Susipažinkite: kompiuteriuose „Mac“ naudojamos vaizdo jungtys

Kompiuteriai „Mac“ visada pasižymėjo paprastumu ir užtikrintu veikimu, tačiau per visą šių kompiuterių istoriją jų gamintoja „Apple“ panaudoja gausybę skirtingų technologijų, tame tarpe – ir jungčių.

Socialinio tinklo „Reddit“ vartotojas slapyvardžiu „Jowy“ nusprendė sudaryti lentelę, kurioje būtų išdėstytos visos paskutiniu metu „Apple“ kompiuteriuose naudotos vaizdo jungtys.

Dalinamės paaiškinimais apie kelias iš jų:

  • „USB Type-C“: „Apple“ šią jungtį pirmą kartą panaudojo 2015 metais pristatytame kompiuteryje „MacBook“. Ši jungtis kompiuteryje, kuriame be jos tėra jungtis ausinėms, atlieka įrenginio įkrovimo ir duomenų perdavimo funkciją. Tai reiškia, kad naujajame „MacBook“, norint per projektorių ar televizorių rodyti vaizdą, reikia prijungti specialų adapterį, konvertuojantį „USB Type-C“ jungtį į, pavyzdžiui, HDMI.
  • „Thunderbolt“: net trijų skirtingų standartų jungtis pirmą kartą „Apple“ kompiuteriuose pasirodė 2011 metais. Įdomu tai, kad pirmi du „Thunderbolt“ standartai naudoja „Mini DisplayPort“ jungtį (skaityti žemiau), o 2015 metų vasarą pristatyta „Thunderbolt 3“ – anksčiau minėtą „USB Type-C“ jungtį. Visi „Thunderbolt“ standartai gali perduoti duomenis, įskaitant vaizdą, ir elektros energiją. Šios jungties privalumai yra didelis duomenų pralaidumas ir galimybė prijungti daug įrenginių vienu metu.
  • „Mini DisplayPort“: nors ši jungtis yra tokia pati, kaip „Thunderbolt“, pagrindinis „Mini DisplayPort“ skirtumas yra tas, kad ji negali priimti tiek daug skirtingų įrenginių. Kitaip tariant, ši jungtis pagrinde yra skirta perduoti vaizdui.
  • HDMI: viena populiariausių vaizdo perdavimo jungčių, visuotinai pradėta naudoti dar 2003 metais. Šiuo metu šia jungtimi pasižymi tik 13 ir 15 colių įstrižainės „Retina“ ekranus turintys nešiojami „MacBook Pro“ kompiuteriai.

Kompiuteriuose „Mac“ naudojamos vaizdo jungtys

„Apple“ iš tiesų gali atsisakyti ausinių jungties telefone „iPhone 7“

Kompanija „Apple“ pasižymi istorija, kuri kupina atvejų, kai JAV technologijų milžinė atsisako visuotinai pripažintų technologinių standartų ir mano, kad jie yra pasenę. 

Tarp tokių atvejų – diskelių atsisakymas kompiuteryje „iMac“, CD diskų nuskaitymo įrenginio pašalinimas kartu su nešiojamo kompiuterio „MacBook Air“ išleidimu, „30-pin“ jungties iškeitimas į „Lightning“ su „iPhone 5“ modeliu bei naujasis „MacBook“, kuriame vietoje visų mums įprastų kompiuterio jungčių įmontuota viena „USB-C“ jungtis.

Ir kai „Apple“ nusprendžia taip pasielgti, vartotojai neretai siunta iš pykčio.

Tačiau šie metai gali būti ne išimtis „Apple“ naujovėms. Jau seniai sklinda gandai, kad išmanusis telefonas „iPhone 7“ greičiausiai nebeturės standartinės 3,5 mm ausinių jungties, kurią palaiko beveik visos mūsų turimos ausinės ar kiti išoriniai garso įrenginiai.

Gandus skelbiantis ir informaciją nutekinantis „Twitter“ kanalas @OnLeaks teigia paviešinęs „iPhone 7“ apsauginio dėklo nuotraukas. Jose matyti, kad telefono korpusas turėtų būti panašus į savo pirmtako „iPhone 6s“, tačiau vietoje dėklo išpjovos garso jungčiai matome išpjovą antram garsiakalbiui.

Jei tai tiesa ir šis dėklas yra sukurtas pagal jau pagamintą „iPhone 7“, naujasis „Apple“ išmanusis telefonas gali būti pirmasis „iPhone“, kuris pasižymės „stereo“ garsiakalbiais.

Žinoma, ausinių jungties atsisakymas vartotojams neturėtų sukelti daug problemų. Pirma, dėl to, kad prie telefono greičiausiai būtų pridėtos ausinės, prijungiamos per „Lightning“ jungtį. Antra, komplektacijoje pirkėjams būtų suteiktas adapteris, skirtas 3,5 ausinių jungtį koncertuoti į „Lightning“.

Tačiau, žinant „Apple“ ir jos papildomų aksesuarų verslą, galima spėti, kad toks adapteris galėtų būti parduodamas ir atskirai.

„Apple“ tiekėjas patvirtino gandus apie pašalinius garsus šalinančias „iPhone 7“ ausines

Pastaruoju metu netylant kalboms, kad išmanusis telefonas „iPhone 7“ gali nebeturėti standartinės ausinių jungties, kyla vis daugiau naujų gandų apie su tai susijusiomis naujovėmis. Atsisakius ausinių jungties, „Apple“ iš esmės turėtų perkurti prie „iPhone“ pridedamas ausines.

Kompanija „Cirrus Logic“, kuri specializuojasi garso technologijų kūrimo srityje, praeityje buvo identifikuota kaip „iPhone“ telefonuose esančios garso įrangos gamintoja, nors užtikrintai sąsajų su „Apple“ kompanija nesiryžta patvirtinti.

Visai neseniai, finansinių duomenų skelbimo metu „Cirrus Logic“ vadovas Jasonas Rhode’as investuotojams sakė, kad kai vartotojai išgirsta apie esminį dar neišleisto įrenginio patobulinimą, gamintojas yra priverstas šią funkciją pristatyti. Įdomu tai, kad visa tai buvo paskelbta aplinkos garsus šalinančios technologijos kontekste.

„iPhone“ be ausinių jungties
„iPhone“ be ausinių jungties taps realybe? / 9to5mac.com nuotr.

Atsižvelgiant į „Apple“ ir „Cirrus Logic“ tarpusavio santykius, nesunku suprasti, kad tokia žinia gali reikšti, jog sekančio „iPhone“ ausinės pasižymės aplinkos triukšmą šalinančia technologija. Būtent toks gandas jau yra pasklidęs.

„Apple“ dalis tiekiančios kompanijos vadovas taip pat pozityviai mano apie ausines, kurios jungiasi ne per įprastą garso, o per „Lightning“ jungtį: „Kiekis informacijos, kurį galime paskleisti išorėje, yra labai ribotas, kaip ir kitų MFI („Made for iPhone“ – specialiai „iPhone“ sukurtų aksesuarų programa) partnerių, tačiau taip, reikalai juda pirmyn ir žmonės jau dabar gali pagal šią programą kurti (ausines – red. past.).

Tad skaitant tarp eilučių galima prieiti prie išvados, kad „Apple“ tiekėjai yra pasiruošę šioms technologijoms ir tikisi, kad jų imsis ir pati „Apple“, tokiu būdų patvirtindama jau plačiai pasklidusius gandus apie bevieles ar su „Lightning“ jungtimi, triukšmą slopinančias ausines.

Naujame „iPhone“ gali nebelikti ausinių jungties

Kompanija „Apple“ planuoja pašalinti ausinių jungtį iš sekančios kartos išmaniojo telefono „iPhone“, vietoje to pasiūlysianti „viskas viename“ „Lightning“ jungtį, skelbia patikimas japonų tinklaraštis „Mac Otakara“.

Taip pat, „Apple“ gali atnaujinti ausines „EarPods“, kurios pasižymės „Lightning“ jungtimi bei išleisti skaitmeninį garso konverterį, skirtą standartine 3,5mm audio jungtimi pasižyminčioms ausinėms.

Žinoma, tam, kad ausines su įprasta garso jungtimi būtų galima klausyti per „Lightning“ jungtį, vartotojai turės įsigyti papildomą garso konverterį.

Kaip viena iš pagrindinių tokio galimo „Apple“ sprendimo priežasčių yra siekis suploninti taip vadinamo „iPhone 7“ korpusą, kurio storis dabartiniame „iPhone 6S“ modelyje siekia 7,1mm. Atsisakius įprastos ausinių jungties, naujasis „iPhone“ galėtų suplonėti mažiausiai 1mm.

Įdomu tai, kad „Phillips“ per pastaruosius 14 mėnesių yra išleidusi dvi „Fidelio“ ausines, pasižyminčias „Lightning“ jungtimi.

Pristatyta „Thunderbolt 3“ technologija, kuri pasižymės „USB Type-C“ jungtimi

Antradienį kompanija „Intel“ pristatė naują duomenų perdavimo technologiją „Thunderbolt 3“, kuri pasižymi ne iki šiol buvusia įprasta „Mini DisplayPort“, o „USB Type-C“ jungtimi bei iki 40 gigabaitų per sekundę (Gbps) greičiu.

Vietoje „Mini Display Port“ jungties, kuri buvo įprasta daugeliui „Thunderbolt“ vartotojų nuo technologijos pasirodymo, „Thunderbolt 3“ nuspręsta susieti su „USB Type-C“ jungtimi, kurią „Apple“ pristatė kartu su kovo mėnesio pradžioje pasirodžiusiais naujaisiais „MacBook“. Todėl visai tikėtina, kad per artimiausius metus „Apple“ šia jungtimi papildys visus nešiojamuosius „Mac“ kompiuterius.

„Thunderbolt 3“ vartotojams be naujos jungties taip pat suteiks iki 40Gbps greitį (dvigubai greičiau už „Thunderbolt 2“), iki 100 vatų elektros energijos atidavimo prie jungties prijungtiems įrenginiams bei „USB 3.1“, „DisplayPort 1.2“ ir „PCIe 3.0“ palaikymą.

Dėl padidėjusios jungties spartos „Thunderbolt 3“ dabar gali palaikyti du 4K raiškos monitorius, kurių dažnis – 60 hercų, arba vieną 5K monitorių su tokiu pačiu dažniu.

Pirmieji „Thunderbolt 3“ įrenginiai, anot „Intel“ turėtų pasirodyti iki šių metų pabaigos.

„Thunderbolt 3“ technologija