„iCloud“ atsarginės kopijos nėra tokios saugios, kaip patys „iOS“ įrenginiai

Vykstanti kompanijos „Apple“ kova su federaliniu tyrimų biuru (FTB) dėl to, ar kompanija gali padėti vyriausybei prieiti prie teroristo naudoto telefono „iPhone“ esančių duomenų, į viešumą iškėlė nemažai „Apple“ privatumo paslapčių.

Kovos su FTB metu paaiškėjo, kad nors „Apple“ negali visiškai „nulaužti“ savo pačios sukurto telefono apsaugos ir prieiti prie jame esančių duomenų, to negalima pasakyti apie „iCloud“ atsargines kopijas.

Pasirodo, „Apple“ gali iššifruoti „iCloud“ atsargines kopijas ir pateikti jas teisėsaugos institucijoms, jei tik yra pateikiamas teismo orderis, kaip kad nutiko San Bernardino byloje.

Leidinyje „The Verge“ žurnalistas Waltas Mossbergas dalinasi įžvalgomis ir paaiškina priežastį, kodėl „iCloud“ atsarginės duomenų kopijos negali būti tokios saugios kaip duomenys, kurie yra saugomi telefonuose „iPhone“ ar planšetėse „iPad“.

„iCloud Drive“
Tam, kad galėtume atkurti duomenis iš atsarginės kopijos, „Apple“ turi turėti prieigą prie dalies duomenų.

Kaip žurnalistui oficialiai patvirtino „Apple“, duomenys „iCloud“ atsarginėse kopijose negali būti užšifruoti tokiame aukštame lygyje kaip įrenginiuose dėl to, kad „Apple“ yra reikalinga prieiti prie šių duomenų, kai jie yra atkuriami į įrenginį.

„Tačiau „iCloud“ atveju, nors saugumas turi išlikti taip pat stiprus, „Apple“ teigia, kad turi sau palikti galimybę padėti vartotojui atkurti duomenis, nes tai yra paslaugos esmė“, – teigia Mossbergas.

Anot jo, nors „Apple“ niekaip negali apeiti slaptažodžiu apsaugoto „iPhone“, pateikus tinkamus ir legalius reikalavimus kompanija gali atskleisti „iCloud“ esančius duomenis.

Į „iCloud“ atsargines kopijas patenka tokie duomenys kaip žinutės, įsigyto skaitmeninio turinio istorija, nuotraukos ir vaizdo įrašai, nustatymai, aplikacijų vidiniai duomenys, sveikatos informacija. Į atsargines kopijas neįtraukiami lengvai iš interneto atsisiunčiami duomenys, pavyzdžiui, elektroniniai laiškai ar aplikacijos.

Tačiau svarbiausia yra tai, kad visgi ne visa informacija, esanti „iCloud“ yra pasiekiama „Apple“. „Keychain“, „Wi-Fi“ tinklų ir aplikacijų slaptažodžiai yra šifruojami kompanijai neatkoduojamu būdu.

W. Mossbergas „Apple“ vartotojams, kurie nenori, kad informacija būtų keliama į serverius per „iCloud“ atsargines kopijas, siūlo kurti vietines užšifruotas atsargines kopijas į kompiuterį programos „iTunes“ pagalba.

Steve’as Jobsas nenorėjo leisti „Windows“ vartotojams naudotis „iPod“ ir „iTunes“

Vienas pagrindinių muzikos grotuvų „iPod“ kūrėjų Tony Fadellas neseniai duotame interviu atskleidė naujų faktų apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą ir jo darbo metus šioje kompanijoje.

Fadellas pasakojo apie jo vaidmenį „Apple“ ir daugelį metų trukusius santykius su S. Jobsu. Interviu metu buvęs vienas kompanijos vadovų atskleidė įdomių faktų apie sprendimus leisti „Windows“ vartotojams naudotis „iPod“ ir „iTunes“.

Pasirodo, Jobsas iš tiesų buvo prieš „iPod“ palaikymo sukūrimą personaliniams kompiuteriams, nes šį muzikos grotuvą jis matė kaip būdą pritraukti vartotojus prie „Mac“. Tuo tarpu Fadellas turėjo komandą žmonių, kurie dirbo ties „iPod“ ir „iTunes“ palaikymo ne „Apple“ kompiuteriams.

Po to, kai Jobsas sulaukė didelės „iPod“ komandos spaudimo dėl „iTunes“ sukūrimo didžiulei „Windows“ vartotojų rinkai, „Apple“ įkūrėjas nusileido, tačiau sutiko „palaiminti“ tokį žingsnį tik tokiu atveju, jei žurnalistas Waltas Mossbergas pritars dizainui.

Anot Fadello, sukūrus palaikymą „Windows“ platformai, kompiuterių „Mac“ pardavimai padidėjo. Operacinei sistemai „Windows“ naudojami „iPod“ ir „iTunes“ buvo geri, tačiau su „Mac“ jie veikdavo dar geriau, taip priverčiant vartotojus pereiti prie „Apple“ kompiuterių.

Visą interviu su „iPod“ kūrėju galite skaityti čia.

Technologijų ekspertas filme „Steve Jobs“ neatpažįsta legendinio „Apple“ įkūrėjo

Didžiosiose šalyse kino teatrus pasiekus naujausiam filmui apie kompanijos „Apple“ įkūrėją „Steve Jobs“, visame pasaulyje ir žiniasklaidoje kyla vis daugiau diskusijų. 

Ilgametis Steve’o Jobso pažįstamas ir buvęs įtakingas „Wall Street Journal“ technologijų apžvalgininkas Waltas Mossbergas jau spėjo sukritikuoti naujausią filmą „Steve Jobs“, teigdamas, kad jame neatpažįsta žmogaus, kurį pažinojo.

„Priešingai nei Sorkinas (filmo scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas – red past.), aš pažinojau tikrąjį Steve’ą Jobsą maždaug 14 metų, kurie buvo produktyviausi ir sėkmingiausi jo karjeroje dirbant „Apple“.

Per šiuos metus aš praleidau dešimtis valandų privačiuose pasikalbėjimuose su juo ir imant interviu ant scenos technologijų konferencijos metu, kurią aš rengiau. Ir Steve’as Jobsas, vaizduojamas Sorkino filme, nėra žmogus, kurį aš pažinojau“, – teigia ilgametis technologijų konferencijos „D: All Things Digital“ vedėjas.

Netrukus po tokio W. Mossbergo pareiškimo, S. Jobso žmona Laurene Powell savo „Twitter“ paskyroje padėkojo žurnalistui už tai, kad „atskyrė faktus nuo prasimanymo“.

Ketvirtadienį, kaip atsakymą į W. Mossbergo pareiškimą, filmo statytoja kino kompanija „Universal Pictures“ paviešino vaizdo įrašą, kuriam trumpai diskutuoja pagrindiniai filmo aktoriai ir statytojai: aktoriai Michaelis Fassbenderis, Kate Winslet, Sethas Roganas, Jeffas Danielsas, scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas ir režisierius Danny Boyle’as.