujausio albumo „1989“ leisti naudoti jau už savaitės pasirodysiančioje muzikos transliavimo internetu paslaugoje „Apple Music“.

Atlikėja, kaip ir daugelis kitų muzikos kūrėjų, yra šokiruota ir nusivylusi „Apple“ siekiu priversti muzikos atlikėjus sutikti su „Apple Music“ bandomojo laikotarpio sąlygomis.

„Esu įsitikinusi, kad žinote, jog „Apple Music“ siūlys trijų mėnesių nemokamą bandomąjį laikotarpį visiems, kurie pradės naudotis paslauga. Tačiau nesu įsitikinusi, kad žinote, jog „Apple Music“ nemokės kompozitoriams, prodiuseriams ir atlikėjams už šiuos tris mėnesius“, – rašo T. Swift.

Anot atlikėjos, jai pačiai pinigų nereikia, tačiau ji stovi už visas mažas muzikos grupes ir atlikėjus, kuriems bet kokios pajamos yra išsilaikymo priežastis. Ji teigia, kad jos draugai atlikėjai jaučiasi panašiai, tačiau bijo pasisakyti prieš „Apple“.

iTouch.lt jau rašė, kad muzikos leidėjai yra nepatenkinti, jog per „Apple Music“ bandomąjį laikotarpį už jų sugrotus kūrinius negaus pinigų.

„Apple Music“ oficialiai pasirodys birželio 30 dieną, nepriklausomai nuo to, ar su dalimi leidėjų pavyks susitarti.