„Apple“ kuria televizijos serialą apie aplikacijas

Pastaruoju metu sklido daug gandų, kad kompanija „Apple“ gali žengti į turinio televizijai gamybą. Ketvirtadienį kompanija patvirtino kurianti televizijos serialą apie aplikacijas, kuriame vaidins muzikos atlikėjas Will.i.am.

„The New York Times“ duotame interviu „Apple“ viceprezidentas ir internetinės programinės įrangos bei paslaugų padalinio vadovas Eddy Cue patvirtino, kad yra dirbama su Will.i.am ir autoritetingais televizijos prodiuseriais Benu Silvermanu ir Howardu T. Owensu ties scenarijumi neparemtu serialu apie mobiliąsias aplikacijas.

Silvermanas yra žinomas dėl sėkmingo darbo ties serialais „Flaked“, „The Biggest Loser“ ir „Marco Polo“. Būdamas televizijos kanalo „NBC“ vadovu, Silvermanas kartu su Cue yra bendradarbiavęs dėl serialo „The Office“ perkėlimo į „iTunes“ parduotuvę.

Kol kas nėra jokios informacijos apie serialo biudžetą, pavadinimą, siužetą, serialo trukmę ar kaip žiūrovai galės matyti šį serialą.

Tiesa, E. Cue pabrėžė, kad šis serialas neturėtų būti pagrindas manyti, kad „Apple“ visapusiškai žengia į televizijos serialų rinką ir dabar pradės kurti begales jų.

Kaip atrasti „Apple TV“ skirtas aplikacijas kompiuterio pagalba?

Ketvirtos kartos televizijos priedėlis „Apple TV“ vartotojams suteikia galimybę į jo atmintį atsisiųsti nemažą kiekį žaidimų ar aplikacijų iš specialiai šiam priedėliui skirtos parduotuvės „App Store“. Bėda ta, kad įrenginiui pritaikytos parduotuvės versija yra prieinama tik per patį „Apple TV“, todėl sunku patogiai atrasti naujausias ar geriausias programas ir žaidimus.

Tačiau svetainė „TwivelStats“ išsprendžia šią problemą. Joje galime ne tik pasinaudoti paieškos langeliu ir atrasti dominančią ir „Apple TV“ jau sukurtą aplikaciją, bet ir matytų siunčiamiausių sąrašus, statistiką bei ką tik sukurtas ir „App Store“ pasirodžiusias aplikacijas.

„TwivelStats“ yra kompanijos „Twivel“ projektas. Ši kompanija jau greitai pradės teikti „Apple TV“ aplikacijų kūrimo platformos paslaugą, kuria naudojantis galima bus sukurti šiam priedėliui skirtą aplikaciją su minimaliomis programavimo žiniomis.

Mums naudingiausia „TwivelStats“ funkcija pasirodė naujausių aplikacijų sąrašas. Nors „App Store“ priedėlio ekrane suteikia panašią alternatyvą, deja, ji tiksliai nerodo pačių naujausių ir ką tik į „Apple TV“ aplikacijų parduotuvių atkeliavusių programų.

Kviečiame apsilankyti „TwivelStats“ svetainėje.

„Apple“ viceprezidentas patvirtino: aplikacijų uždarymas neprailgina baterijos veikimo laiko

Kompanijos „Apple“ kuriamų išmaniųjų telefonų „iPhone“ ir planšetinių kompiuterių „iPad“ vartotojai kažkodėl yra įsitikinę, kad dažnas aplikacijų pašalinimas iš daugiaprogramio režimo (angl. – multitasking) pagerina įrenginio baterijos veikimą ir paspartina sistemos darbą.

Vienas internautas nutarė parašyti „Apple“ vadovui Timui Cookui elektroninį laišką, kuriame paklausė, ar jis pašalina aplikacijas iš aktyviųjų sąrašo ir ar tai yra būtina.

Nors T. Cookas neatsakė į šį laišką, tai sumanė padaryti „Apple“ viceprezidentas ir programinės įrangos padalinio vadovas Craigas Federighis (ar bent jau jo padėjėjai), kuris yra atsakingas ir už „iOS“ sistemą. Jo atsakymai į abu klausimus buvo vienareikšmiški ir trumpi: ne ir ne.

Oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje yra skelbiama, kad visiškai pilnai pašalinti aplikaciją iš daugiaprogramio režimo reikia tada, kai ši pasidaro neveiksni, užstringa ar netinkamai atlieka savo funkcijas.

iTouch.lt anksčiau jau rašė, kad aplikacijos daugiaprograminiame režime neveikia pilnu pajėgumu, yra „užšaldytos“, todėl neeikvoja įrenginio resursų. Dažnas jų priverstinis pašalinimas iš aktyvių programų sąrašo sunaudoja daugiau baterijos energijos, nes kitą kartą jas įjungus, aplikacijos turi būti ir vėl iš naujo užkrautos į operatyviąją RAM atmintį.

Craig FederighiCraig Federighi

„Apple TV“ bus galima žiūrėti trumpus aplikacijų pristatymus

Kompanija „Apple“ trečiadienį televizijos priedėliui „Apple TV“ suteikė dar vieną funkciją. Tai – galimybė aplikacijų ir žaidimų aprašymuose išvysti jų pristatymus vaizdo formatu. 

Kaip teigiama patvirtintų „Apple“ programuotojų portale, vaizdo įrašai, kurie pristato aplikacijas, turi būti neilgesni kaip 30 sekundžių ir turi perteikti naudojimosi aplikacija ar žaidimu esmę.

Tokia funkcija jau kuris laikas pasižymi „iOS“ įrenginiams skirta aplikacijų parduotuvė „App Store“, kuri pirmiau už konkurentę „Google Play“ pristatė šią funkciją.

Žinoma, kol kas ne kiekviena „Apple TV“ skirta aplikacija ar žaidimas pasižymės vaizdo pristatymu, nes programuotojams prireiks laiko juos paruošti, be to, vaizdo pristatymas nėra reikalaujamas ir aplikacijų bei žaidimų kūrėjai gali rinktis įkelti tik jų kūrinių ekranvaizdžius.

„Apple“ jau yra išleidusi programuotojams skirtą operacinės sistemos „tvOS“, skirtos naujausiam „Apple TV“, versiją 9.2, kuri netrukus turėtų būti išleista ir prieinama visiems vartotojams.

„Apple“ paskelbė sąrašą aplikacijų, kurias nedelsiant turėtumėte atnaujinti

25-XcodeGhost-Apps-800x658

Kompanija „Apple“ paskelbė 25 aplikacijų sąrašą, kurios buvo paliestos šią savaitę atrasto kenkėjiško kodo. Sąraše yra ir keletas populiarių aplikacijų, pavyzdžiui, „WeChat“ ar Kinijos rinkai pritaikytas „Angry Birds 2“.

„Apple“ pataria vartotojams atnaujinti iš šio sąrašo atsisiųstas aplikacijas. Daugeliui jų jau yra išleisti atnaujinimai, o toms, kurioms dar neišleista, turėtų būti sukurta jau artimiausiu metu.

Į šį aplikacijų sąrašą patenka:

  • WeChat
  • DiDi Taxi
  • 58 Classified – Job, Used Cars, Rent
  • Gaode Map – Driving and Public Transportation
  • Railroad 12306
  • Flush
  • China Unicom Customer Service (Official Version)*
  • CarrotFantasy 2: Daily Battle*
  • Miraculous Warmth
  • Call Me MT 2 – Multi-server version
  • Angry Birds 2 – Yifeng Li’s Favorite*
  • Baidu Music – Music Player with Downloads, Ringtones, Music Videos, Radio & Karaoke
  • DuoDuo Ringtone
  • NetEase Music – An Essential for Radio and Song Download
  • Foreign Harbor – The Hottest Platform for Oversea Shopping*
  • Battle of Freedom (The MOBA mobile game)
  • One Piece – Embark (Officially Authorized)*
  • Let’s Cook – Receipes
  • Heroes of Order & Chaos – Multiplayer Online Game*
  • Dark Dawn – Under the Icing City (the first mobile game sponsored by Fan BingBing)*
  • I Like Being With You*
  • Himalaya FM (Audio Book Community)
  • CarrotFantasy*
  • Flush HD
  • Encounter – Local Chatting Tool

Ir nors „Apple“ stengiasi iš „App Store“ pašalinti visas kenkėjiško kodo paliestas aplikacijas, kai kurios jų vis dar yra prieinamos.

Jau spėjęs sulaukti „XcodeGhost“ pavadinimo virusas į „App Store“ pateko po to, kai dalis Kinijos programuotojų atsisiuntė modifikuotą „Apple“ aplikacijų kūrimo įrankį „Xcode“. Su šiuo įrankiu sukurtos aplikacijas buvo „apkrėstos“ ir vėliau patalpintos į „App Store“.

Per visą „App Store“ istoriją „Apple“ iki šiol buvo priversta šalinti vos penkias aplikacijas, todėl į šį įvykį žiūrima gana rimtai, nepaisant to, kad visos „apkrėstos“ aplikacijos yra skirtos Kinijos rinkai. Šios šalies saugumo bendrovė „Qihoo360 Technology“ skaičiuoja, kad tokių aplikacijų gali būti apie 344.

Dėl neapsižiūrėjimo „Apple“ priversta šalinti šimtus „App Store“ aplikacijų

App Store

Technologijų milžinė „Apple“ iš savo elektroninės mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“ yra priversta šalinti šimtus aplikacijų po to, kai jose atrastas kenkėjiškas programinis kodas.

Per visą „App Store“ istoriją „Apple“ iki šiol buvo priversta šalinti vos penkias aplikacijas, todėl į šį įvykį žiūrima gana rimtai, nepaisant to, kad visos „apkrėstos“ aplikacijos yra skirtos Kinijos rinkai. Šios šalies saugumo bendrovė „Qihoo360 Technology“ skaičiuoja, kad tokių aplikacijų gali būti apie 344.

Manoma, kad kenkėjiškos aplikacijos į „App Store“ galėjo pateikti po to, kai oficialūs jų kūrėjai iš Kinijoje populiarios duomenų dalinimosi platformos „Baidu“ atsisiuntė aplikacijoje panaudotus programinius kodus.

Ir nors aplikacijos yra orientuotos į vienos šalies vartotojus, kai kurios jų yra prieinamos ir kituose regionuose, pavyzdžiui, Šiaurės Amerikos šalyse.

„Mes pašalinome iš „App Store“ aplikacijas, kurios buvo sukurtos su užkrėsta programine įranga, – teigia „Apple“ atstovė Christine Monaghan. – Mes bendradarbiaujame su programuotojais siekdami užtikrinti, kad jie aplikacijų kūrimui naudojasi tinkama „Xcode“ versija.“

„iOS 9“ atnaujinimai nebekels problemų įrenginio atminčiai

iOS 9

Kompanija „Apple“ su operacine sistema „iOS 9“ padarė keletą labai svarbių atnaujinimų, kurie padės suinstaliuoti atnaujinimus jiems nereikalaujant daug įrenginio vidinės atminties.

Dar praėjusių metų rudenį išleista „iOS 8“ sukėlė daugumai vartotojų tikrą galvos skausmą, kuris privertė juos ieškoti atsakymo į klausimą: kaip įdiegti sistemos atnaujinimą, kuris reikalauja 3 ar 4 gigabaitų laisvos įrenginio vietos?

Tačiau su „iOS 9“ tokių problemų nekils.

Sistemos atnaujinimams – „dieta“

Pirmiausia, „Apple“ drastiškai sumažino atnaujinimų dydį. Didžiausias „iOS 8“ atnaujinimas siekė net 4,58 gigabaito (GB) – daugiau nei ketvirtadalį „iPhone“ modelio su 16GB atminties. Palyginimui, „iOS 9“ atnaujinimas reikalauja kur kas mažiau – iki 1,3GB.

Tačiau neapsigaukite. „iOS“ atnaujinimas po jo įdiegimo neužima papildomos vietos ir vos tik jis yra įdiegiamas vietoje senosios operacinės sistemos, atnaujinimo failas ištrinamas.

„Apple“ laikinam ištrins aplikacijas

Jei 1,3GB yra vis dar aukščiau jūsų įrenginio laisvos atminties ribos, nauja „Apple“ sukurta funkcija išspręs ir šią situaciją. Jei bandysite atsisiųsti „iOS 9“ atnaujinimą ir ir jūsų įrenginyje pritrūks jam vietos, sistema pasiūlys trumpam ištrinti kai kurias jūsų aplikacijas. Tačiau vos tik atnaujinimo atsiuntimas ir įdiegimas bus sėkmingai atliktas, sistema automatiškai atsiųs aplikacijas su visais jūsų duomenimis.

Senamadiškas, bet patikimas būdas atnaujinti

Jei jūsų įrenginyje išties trūksta laisvos atminties atnaujinimui ir nenorite, kad dalis jūsų aplikacijų būtų ištrintos – net ir laikinam, jūs visada turite galimybę atnaujinti operacinę sistemą senamadišku, bet patikimu būdu. Tam jums prireiks tik laido sujungimui su kompiuteriu, jame įdiegtos „iTunes“ programos ir interneto ryšio.