Svarbu žinoti: neautorizuotas pagrindinio „iPhone“ mygtuko keitimas gali sugadinti telefoną

Kompanija „Apple“ patvirtino pasklidusią informaciją, kad keičiant išmaniojo telefono „iPhone“ pagrindinį „Home“ mygtuką su „Touch ID“ sensoriumi neautorizuotame servise galima nepataisomai sugadinti įrenginį, skelbia „The Guardian“.

Teigiama, kad vartotojai susiduria su problemomis tada, kai pagrindinis „iPhone“ mygtukas su pirštų antspaudų sensoriumi yra pakeičiamas neoficialaus techniko, o įrenginio operacinė sistema po to yra naujinama į „iOS 9“ versiją. Tuomet vartotojai susiduria su „iTunes“ rodoma klaida numeriu „53“.

Profesionalių įrenginių ardytojų „iFixit“ vadovas Kyle’as Wiensas teigia, kad, sprendžiant iš jų svetainės lankomumo dėl su šiuo atveju susijusių problemų, „Apple“ vartotojams tai sukelia daug nemalonumų.

„Problema atsiranda, jei taisytojas pakeičia pagrindinį mygtuką arba kabelį. Po programinės įrangos atnaujinimo telefonas tikrina, ar vis dar yra naudojami originalūs komponentai. Jei ne, telefonas tiesiog užrakinamas. Nėra jokių įspėjimų ir nėra jokių man žinomų būdų, kaip prikelti telefoną gyvenimui“, – teigė didelę patirtį turinčios „iFixit“ komandos vadovas.

„Apple“ atstovė patvirtino tokį reiškinį ir pridūrė, kad tik autorizuoti „Apple“ serviso centrai ir technikai turi galimybę atlikti su „Touch ID“ sensoriumi susijusius darbus, nepažeidžiant visos sistemos veikimo.

Atsitikus tokiai problemai, „Apple“ pataria susisiekti su jų palaikymo tarnyba. Kol kas nėra aišku, kaip ši problema bus sprendžiama iš „Apple“ pusės.

„Apple“ ieško būdų atsisakyti „Home“ mygtuko telefonuose „iPhone“

„iPhone 6“

Kompanija „Apple“ ieško būdų, kaip integruoti liečiamojo ekrano dalį ir patį ekraną į vieną plokštę, skelbia „DigiTimes“. 

Liečiamosios dalies ir ekrano integracija taip pat apimtų į ekraną integruotus piršto antspaudo sensorius, kurie leistų „Apple“ atsisakyti įžymiojo „Home“ mygtuko, puošiančio visų „iPhone“ modelių priekinę dalį.

Tai reiškia, kad ateities „iPhone“ modelių ekranai gali atlikti tokias pačias funkcijas kaip ir „Home“ mygtukas. Pavyzdžiui, paspaudimo ar piršto antspaudo nuskaitymo.

Prie spaudimo technologijos „Apple“ dirbti ilgai netektų, mat kompanija jau yra pristačiusi „Force Touch“ technologiją, kuri leidžia nustatyti, kaip vartotojas stipriai spaudžia paviršių, ir atitinkamai atlikti tam tikras funkcijas.

„Home“ mygtuko atsisakymas taip pat leistų padidinti „iPhone“ ekranus, nes mygtuko pašalinimo atveju atsirastų daugiau vietos išplėsti ekranui – kad ir iki pat telefono kraštinių.

Speciali „iPhone“ ekrano apsauga suteiks „Samsung“ telefonams būdingą mygtuką

„Halo Back“

Rinkoje pasirodžius didesnius ekranus turintiems išmaniesiems telefonams „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“, nemažai daliai vartotojų tapo sunku viena ranka produktyviai valdyti naujausią „Apple“ flagmaną. Šią problemą nutarta išspręsti su paprasta ekrano apsauga.

„Halo Back“ iš pirmo žvilgsnio yra niekuo neišsiskirianti grūdinto stiklo plokštelė, skirta apsaugoti „iPhone“ ekraną nuo smūgių ir įbrėžimų. Tačiau plokštelė pasižymi įdomia ir naudinga funkcija: spaudžiant kairį apatinį plokštelės kampą, suaktyvinama grįžimo į ankstesnį langą funkcija. Būtent panašioje vietoje dauguma „Samsung“ išmaniųjų telefonų pasižymi funkcijų mygtuku.

„Halo Back“

Pavyzdžiui, jei skaitote elektroninius laišką ir norite grįžti į jų sąrašą, tereikia paspausti juodą plotelį, esantį žemiau „iPhone“ ekrano, kairiajame kampe. Įprastai, be šios plokštelės, reikia spausti „atgal“ mygtuką, esantį nepatogiame viršutiniame kairiajame kampe, kurį sunku daugeliui pasiekti net ir pasinaudojus priartinimo funkcija, pristatyta kartu su „iPhone 6“.

Kol kas „Halo Back“ prekyboje dar nepasirodė, startuolis „KickStarter“ jau surinko daugiau kaip 4 kartus daugiau pinigų nei reikėjo projekto pradžiai. Numatoma gaminio išleidimo į rinką data – šių metų rugpjūtis.

Ypatingą ekrano apsaugą jau dabar galima užsisakyti išankstiniu užsakymu už 17 JAV dolerių. Ji yra galima „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ modeliams.

„Halo Back“

Ar taip atrodys išmanusis telefonas „iPhone 6“? (vaizdo įrašas, nuotraukos)

„iPhone 6“ modelis / 86digi.com nuotr.
„iPhone 6“ modelis / 86digi.com nuotr.

Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame demonstruojamas neva „iPhone 6“ – išmanusis telefonas, kurį tikimasi išvysti jau šį rugsėjį. Įrašą nutekinęs kinų tinklaraštis 86digi.com skelbia, jog tai „100 procentų atitinkantis „iPhone 6“ modelis“.

Tinklaraštis taip teigia remdamasis šaltiniu iš vienos gamyklos, surenkančios „Apple“ išmaniuosius telefonus. Iš itin kokybiškai sukurto modelio galima spręsti, jog tai greičiausiai yra visiškai tikras sekančios kartos „Apple“ flagmano modelis.

Vaizdo įraše matyti, kaip modelis yra laikomas rankose, demonstruojamos visos „telefono“ korpuso pusės. Matoma, kad „iPhone 6“ ekranas yra didesnis už „iPhone 5S“, tikriausiai 4,7 colio įstrižainės.

Modelio korpusas – itin plonas, panašus į muzikos grotuvo „iPod touch“, apie ką anksčiau jau rašėme. Be to, įrenginio įjungimo mygtukas perkeltas į dešinę korpuso kraštinę.

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą ir nuotraukų galeriją.

[youtube id=“SkfSEW4jWCg“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

„Apple“ vykdys programą, kuria remontuos „iPhone 5“ su sugedusiais užrakinimo mygtukais

„iPhone 5“ užrakinimo mygtukas / flickr.com nuotr.
„iPhone 5“ užrakinimo mygtukas / flickr.com nuotr.

„Apple“ penktadienį paskelbė pradėsianti vykdyti programą, pagal kurią nemokamai taisys išmaniuosius telefonus „iPhone 5“ su sugedusiais arba galimai sugesiančiais užrakinimo (ang. – lock) mygtukais.

Kompanija atidarė specialią svetainę, kurioje „iPhone 5“ vartotojai gali įvesti savo naudojamo telefono serijinį numerį ir sužinoti, ar jų įrenginiai patenka į „mažą dalį“ galimai brokuotų „iPhone 5“, pagamintų iki 2013 metų kovo mėnesio.

Tokiu atveju, jei įrenginys patenka į brokuotojų grupę ir yra pasireiškęs užrakinimo mygtuko gedimas, patariama įrenginį pristatyti į artimiausią „Apple“ parduotuvę arba autorizuoto serviso teikėją. Čia taisymo darbai būtų atliekami nemokamai, tačiau įrenginys būtų „atimtas“ maždaug savaitei.

Tiesa, jei gedimas nėra pasireiškęs, pristatyti įrenginio nereikia. Gedimo atveju įrenginys būtų taisomas, bet ne keičiamas nauju.

„Apple“ pataria, kad prieš pateikiant įrenginį taisymui jame būtų įdiegta naujausia „iOS 7“ versija ir būtų padaryta asmeninė vartotojo duomenų kopija.