„Facebook“ įsigijo populiarią veidų keitimo aplikaciją „MSQRD“

Socialinis tinklas „Facebook“ trečiadienį patvirtino, kad nusprendė įsigyti aplikaciją „MSQRD“, leidžiančią jos naudotojams realiu metu, naudojantis įvairiais filtrais, telefono ekrane keisti savo veidą.

Neabejojama, kad šiuo pirkiniu „Facebook“ bandys konkuruoti su „Snapchat“ ir kitomis panašiomis aplikacijomis.

Oficialiame „Facebook“ pranešime teigiama, kad toks socialinio tinklo žingsnis padės „MSQRD“ pasiekti dar daugiau vartotojų. Šiuo metu „Facebook“ naudojasi arti 1,6 milijardo žmonių visame pasaulyje

Aplikacija išpopuliarėjo prieš keletą savaičių, kai tapo viena siunčiamiausių „App Store“ parduotuvėje. Aplikacija suteikė interaktyvų būdą keliems momentams pakeisti savo veidą į Leonardo DiCaprio, JAV prezidento Baracko Obamos ar kt.

„MSQRD“ galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

„Apple“ produktų surinkėja „Foxconn“ planuoja įsigyti „Sharp“

Praėjusį mėnesį pasirodė gandų, kad „Apple“ produktus surenkanti taivaniečių kompanija „Foxconn“ planuoja įsigyti ekranų gamintoją „Sharp“. Naujausi pranešimai skelbia, kad „Sharp“ palaimino įsigijimą už 6,2 mlrd. JAV dol.

Tiesa, „The Wall Street Journal“ praneša, kad susitarimas kol kas nėra užbaigtas, nes „Foxconn“ siekia išsiaiškinti visus finansinius sunkumus, su kuriais „Sharp“ susidūrė per pastaruosius kelis metus.

Nors pradžioje sandorio suma buvo įvardinta 5,3 mlrd. JAV dol. verte, regis, „Sharp“ pavyko išsiderėti didesnę sumą. Manoma, kad dalis jos turėtų būti skirta padengti praeityje sėkmingai veikusios ir kelių kategorijų produktus kūrusios kompanijos skolas.

Nėra žinoma, ar „Apple“ yra prisidėjusi prie šio planuojamo įsigijimo, tačiau tai JAV technologijų kompanijai būtų gana naudingas pirkinys. Šiuo metu telefonų „iPhone“ ekranus gamina „Sharp“, „Samsung“ ir „LG“, o „Foxconn“ atsakinga už visų dalių surinkimą.

Spėjama, kad toks įsigijimas padėtų „Apple“ išvengti nemalonumų ateityje, jei pasitrauktų kuris nors ekranų gamintojas ir iškiltų grėsmė dalių tiekimui.

Garsų „iPhone“ baterijų gamintoją „Mophie“ įsigijo už 100 mln. JAV dol.

Kompanija „Zagg“, gaminanti elektronikos įrenginių dėklus ir apsaugas, trečiadienį paskelbė priėjusi susitarimą dėl „iPhone“ dėklus-baterijas ir nešiojamas baterijas gaminančios bendrovės „mophie“ įsigijimo. 

Kaip teigiama oficialiame „Zagg“ įsigijimo pranešime, šis pirkimas sujungs du lygiaverčius rinkos lyderius bei leis mobilių aksesuarų sektoriuje sukurti įvairesnių produktų. Oficiali sandorio suma – 100 mln. JAV dol. ir papildomos išmokos per vienerių metų laikotarpį.

„Mophie“ yra žinoma kaip populiarių, tačiau ne itin pigių „iPhone“ dėklų-baterijų ir nešiojamų išorinių baterijų gamintoja, kuri šiuos aksesuarus kuria ir kitų gamintojų elektronikos prietaisams.

Jau šį penktadienį portale iTouch.lt galėsite skaityti „iPhone“ skirto „Mophie“ dėklo su integruota baterija apžvalgą.

„Apple“ įsigijo švietimo technologijų startuolį

Kompanija „Apple“ įsigijo švietimo technologijų startuolį „LearnSprout“, kuris mokykloms kuria programinę įranga, skirta mokytojams sekti mokinių darbą, skelbia „Bloomberg“.

Kaip skelbiama oficialioje startuolio svetainėje, jų kuriame įranga naudojasi daugiau kaip 2,5 tūkst. mokyklų 42 JAV valstijose.

„LearnSprout“ siūlo internetinę duomenų apžvalgos paslaugą, kuri susideda iš mokinių įvertinimų, jų pažymių ir lankomumo, siekiant pateikti tikslius studento ir mokyklos rezultatus.

Manoma, kad „Apple“ šį pirkinį išnaudos kaip priemonę į mokyklas įnešti dar daugiau „Apple“ technikos, o ypač – planšetinių kompiuterių „iPad“.

„Apple” įsigijo vietos nustatymo duomenų analizavimo kompaniją

iOS 9

Technologijų milžinė „Apple” įsigijo kompaniją „Mapsense” — startuolį (angl. — startup), kuris vysto įrankį, analizuojantį iš vietos nustatymo surinktus duomenis, skelbia „Re/code”.

Anot šaltinių, už 25-30 mln. JAV dolerių įsigytos kompanijos 12 žmonių komanda prisijungs prie „Apple”.

„Mapsense” iki šiol siūlė programuotojams įrankį, kuris gebėjo organizuoti didžiules vietos nustatymo duomenų bazes.

Paklausta apie įsigijimą, „Apple” pateikė savo standartinį atsakymą: „retkarčiais „Apple” perka mažesnes kompanijas ir mes įprastai nekomentuojame savo tikslų ar planų”.

Pažymima, kad „Apple” neseniai uždarė kitą neseniai įsigyta kompaniją „HopStop”, kuri padėjo į mobiliąją operacinę sistemą „iOS 9” integruoti viešojo transporto tvarkaraščius. 

„Apple“ įsigyjo rekomendacijų aplikaciją „Spotsetter“

„Apple“ įsigyjo rekomendacijų aplikaciją „Spotsetter“

Kompanija „Apple“, kaip jai ir įprasta, viešai neskelbdama įsigijo rekomendacijų aplikaciją „Spotsetter“, praneša „TechCrunch“. Tuoj po įsigijimo aplikacija buvo pašalinta iš elektroninės parduotuvės „App Store“.

„Spotsetter“ leisdavo vartotojams rašyti rekomendacijas apie jų pamėgtas vietas, o taip pat matyti draugų rekomendacijas, dažniausiai apie maitinimo įstaigas.

Manoma, kad pagrindinė įsigijimo priežastis yra interaktyvus aplikacijos žemėlapis, leidžiantis patogiai stebėti vietoves, kuriose lankėsi draugai ir apie kurias jie parašė atsiliepimus.

Be to, vienas iš aplikacijos kūrėjų yra buvęs „Google Maps“ kūrimo komandos narys, todėl visai tikėtina, jog aplikacijos įsigijimas gali būti susietas su pačios „Apple“ žemėlapių sistemos tobulinimu.

Nors įsigijimo kaina nėra skelbiama, teigiama, kad ji yra „gana nemaža“.

Oficialu: „Apple“ perka ausinių gamintoją „Beats“

„Beats“

„Apple“ trečiadienį oficialiai pranešė įsigysianti ausinių ir garso įrangos gamintoją „Beats Electronics“. Viso sandorio vertė sieks 3 milijardus JAV dol.

Už šią sumą „Apple“ gaus muzikos transliavimo internetu platformą „Beats Music“, ausinių ir kolonėlių gamybos padalinį bei programinės garso įrangos kūrimo padalinį.

„Muzika yra svarbi mūsų gyvenimo dalis, ir ji užima svarbia dalį „Apple, – teigia „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas. – Todėl mes nenustojame investuoti į muziką ir sujungiame šias dvi nuostabias komandas, kad galėtume kurti pačius inovatyviausius muzikos produktus ir paslaugas pasaulyje.“

Manoma, kad „Apple“ prekinį ženklą „Beats“ vystys kaip atskirą projektą ir toliau, tačiau internetinės muzikos paslaugą „Beats Music“ mėgins sieti su savo muzikos platforma „iTunes“ ir taip didinti pastarosios mažėjantį populiarumą.

„Beats Electronics“ įkurta 2008-aisiais. Jos įkūrėjai – repo atlikėjas Dr. Dre ir muzikos industrijos ikona Jimmy Iovine’as. Pastarasis jau kelis dešimtmečius artimai bendrauja su „Apple“ ir padeda jai vystyti veiklą muzikos industrijoje.

Iš kairės: Jimmy Iovine'as, Timas Cookas, Dr. Dre ir Eddy Cue.
Iš kairės: Jimmy Iovine’as, Timas Cookas, Dr. Dre ir Eddy Cue.