„iPhone 6S“ vartotojai skundžiasi per gerai veikiančia „Touch ID“ funkcija

iPhone 6S Touch ID

Viena iš naujovių, kurią kompanija „Apple“ pristatė kartu su išmaniuoju telefonu „iPhone 6S“, yra kur kas jautresnis nei ankstesniame „iPhone“ modelyje esantis pirštų antspaudų sensorius „Touch ID“. Ir nors tokia naujovė laikoma geru atnaujinimu, kai kuriems vartotojams tai pasirodė per gerai.

Dalis pirmųjų „iPhone 6S“ vartotojų per pastarąsias kelias dienas socialiniuose tinkluose prirašė gausybę pranešimų, kuriais skelbia, kad „Touch ID“ sensorius yra toks jautrus, kad jie net nespėja perskaityti užrakinimo lange vaizduojamų pranešimų, o telefonas jau atsirakina.

Ir išties, didžioji dalis naujojo „iPhone“ apžvalgininkų savo apžvalgose pažymi, kad „Touch ID“ sensorius nebereikalauja tiek daug laiko piršto antspaudo nuskaitymui, kaip būdavo iki šiol. Vienas vartotojas netgi juokauja, kad jam nebereikia uždėti ir laikyti piršto ant pagrindinio mygtuko, kuriame yra įmontuotas „Touch ID“ sensorius – užtenka paspausti ir telefonas atsirakina.

Todėl dabar vartotojams tenka keisti savo naudojimosi „iPhone“ įpročius ir vietoje pagrindinio mygtuko tenka spausti telefono įjungimo mygtuką, kai norima pasitikrinti laiką ar pranešimus, o ne atrakinti telefoną.

Vaizdo įrašas atskleidžia „iPhone 6S“ didesnės operatyviosios RAM atminties privalumą

iPhone 6S RAM Safari

Kai „Apple“ pristatė išmanųjį telefoną „iPhone 6S“, nebuvo paminėta, kad naujasis modelis turi nebe 1, kaip pirmtakas, o 2 gigabaitus (GB) operatyviosios RAM atminties. Toks RAM padidinimas vėliau buvo patvirtintas „Xcode“ programuotojų ir apžvalgininkų.

Operatyviosios atminties padidinimas leis „iPhone“ savo darbinėje atmintyje laikyti daugiau aplikacijų ir duomenų, o tai užtikrins greitesnį jų apdirbimą ir užkrovimą.

„iDownloadBlog“ atliko apžvalgą, kuria demonstruoja, kaip skiriasi kelių svetainių užkrovimo greitis naršyklėje „Safari“ tarp dviejų įrenginių: „iPhone 6“ ir „iPhone 6S“.

Vaizdo įraše matoma, kad „iPhone 6S“ gali atmintyje laikyti daugiau aktyvių svetainių ir jų nebereikia iš naujo perkrauti, kai vėl yra atidaromos svetainių kortelės. Didesnis RAM kiekis taip pat turėtų leisti fone veikti daugiau aplikacijų ir nereikalauti naujo jų paleidimo.

„iPad mini“ su „Retina“ ekranu yra penkiskart spartesnis už pirmtaką

„iPad mini“

Planšetiniame kompiuteryje „iPad mini“ su aukštos raiškos „Retina“ ekranu įmontuotas 64 bitų struktūros „A7“ procesorius daro jį net penkis kartus spartesniu už pirmtaką, pirmos kartos „iPad mini“, kuris veikia su „A5“ procesoriumi.

Remiantis naujausia „Geekbench“ atlikta analize, antros kartos „iPad mini“ įmontuoto procesoriaus taktinis dažnis yra 1,3 gigaherco – tiek pat, kaip ir išmaniajame telefone „iPhone 5S“. Nors „iPad Air“ taip pat yra įmontuotas naujasis „A7“, jo taktinis dažnis siekia 1,4 gigaherco.

Planšetės procesoriaus spartos teste antros kartos „iPad mini“ surinko 2512 balus. Palyginimui, tame pačiame teste pirmos kartos „iPad mini“ gavo „vos“ 1390 balus.

Tiesa, nėra aišku, kodėl „iPad mini“ taktinis dažnis yra ne toks pat, kaip „iPad Air“. Spėjama, kad „Apple“ priėmė tokį sprendimą, siekdama padidinti „mažesnės“ planšetės baterijos budėjimo trukmę. Be to, vartotojai dėl nedidelio taktinių dažnių skirtumo akivaizdaus spartos pokyčio nepajustų.

Kaip greičiau įkrauti „iPhone“?

„iPhone“ įkrovimas

Telefono įkrovimas – tai, kas mums yra labai svarbu, tačiau tam skiriame mažai dėmesio ir norime, jog telefonas kuo greičiau įsikrautų. Ypač tai yra pravartu, kai ryte tenka skubėti į darbą ar universitetą, o kišenėje esančio „iPhone“ baterija perspėja apie artėjančią pabaigą. Kaip to išvengti?

Telefono baterija ne guminė – padaryti, kad ji veiktų kelis mėnesius be įkrovimo ar įsikrautų per keletą sekundžių, yra sunkiai įmanoma. Tačiau įmanoma pagreitinti telefono baterijos įkrovimą. Pateikiame jums keletą patarimų, kaip tą padaryti.

Išjunkite telefoną

Jeigu norite greitesnio baterijos įkrovimo, logiškiausias žingsnis tam pasiekti yra telefono išjungimas. Tokiu atveju viso telefono funkcijos, reikalaujančios energijos, nebeeikvoja baterijos, tačiau ši vis vien kraunasi net jei telefonas yra išjungtas. Tiesa, prieš tai darant svarbu įsitikinti, jog įkrovimo metu nesulauksite svarbių skambučių – juk atsiliepti negalėsite.

Jei visgi nenorite visiškai išjungti „iPhone“, galite pasinaudoti „Airplane Mode“ režimu. Tačiau, tokiu atveju, taip pat negalėsite priimti skambučių ar tekstinių žinučių.

Naudokite sieninį įkroviklį

„iPhone“ įkroviklis

Telefonas bus įkrautas kur kas greičiau, jei naudosite sieninį įkroviklį. Anot „Apple“, norint greičiau įkrauti „iPhone“, „naudokite įkroviklį, pridedamą kartu su įrenginiu“. Šis įkroviklis telefoną įkraus greičiau, nei tai padarys prie kompiuterio prijungtas USB kabelis.

Laikykite vėsiai

Nedaugelis žino, kad baterijos veikimą ir įkrovimą įtakoja temperatūra. „Apple“ teigia, jog baterijos našumą labiausiai įtakoja šiluma, todėl pataria „iPhone“ laikyti atokiau nuo saulės ar aktyviai šilumą skleidžiančios vietos.

Prailginti įkrovimo trukmę gali ir telefono dėklai, kuriuose esantis įrenginys kaista greičiau, o tai įtakoja baterijos darbą. „Apple“ rekomenduoja kuo dažniau laikyti „iPhone“ kambario temperatūros normoje – apie 22 laipsniuose Celsijaus.

Pagreitinkite USB įkrovimą

„iPhone“ įkrovimas USB kabeliu

Jei yra galimybė įkrauti „iPhone“ tik per USB kabelį, yra būdų, kaip šį įkrovimą pagreitinti.

Pirmas patarimas būtų „iPhone“ įkrovimo metu nesinchronizuoti telefono su „iTunes“ ar kita kompiuteryje esančią programą. Taip pat patariama atjungti nuo kompiuterio kitus USB įrenginius, kurie gali naudoti kompiuterio energiją. Taip didžiausias srautas energijos keliaus tiesiai į „iPhone“.

Ir pabaigai…

Kaip ir kiekvienas telefono gamintojas, taip ir „Apple“ pataria bent kartą per mėnesį atlikti pilną telefono įkrovimo ir iškrovimo ciklą, t.y. įkrauti „iPhone“ bateriją iki 100 proc. ir iškrauti iki visiško įrenginio išsijungimo.

Naujasis „iPad Air“ net 40-70 proc. greičiau apdoroja vaizdą nei „iPad 4“

Planšetinis kompiuteris „iPad Air“

Vos kiek daugiau nei prieš savaitę pristatytas planšetinis kompiuteris „iPad Air“ jau skina pirmąsias vietas įvairiuose testuose. „AnandTech“ išsiaiškino, jog naujausia „iPad“ versija 40-70 proc. greičiau apdoroja vaizdo elementus, nei tai daro ketvirtosios kartos „iPad“, rašo macrumours.com.

„iPad Air“ yra įmontuotas „IMG PowerVR G6430“ grafikos apdorojimo įrenginys, kuris veikia kartu su 64 bitų architektūros „A7“ procesoriumi. Teste 3D grafiko elementus „iPad Air“ apdorojo 75 proc. didesniu greičiu, nei „iPad 4“, o aukštos raiškos HD žaidimus – 36 proc. sparčiau.

Tiesa, sparta pasižymi ne tik grafikos apdorojimo, bet ir pagrindinis – „A7“ – procesorius, kuris, anot „Geekbench“ testo, yra dvigubai spartesnis už „iPad 4“.

Kaip paspartinti „iOS 7“ veikimą?

Operacinė sistema „iOS 7“

Operacinė sistema „iOS 7“, kaip sako pati „Apple“, yra didžiausias „iOS“ platformos atnaujinimas istorijoje. Iš esmės pakeistas ne tik dizainas, bet ir daugelis kitų sistemos komponentų, pavyzdžiui, aplikacijų perjungimas.

Naujausioje „iOS“ versijoje aplikacijos įjungiamos ir išjungiamos su specialia animacija, kuri padeda gražiai persiorientuoti nuo vieno lango prie kito. Tačiau aktyvesniems vartotojams ši funkcija gali kiek pabosti, nes nors ir atrodo sunkiai įtikima, tačiau atima laiko. Kaip to išvengti?

„Apple“ prieš mažiau nei savaitę išleido „iOS 7.0.3“ atnaujinimą, kuriame vartotojams leidžiama išjungti animaciją, naudojamą įjungiant ir išjungiant aplikacijas. Tą padaryti galima nustatymų skiltyje: General – Accessibility – Reduce Motion.

Tokiu būdu daugiau laiko pareikalaujanti animacija bus išjungta, aplikacijos įsijungs ir išsijungs greičiau, o įrenginys su „iOS 7“ atrodys, kad veikia greičiau.