„iPhone“ vartotojai skundžiasi gaunantys kelių dešimtmečių senumo elektroninius laiškus

Operacinėje sistemoje „iOS“, regis, pastebėta dar viena keista klaida, kuri priverčia vartotojus gauti elektroninius laiškus iš 1969 ir 1970 metų. Šių laiškų, pranešama, nepavyksta ištrinti.

Kaip teigia vienas „Reddit“ vartotojas, tokie laiškai atsiranda dėl to, kad sistemai nepavyksta atsiųsti tikrųjų laiškų antraščių. Todėl telefonų vartotojams yra atsiunčiami netikri, tušti laiškai su sena datą, kurių neįmanoma ištrinti.

Vis dar nėra aišku, ar ši „iOS“ klaida kaip nors yra susijusi su taip vadinamu 1970 metų skandalu, kai nustačius tokią „iPhone“ datą, telefonas po perkrovimo užstringa. Tiesa, „Apple“ pažadėjo šią klaidą išspręsti su „iOS 9.3“ atnaujinimu.

Tinklaraštis „iDownloadBlog“ susisiekė su „Apple“ dėl šios el. laiškų klaidos, tačiau atsakymas dar nepateiktas.

Teigiama, kad laikinai išspręsti šią „iOS“ problemą galima deaktyvavus ir iš naujo įjungus el. pašto dėžutę, kurioje yra šie netikri el. laiškai. Pažymima, kad tai yra susiję tik su gamykline „iOS“ pašto programa ir, galbūt, keičiant įrenginio laiko zonas.

„iPhone“ pašto programa

Atrasta nauja „iOS“ pašto programos klaida, leidžianti vogti vartotojų „iCloud“ slaptažodžius

„iOS“ pašto programa

Saugumo specialistas Janas Soucekas atrado naują operacinės sistemos „iOS“ pašto aplikacijos programinę klaidą, kuri suteikia galimybę iš vartotojų nugvelbti jų „iCloud“ paskyrų slaptažodžius.

Pašto aplikacijos klaida pasireiškia tada, kai vartotojas gauna kenkėjišką programavimo kalba HTML pagrįstą laišką, kuris iššaukia netikrą, tačiau įtikinamą ir „iCloud“ slaptažodžio prašančią lentelę.

Kai vartotojas suveda savo slaptažodį į lentelę ir jį pateikia, slaptažodis nukeliauja programišiams tiesiai į rankas, o vartotojas netrukus gauna elektroninį laišką, kuriame sveikinamas su ką tik atskleistu slaptažodžiu.

Įdomu yra tai, kad „Apple“ į šią klaidą nekreipia dėmesio nuo šių metų sausio mėnesio, kuomet į JAV technologijų milžinę dėl atrastos saugumo klaidos kreipėsi pats J. Soucekas.

Kviečiame pasižiūrėti, kaip atrodo šios pašto klaidos veikimas ir būti atsargiems bei atidiems.

Dėl „iOS 7“ šifravimo klaidos elektroninio pašto failai lieka neapsaugoti

Pašto aplikacija

Nors „Apple“ teigia, kad visi prie elektroninių laiškų pridėti failai yra šifruojami ir akylai saugomi kiekviename įrenginyje su operacine sistema „iOS 7“, naujausias tyrimas rodo, jog yra priešingai – ir net ištisus mėnesius.

Pastebėjęs, kad kažkas negerai su „iOS 7.1“ versijos pašto aplikacijoje esančiais prie laiškų pridėtais failais, vokietis saugumo specialistas Andreasas Kurtzas atrado, jog visi šie failai gali būti pasiekti be didesnių iššifravimo žinių.

Vokiečiui pakako prisijungti prie vidinės „iOS“ failų direktorijos ir susirasti pašto aplikacijos aplanką. Visą tai galima padaryti su gausybe internete nemokamai prieinamų programų ir įprastu „DFU“ režimu.

„Apple“ tariamai žino apie šią „iOS“ saugumo spragą, tačiau kol kas dar nesiėmė jokių veiksmų. A. Kutzas teigė, kad jam šį „įsilaužimą“ pavyko atkartoti ir planšetiniame kompiuteryje „iPad 2“ bei išmaniajame telefone „iPhone 5S“, kuriuose buvo įdiegta „iOS 7.0.4“ versija.

„Apple“ kol kas nekomentuoja situacijos.