„Facebook Messenger“ aplikaciją nuo šiol galima naudoti ir be „Facebook“ paskyros

„Facebook Messenger“

Socialinis tinklas „Facebook“ trečiadienį atnaujino bendravimo aplikaciją „Messenger“, kuri nuo šiol leis ja naudotis net ir neturint „Facebook“ paskyros.

Kaip skelbia „Facebook“, nuo šiol nauji vartotojai galės rinktis prisijungimą be „Facebook“ paskyros, suvedant tik savo vardą, telefono numerį bei pridedant nuotrauką.

Tiesa, socialinis tinklas pažymi, kad naudojimasis „Facebook“ paskyra „Messenger“ aplikacijoje vis dar turi privalumų, nes per ją galima bendrauti su savo draugais ir kontaktais, pasiekti visas savo „Facebook“ žinutes.

„Facebook Messenger“ galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

„Confide“: „Snapchat“ alternatyva tekstinėms žinutėms

Aplikacija „Confide“

Sausio pradžioje mobiliųjų aplikacijoje parduotuvėje „App Store“ pasirodė nauja, į populiariąją „Snapchat“ panaši aplikacija „Confide“. Tiesa, pastaroji vartotojams siūlo bendrauti ne nuotraukomis ar vaizdo įrašais, o tekstinėmis žinutėmis.

„Confide“ leidžia siųsti žinutes bet kam, kas turi elektroninį adresą. Tačiau gavėjas žinutės nematys tol, kol neatsakys į su žinute atkeliavusį kvietimą ir neatsisiųs tos pačios aplikacijos.

Iš esmės „Confide“, kaip ir „Snapchat“ siūlo saugų ir patikimą būdą perduoti skaitmeninei informacijai. Tiek vienos, tiek ir kitos aplikacijos naudotojai gali tik kartą peržiūrėti gautas žinutes, nuotraukas ar vaizdo įrašus. Tuo tarpu siuntėjai visuomet mato, kada gavėjas perskaito žinutę.

„Confide“ atveju, gavėjas nemato visos žinutės – norint ją perskaityti tenka slinkti pirštu per tekstą ir skaityti po vieną, vis atsirandantį žinutės žodį.

Aplikaciją galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

Nutekinta per 4,6 mln. susirašinėjimo aplikacijos „Snapchat“ vartotojų duomenų

Bendravimo aplikacija „Snapchat“

Bloga žinia „Snapchat“ gerbėjams: grupei anoniminių hakerių pavyko įsilaužti į populiarios susirašinėjimo aplikacijos serverius ir internete nutekinti virš 4,6 mln. vartotojų prisijungimo duomenų – slapyvardžių ir telefonų numerių.

Visą pavogtą informaciją programišiai patalpino į svetainę SnapchatDB.info.

Per 40 megabaitų užimančiame faile yra surašyti vartotojų prisijungimo vardai, telefonų numeriai bei jų geografinių vietovių pavadinimai.

Anot programišių, tokio jų poelgio priežastis yra įspėti visuomenę apie „Snapchat“ saugumo spragas. Teigiama, kad populiarios susirašinėjimo aplikacijos kūrėjai dar praėjusių metų rugpjūtį buvo įspėti apie saugumo stoką sistemoje, tačiau didesnių veiksmų nesiėmė.

Populiari susirašinėjimo aplikacija „BlackBerry Messenger“ tapo prieinama ir „iOS“ vartotojams

Susirašinėjimo aplikacija „BlackBerry Messenger“

Po daug mėnesių laukimo, Kanados išmaniųjų telefonų gamintojas „BlackBerry“ (RIM) pranešė, kad populiari susirašinėjimo aplikacija „BlackBerry Messenger“ tapo prieinama mobiliųjų platformų „iOS“ ir „Android“ vartotojams.

Atsisiuntę aplikaciją vartotojai gali tarpusavyje nemokamai bendrauti tekstinėmis žinutėmis, dalintis nuotraukomis, failais, dokumentais, balso įrašais. Tam reikalingas bevielis „Wi-Fi“ arba mobilusis ryšys. Bendrauti tarpusavyje gali ir skirtingus įrenginius turintys vartotojai.

Tiesa, kol kas ne visi „iOS“ ir „Android“ vartotojai galės džiaugtis susirašinėjimu. Kaip teigia „BlackBerry“ atstovai, susidomėjimas aplikacijomis, patalpintomis mobiliųjų aplikacijų parduotuvėse „App Store“ ir „Google Play“, yra toks didelis, jog tenka riboti prie susirašinėjimo sistemos norinčiųjų prisijungti skaičių. Todėl kol kas visomis „BlackBerry Messenger“ funkcijomis gali naudotis tik tiek vartotojai, kurie prieš kelis mėnesius užsiregistravo oficialioje kompanijos interneto svetainėje.

„BlackBerry Messenger“ galite nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

Susirašinėjimo aplikacija „BlackBerry Messenger“Susirašinėjimo aplikacija „BlackBerry Messenger“