„Apple“ tikisi sumažėsiančių telefonų „iPhone“ pardavimų ir pajamų

Kompanijos „Apple“ vadovas Timas Cookas antradienį vykusių ketvirčio finansinių rezultatų aptarimo metu atskleidė, kad telefonų „iPhone“ pardavimai vadinamo kovo ketvirčio metu turėtų šiek tiek kristi.

Jei taip nutiktų, tai būtų pirmas kartas nuo „iPhone“ išleidimo 2007 metų birželį, kai šio įrenginio metiniai pardavimai neaugtų. Pardavimų smukimas būtų užfiksuotas tokiu atveju, jei „Apple“ šį ketvirtį parduotų mažiau nei 61,2 mln. telefonų.

Tačiau tai ne vienintelė sritis, kurioje „Apple“ tikisi trumpalaikio sąstingio. Prognozuojama, kad šį ketvirtį kompanijos pajamos turėtų siekti 50-53 mlrd. JAV dol. Palyginimui, praėjusiais metais per tą patį laikotarpį „Apple“ sulaukė 58 mlrd. JAV dol. pajamų.

Todėl visai tikėtina, kad „Apple“ šis ketvirtis bus pirmas per 13 metų, kai nebus užfiksuotas kasmetinis ketvirčio pajamų augimas.

Šiuo metu „Apple“ susiduria su tikru galvos skausmu, kai prakalbama apie JAV dolerį. Šiai valiutai ir toliau išliekant stipria kurso atžvilgiu, kiekvienas už JAV ribų uždirbtas 100 dolerių „Apple“ konvertuojasi į 85 JAV dolerius. O kompanijai, kuri 66 proc. savo verslo „laiko“ už JAV ribų, tai yra labai svarbus dalykas.

„Apple“ paskelbė ir toliau augančius finansinius rodiklius

Kompanija „Apple“ antradienį paskelbė ketvirčio finansinius rezultatus. Per praėjusį ketvirtį JAV technologijų gamintoja sulaukė 51,5 milijardo JAV dolerių pajamų, o uždirbo 11,1 mlrd. JAV dol.

Palyginimui, lygiai prieš metus per tą patį ketvirtį „Apple“ pajamos siekė 42,1 mlrd, JAV dol., o pelnas – 8,5 mlrd. JAV dol.

„Apple“ vadovas Timas Cookas teigia, kad tokie puikūs rezultatai yra pasiekti dėka kuriamų inovatyvių produktų.

„Fiskaliniai 2015 metai yra sėkmingiausi „Apple“ metai, per kuriuos pajamos augo 28 procentais iki 234 mlrd. JAV dol. Ši besitęsianti sėkmė yra rezultatas mūsų kuriamų geriausių, labiausiai inovatyvių produktų žemėje, – teigia T. Cookas. – Mes pasiruošę šventiniam laikotarpiui su mūsų iki šiol stipriausia produktų linija.“

Antradienį JAV kompanija taip pat atskleidė, kiek buvo parduota pagrindinių „Apple“ produktų. Per paskutinį ketvirtį parduota:

  • 48,046 mln. telefonų „iPhone“;
  • 9,883 mln. planšetinių kompiuterių „iPad“;
  • 5,709 mln. kompiuterių „Mac“.

„Apple“ nutarė mokėti muzikos atlikėjams „Apple Music“ bandomuoju laikotarpiu

„Apple Music“

Kompanija „Apple“ nutarė pakeisti muzikos transliavimo internetu paslaugos „Apple Music“ taisykles, pagal kurias muzikos atlikėjai nebūtų gavę jokio užmokesčio už jų transliuojamas dainas paslaugos bandomuoju laikotarpiu.

Šis sprendimas buvo priimtas netrukus po to, kai populiari atlikėja Taylor Swift paviešino atvirą laišką „Apple“, kuriuo sukritikavo kompanijos planus.

„Esu įsitikinusi, kad žinote, jog „Apple Music“ siūlys trijų mėnesių nemokamą bandomąjį laikotarpį visiems, kurie pradės naudotis paslauga. Tačiau nesu įsitikinusi, kad žinote, jog „Apple Music“ nemokės kompozitoriams, prodiuseriams ir atlikėjams už šiuos tris mėnesius“, – rašė T. Swift.

Tačiau „Apple“ pakeitė šiuos planus. Apie juos pirmasis pranešė vienas kompanijos viceprezidentų Eddy Cue, savo „Twitter“ paskyroje paskelbęs, jog „Apple“ visada sieks užtikrinti, kad atlikėjams būtų mokama.

Be to, jau anksčiau skelbta, kad „Apple“ muzikos kūrėjams mokės didesnę iš „Apple Music“ gautų pajamų dalį nei rinkos vidurkis.

Muzikos leidėjai nepatenkinti, kad per „Apple Music“ bandomąjį laikotarpį negaus pinigų

„Apple Music“

Nepriklausomi muzikos leidėjai Didžiojoje Britanijoje yra nepatenkinti, kad „Apple“ bando juos priversti sutikti su muzikos transliavimo internetu paslaugos „Apple Music“ trijų mėnesių bandomuoju laikotarpiu, per kurį jie negautų jokių pinigų už transliuojamus muzikos kūrinius, skelbia „The Telegraph“.

Muzikos leidėjų ir kūrėjų interesus atstovaujančios „UK Music“ valdybos pirmininkas Andy Heath’as teigia, kad nesutarimas kilo tarp „Apple“ ir rimtų britų muzikos leidyklų, pavyzdžiui, „XL Recordings“, kurie atstovauja populiarią atlikėją Adelę, bei grupę „Arctic Monkeys“ atstovaujančius „Domino“.

Jo žiniomis, nei viena nepriklausoma britų muzikos leidykla dar nėra sutikusi su tokiomis „Apple“ sąlygomis, kai už vartotojams suteiktą trijų mėnesių bandomąjį paslaugos laikotarpį jie negautų pinigų už jų transliuotus muzikos kūrinius to periodo metu.

Pagrindinis leidyklų argumentas prieš JAV technologijų milžinę yra tas, kad leidykloms sutikus su tokiomis sąlygomis išsilaikyti būtų labai sunku, o ypač – mažoms leidykloms.

„Apple“ iš savo pusės muzikos leidėjams tarptautiniu mastu siūlys didesnę nei rinkos vidurkį 73 procentų pajamų, gautų iš muzikos transliavimo, dalį. Tiesa, šios išmokos bus mokamos tik pasibaigus trijų mėnesių bandomajam laikotarpiui, kai vartotojas sutiks mokėti už paslaugą.

Palyginimui, pagrindinė „Apple Music“ konkurentė „Spotify“ muzikos leidėjams moka 70 proc. savo iš muzikos transliavimo gaunamų pajamų dalį.

„Apple Music“ oficialiai pasirodys birželio 30 dieną, nepriklausomai nuo to, ar su dalimi leidėjų pavyks susitarti.

„Apple“ muzikos leidykloms mokės virš 70 procentų „Apple Music“ pajamų

„Apple Music“

Kompanija „Apple“ muzikos leidėjams mokės daugiau kaip 70 procentų iš greitai pasirodysiančios muzikos transliavimo internetu paslaugos „Apple Music“ gaunamų prenumeratos pajamų.

Tai leidiniui „Re/code“ patvirtino „iTunes Content“ viceprezidentas Robertas Kondrkas.

JAV „Apple“ muzikos leidėjams mokės 71,5 proc. iš „Apple Music“ gaunamų pajamų. Už JAV ribų šis skaičius svyruos, tačiau jo vidurkis sieks 73 proc.

Toks „Apple“ išmokos dydis apims išmokas muzikos leidėjams, studijoms ir artistams, pačiai kompanijai paliekant 28,5 proc. pajamų dalį.

Palyginimui, „Spotify“ iš muzikos gaunamų pajamų atitenka 30 proc. – beveik tiek pat. Tačiau „Apple“ neprivalės mokėti už transliuojamus muzikos kūrinius 3 mėnesių bandomuoju periodu, kurį gaus kiekvienas naujas „Apple Music“ vartotojas.

„Apple Music“ paslauga viešai taps prieinama nuo balandžio 30 dienos.

„Apple“ uždirba daugiau pinigų už HP, „Google“, „Intel“ ir „Cisco“ kartu sudėjus

„Apple“

Visi žino, kad „Apple“ yra nepaprastai pelninga kompanija. Tačiau ar žinojote, kad ji uždirba daugiau pinigų už tokias dideles kompanijas kaip HP, „Google“, „Intel“ ir „Cisco“ kartu sudėjus?

Tai paaiškėjo „San Jose Mercury News“ paskelbus naujausią daugiausiai uždirbančių Silicio slėnio kompanijų sąrašą. Jame – net 75 technologijų kompanijos.

Anot pateiktos lentelės, „Apple“ praėjusiais metais gavo 174 milijardus JAV dol. pajamų. Tai yra daugiau nei HP ir „Google“ kartu sudėjus. „Apple“ pirma ne tik pagal gautas pajamas, bet ir pagal grynąjį pelną. Jis praėjusiais metais siekė 37 mlrd. JAV dol.

Dar įdomesnė statistika yra ta, kad „Apple“ per minutę uždirba 325 tūkst. JAV dol.

„Apple“ metinės pajamos ir grynasis pelnas

Išmanusis laikrodis per pirmus metus „Apple“ atneštų milijardines pajamas

Išmanusis laikrodis

Tyrimų bendrovės „Morgan Stanley“ analitikė Katy Huberty teigia, kad jei „Apple“ išleistų išmanųjį laikrodį, šis per pirmuosius metus nuo išleidimo sugeneruotų 17,5 mlrd. JAV dol. pajamų.

Tai pranoktų net planšetinį kompiuterį „iPad“, kuris per pirmus prekybos metus sugeneravo 12 mlrd. JAV dol. pajamų, pažymi „AppleInsider“.

Analitikė mano, kad išmanusis „Apple“ laikrodis būtų neatsiejamas nuo kitų „iOS“ įrenginių, kurių vartotojų skaičius šimtus milijonų. Todėl išmanusis laikrodis iškarto susilauktų populiarumo tarp esamų „Apple“ vartotojų ir būtų masiškai perkamas – priešingai nei naujų kategorijų produktai.

Tačiau K.Huberty prognozė pasiteisins tik tuomet, jeigu „Apple“ išmaniojo laikrodžio kaina sieks 299 JAV dol. Kitu atveju, jei sutriktų dėvimo įrenginio tiekimas, kas yra labai tikėtina lyginant su ankstesniais prekybos startais, pajamų suma galėtų kristi iki 10-14 mlrd. JAV dol. per pirmuosius metus.

Anot naujausių gandų, „Apple“ išmanųjį laikrodį turėtų išleisti antroje šių metų pusėje. Jis turėtų pasižymėti tokiomis funkcijomis kaip naudotojo kraujo spaudimo, širdies ritmo ir kitų gyvybinių funkcijų rodiklių parodymu.