„Apple“ laimėjo bylą prieš savo darbuotojus dėl krepšių tikrinimo

Kompanija „Apple“ laimėjo bylą, kurią iškėlė buvę ir esami jos darbuotojai. Pastarieji siekė kompensacijos už prarastą laiką, kai JAV technologijų milžinės pavedimu po darbo yra tikrinami darbuotojų krepšiai.

San Francisko federalinio teismo teisėjas šeštadienį atmetė tokį ieškinį, kuriuo „Apple“ būtų turėjusi išmokėti 12,4 tūkst. buvusių ir esamų darbuotojų iš 52 skirtingų parduotuvių. Teigiama, kad kompensacija būtų buvusi išmokėta už šešis metus, po kelis dolerius už kiekvieną dieną.

Vieno teisės profesoriaus skaičiavimais, už tai, kad „Apple“ pietų pertraukų metu ir po darbo tikrindavo darbuotojų krepšius, kompanijai būtų atsiėję per 60 mln. JAV dol., jei bylą būtų laimėję darbuotojai.

JAV apygardos teisėjas Williamas Alsupas atmetė šią bylą teigdamas, kad darbuotojai galėjo išvengti krepšių patikrinimo tiesiog jų neatsinešant į darbą.

Ir nors teismas atmetė šią bylą, darbuotojai vis dar gali iškelti naują bylą pagal Kalifornijos įstatymus.

„Ieškovai yra nusivylę teismo sprendimu ir svarsto savo galimybes, tarp kurių – apeliacija“, – teigia darbuotojų advokatas Lee Shalovas.

„Apple“ parduotuvės darbuotojas nugvelbė „iTunes“ dovanų kortelių už beveik 1 milijoną JAV dol.

Kompanijos „Apple“ vidinio tyrimo metu nustatyta, kad vienas Niurjoke esančios technologijų milžinės parduotuvės darbuotojas pasisavino elektroninės parduotuvės „iTunes“ dovanų kortelių už 997 tūkstančius JAV dolerių.

Teigiama, kad darbuotojas pardavinėjo korteles už gerokai mažesnę nei jų tikroji vertė, o dažniausiai pardavimo kaina siekė vos 10 proc. tikrosios kortelių vertės. Tai reiškia, kad už beveik milijono vertės dovanų korteles nusikaltėlis susižėrė vos 100 tūkst. JAV dol. pelno.

O juokingiausia yra tai, kad pasipelnyti nutarusio darbuotojo vardas ir pavardė yra Rubenas Profitas. Būtent pastaroji iš anglų kalbos išvertus reiškia pelną (angl. – profit). Anot „NBC“, Profitas „Apple“ dirbo nuo 2013 metų gruodžio mėnesio.

Jei kaltė bus įrodyta, darbuotojui gresia kalėjimas iki 15 metų. Tad iki „iPhone 14“ debiuto išeiti jis tikrai turėtų suspėti.

„Apple“ parduotuvių darbuotojai nepatenkinti, kad yra tikrinami jų asmeniniai daiktai

„Apple“ parduotuvės darbuotojai

Kelių „Apple“ mažmeninės prekybos parduotuvių darbuotojai pasiskundė pačiam kompanijos vadovui Timui Cookui, teigdami, kad „Apple“ taisyklė tikrinti darbuotojų kuprines ir asmeninius daiktus dėl saugumo sumetimų yra „nepatogi ir žeminanti“.

Šis įrašas yra viena iš 2013 metais įvykusio teismo proceso dalių, kuriuo buvo norimą įrodyti, kad JAV technologijų kompanija turi kompensuoti savo darbuotojams sugaištą laiką kuprinių tikrinimo metu.

Vienas iš teismo procese dalyvavusių darbuotojų dar 2012-aisiais siuntė T. Cookui elektroninį laišką, kuriuo teigė, kad „Apple“ parduotuvių vadovai yra priversti laikyti savo vertingus darbuotojus nusikaltėliais.

Proceso metu paaiškėjo, kad „Apple“ vadovas šį laišką persiuntė aukščiausiems parduotuvių ir kompanijos žmogiškųjų išteklių vadovams, klausdamas, ar taip vyksta iš tikrųjų. Tačiau viešai atsakymai į šį T.Cooko klausimą nebuvo publikuoti.

Vienas iš darbuotojų netgi atskleidė faktą, jog parduotuvės darbuotojai buvo apžiūrimi priešais parduotuvėje esančius klientus, taip žemindami darbuotojus ir nerodydami jiems tokios pagarbos, kokią „Apple“ stengiasi rodyti klientams.

Praėjusiais metais ši atmesta byla, regis, ir vėl grįžta į teismo salę. Daugiau informacijos turėtų paaiškėti liepos 2 dieną, kuomet prasidės atnaujintas nagrinėjimo procesas.

„Apple“ darbuotojų tarpe ir toliau dominuoja baltaodžiai

„Apple“

„Apple“ pirmą kartą paskelbė kompanijos darbuotojų įvairovės ataskaitą, kuri parodo visiems seniai žinomą faktą – kompanijoje dirba daugiau baltaodžių.

Anot ataskaitos, kompanijoje dirbančių baltaodžių kiekis siekia 55 proc. visų darbuotojų skaičiaus. Beveik 70 procentai visų darbuotojų yra vyrai.

Būtent dėl nelygaus etninio ir lyčių pasiskirstymo darbuotojų tarpe tokios žinomos technologijų kompanijos kaip „Google“, „Facebook“ ir „Yahoo“ taip sulaukė kritikos ir buvo priverstos paviešinti panašias ataskaitas.

Kartu su ataskaitos paviešinimu pasisakęs „Apple“ vadovas Timas Cookas teigė, jog nėra nustebintas rezultatų. „Leiskite prisipažinti: kaip vadovas, aš nesu patenkintas tokiais skaičiais. Jie nėra mums nauji ir mes labai stengėmės kurį laiką juos pagerinti.“

Ataskaita taip pat skelbia, kad 15 procentų „Apple“ darbuotojų yra kilę iš Azijos, 11 procentų iš Lotynų Amerikos, 7 procentai yra juodaodžiai, o 9 procentai nepriskiria savęs jokiai etninei grupei.